-
Fototrend
A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Jackal2
senior tag
válasz
szacsee
#16484
üzenetére
Van még tapasztalat, meg fejlemény is, szétszedte közben Marci a távomat is és nem tetszik neki, amit lát benne, gyatra kivitelezés, gagyi az egész na. Persze működik, de akkor is.
Néhány dolog ami még kijött Spyder és az én Emax-ommal kapcsolatban. Az Emax vázak nagyon jók, Walkerák viszont borzalmasak. Emaxnak egyetlen gyenge pontja van, amit nagyon sok, nagyon durva odaveréssel tudtam kideríteni
D A 250/280-as (ez ugyan az a váz, ne tévesszen meg) vázon ahol az FPV adót elhelyezték, túlnyúlik és ha hátrafele esel a géppel, ez bele tud akadni a földbe és megroppanni, akkor középső board csere jön, ez 3000 Ft, illetve a leszálló lábak hajlanak, ez egy csavar ki, új betesz, HA VAN. Én most nyomozom, honnan lehetne venni. A felépítmény gyakorlatilag törhetetlen és elég jól védi azt is, ami benne van.A PDB para egyáltalán nem indokolt, nekem minimális karcolások vannak rajta, de még nem sérült, pedig kb. minden mást összetörtem már rajta. Patics kolléga adott egy ilyen öntapadós műanyag cuccost, amivel megvétheted a gép alját, nála érdeklődj.
A 4mm-es karbon kar nem törik, ilyet kell venni (vagy minimum 3mmeset), illetve van gyári csipogója, ami távról vezérelhető, kb 800 Ft az egész (ennek viszont ritka elbaszott a portja, emiatt a kábelt át kell forrasztani).
A Walkera váz ellenben csavarodik és törik is egyben, ráadásul a strukturális elemek is, a gép közepén. Innentől kezdve mindent, ami benne van, félthetsz, vezérlőket esc-ket stb. ráadásul ha a váz elcsavarodik, a motorok is máshogy állnak, emiatt hülyén repül a gép, szóval egy merő katasztrófa az egész.
Spyder berakott plusz merevítéseket, így már nem olyan rossz, de így is sérülékeny.
Thrustra Oscar Liang blogját nézd meg 1804-1806-2204 tesztek vannak, de csak 50xx propokkal. A különbség elhanyagolható, de a 60xx propoknál elhúz a 2204, plusz játszhatsz azzal, hogy 5045-el repülsz ami agresszívabb (kb. 450-500 g emelés) vagy a lassabb, de stabilabb 6030-al (ez is kb 450-500) illetve ezt felviheted 6045-ig az olyan 600 gramm.
Ami a tapasztalat, hogy 12/15A esc még éppen elviszi a 6040-et, a jobb minőségűek a 6045-öt, 3S!!!-el. 5045 4S-el kb. hasonló, 15A körüli áramfelvételt fog adni. Itt jön ki az, hogy valami uli-buli ESC-d van, vagy jó minőségű Emax, Rotorgeeks, Storm vagy akármilyen, ez persze az árban is érződni fog. a 6045-4S kombó viszont akár 20+ Ampert is meg tud enni, ugyan ez a DAL 5045x3-je tehát a 3 propellerrel vigyázni kell. Ez most a 2204-re vonatkozik.
Az RS2205-2300KV viszont 5045x3 4S-el 31,2A !!!! tehát itt semmilyen gyenge ESC nem jöhet szóba, erre figyelni kell nagyon, mert megzabál mindent a cucc.
A Cobra motoroknál Zsolesz 20/25A Little bee nano ESC-t használ, láttam full gázon veretni, kibírta az 5045x3-mat 4S-el.
Nekem rossz tapasztalatom van a Gemfan 5045-el, húz tőle a gépem. Az 5030, 5040 jó, annál ez nem jelentkezett, ezért 5045-ből Kingkongot kell venni, azok jók, szépen ki vannak egyensúlyozva. Eleinte műanyagot vegyél, had törjön, inkább, mint a motortengely ferdüljön a karbonnal. Viszont vettem 6030-6040-6045-öt, még nem próbáltam, de majd leírom, milyen.
Amivel én mos kínlódok, az a motor tilt+leszállóláb kombó. Sajna a gyári leszállólábak túl hegyesek, beléjük megy a dzsuva és görbülnek is.
Távból van a FlySky FS-i6 ez telemetriás, illetve szerintem CSAK dual antennás vevőt vegyél és két irányba tedd ki, egy-egy zsugorcsővel. Egyrészt az nem törik, csak hajlik, másrészt jól néz ki, mint egy nagy szöcske

Volt nemrég Bestbuy 93USD ért Flysky FS-i10 Mode1, de elvileg átszerelhető, sajna már nincs, de ha látom, azonnal szólok, mert annyiért én is azt fogom venni.
Új hozzászólás Aktív témák
Egyéb, hasonló témájú topikok:
● Quadkopterek, felső tagozat
● Fimi drónok
● DJI topic
- 152 - Lenovo LOQ (15IRH8) - Intel Core i5-12450H, RTX 4060
- HP 150W töltők (19.5V 7.7A) kis kék, kerek, 4.5x3.0mm
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 Pro Max 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3268, 100% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro Max 256GB Black Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3067
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3889, 100% Akksi
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség
D A 250/280-as (ez ugyan az a váz, ne tévesszen meg) vázon ahol az FPV adót elhelyezték, túlnyúlik és ha hátrafele esel a géppel, ez bele tud akadni a földbe és megroppanni, akkor középső board csere jön, ez 3000 Ft, illetve a leszálló lábak hajlanak, ez egy csavar ki, új betesz, HA VAN. Én most nyomozom, honnan lehetne venni. A felépítmény gyakorlatilag törhetetlen és elég jól védi azt is, ami benne van.

