-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
inf3rno
nagyúr
én nem webes területen mozgok és főként backenden, tesztelni én csak azt látom értelmét ahol a logika van, annak nem igen kéne sűrűn változnia, de amikor változik akkor jó hogy ha van teszt a régi elvárt működésre és látszik ha azon volt valami változás valahol, aminek nem kellett volna
hogy aztán valaki tdd-ben írja-e az engem sosem mozgatott, az arra jobb hogy nem drótozol össze mindent midennel, mert akkor tényleg lehetetlen lesz külön tesztelni a lényegi részt és kitéped az összes hajad

mostanában ilyen beolvas, mókol, kiir feladataim voltak, ahhoz e2e a legegyszerűbb, csak összehasonlítgatja a kimenetet különböző típusú bemenetkhez
egy két parsolásos dolog volt amihez a unit teszt volt célszerűbb, mert ott látszott közelebbről mi hasal el bizonyos értékek esetén, ahhoz az e2e annyit mondott volna csak hogy baj van tesó pl.
amit írtam tdd könyv nem csak tesztekről szól, az a jó benne, használható példák vannak benne a functional corera, a repository patternre stb., nem az a vért fröcsögő tdd könyv mint a többi
Ja nagyjából egyetértek, hogy projektje válogatja, hogy melyik az ideális tesztelési fajta hozzá. Talán még embere is válogatja ezen felül.
-
kress
aktív tag
Unit testingről már leszoktam. Ha nagy mozgások vannak a kódbázisban, akkor tarthatatlan, hogy állandóan újra kell írni a teszteket, egyébként is 2-3x annyi munka, mint simán lekódolni, aztán debuggolni. Nekem leginkább a BDD jött be és integrációs teszteket írok. Az is lefedi a nagyját, vagy legalább a gyakori eseteket. Most mondjuk Wordpress plugin készítést gyakorlok, ennél a gyakorlásnál csak manuálisan tesztelek, debuggolok, és így is jó. Régen még azt mondtam, hogy minden projekthez kellenek automatizált tesztek, most már nem vagyok annyira meggyőződve róla. Kis projekteknél szinte mindegy, ha az embernek van kellő tapasztalata, közepeseknél kezd kijönni a hátránya a tesztek hiányának, nagyokhoz látom értelmét. A közepeseknél is inkább úgy csinálom, hogy bizonyos részeket tesztelek, amik kritikusak pl. biztonság, vagy a domain modelt igen, de a prezentációt nem. Amivel még régebben szórakoztam azok az e2e tesztek. Azok se rosszak annyira, de jóval több idő és kényelmetlenebb írni és futtatni őket. Teszteléshez én ezt szerettem: [link], de már nagyon régen olvastam, és hát van vagy ezer jó könyv a témában. DI-ről nem olvastam még külön könyvet, azt esetleg megnézem, köszi!
én nem webes területen mozgok és főként backenden, tesztelni én csak azt látom értelmét ahol a logika van, annak nem igen kéne sűrűn változnia, de amikor változik akkor jó hogy ha van teszt a régi elvárt működésre és látszik ha azon volt valami változás valahol, aminek nem kellett volna
hogy aztán valaki tdd-ben írja-e az engem sosem mozgatott, az arra jobb hogy nem drótozol össze mindent midennel, mert akkor tényleg lehetetlen lesz külön tesztelni a lényegi részt és kitéped az összes hajad

mostanában ilyen beolvas, mókol, kiir feladataim voltak, ahhoz e2e a legegyszerűbb, csak összehasonlítgatja a kimenetet különböző típusú bemenetkhez
egy két parsolásos dolog volt amihez a unit teszt volt célszerűbb, mert ott látszott közelebbről mi hasal el bizonyos értékek esetén, ahhoz az e2e annyit mondott volna csak hogy baj van tesó pl.
amit írtam tdd könyv nem csak tesztekről szól, az a jó benne, használható példák vannak benne a functional corera, a repository patternre stb., nem az a vért fröcsögő tdd könyv mint a többi
-
inf3rno
nagyúr
kisebb projekteknél inkább csak jól elbonyolítani lehet vele a dolgokat szerintem

amit írsz az inkább a karbantarhatóság felé hajaz, loose coupling, dependency injectionddd blogban nekem ez tetszett [link], van egy unit tesztes könyvve is, hasonló alapokon
dependency injectionhoz meg ez könyv hasznos szerintem [link]Unit testingről már leszoktam. Ha nagy mozgások vannak a kódbázisban, akkor tarthatatlan, hogy állandóan újra kell írni a teszteket, egyébként is 2-3x annyi munka, mint simán lekódolni, aztán debuggolni. Nekem leginkább a BDD jött be és integrációs teszteket írok. Az is lefedi a nagyját, vagy legalább a gyakori eseteket. Most mondjuk Wordpress plugin készítést gyakorlok, ennél a gyakorlásnál csak manuálisan tesztelek, debuggolok, és így is jó. Régen még azt mondtam, hogy minden projekthez kellenek automatizált tesztek, most már nem vagyok annyira meggyőződve róla. Kis projekteknél szinte mindegy, ha az embernek van kellő tapasztalata, közepeseknél kezd kijönni a hátránya a tesztek hiányának, nagyokhoz látom értelmét. A közepeseknél is inkább úgy csinálom, hogy bizonyos részeket tesztelek, amik kritikusak pl. biztonság, vagy a domain modelt igen, de a prezentációt nem. Amivel még régebben szórakoztam azok az e2e tesztek. Azok se rosszak annyira, de jóval több idő és kényelmetlenebb írni és futtatni őket. Teszteléshez én ezt szerettem: [link], de már nagyon régen olvastam, és hát van vagy ezer jó könyv a témában. DI-ről nem olvastam még külön könyvet, azt esetleg megnézem, köszi!
-
kress
aktív tag
Én próbálgatom már egy ideje, és bár sokan mondják, hogy kis projekteknél és egyedül nincs értelme, én eddig totálisan az ellenkezőjéről győződtem meg. A kiindulási naív állapothoz képest egy csomót szokott fejlődni a modellem miközben agyalok rajta még a külsőre legegyszerűbbnek tűnő projekteknél is. Aztán persze az is igaz, hogy messze nem vagyok profi benne, és elsőre nem sikerül a legjobbat alkotni... Ami szintén tetszik, hogy mivel lazán csatolt a kód a megjelenítéshez, ezért nem okoz gondot később mondjuk egy mobil alkalmazást betenni a weblap mellé. De még gondolom van ezer dolog, ami tetszik benne, ezért ragadtam le valami DDD-re emlékeztető dolognál. Azt aláírom, hogy nem nagybetűs DDD, amit csinálok, inkább csak ddd.
Esetleg mesélhetnél arról, hogy te mikor és hogyan alkalmazod, már ha van kedved!kisebb projekteknél inkább csak jól elbonyolítani lehet vele a dolgokat szerintem

amit írsz az inkább a karbantarhatóság felé hajaz, loose coupling, dependency injectionddd blogban nekem ez tetszett [link], van egy unit tesztes könyvve is, hasonló alapokon
dependency injectionhoz meg ez könyv hasznos szerintem [link] -
inf3rno
nagyúr
Én próbálgatom már egy ideje, és bár sokan mondják, hogy kis projekteknél és egyedül nincs értelme, én eddig totálisan az ellenkezőjéről győződtem meg. A kiindulási naív állapothoz képest egy csomót szokott fejlődni a modellem miközben agyalok rajta még a külsőre legegyszerűbbnek tűnő projekteknél is. Aztán persze az is igaz, hogy messze nem vagyok profi benne, és elsőre nem sikerül a legjobbat alkotni... Ami szintén tetszik, hogy mivel lazán csatolt a kód a megjelenítéshez, ezért nem okoz gondot később mondjuk egy mobil alkalmazást betenni a weblap mellé. De még gondolom van ezer dolog, ami tetszik benne, ezért ragadtam le valami DDD-re emlékeztető dolognál. Azt aláírom, hogy nem nagybetűs DDD, amit csinálok, inkább csak ddd.
Esetleg mesélhetnél arról, hogy te mikor és hogyan alkalmazod, már ha van kedved! -
kress
aktív tag
Egyelőre erősen küzdök az aggregatek helyes megválasztásával.
Ezek a guideline-ok:
1.) keep aggregate simple -> contain only members which are bound together by common business rules
2.) address aggregate through aggregate root -> ensure that all business rules are met
3.) never nest aggregates -> only id for reference reasonsEz mind szép és jó, csak a mostani projektemben elég kevés az adat manipuláció. Inkább csak arról szól, hogy felviszek egy rakás adatot, aztán utána PDF fájlt generálók belőlük.
ilyen esetben nem sok ertelme van a nagy betus DDD-nek

-
inf3rno
nagyúr
Egyelőre erősen küzdök az aggregatek helyes megválasztásával.
Ezek a guideline-ok:
1.) keep aggregate simple -> contain only members which are bound together by common business rules
2.) address aggregate through aggregate root -> ensure that all business rules are met
3.) never nest aggregates -> only id for reference reasonsEz mind szép és jó, csak a mostani projektemben elég kevés az adat manipuláció. Inkább csak arról szól, hogy felviszek egy rakás adatot, aztán utána PDF fájlt generálók belőlük.
-
inf3rno
nagyúr
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Autós topik
- Vivo X300 Ultra - tárcsázz, ha van rá keret!
- Bittorrent topik
- Crimson Desert
- Vezetékes FEJhallgatók
- Villanyszerelés
- World of Tanks - MMO
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- További aktív témák...
- iPhone 15 Pro 1 év garanciával
- ASUS TUF Gaming F15 (FX506HEB) i7-11800H / RTX 3050 Ti / 32GB
- Komplett Gamer gép akár monitorral is! Ryzen 5 3600/AIO/16GB Ram/TUF 3080 10GB/500GB M.2 PCIe
- HP 650 G2 laptop (15,6FHD/I5-6200U/8GB/128SSD/Magyar/Win11) - Áfás számlával
- BONTATLAN Zacskós ThinkCentre M70s SFF Business Időtálló Asztali gép -50% i5-14500 16/512 770 Magyar
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo ThinkpadX13 Gen4 üzleti notebook - i5 1335U 16GB DDR5 256GB SSD Intel Iris XE W11
- Apple iPad 10th 64GB, WI-FI, 1 Év Garanciával
- Xbox One S All Digital 1 TB + kontroller 6 hó garancia, számlával!
- iKing.hu Apple iPhone 12 Pro Max 128GB Gold használt, megkímélt 100% akku 6 hónap garancia
- HP EliteBook 755 G5 15,6" Ryzen 3 pro 2300U, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


Esetleg mesélhetnél arról, hogy te mikor és hogyan alkalmazod, már ha van kedved!