-
Fototrend
Az eBay használatával kapcsolatos információk.
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
Zirowe
#46387
üzenetére
jobb oldalt felül a MyEbay ráhúzod az egeret és ott a summay-t választod, akkor lefelé görgetve láthatod a vásárlásaid az eredeti valutában
de a summay oldalon a legfelső szürke csík közepe felett van egy page options menü, ahol kiválaszthatod, hogy itt csak a vásárlásaidat mutassa, íígy itt mindig megtekintheted az eredeti valutában, egyszerűen
-
randras
veterán
válasz
Zirowe
#39567
üzenetére
13db bármi $14-ért alapvetően azalatt az ár alatt van, amennyiért én azt gondolom, hogy minden rendben megy majd.

Eladó? Hány százalékos? Nekem mostanában minden okés, bár elég durván átszoktam amerikai-angol eladókra saját részről, amit meg másnak rendelek, általában rendben van, csak dög lassan jön meg.
-
randras
veterán
válasz
Zirowe
#33053
üzenetére
Hasonlóan érthetetlen ügyem volt már Nekem is, akkor az megoldódott, lehet, hogy valami hasonló történt itt is.
-
hobbyone
aktív tag
válasz
Zirowe
#33053
üzenetére
Esetleg a magyar ebay ügyfélszolgáltata?
-
-
Balázs1986
őstag
válasz
Zirowe
#33041
üzenetére
Eladónak ebay mailben csatoltam a trackinget, a feladószelvény másolatot, a számla másolatot és a postai megkeresés másolatát (gondolom ha több bizonyítékot kér az ebay, akkor valahova nekik is tudom ezeket a képeket csatolni), ő meg persze semmit nem küldött arról, hogy mit lépett az ügyben (ezt most a casebe is beleírtam).
Case-en belüli levelezésben tetted? Ha igen, akkor tényleg durva. -
-
SUPREME7
őstag
válasz
Zirowe
#33041
üzenetére
Durva sztori. Ne legyen igazam, de ha az ebay lezárta az ügyet, és nem a te javadra döntött akkor igen, valószínűleg bukta. Illetve az eladón múlik a korrektség, ami a leírásodból ítélve szintén nem túl biztató.
Akkor sem értem miért ellened döntöttek, ha bizonyítottad a visszaküldést és, hogy kézbesítve lett, azért 260 dodónál illene jobban kivizsgálni az ügyet. -
Zirowe
nagyúr
válasz
Zirowe
#33004
üzenetére
Ezt nem hiszem el.
Tegnap nyomtam escalate-et, indoklásba mindent leírtam rendesen, erre ma ez fogadott:
eBay Customer Support has reviewed and closed the case. We are unable to refund you for your item. Jul 11, 2013 at 11:08 PM
eBay Customer Support comments:
You returned the item without authorization from the seller or eBay and did not provide trackingEzt hogy képzelik?!
Az eladó kérésére küldtem vissza és volt érvényes tracking is!
Miután a paraszt eladó már nem is válaszol, tuti, hogy buktam a 260$?
-
randras
veterán
válasz
Zirowe
#26034
üzenetére
Én igen. AA és AAA méretűt egyaránt, rengeteget. Mind tökéletes, most is ez van az egeremben, a billentyűzetemben, a digitális fényképezőben. Gyorsan feltöltődnek, lassan merülnek, mi kell még?
Még töltőt is eBay-ről vettem fillérekért, és az is működik rendesen, meg ilyen akkutartó kis dobozkákat. 
-
dudikpal
senior tag
válasz
Zirowe
#23202
üzenetére
Én értem amit mond dír adama, de az itteni hozzászólók túúúúlnyomó többsége még az eddigiekkel sem volt tisztában.
A "mindig" mostantól sztem valóban azt fogja jelenteni, amit....
Mondjuk ahogy olvastam, köszönhetjük ezt a sok vaterás dropshippes adónemfizető görénynek,akik felfedezték az íbéjt
-
faresz5
aktív tag
válasz
Zirowe
#22896
üzenetére
Ajánlott levélben benne van a tracking number RRxxxxxHU formátumban. Én Kínába küldtem egy csomagot(1.56kg volt) elsőbbséggel, trackinggel,1hét alatt megkapták, 5200ft volt, igaz alkudtam az árból mert 6500-t akart kérni, csak jóban vagyok a postás csajjal.
Van a postán egy katalógus amiben megtudják nézni neked pontosan az árát.Atikusz: Akkor csókos vagy
Nálunk a csomagokat amit kocsi hoz, soha nem hozzák ki, mert lusta a postás becsöngetni, hanem lerakja a csomagot a postán, az értesítőt meg kihozza másnap a normál postás.(kerékpáros) Ja és egy megyeszékhely, eltudom képzelni mi lehet kisebb helyeken. -
albinolynx
senior tag
válasz
Zirowe
#22812
üzenetére
Paypal-ban is van ez, mellé kaptam levelet is. Mik ezek, mit kérnek pontosan?
(Kicsit ideges vagyok, mert van bent most ~860$ paypal-on amihez a vevő visszajelzéséig nem férek hozzá...)
Eddig ment a vásárlás simán és a refund-ok vissza utalása is dollár - Forint váltással...TESCO-Zsömle: nyomd vissza magyar postával, ha nem túl súlyos. DHL-t, stb fogadd el.
-
-
Tomate
veterán
válasz
Zirowe
#20586
üzenetére
Így szívtam be a pélót pár hónapja... Japánból vettem egy teljesen új iPhone4-et 60e-ért. Majd másnap ír a csóka, hogy küldi vissza a pénzem mert nem adhatta fel a csomagot, mert a japánoknál már akkor sem lehetett aksis cuccot postára adni. Úgynéz ki az amcsik is beálltak a sorba. F*sza..
-
tomtrial
tag
válasz
Zirowe
#20528
üzenetére
Tehat akkor mindenfelekeppen adjam fel nyomkovetessel.
Tolem O 15$-t kert el de csak 5$-jaba kerult a posta. Az en nyomkoveteses dijam biztosan lesz 2-3ezer ft gondolom. Mivel nyomkovetessel adom fel ezert tudni fogom mikor kapja meg, ezert nem tud atverni hogy meg nem erkezett meg. Ha esetleg ma feladom neki es tegyuk fel egy het mulva megkapja es nem akar fizetni akkor meg boven van idom paypal-ra vinni a dolgot ugye? 45napba meg boven belefer!
Irtam neki, hogy a teljes vetelarat es a postat is kerem vissza ahogy azt en is fizettem neki.
Amerikaba hogyan kell megcimezni a levelet? Mint egy hazait csak igy irom be az adatait:
Ricky Lipman
3877 Mound Ave
Ventura, CA 93003 -
randras
veterán
válasz
Zirowe
#20267
üzenetére
Jaja, ahogy lentebb írták, van, hogy több akk-al is ugyanannak a nagykereskedőnek a termékeit árulják ki. Olyanra is volt már példa nálam, hogy két külön eladótól rendelt termék egy csomagban jött meg. Szerintem bent valahol a városban dolgoznak az eBay-es kapcsolattartók meg a hirdetéseket kezelők egy irodában, és ha összejön X értékű árú, akkor megrendelik, lemennek érte a raktárhoz, és utána adják fel.
-
zoli03
őstag
válasz
Zirowe
#20267
üzenetére
Gondolom nem önszántukból várnak a feladással. Több mint valószínű, hogy nem a lakásukban tartják a termékeket, hanem valamilyen raktárból szerzik be (pl tavaly év végén volt fent egy termék, leütöttem, és írt, hogy csak 2 hét múlva tudja beszerezni és ha így nem jó, akkor refundol). Ha máshonnan szerzi be, akkor meg már bármi közbejöhet.
-
TESCO-Zsömle
titán
válasz
Zirowe
#20231
üzenetére
Igazából az a postáson múlik. Az irányítószám megmondja a várost. Innentől kezdve ha a postások képben vannak, akkor nincs gond. Mikor egy ember, aki évek óta napi szinten bejárja a körzetét meglátja, hogy "Sivár Iván, Er?d utca 34", akkor már tudja, hogy miről van szó.
A diszgráfia meg ilyen. Nálam is becsúszik, és ha értelmes a szó, akkor még a helyesírás-ellenőrző se dobja ki...
-
Kal-El
senior tag
válasz
Zirowe
#20130
üzenetére
Ebben igazad van. De vannak olyanok is, akik jó áron adnak minőségi árut, kis haszonkulccsal és tényleg rendesek, mindenben segítőkészek. Ők a 27%-os áfá-val ezentúl labdába sem rúghatnak majd, mert boltban olcsóbb lesz. Vagy ha Magyarországon nem forgalmazzák még sokkal drágábban lehet csak eladni. Ott mindenki rosszul jár majd. Tehát kb marad a gagyi áru az ilyen oldalakon, amit ultra olcsón beszerezhetnek, mert általában azokat lehet ilyen semmi pénzért beszerezni.
Lényegében elvesznek még egy lehetőséget az átlagemberektől, hogy boldogulhassanak ilyen sz*r keresetek mellett. Ez a magyar módi.
De ez még nem is lenne gond, ha jó helyre menne, és nem nyúlnák le a pénz nagy részét a csodás vezetői bagázs és csatlósai. De ez már off. Bocsi!
Új hozzászólás Aktív témák
● Nézd meg a téma Összefoglalót!
● Használd a gyorskeresőt (jobb felső sarokban van) a kérdés feltevése előtt, előfordulhat, hogy van már rá válasz.
● Ha mégsem találtad meg a választ, kérdezz!
● Ha konkrét termékkel kapcsolatos a kérdés, akkor add meg a linkjét is.
● Ha szállítással kapcsolatos a kérdés, akkor add meg a nyomkövetési azonosítót is.
● A topikban hirdetni nem engedélyezett.
Vám- vagy adócsalással, az eBay szabályainak kijátszásával kapcsolatban tilos tanácsot adni vagy kérni a fórumon!
- LEGO klub
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Gaming notebook topik
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Okos Otthon / Smart Home
- Spórolós topik
- Sorozatok
- Tanuljunk angolul!
- Nyíregyháza és környéke adok-veszek-beszélgetek
- További aktív témák...
- Szép! Lenovo Thinkpad T14s G2 Üzleti "Golyóálló" Laptop 14" -50% i5-1135G7 4Mag 16GB/512GB FHD IPS
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad Yoga 370 - i5-G7 I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I W11 I Cam I Gari!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad Yoga 260 - i5-G6 I 8GB I 256SSD I 12,5" Touch I W11 I Cam I Gari!
- HP EliteBook 850 G8 Fémházas Tartós Laptop 15,6" -65% i7-1165G7 16/512 Iris Xe FHD
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X390: i5-G8 I 16GB I 256-1TSSD I 13,3" FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gar
- Samsung Odyssey G5 C32G55TQWR 32 Ívelt 1000R WQHD Gamer Monitor 6 hó garancia Házhozszállítás
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG Crosshair VIII Extreme alaplap garanciával hibátlan működéssel
- LG 49WQ95X-W - 49" NANO IPS - 5120x1440 Dual QHD - 144Hz - USB Type-C - HDR 400 - G-Sync - FreeSync
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 13, Xiaomi Redmi Note 13 Pro, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+
- Eladó Apple iPhone 12 64GB / AKKU 100% / 12 hónap jótállás
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest






![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)






V/
