Új hozzászólás Aktív témák
-
-
válasz
GalaxyS9
#71887
üzenetére
Szia. Szerintem engedj rá minden frissítést és várd meg még végig megy stb.
Nekme most van 50%-on a 16GB ram. Megvan nyitva 10 chrome ablak, fut a macrium, számlázó, messenger, viber. "üresen" nálad 60% soknak tűnik. Szerintem dolgozik az vmit a háttérben. Üresen szerintem 20-40 körül kéne lennie. -
válasz
szabonagyur
#71806
üzenetére
Szia.
Igen lehet. Vagy csak egy csavar nincs jó helyen, pl kábelhez ér ilyenkor, ami meg van “blankolva”, pl összepattintásnál nem volt jó helyen.
Nem volt javítva, vagy takarítva mostanság? Azaz szervizelve nem volt? -
az LCD-k, amivel kiadták, elég karcsú szerintem
14,0"-es HD (1366 × 768) tükröződésmentes (16:9) WLED, 220 nit, szénszállal megerősített polimer LCD-hátlap
14,0"-es full HD WVA (1920 × 1080) tükröződésmentes (16:9) WLED, 220 nit, szénszállal megerősített polimer LCD-hátlap
14,0"-es full HD WVA (1920 × 1080) beágyazott érintőképernyő Truelife technológiával, 220 nit, szénszállal megerősített polimer LCD-hátlap -
válasz
thotzoltan
#71577
üzenetére
Teszteld live linux alatt, vagy másik driverrel, pl régebbi driverrel
-
válasz
thotzoltan
#71573
üzenetére
De én meg nem ezt kérdeztem. Azt olvastam igen.
-
válasz
thotzoltan
#71570
üzenetére
És a monitoron nincs hangerő állítási lehetőség?
plusz mikor átváltasz próbáld némítani meg visszaadni a hangot. -
válasz
sunavlys
#71558
üzenetére
Nagyon ügyes vagy. Én meg rengeteget szervizeltem, és törik/roppan főleg a zsanér felfogatásnál. És a lehető legnagyobb óvatossággal (és félelemmel kezdek neki)
.
Akkor már ennyiért van használt üzleti latitude 1-2 év garral, ips, meg normális szerelés, és váz, nem nyeklik-nyaklik.
Borzalmasak. Nyilván nem csak a dellnek van ilyen szériája. Ha lehet én lebeszélek ezekről mindekit. -
válasz
Ablakos
#71546
üzenetére
Nem azt írtam, hogy nem megfelelő, de az asus topicban is beírt 1 típust. Ezért írtam azt, hogy van erre külön topik és ott van több márka több típusa ajánlva is az összefoglalóban. Plusz ha kitölti ott a kérdéssort, akkor pontosabb segítséget is kaphat Ez topik másra vonatkozik inkább. Ha már kapott ajánlást és van 1 vagy több konkrét típus akkor megfelelőbb lehet ez a topik. Tehát azért írtam, hogy segítsek, gyorsítsak a segítség kérésén.
De ha már beírtál, akkor írhattál volna neki te is tanácsot, de az nem jött.

A másik topikban már kapott 1 irányt.
Hidd el a jó szándék vezérel és nem a kötekedés.
Szép estét -
válasz
Fantomas80
#71504
üzenetére
Szia.
Ilyenre gondolsz? [link]
5e-től indul kb 9-ért is van, meg igen jó drágán is...
De ne kérdezd melyik a jobb, sosem kellett sosem használtam -
válasz
magellan2600
#71463
üzenetére
Akkor így már tényleg cserés a dolog.
-
válasz
magellan2600
#71459
üzenetére
Ez akkor driver hiba lesz. Gyártói oldal chipset, hotkey, audio stb szedd le és tedd fel
-
válasz
magellan2600
#71455
üzenetére
Billentyűzeten nem kapcsoltad ki?
a diktafon alkalmazásban megy? -
válasz
szabonagyur
#71449
üzenetére
-
válasz
szabonagyur
#71446
üzenetére
+1 Tsebacsi. Az lesz 90%
-
válasz
undercover
#71367
üzenetére
Szia. Tudom, hogy drága de én gyárit vennék. Ha mégis utángyártott, akkor green cell, azzal eddig jók a tapasztalatok, de utángyártott csak végső esetben. Gyárit találhatsz pl itt [link] , vagy itt: [link], utóbbi helyen szokott lenni utángyártott is. Persze biztos lesz máshol is ez csak 2 ötlet volt

-
válasz
thotzoltan
#71319
üzenetére
Ha utángyártott, akkor green cell pl
-
-
Hát olyankor ha nem megy a venti, meg pl a héttértár visszajelző nem "pislog" aktívan, akkor elment aludni. De ilyenkor nem szabad melegnek lennie igen, legalábbis nem 50 foknak. Hibernálás ki van kapcsolva?
CMD futtatása rendszergazdiként, majd beírod, h powercfg.exe -h off
majd enter, majd exit és enter -
válasz
VMatteo
#71177
üzenetére
Semmit. Van még olyan lehetőséged is, hogy klónozod, ha nincs baj a rendszerrel, akkor ez azért lehet célszerűbb, mert ott folytatod ahol abbahagytad, csak gyorsabb lesz.
Persze lehet utána kell partíciót állítani. Klónozás macrium reflect progi, partíció pedig mini tools partition wizard -
válasz
#72755712
#71015
üzenetére
Nem csak latitude, bármelyikre igaz, főleg úgy, hogy tudjuk milyen gané anyggal dolgoznak, így több esetben szokták cserélni a gyári pasztát megvétel után azonnal, ok ez főleg gamer notiknál, és ott a fémre, de mindegyik típusnál igaz ez, hogy sok esetben silány a paszta és a felvitele is.
Miért kelle igazolni azt ami egyértelmű, főleg 1-2 éves gépnél, 3-4 évesnél meg főleg.
Tudogy mennyi laptopot pasztázok? Nyilván nem csak hasraütésre mondom. Nyilván a gar időig, ha ez feltétel csak a gazdi kérése estén csinálom meg, gari lejárta után viszont azonnal (új noti esetén).
Pl a saját HP notimat is pasztáztam takarítottam fél éven belül. Venti sem ment annyit, hőfok is jobb lett.
Vagy amik átmennek notik (3-4 éves gépek) eladásra a kezemen, azt is azonnal, ahogy elhozom a nagykerből... ismernek és le is beszéltem ezt velük. Nekik is jobb tudják h rendben lesz.
Nem az a megoldás, hogy szűz rendszert rakok fel, hisz ami után belakod kezdheted előről, a paszta azért tovább lesz hatásos.
Normál helyen kb 1-2 évente
Porosabb helyen 1 évente
műhelyben lévő notik, vagy gamer/munkaállomás notik akár fé évente is kell takarítani pasztázni, de évente mindenképp!szerk: amiről te beszélsz, az user error, természetes hogy szoftveresen is illik karban tartani a gépeket.
-
válasz
nagy.csaba14
#70993
üzenetére
Szia jók ezek az értékek. Gratula
-
válasz
hhgygy
#70985
üzenetére
Pont pár hsz-szel tárgyaltuk ki, meg a paszta minőségét és felhelyezését is. HA gondolod nézz vissza pár hsz-t.

Amúgy a főbb hangsúly talán a mennyiség, az hogy spatula, vagy pötty, az majdhogy mindegy. Viszont ha sokat teszel az sem jó, ha keveset az sem.
Így döntse el a paraszt hogy mennyit tegyen??? Főleg mikor leveszem én is a bordát és agyári pasztából brutál mennyidég van....
-
-
válasz
Tompie
#70974
üzenetére
Mondom akkor nekem csalóka a kép. Nah ez már így maradt..
A számok nem hazudnak...
Am még egy dolgot szoktak a szaki elfelejteni, vagy inkább nem foglalkozni vele.
Ez a 0. vagy ha beépített, akkor az 1. lépés az akksi kiszedés
Itt a kérdezőnél jó volt látni, hogy lehúzta: [link] -
válasz
Tompie
#70968
üzenetére
Azt én sem, de a 60-70 ezzel a hűtővel jó igen. Nem jól pasztázol!!!

Egy "szaki" haver mondta: Ő nem foglalkozik a mennyiséggel, mert úgyis kinyomja a felesleget ahogy szorítom rá..... Én csak röhögtem, és fogtam a fejem!
1. pazarlás, mert kijön belőle 2 cpu is
2. meg nem lesz oylan jó a hővezetés ha sok van, nyilván akkor sem ha kevés.
Nem mindig könnyű belőlni, én ilyenkor tesztelem, ha soknak találom újracsinálom...
Pont most jártam így egy gépnél, kb 4-6 fokkal volt több terhelés közben, mint ahogy "szokott" lenni, nah mondom akkor valami nem oké... újra kezdtem, picit vékonyabbra tettem, és wow kb 4 fokot esett terhelés közben. Sajnos járok így én is. -
válasz
abel.makrai
#70965
üzenetére
Az ugyanaz mint az Mx-4.
-
válasz
Tompie
#70964
üzenetére
Nekem ezzel nincs tapasztalat, csak Arctic cooloing mx-4, mx-5, Noctua NT-H2, TGK (Thermal Grizzl Kryonaut), illetve a TGC-vel egyik haverral csináltuk egyszer...
De ez megint más tészta már, ez fém. Jó dolog, csak nem mindehova ajánlott, és nem is mindegy ki és hogy rakja fel. Szaki kolléga leírt a menetét.... Hát
Amúgy úgy gondolom, ahova nem elég pl a noctua nt-h 2 oda már más se ami nem fém. Lehet ez téves gondolat. Abból szürtem le, hog a gaming nnoti topikban egy szaki mondta, hogy ezek a paszták ami nem fém, azok egy bizonyos hővezető képességtől nem nagyon tudnak többet. Nah most ha van ez a 16W/mK paszta lehet ez a max. A noctua nt-h2 nek pl nem is nagyon írják, hogy mennyi, elvileg 12 felett lehet kb -
válasz
nagy.csaba14
#70959
üzenetére
Szia. Ha már levetted, akkor igen jó lenne pasztázni. Arctic Cooling MX-5, noctua NT-H2, ezekkel pasztázd, vagy maximum még az arctic cooling mx-4
-
válasz
balazs1022
#70913
üzenetére
HDD be a caddy-be (utaztasd meg)
Bocs fáradt vagyok.
Szóval igen az ssd a hdd helyére és kész. -
válasz
balazs1022
#70900
üzenetére
Szerintem az internal hdd-t állítsd elsőnek
-
válasz
Atlantisz48
#70894
üzenetére
Szia, valóban nem ez a topikja egyátalán.

Én mésik gépbe faragtam be xeon cpu-t, de csak azért mert rámrgat
Évekig stabil volt, és gondolom, h most is az. 
Talán itt lesz másnak tapasztalata:
[link]
Új hozzászólás Aktív témák
- Konkrét moderációval kapcsolatos kérdések
- A legrosszabb CPU-k – az ExtremeTech szerint
- Ingatlanos topic!
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Gaming notebook topik
- OLED TV topic
- Ultrakönnyű Logitech "G305" egér? Úgy tűnik, igen!
- World of Tanks - MMO
- Arc Raiders
- További aktív témák...
- Szép! Lenovo Thinkpad T14s G2 Üzleti "Golyóálló" Laptop 14" -50% i5-1135G7 4Mag 16GB/512GB FHD IPS
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad Yoga 370 - i5-G7 I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I W11 I Cam I Gari!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad Yoga 260 - i5-G6 I 8GB I 256SSD I 12,5" Touch I W11 I Cam I Gari!
- HP EliteBook 850 G8 Fémházas Tartós Laptop 15,6" -65% i7-1165G7 16/512 Iris Xe FHD
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X390: i5-G8 I 16GB I 256-1TSSD I 13,3" FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gar
- Apple iPhone 15 Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro Max 128GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3996
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Csere-Beszámítás! Xbox Series S Játékkonzol!
- ÚJ könyv: Rafal Kosik - Cyberpunk 2077 Nem véletlen
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest

.


