Új hozzászólás Aktív témák
-
csendes
addikt
válasz
olbeteam #9261 üzenetére
Ezen a leírás szerint antenna, FM rádió, Kompozit, S-Video bemenet van. Tehát, ha a T-Home-os STB-n van átmenő antenna kimenet, akkor antennakábellel össze lehet őket kötni, de ennek csak akkor van értelme, ha analóg kábelcsatornák is vannak, mivel a digitális kábel (DVB-C) jeleket ez a tuner nem tudja venni, csak az analóg és DVB-T jeleket. Ha van az STB-n esetleg S-Video kimenet azt rá lehet kötni (analóg, SD közeli minőségben)
-
csendes
addikt
Ha Tvheadend-del megy, akkor XBMC-vel is megy, ha Tvheadend a backend.
A me-tv 2.0-tól vlc motorral is megy
A MythTV és a VDR támogatja a CI interfészen keresztül az összes "szabványos" CAM modult (vagyis nem mindet). Ha soros vagy USB-s kártyaolvasót használsz, akkor valamilyen softcam megoldásra van szükség, ezekre a fórumokon lehet rákeresni.
Kaffeine (és más xine alapú lejátszók), illetve Totem (gstreamer) eleve kiesnek, mert a HE-AAC hangot nem támogatják, csak az állami adókon van hang.
Az mplayer-rel nem tudom, hogy mi a helyzet CAM-mal kapcsolatban. -
csendes
addikt
válasz
wassermann #9247 üzenetére
Ha jól értem, akkor monitorra kötve jött elő a dolog. Megnéztem, az STB 1080i-t és 720p-t (és 576i, 576p-) tud. Akkor lehet, hogy a monitor bár támogatja az 1080i-t, de gyenge a deinterlace-e, egyszerűen duplázza a sort.
-
csendes
addikt
válasz
wassermann #9245 üzenetére
Vagy a deinterlace-t egyszerűen úgy oldották meg, hogy duplázzák a sorokat.
-
csendes
addikt
válasz
ratkaics #9228 üzenetére
WayteQ HD-95CX (csak a CX-esben van kártyaolvasó, a simában nincs), kicsivel 10 ezer Ft felett.
USB meghajtó FAT16/ FAT32 / FAT12 / NTFS
Médialejátszó MP3 / JPEG / BMP/ OGG /MPEG/ AVI/ MKV / MP4 / MOV / DIVX / XVID / AVI / TS
Felvétel Felvétel TV-adásból (PVR)
1920×1080,1280×720,720×480 MPEG2 ISO/IEC 13818-2 MP@ML, H.264(MPEG4 part 10) main and high profile level 4.1/MPEG-2 MP@HL, WMA-9,WMA-9 Pro,MPEG-1 layerI/II, MPEG-2 layer II, MPEG-2 AAC, MPEG-4 AAC LC
Egy felhasználói vélemény a Prohardver-ről: [link].
Nyilván ezért az árért vannak korlátok, igény kérdése, hogy megfelel-e. -
csendes
addikt
válasz
vegyszer #9170 üzenetére
Itt van egy leírás arról, hogy mi okozhatja az interferenciát: [link]
Például: PC táp hűtőventillátor, CPU ventillátor (különösen, ha szoftverrel aktívan vezérelt), a két DVB-T tuner (PC és STB) nincs megfelelően földelve vagy árnyékolva és azok zavarják egymást, az antennakábel árnyékolása nem megfelelő, stb.
Ha tudod, rakd egy kicsit távolabb egymástól a PC-t és az STB-t. -
csendes
addikt
válasz
Honkydoo #9090 üzenetére
Nem hallottam még róla, hogy a DVBviewer menne linux alatt.
Igen, a CAM-ot ilyenkor a szoftver helyettesíti, az ilyen megoldás a softCAM. Ezt tudja például alapból a HomeSys [link] lejátszó Windows alatt. Linux alatt a dolog egy picit bizonytalan, több dologtól függ (disztribúció, kernel, stb.), utána kell olvasni egy kicsit. -
csendes
addikt
válasz
HeavyToys #9091 üzenetére
A DVB tunerek ilyen szempontból teljesen egyformák, az elérhető ár mellett kaphatóak egyike sem dekódol. A Brazos bőven jó mindegyikhez, ha bekapcsolod a lejátszóban a hardveres dekódolást, és így az IGP dekódol. Anélkül a HD adásokhoz az E350 CPU önmagában kevés lenne.
-
csendes
addikt
válasz
Honkydoo #9085 üzenetére
Vajon ez a tuner működik linux alatt is?
Elvileg igen, Ubuntu 10.04-hez innen le lehet tölteni a drivereket: [link]
Van valami legális mód arra, hogy ezzel a tunerrel olyan adásokat is fogni tudjak, amelyekhez már conax adapterre lenne szükség?
Például egy USB-s Smartcard olvasó és természetesen az előfizetői kártya. -
csendes
addikt
válasz
crazyzozy #9057 üzenetére
Az ingyenes adásokhoz nem kell a Conax modul, a többihez természetesen előfizetési díjat kell fizetni. A Conax modul csak ahhoz kell, hogy a kártyát be tudd helyezni. Csak olyan adásokat lehet fogni így amilyenhez megfelelő digitális tuner be van építve a televízióba. Például, ha nincs benne DVB-S tuner, akkor az Olcsó TV kártyával nem fog működni. .
-
csendes
addikt
Igen, Linux alatt is ugyanígy működik vlc-vel, csak nem minden kártyával fog menni és nem minden driverrel. Célszerűbb a gyári drivereket használni (catalyst, illetve nvidia) és nem a nyílt forráskodúakat. Intel kártyáknál leginkább csak GMA HD-tól érdemes próbálkozni Linux alatt a hardveres gyorsítással.
-
csendes
addikt
válasz
vtechun #8998 üzenetére
Én töröltem mindent és újra konfiguráltam az egészet, mivel Budapesten minden adó más frekvenciára került és lett egy harmadik multiplex is. Mivel az adatbázisban még a régi frekvenciák szerepelnek, ezért az "Add muxes manually"-t kellett választani, és a szkennelés után a csatornaneveket újra hozzárendelni:
-
csendes
addikt
A Strong tepsi antennával semmi jel nem jött a DVB-T-ről. Nem állítható az erősítés, valószínűleg telítésbe vitte a jelet az analóg adás, de az is lehet, hogy kifogtam egy hibás darabot. Az antennakábelbe dugott gemkapocs sokkal jobb volt, bejött az adás, de nagyon szakadt. A nyakkendős-hálós, szabályozható erősítős szobaantennával viszont megy a DVB-T azóta is, pedig itt 802 MHz-en jön a MUX C.
-
csendes
addikt
Jól emlékszel
:
[homeuser@archhost ~]$ femon -H
FE: Philips TDA10046H DVB-T (DVBT)
status | signal 50% | snr 49% | ber 131070 | unc 0 |
status | signal 50% | snr 49% | ber 131070 | unc 0 |
status | signal 50% | snr 49% | ber 131070 | unc 0 |
status | signal 50% | snr 49% | ber 131070 | unc 0 | -
csendes
addikt
válasz
Honkydoo #8880 üzenetére
Ha DVB-ről van szó, akkor legegyszerűbb a vlc, ehhez csak egy channels.conf állományt kell generálni. Időzített felvételt nem tud, de időeltolást igen.
A mythtv mindent tud, analóg és digitális adáshoz egyaránt jó, időzített felvételt is, elsősorban HTPC-hez jó.
Az mplayer (illetve kapcsolódó frontendek pl. smplayer) nekem tetszik, a channels.conf-hoz kiterjesztett formátumot kell használni, különben nincs hang egyes csatornákon. Egy kicsit fapados, kézzel kell mindent állítani, beépítetten nem támogatja az időzített felvételt.
A me-tv 2.0 verziótól vlc motorral működőképes; korábbi verzióknál az AAC hang nem megy, mert csak xine motor van. Az EPG nagyon szép és támogatja az időzített felvételt.
A vdr és a tvheadend tunerként jól működnek, támogatják az időzített felvételt, de a lejátszást (dekódolást) nem, így a stream-et szerverként egy lejátszónak át kell adni.
Az XBMC médiacenter tunerként nem működik, a felvétel programozása pedig fejlesztés alatt van (XBMC-pvr). Lejátszó kliensként nagyon jó, kell mögé egy stream szerver, például vdr, tvheadend vagy mythbackend. Nekem tvheadend-del jól megy.
A Kaffeine a felvételt támogatja, de az AAC hang nem megy vele, ahogy más xine backend-et használó alkalmazásokkal sem (xine, gxine) stb.
Kipróbáltam még a Totem-et (gnome media player), bár ment a MindigTV, de úgy tűnt, hogy a gstreamer codec-kel még komoly gondok vannak, szakadozott a lejátszás.
Részletes lista itt [link] található a linux TV alkalmazásokról, kicsit régi a lista, néhány programot már nem fejlesztenek, illetve csak analóg adáshoz jó. -
csendes
addikt
válasz
kocsis102 #8838 üzenetére
Elvileg jó, de csak a DVB-T tunert helyettesíti, de szerintem nem ez a megoldás (lásd lejjebb). Ha analóg is kell, akkor egy TV Box tud ilyet, például ezek: [link], van közte hibrid is, de a csatlakozókra figyelni kell, van amin csak DVI van.
Viszont, két okból mehet el a kép a DVB-T-nél: a valószínűbb, hogy egyszerűen gyenge a jel, ezen az STB sem tud sokat segíteni, inkább jobb antenna kellene. Ha meg a TV hibás, akkor lehet, hogy olcsóbb megjavíttatni (talán még garanciális), mint venni egy STB-t. -
csendes
addikt
válasz
csoki19 #8826 üzenetére
A Leadtek PVR2 felhasználói kézikönyvet angolul le tudod tölteni innen: [link] (Az európai szerver nekem nem ment, de a másik kettő igen). Ha analóg adást választasz a menüben (Analog TV input source, a Video Input gombbal baloldalon a Power off alatt) és az országot beírod, akkor a video standard kiszürkül, mert automatikusan kiválasztja neked, tehát ha Magyarországot kiválasztottad, akkor PAL lesz. Azt hiszem választhatsz "Custom country"-t és akkor te választhatod ki a video standardot. Illetve a kézikönyvben le van írva egy gombnyomásos megoldás, amivel egyszerűen lehet PAL/SECAM video standard, illetve BG/DK audio között váltani, de ezt nem ajánlanám. A rögzítéshez a videó formátumot máshol lehet beállítani.
A digitális tv-hez a "Digital TV" Video Input-ot kell választani. -
csendes
addikt
válasz
Sas madár #8769 üzenetére
A felhasználói kézikönyv szerint (19. oldal) [link]: "Vannak USB / MEMORY CARD készülékek melyek nem támogatottak. (...) Ha az USB / MEMORY CARD készüléket nem ismeri fel a ki/be kapcsolás után vagy az első telepítés után először vegye ki az USB / MEMORY CARD készüléket és indítsa újra a boxot. Ezután dugja be újra az USB / MEMORY CARD készüléket".
Mivel ez az STB felvenni nem tud, ezért feltételezem, hogy az USB kulcson már van állomány. A FAT32 fájlrendszer maximum 4 GB-os fájlokat tud kezelni, ezért valószínűleg alapból NTFS fájlrendszer van rajta. Lehet, hogy ez az STB csak a FAT/FAT32 fájlrendszert tudja kezelni. Ha nincs megformázva, vagy valamilyen egyéb különleges fájlrendszer van rajta, akkor ez is okozhatja a gondot.
Ha így sem ismeri fel, akkor próbálj ki egy kisebb másikat (1-2 GB) FAT32-vel, ha azt sem ismeri fel, akkor vissza az üzletbe vagy szervíz. -
csendes
addikt
"Ez azt jelenti, hogy pl. egy Aldi-s Medion akár jobb vétel lehet, mint egy brand gyártó tv-je?"
Szerintem a tévénél, mint a multimédia rendszer kimenő felhasználói interfészénél, a kép és hangminőség a döntő (meg még néhány apróság is fontos lehet persze, mint a csatlakozók). Tehát a válasz az, hogy nem. Persze az okostévék nem csupán az ilyen korlátozások miatt, hanem Magyarországon a megfizethető áron elérhető fizetős tartalmak hiánya miatt is lassan fognak terjedni. A vételt és felvételt meg rá lehet bízni a kínai STB-re vagy a HTPC-re és onnan áttenni a márkás tévére a képet és hangot. -
csendes
addikt
A legfrissebb driverek itt vannak, érdemes lehet frissíteni, illetve a PVR2 legfrissebb verziója is itt van.: [link].
Milyen hardverrel próbálod?
BDA drivere van, megy XP Media Center-rel is.
Lehet próbálni még MPC-HC-t [link], illetve vlc-t [link], ezekhez nem kell külön codec.
A kártya egyáltalán nem pocsék, esetleg a jel nem elég erős vagy túl zajos. A 63 és 64-es csatornán próbálod (810 és 818 MHz)? -
csendes
addikt
válasz
Champipi #8723 üzenetére
Előbb próbáld meg mozgatni, forgatni az antennát, ahogy írták korábban. Azt hiszem ez sima botantenna, valószínűleg fektetve jobb a vétel, de próbáld ki. Ha állítható az antennán az erősítés, akkor próbáld kisebbre-nagyobbra venni, nagy erősítésnél torzíthatja, illetve telítésbe viheti a jelet az antennaerősítő. Az is lehet, hogy visszavert jel esetén nem ugyanabban az antennapozícióban jön be legjobban a két MUX.
-
csendes
addikt
válasz
Murphistic #8653 üzenetére
A Debian dvb-utils (más disztribúciókban dvbutils, dvb-apps, dvbtools) csomag hasznos segédprogramokat tartalmaz (például csatornák konfigurálásához) [link], de drivert nem, ettől nem javul meg az eszköz felismerése.
Elég a streameléshez a konfigurációd, egy hardveres dekódolást támogató videókártyával akár a HD adásokat is lehetne vele nézni. A streameléshez használhatsz vlc-t, VDR-t (megfelelő plugin-nel), mythbackend-et, tvheadend-et, vagy esetleg - ha majd Ubuntu-ra is lesz me-tv 2.0 - me-tv-server-t is. -
csendes
addikt
válasz
Murphistic #8652 üzenetére
Ha AverTV Hybrid Volar HD H830 tunered van, akkor érdemes frissíteni a drivert innen: [link], a megfelelő verzió (x86 vagy x64) letöltése után telepíteni kell. Ahogy nézem apt-get és yum csomagkezelőkkel automatikusan behúzza a hiányzó csomagokat, más csomagkezelőt használó disztribúcióknál kézzel kell telepíteni a hiányzó csomagokat.
Az USB tunert asztali gépen mindig hátulra célszerű bedugni, mert az első USB csatlakozók általában egy hub-ban vannak és nem képesek elég áramot leadni.
A felhasználód legyen hozzáadva a "video" csoporthoz.
Ha az MSI a /dev/video0, akkor az AverTV analóg tuner /dev/video1 (vagy ha van webkamera is, akkor esetleg /dev/video2) lesz. -
csendes
addikt
válasz
Murphistic #8648 üzenetére
"eddig elakadtam annál a résznél, hogy a TV-tunert nem látja a vlc."
Mi van a /dev/dvb/adapter0 könyvtárban? Pontosan milyen típusú a tuner? -
csendes
addikt
"Nem a felvétel nem működött, hanem maga a TV."
A tvheadend-et alapvetően nem is arra találták ki. Böngésző plugin-ek - például Gecko Mediaplayer (mplayer) vagy vlc plugin - telepítésével elvileg lehet a böngésző felületről is tv-t nézni, de nem felhasználóbarát és nem túl stabil. Ahogy a korábbi hozzászólásban szerepelt XBMC klienssel htsp protokollon keresztül a legegyszerűbb a tévézés a tvheadend-del.
De akkor az időzített felvétel rendben volt? -
csendes
addikt
Szerintem a tvheadend nagyon egyszerű. Ha jól emlékszem, nálad kézzel kellett a két MUX paramétereit megadni, mert csak néhány magyar adó volt előre konfigurálva. Onnantól kezdve viszont gyakorlatilag kész van minden. EPG alapján lehet időzített felvételeket készíteni, mindent lehet állítani. Ha a tvheadend szerver megy, akkor a tunert, mint eszközt lefoglalja, ilyenkor más alkalmazás (vlc, kaffeine, stb) nem fér hozzá. Viszont az xbmc-t nagyon jól lehet kliensként használni hozzá, általában elég videó forrásként (video source) beírni: (M)htsp://127.0.0.1(/M) és már megy is a MindigTV xbmc-n.
Ilyen beállítási gondoknál sokat segíthet a Teamviewer [link], amivel távolról bárki át tudja venni a gépet és segíteni tud. -
csendes
addikt
-
csendes
addikt
Milyen hangproblémára gondolsz? Vlc, mythtv, xbmc és mplayer le tudják játszani az AAC hangot. Xine alapú (pl. Kaffeine, gxine) lejátszóknál van gond az AAC hanggal. A gstreamer alapú dekódolás (pl. Totem) pedig még kezdetleges állapotban van. Tehát első körben a vlc-t érdemes próbálni Ubuntu alatt is.
-
csendes
addikt
Nézem, de nem látom hol tudnám kiválasztani az ME TV-nél a VLC-hangot. Segítenél?
Először is milyen verziót telepítettél a me-tv-ből? Nálam 2.0.1-1 megy.
A me-tv-server elindítása után ( ez a stream szerver) a kliens indításakor tudod kiválasztani a dekódoló motort (engine), például vlc-hez:
me-tv-client -e vlc -
csendes
addikt
Ha megkérlek dobsz egy linket rá, mert nem találom sehol sem ezt a bizonyos STB-t amivel fel-is lehet venni? Ugyanis ahol én eddig néztem, ezt írták: a termék kizárólag a szabadon fogható csatornák rögzítésére alkalmas PVR funkcióval rendelkezik
Például Alcor HD-1800 [link]: Felvevő funkció: Televízióadások rögzítése MPEG TS (Transport stream) formátumban külső USB-s eszközre (pendrive vagy merevlemez), Időzített felvételkészítési lehetőség (8 beállítható előjegyzési időpont), Időeltolásos felvételkészítési funkció (timeshift), Több merevlemez partíció esetén választható rögzítési partíció, Kódolt és kódolatlan adások rögzítése.
Féléves MindigTV Extra előfizetés csomaggal kb. húszezer Ft, például: [link] -
csendes
addikt
-
csendes
addikt
Elkezdem felvenni, várok 10 másodpercet és a felvett fáljt VLC-vel lejátszom. Persze jobb lenne, ha lenne hangja és nem kellene bűvészkedni, de eddig még nem tudtam megoldani. Szerinted meglehet?
Sajnálom, ezt elnéztem. Régebben a me-tv csak xine-nal ment, most viszont választható vlc, xine vagy gstreamer backend, az alapértelmezett a vlc, ezért volt hang. Xine-nal vagy Kaffeine-val nekem sincs hang a LATM AAC kódolással (RTL Klub, TV2, stb). Ha nem fontos az időzített felvétel, akkor vlc-vel simán tudsz DVB-T-t egyenesben is nézni és mplayerrel is valamelyik frontenddel (Pl. smplayer). Ha kell az időzített felvétel és nem sikerül összerakni a xine-t, akkor MythTV, illetve XBMC-PVR valamilyen stream szerverrel (mythbackend, VDR, tvheadend) [link], illetve a me-tv.
Van még más előnye is a Kaffeine-hez képest?
Igen, mint fent kiderült, választható hozzá az "engine" és az alapértelmezett vlc-t választva minden csatornán van hang. Ehhez persze a vlc-t is telepíteni kell. Egyszerűen lehet időzített felvételt beállítani. VIszont például hangcsatornát nem lehet választani.
Nah-itten álljunk meg egy szóra kérem. Nekem az hogy "normál", nem mondd semmit. Azt mond meg légyszíves, hogy mit vegyek?
Egy feltételes hozzáférés modul (CAM) [link] viszonylag drága, de megbízhatóan működik. Windows alatt a Homesys tudja kezelni az USB-s kártyaolvasót is. Nekem csak linux van és nem láttam értelmét az előfizetésnek a programválaszték alapján, így nem is próbálkoztam. Amit olvastam, az alapján a softcam megoldások linux alatt hardvertől függően vagy működnek vagy nem és ha működik, akkor sem biztos, hogy megbízható, van akinél szaggat, lefagy. -
csendes
addikt
Jó, hogy írtad a Kaffeine-t. Sokáig nem volt hang az RTL Klub-on és TV2-n Kaffeine-nel és a többi xine backend-et használó alkalmazással. Arch Linuxon a legfrissebb "xine-lib" és "faad2" csomagokkal ez megoldódott. A Kaffeine-n kívül érdemes kipróbálni a xine alapú me-tv-t is, nagyon egyszerűen lehet vele időzített felvételt beállítani.
Ami a kódolt adásokat illeti, a normál CAM modulok nagy részét a linux dvb-api felismeri és kezeli, és így például a Kaffeine-nel gond nélkül mennek. Ha valaki CAM modul helyett sima USB-S vagy soros kártyaolvasót akar használni, akkor szoftveres emuláció kell [link], ezt szokták "softCAM"-nak is hívni. Például Windows-ra a Homesys-ben megoldották ezt. Egyébként ez a warezolás határát súrolja, de az interneten rá tudsz keresni. -
csendes
addikt
válasz
bkalmii #8382 üzenetére
Az egy TV Box, számítógép nélkül is használható, a távirányítóval programozható a felvétel, stb.. Milyen frissítésre gondolsz? Nem adtak ki hozzá firmware-t, legalábbis a Leadtek oldalán nincs:[link]. Hogyan van összekötve a TV-vel, illetve esetleg külön hangrendszerrel? Néhány TV-vel a HDMI jelnél sajnos vannak audió-videó szinkron gondok. Próbáld ki másik TV-vel is.
-
csendes
addikt
válasz
Cöletibi #8366 üzenetére
Egyiket sem ajánlanám. Ezeknél kb. háromezer Ft-tal drágább az Alcor HD 1800 [link], illetve a Wayteq HD-90CX [link], és azokban már van Conax kártyaolvasó, lehet nézni a MinDig TV Extra kódolt adásokat is. Lehet, hogy ez ma még nem szempont, de egy-két év múlva várhatóan már nagyobb lesz a kódolt csatornák választéka.
-
csendes
addikt
Azt ajánlom, hogy Windows alatt próbálkozz az MPC-HC-val: [link]. Támogatja a DXVA-t: [link]. Linux alatt a DXVA megfelelője ATI kártyákra a VAAPI http://en.wikipedia.org/wiki/VAAPI, NVIDIA kártyákra a VDPAU [link]. A megadott hivatkozásokban fel van sorolva néhány médialejátszó szoftver, ami támogatja a hardveres gyorsítást.
-
-
csendes
addikt
válasz
Ciripke #8243 üzenetére
"Olyan USB-s eszközt keresek, ami képes az analóg mellett DVB-T adás vételére is. Fontos kritérium, hogy legyen Linux támogatottsága, az XBMC miatt."
Innen tudsz válogatni: [link]. Én PCI-os hibridet t használok Linux-szal, de a táblázat alapján az USB-s analóg-DVB-T hibridek közül támogatott például Gigabyte U8000-RH (firmware kell), ASUS My Cinema-U3000Hybrid (firmware kell), AVerMedia AverTV Hybrid Volar HX (A827) (bütykölni kell a drivert: [link]), Terratec Cinergy Hybrid Stick.
Sajnos előfordul, hogy a gyártó módosít a chipseten ugyanannál a típusnál is, és akkor már nem biztos a Linux támogatás, illetve a különböző kerneleknél is különbözhet a támogatottság. Érdemes megfontolni egy sima USB-s DVB-T vevőt és mellé egy analóg vevőt is, jobb minőségűek a PCI, PCI-E-s analóg vevők, de sokféle USB-s is van. Gyakorlatilag nem kerül a két kártya többe, mint a hibrid. -
csendes
addikt
válasz
zhagyma #7998 üzenetére
"Gondolom az XBMC példányok egy gépen futottak esetleg a server is. Na és hogyan hallgattad?"
Igen, egy gépen ment minden. Linux alatt PulseAudio hangszerver van a gépen, lehet alkalmazásonként beállítani a keverést, vagy elnémítani. KDE/Phonon is tud hasonlót. Egyébként Atom+ION-t akartam írni az előbb, elnézést. -
csendes
addikt
válasz
zhagyma #7992 üzenetére
"Mivel digitális esetben egy frekvencián több csatorna is van, ezért mindezen csatornákat egyidejúleg szoftveresen kikódolva egy limitált PIP megvalósítható (általában két adót szoktak támogatni egyidejűleg a szoftverek)."
A karácsonyi MindigTV akció alatt tvheadend (stream szerver) + négy XBMC példánnyal egyszerre tudtam nézni négy SD adót.Igazi PIP két digitális tuner esetén lehetséges (vagy dual DVB-T tuneres kártya).
A hardveres gyorsítás (GPU) általában csak egy stream-et tud kezelni, tehát sok függ a processzortól is. Például egy Atom + Tegra alapú HTPC nem fog elbírni két H.264 HD csatornát. -
csendes
addikt
válasz
ajVarazó #7949 üzenetére
Az első tipp az, hogy valamelyik csatlakozó elengedett, szétcsúszott. Először célszerű az antennacsatlakozókat, ellenőrizni az STB-től az antennáig. Ha szobaantenna van, akkor érdemes kicsit mozgatni, hátha javul a vétel. Még meg lehet próbálni kikapcsolni. teljesen kihúzni minden csatlakozót, a konnektorból is kihúzni, és 10 perc múlva újra próbálkozni. Lehet, hogy szervíz lesz a dologból.
-
csendes
addikt
Ebben a típusban, ha minden igaz, DVB-C és DVB-T tuner van beépítve. Így műholdas adás vételére közvetlenül nem alkalmas, csak egy DVB-S STB-n keresztül. Ezért a televízió common interface (CI) foglalatába helyezett Conax kártyaolvasó ennél a típusnál csak a kódolt DVB-T adások, illetve a kódolt, de nem párosított digitális kábelszolgáltatás vételéhez szükséges Conax kártyákat tudja kezelni, a műholdas adások dekódolására nem alkalmas.
-
csendes
addikt
válasz
zhagyma #7832 üzenetére
Nálunk "all-in-one" kínai van. Működik, de a programozása nem egyszerű, szerencsére az egyik gyári kód pont jó volt. Időnként megbolondul, akkor ki kell belőle venni az elemet, esetleg újra kell programozni. Árulnak bevásárlóközpontban "márkás" all-in-one távirányítókat is (pl. Thomson), de az olyan 3.000 Ft körül szokott lenni.
-
csendes
addikt
T42, akkor az gondolom 1.5GHz Pentium M CPU, egy kicsit erősebb, mint egy egymagos 1.6GHz körüli Atom, tehát ma is jól használható, örök darab. Az MPEG4 miatt a magyar MindigTV SD csatornákra határeset, talán egy lecsupaszított Linux-szal mplayer-rel vagy talán XP-vel is egy MPC HC-vel deinterlace nélkül épp elég lehet. A HD-hez (m1, m2, Duna) biztosan nem jó.
-
csendes
addikt
válasz
mclaren777 #7698 üzenetére
Van ilyen tuner, de csak hibrid (DVB-T és analóg). Például PCI-E csatlakozóval három: AVerTV Hybrid Speedy PCI-E: [link], Leadtek WinFast PxDVR3200 H [link] Hauppage WinTV-HVR-2200 MC [link]. Az analóg videó bemenetet meg kell nézni, hogy neked pontosan mi kell, illetve, hogy a tartozék kábel, vagy átalakító tényleg benne van-e a dobozban. A felvételi lehetőség és a teletext DVB-T-nél nem a tunertől, hanem a használt szoftvertől függ, általában nem a kártyához adott programot érdemes használni, hanem azokat, amit itt a fórumon javasolnak az adott operációs rendszerhez.
Ezzel együtt, lehet, hogy jobban járnál egy USB-s DVB-T vevővel és egy használt PCI-s vagy PCI-E-s analóg tunerrel vagy video capture kártyával. -
csendes
addikt
Ha csak műhold jöhet szóba, akkor az Olcsó TV-t [link] lehet egyszerűen számítógépre vinni, mert ott nincs párosítva a kártya az STB-vel. Olyan kártya kell, amin van CI foglalat, például SkyStar USB 2 HD CI (beépített CI foglalattal) vagy Technisat SkyStar HD 2 (PCI) és ehhez külön kell venni a CI fogadót, Technisat CI-Slot HD 2 [link]. Külön kell még hozzá megvenni a CAM modult és abba megy a kártya. A T-Sat-nál ez nem megy, ott párosítva van az STB és a kártya, ott csak a [#7645]-ben leírt megoldás marad, de akkor csak SD felbontás lesz a PC-n.
-
csendes
addikt
Nem, kábelhez csak a DVB-C jó!
A műholdvevő (DVB-S) csak a digitális műholdas adásokhoz jó. Elsőre nem írtad, hogy mihez kell, csak azért írtam.
A kábelhez a TECHNISAT CABLESTAR COMBO HD CI USB és a Terratec H7 USB TV Tuner jók, ezek hibrid DVB-C és DVB-T USB-s vevők CI foglalattal, ebbe lehet a Conax CAM modult beletenni (külön kell megvenni) és abba lehet a kártyát tenni.
A Vidanet elvileg párosítja a kártyát és az STB-t. Gyakorlatilag a jelenlegi tapasztalat az, hogy elég időnként visszarakni a kártyát az eredeti STB-be, illetve van néhány kódolatlan digitális csatorna is.[link] -
csendes
addikt
Elnézést, a link rossz volt, az nem PCI-os CI modulfogadó, hanem csak egy kiegészítő CI modulfogadó Technisat Skystar HD2 PCI-s műholdvevőhöz [link].
A Vidanetes digitális kábel kódolt és szerintem nem tudod csak az általuk adott STB-Conax párossal nézni, de kérdezz rá náluk. Az XBMC nem kezel TV tunert, kell egy tv szerver hozzá (Linux alatt mythbackend, VDR vagy TvHeadend, Windows-zal nem tudom), egyébként minden kártya kompatibilis vele, aminek van drivere az adott operációs rendszerhez. -
csendes
addikt
Azt nem írtad, hogy mit tudjon. Ilyenek vannak:
Technisat Skystar USB 2 HD CI [link][link]. Ez műholdhoz jó, CI modulfogadóval, conax modult külön kell még venni hozzá, az kb + 10 ezer Ft.
TECHNISAT CABLESTAR COMBO HD CI USB [link][link]. Digitális kábel (DVB-C) és MindigTV (DVB-T) vevő, CI foglalat, CAM modult külön kell venni.
Terratec H7 USB TV Tuner [link][link], ez is digitális kábelt (DVB-C) és MindigTV-t (DVB-T)-t tud. Ehhez is csak CI foglalat van, a conax CAM modult külön kell hozzá venni.
Ha ezeket drágának találod, akkor lehet egy sima tv tunert venni és külön egy PCI-os CI modulfogadót: [link], ebbe is kell még természetesen a conax CAM modul. -
csendes
addikt
válasz
upszilon #7621 üzenetére
Tatabánya 4.2km-re van, Kabhegy pedig 80km-re. Viszont 794MHz-en Kabhegy 100kW teljesítménnyel ad, Tatabánya pedig 0,144kW-tal: [link]. Ha durván azt vesszük, hogy a távolság négyzetével csökken a térerő, akkor nálad még mindig Kabhegy a nyerő (100/0,144*4,2*4,2/80/80=1,92), ha rálátsz. De végülis mindegy az egész, szerintem annyit megér a dolog, hogy néhány másik frekvencián megnézd, hogy bejön-e valami.
-
csendes
addikt
válasz
upszilon #7616 üzenetére
Nem kapcsolták ki, de kicsi a teljesítménye. A Gerecse felől nem próbáltad? 818MHz ("A" multiplex) és 810MHz ("C" Multiplex"). Szkennelj rá erre a két frekvenciára. Az is lehet, hogy a 794MHz-en Kabhegy jön be neked, akkor is a 818MHz a jó a MUX A-ra, SFN-ben van a Gerecsével.
-
csendes
addikt
-
csendes
addikt
válasz
redlingg #7608 üzenetére
Ha tisztán rálátsz a Széchenyi hegyre (nagyjából keletre van), akkor 10 km-ről menni fog a tunerhez adott botantennával is. Ha nem, de nincs sok akadály, akkor erősítős szobaantenna megteszi. Tatabánya kis teljesítménnyel ad, az 35 km-ről nem fog bejönni tetőantennával sem.
-
csendes
addikt
Nem biztos. A digitv oldalán fent van a csatornakiosztás [link], DVB-C beállítások [link]. Itt egy fórumon leírják, hogyan lehet a szervíz menüből a gyári beállításokat módosítani: [link]. Viszont úgy tűnik, hogy firmware-t is telepíteni kellene ahhoz, hogy ne csak T-Kábellel menjen. Egyébként csak SD-t tud és csak analóg videókimenete van (SCART és RCA).
-
csendes
addikt
A DVB-T eszközök nem jók hozzá. A Digi kábelen az analóg sugárzáshoz jók az analóg tunerek, a digitális sugárzáshoz DVB-C eszköz kell (kódolatlan az adás, nem kell kártyaolvasó). Nem tudok 10 ezer alatt. Kínából lehetne nagy tételben olcsón venni, 10 dollár körül, de nincs rá kereslet.
-
csendes
addikt
válasz
zhagyma #7536 üzenetére
Azt én is néztem korábban, hogy a Duna soha nem csíkosodik és ki lehet kapcsolni a deinterlace-t.
Ha jól értem, akkor az MPEG4-AVC (H.264) lehetővé teszi, hogy egy képkockán belül is az egyik rész frame módban ("progresszíven") legyen kódolva, a másik field módban ("interlace-elve"), ezáltal tovább javítható a tömörítés. A "frame" egy teljes képkockát jelent, a "macroblock" a képkockán belül egy kisebb téglalapot, a "field" (mező) pedig egy fél frame vagy macroblock, két "field" ( a páratlan és a páros sorokat tartalmazó) adja ki a teljes frame-t, illetve macroblock-ot field módban. Vagyis a MBAFF (Macroblock Adaptive Frame/Field) kódolás annyit jelent, hogy a kódoláskor egy képkockán belül megvizsgálja a kódoló szoftver, hogy a képkockán belül maximum 16x16 macroblock közül melyiket érdemes frame módban ("progresszíven") kódolni - ezek azok a részletek, ahol kevés a mozgás, és melyiket field módban ("interlace-elve") - ezek azok a részek, ahol sok a mozgás, változás. Attól adaptív az egész, hogy ez képkockánként és képkockán belül is változó, mindig a legnagyobb tömörítésnek megfelelően. Viszont a Duna TV kódolása a DVB-T-n, ha jól értem, akkor ilyen értelemben nem adaptív, nem optimalizált, hanem állandó, folyamatosan frame módban megy () hiába MBAFF a kódolás, és akkor ez tényleg 1080p-nek felel meg. A dekódolásnál az MBAFF kódolás érdekes módon a számítási igényt nem növeli, viszont a kezdeti időkben nem minden lejátszó tudta kezelni. Mindezt itt találtam:[link][link][link]
-
csendes
addikt
Itt [link] kiválasztva a "Download"-ot, majd Linux operációs rendszert, le lehet tölteni a legfrissebb firmware-t O!Play Air-hez, illetve a teljes Linux forráskódot is. A firmware egy zip-be csomagolt Linux IMG. Telnet-en keresztül is be lehet lépni adminisztrátorként az O!Play Air-be és bármit lehet módosítani [link] Itt pedig bemutatják a belsejét is, további tanácsokkal: [link]. Pár "moddolt" firmware van a neten, de DVB-set nem találtam, úgyhogy csak a forráskód átnézése és módosítása marad (kernel modulok, DVB támogatás, stb). A WiFi nélküli verzióra találtam olyan utalást, hogy egy bizonyos Realtek USB-s WIFi-t kezelni tud, mert ugyanaz a Linux fut rajta, mit az Air-en, így a kernel támogatja a chipet. Bármiféle módosítás (a hivatalos firmware-n kívül) természetesen kockázatos, nem ajánlott, nagy eséllyel működésképtelenné teszi az eszközt!
-
csendes
addikt
Az jó darab, nem valószínű, hogy rossz lenne (OMNITUNE TUA9001 tuner, Realtek RTL2832U demodulátor). Ha rálátsz a Hármashatárhegyre, illetve a Széchenyi hegyre, mert nagyjából egyformán délre (egy picit nyugatra) vannak, akkor nem lesz gond a vétellel. Személyes tapasztalat annyi Budapesten , hogy ugyanazzal az antennával, amivel az 58-as csatorna tűrhetően, de nem tökéletesen jött, a DVB-T bejött, de nagyon szakadt, éppen a küszöbön volt. Milyen operációs rendszert használsz? Drivert telepítettél? Innen le tudod tölteni a legfrissebbet, ha Windows-t használsz: [link]. Linuxra egy kicsit trükkös [link], de azóta már lehet, hogy javították a drivert. Milyen programmal nézted a jelerősséget? A két multiplex a 746MHz és 802MHz-es frekvencián van. Részletes leírások a jel befogásáról szobaantennával a TSreader segítségével: [link][link]
-
csendes
addikt
válasz
Gyöször #7479 üzenetére
Ti ezt USB hosszabbítón használjátok, vagy gép hátuljába bedugva közvetlen az alaplapra?
MIndig hátul az alaplapba célszerű bedugni, ott 2.5 W teljesítményt tud felvenni . Az elülső USB csatlakozók általábban hub-ba vannak kötve, ott már csak 0.5 W-ot. A hosszabbító kábel pedig ellenállásként további teljesítményt disszipál, ami hozzáadódik a tuner teljesítményfelvételéhez. Ennek eredménye, hogy az elméletileg 5V feszültség leesik 4.4V alá és nem fog működni a tuner. Nem a tuner hibája. Külső USB-s merevlemezeknél is előfordul. Annál kisebb a veszteség minél rövidebb a kábel és minél nagyobb a keresztmetszete. -
-
csendes
addikt
válasz
vtechun #7437 üzenetére
Nem próbáltam, de azt hiszem, hogy a pvr-testing-nél valamilyen addon kell, például a "tvheadend client" addon-t kell telepíteni, illetve engedélyezni. Elvileg ez megy az XBMC valamelyik menüjéből, talán TV-TV Addons. De ez függhet a skintől, meg hogy éppen mikori teszt verziót telepítettél. Ubuntura vannak olyan csomagok ahol ez már telepítve van, például:[link]. Először az eredeti skin-nel érdemes próbálni.
Új hozzászólás Aktív témák
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- 137 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080
- Bomba ár! HP Elitebook Folio 9470M - i5-3GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" I DP I Cam I W10 I Garancia!
- BESZÁMÍTÁS! 6TB Seagate SkyHawk SATA HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- 125 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 9 7945HX, RTX 4070 (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest