- Fórumok
- Szoftverfejlesztés
- Fórumkészítés weblapra
- (téma lezárva)
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Aktív témák
-
huan
őstag
Sziasztok!
Van olyan lehetőség, valami blog-féle, aminek a link-jét ha valakinek elküldöm, akkor anoniman tudjon rá üzenetet írni? Sok blog alkalmas erre,de a hozzászóláshoz regisztráció kell.
Tehát olyan lehetőséget keresek,ahol a hozzászólónak nem kell regisztrélnia sehová,nem kell sem tunblr,sem blogspot...stb -be bejelentkezve lennie,csak hozzáírhason. Web-es felületű érdekelne,de a legpuritánabb fehér felület is megfelel.(pl.ha lenne az lenne a legjobb,ha lenne egy jegyzettömb megosztva és bármikor bárki beleírhatna anoniman) -
laptopzsolt
tag
Hmm nagy itt a csend.
-
cucka
addikt
Egyébként a táblákra visszatérve azt mondhatom, hogy 3 tábla kevés. Persze ez attól is függ, hogy milyen funkciókkal van vele. Ha pl a design részét is adatbázisban tároljátok, akkor annak külön adattábla kell.
Egy hozzászólásra való select utasítás lekérdezése nem tart sokáig az adatbázis számára még akkor sem, ha több millió sor van a táblában. A hozzászólások száma se fogja nagyon elérni a több milliós nagyságrendet, így nem értem hogy miért kell annyit aggódni miatta. Ha jól emlékszem a mezők lennének az oszlopok a phpadminban. Ezek számával még lehet optimizálni.
Az indexelés úgy emlékszem nem szól másról, minthogy a tábla tartalmát elmenti és arról folyik a leolvasás. De a tábla tartalma folyamatosan változik, így az indexelés gyakran történik, így lassíthatja is az adatbázist. Tehát vagy gyorsul tőle vagy lassul. A tesztelés során ez ki fog derülni.Az indexelés úgy emlékszem nem szól másról, minthogy a tábla tartalmát elmenti és arról folyik a leolvasás.
Baromi rosszul emlékszel, kis gondolkozással magadtól is rájönnél
Az indexelés kb. arról szól, hogy a tábla indexelt mezőinek adataiból az adatbázis létrehoz egy fát, amiben nagyon gyorsan, logaritmikus időben tud keresni, a fa csúcsaihoz pedig bejelöli, hogy az adott rekord éppen hol található. Ez azért fontos, mert egy nagy adatbázishoz tartozó sokgigás file-ban nagyon lassú a keresgélés. Természetesen új sor beillesztésénél a táblához tartozó indexeket frissíteni kell, ami nem túl gyors.
Ezek fényében indexelni ésszel kell, például egy gyakran változó táblán fölösleges indexek létrehozása többet árt, mint használ. -
atomjani
csendes tag
Egyébként a táblákra visszatérve azt mondhatom, hogy 3 tábla kevés. Persze ez attól is függ, hogy milyen funkciókkal van vele. Ha pl a design részét is adatbázisban tároljátok, akkor annak külön adattábla kell.
Egy hozzászólásra való select utasítás lekérdezése nem tart sokáig az adatbázis számára még akkor sem, ha több millió sor van a táblában. A hozzászólások száma se fogja nagyon elérni a több milliós nagyságrendet, így nem értem hogy miért kell annyit aggódni miatta. Ha jól emlékszem a mezők lennének az oszlopok a phpadminban. Ezek számával még lehet optimizálni.
Az indexelés úgy emlékszem nem szól másról, minthogy a tábla tartalmát elmenti és arról folyik a leolvasás. De a tábla tartalma folyamatosan változik, így az indexelés gyakran történik, így lassíthatja is az adatbázist. Tehát vagy gyorsul tőle vagy lassul. A tesztelés során ez ki fog derülni. -
atomjani
csendes tag
Sziasztok!
Most készítem az első honlapomat. www.nemetszak.atw.hu. A külsejét ne nézzétek, még fejlesztés alatt áll. A lényeg, hogy feltettem a phpbb-t, bejelentkeztem admin-ként, majd rákattintottam a felhasználói vezérlőpultra ésa beállítások helyett ez fogadott:
�ltalånos hiba
Module not accessible
KĂŠrjĂźk, ĂŠrtesĂtsd a fĂłrum adminisztrĂĄtorĂĄt vagy a webmestert: hajduimre@freemail.hu
a moderátori vezérlőpultnál ugyanez
Ha vki tudja a megoldást légyszi írjon!
direkt link: http://users.atw.hu/nemetszak/forum/
www.phpbb.hu
Itt találsz leírást hozzá és segítséget is a fórumon. A keresőt is érdemes ott kipróbálni.Viszont én a magam részéről áttértem mybb-re. A módok is könnyebben felrakható a pluginrendszer révén.
Az én oldalam is ilyen: http://www.forumvilag.com/
Ehhez a magyar támogatás itt érhetsz el, ahol érdemes a fórumot is használni.
http://www.mybb-hungary.com/forum -
Kicsi Én
csendes tag
Sziasztok!
Most készítem az első honlapomat. www.nemetszak.atw.hu. A külsejét ne nézzétek, még fejlesztés alatt áll. A lényeg, hogy feltettem a phpbb-t, bejelentkeztem admin-ként, majd rákattintottam a felhasználói vezérlőpultra ésa beállítások helyett ez fogadott:
�ltalånos hiba
Module not accessible
KĂŠrjĂźk, ĂŠrtesĂtsd a fĂłrum adminisztrĂĄtorĂĄt vagy a webmestert: hajduimre@freemail.hu
a moderátori vezérlőpultnál ugyanez
Ha vki tudja a megoldást légyszi írjon!
direkt link: http://users.atw.hu/nemetszak/forum/
-
Vico87
tag
-
raczger
őstag
Abban egyetértek, hogy gányolás. Mondjuk eszembe juthatott volna az indexelés (kicsit hülyének is érzem magam emiatt
)
Tudom, hogy milyen teljesítményre képes egy jobb szerver, de azért az is megszenved, ha sok kérés érkezik (értsd nagyon sok), és én gyakran abba gondolok bele, hogy ebben az esetben mit lehet tenni a teljesítmény növelésére.
Tényleg, kíváncsi lennék, hogy milyen vas dolgozik a PH! alatt, mert azért vagyunk egy páran itt a fórumon, illetve, akik olvassák a címlapot.[link]
ugyan nem részletes, de talán valami kiderülhet
-
cucka
addikt
Abban egyetértek, hogy gányolás. Mondjuk eszembe juthatott volna az indexelés (kicsit hülyének is érzem magam emiatt
)
Tudom, hogy milyen teljesítményre képes egy jobb szerver, de azért az is megszenved, ha sok kérés érkezik (értsd nagyon sok), és én gyakran abba gondolok bele, hogy ebben az esetben mit lehet tenni a teljesítmény növelésére.
Tényleg, kíváncsi lennék, hogy milyen vas dolgozik a PH! alatt, mert azért vagyunk egy páran itt a fórumon, illetve, akik olvassák a címlapot.Tudom, hogy milyen teljesítményre képes egy jobb szerver, de azért az is megszenved, ha sok kérés érkezik (értsd nagyon sok), és én gyakran abba gondolok bele, hogy ebben az esetben mit lehet tenni a teljesítmény növelésére.
hát ha a szerver szenved a terhelés alatt és az adatbázis lekérdezések jók, akkor sok mindent nem lehet csinálni, gyorsabb gépet kell venni alá. hosszabb távon ez olcsóbb megoldás, mint a szoftvert összegányolni, mert a szoftver karbantartásának, továbbfejlesztésének is vannak költségei.
a teljesítmény növelésére adatbázis oldalról azt lehet tenni, hogy jól építed fel az adatbázis struktúráját illetve jó lekérdezéseket írsz.
mysql logolja a lassú lekérdezéseket és van egy explain nevű utasítás, ami megmutatja, hogy hogyan hajtja végre a select-et a szerver - ez alapján lehet látni, hogy hol lehet turbózni a teljesítményen, melyik rész az, ahova célszerű redundáns adatokat bevezetni. biztos vagyok benne, hogy más adatbázis rendszereknél is vannak hasonló lehetőségek. -
Vico87
tag
a külön tábla/topik megoldás színtiszta gányolás, extrém eseteket leszámítva jóérzésű ember nem csinál ilyet.
- a hozzászólás táblában a topik_id-t indexelni kell, ez gyorsítja az erre a mezőre történő szűrést.
- az index miatt a beszúrás valamivel lassabb, de ez belefér, mert egy fórumnál sokkal több a lekérdezés mint a beszúrás.
- egyszerre úgyis csak néhány hozzászólás számít, a limit sokat segít a gyorsításon.
- rendezésekre, keresésekre és szűrésekre oda kell figyelni.ha mondjuk 10 millió hozzászólásod van, akkor már el lehet gondolkozni valamiféle archiválós megoldáson, pl. rég nem olvasott topikokat átdobni külön táblába.
mod: egyébként meg ha sokmillió rekordos fórumot üzemeltetsz, akkor amúgy is kell alá valami jobb vas, tehát ne a dzsunka asztali pc-k teljesítményét vedd alapul..Abban egyetértek, hogy gányolás. Mondjuk eszembe juthatott volna az indexelés (kicsit hülyének is érzem magam emiatt
)
Tudom, hogy milyen teljesítményre képes egy jobb szerver, de azért az is megszenved, ha sok kérés érkezik (értsd nagyon sok), és én gyakran abba gondolok bele, hogy ebben az esetben mit lehet tenni a teljesítmény növelésére.
Tényleg, kíváncsi lennék, hogy milyen vas dolgozik a PH! alatt, mert azért vagyunk egy páran itt a fórumon, illetve, akik olvassák a címlapot. -
RedAnt
aktív tag
a külön tábla/topik megoldás színtiszta gányolás, extrém eseteket leszámítva jóérzésű ember nem csinál ilyet.
- a hozzászólás táblában a topik_id-t indexelni kell, ez gyorsítja az erre a mezőre történő szűrést.
- az index miatt a beszúrás valamivel lassabb, de ez belefér, mert egy fórumnál sokkal több a lekérdezés mint a beszúrás.
- egyszerre úgyis csak néhány hozzászólás számít, a limit sokat segít a gyorsításon.
- rendezésekre, keresésekre és szűrésekre oda kell figyelni.ha mondjuk 10 millió hozzászólásod van, akkor már el lehet gondolkozni valamiféle archiválós megoldáson, pl. rég nem olvasott topikokat átdobni külön táblába.
mod: egyébként meg ha sokmillió rekordos fórumot üzemeltetsz, akkor amúgy is kell alá valami jobb vas, tehát ne a dzsunka asztali pc-k teljesítményét vedd alapul..Ott a pont. Emberek, erre való az indexelés! A hsz-eket topikonként külön táblákba rendezni semmi értelme, kell egy index a topikid-re a hsz táblában, a többit az adatbázis motor megoldja, nem kell félteni.
Hozzáteszem, hogy ezzel sok egyéb funkció is sokkal egyszerűbb lesz. Mi van ha keresni akarsz a hozzászólások tartalmábant? Ha egy adott flehasználó hsz-eire vagy kíváncsi..? Végignézed az összes topik tábláját, vagy egy lekéréssel megúszod a dolgot..?
-
tkazmer
addikt
Hello mindenki!
Azt kell mondanom, hogy kedvet adtatok a fórumíráshoz. Néhány észrevétel (végigolvastam a topicot, nem hosszú) :
#108 tkazmer : az sql utasítás ilyen formában igen veszélyes, sikeres sql injectiont véghez vinni igen könnyû
#132 alitak : nem tudsz topic sort törölni a topic táblából amíg ki nem szedted az összes hozzá tartozó postot, mert akkor simán elvesztené az adatbázis az integritását (amire egy hiba formájában figyelmeztet a MySQL), deep delete-tel lehetséges csak. A bool mezõ jó ötlet, és akkor írhatsz admin felületre egy "karbantart" funkciót, ami a false (azaz törölt topicokat/hszeket) kiszedi DBbõl.
táblák száma kérdés : Teljesítmény szempontjából az 1 tábla/topicra szavazok. Azért, mert így granulárisabb az adat eloszlása, amit elõsegíti az adatok ide-oda mozgatását, kezelését, stb... Könnyebben törölhetõ topic, és az összes lekérdezés egyszerûbb, mint a 3-4 brutál tábla esetében.
Lehet, hogy most összedobok poénból egy fórumot, de az is lehet, hogy szimplán lusta leszek
.de az elv látszik, és adott esetben az volt a lényeg.
-
cucka
addikt
Hello!
Azért az ASP.NET kicsit más mint a php. Szvsz ASP.NET-ben kicsit más gondolkozás kell, mint phpben (mondjuk én még a nem OO verziót használtam), és ASP.NET-ben sokkal több előre elkészített cucc van (legalábbis a 2.0-ban, amit használtam).
A sok táblás megoldást úgy implementálnám, hogy egy külön tábla végzi a topic<->táblanév konverziót, így elég gyorsan megvan, hogy melyik táblára kell egy "SELECT * FROM táblanév" utasítást kiadni, hogy meglegyenek a hsz-ek. Sosem mondtam, hogy ez egy szép megoldás (kifejezetten undorítóvá válik nagy fórum esetén, és egyébként is olyan gány-feeling) de szerintem hamarabb kilistáz egy 4000 soros táblát, mint végigbogarászik n millió sort, hogy megtalálja a megfelelő 4000 sort egy nagy táblában.
Abban természetesen teljes mértékben egyetértek, hogy a 3-4 tábla a szép megoldás.
Azt hogy érted, hogy "Az oké, hogy elárvult rekordok keletkeznek ..."? Nem keletkezhetnek elárvult rekordok, ha megpróbálod, akkor nem törli ki az MSSQL, hanem ad neked valami CannotDeleteException-t vagy valami hasonló hangzásút (gondolom a MySQL hasonlót csinál, ha pedig engedi törölni, akkor vagy kifelejtettél egy relációt, vagy pedig ... nos ... az MS előrébb jár).a külön tábla/topik megoldás színtiszta gányolás, extrém eseteket leszámítva jóérzésű ember nem csinál ilyet.
- a hozzászólás táblában a topik_id-t indexelni kell, ez gyorsítja az erre a mezőre történő szűrést.
- az index miatt a beszúrás valamivel lassabb, de ez belefér, mert egy fórumnál sokkal több a lekérdezés mint a beszúrás.
- egyszerre úgyis csak néhány hozzászólás számít, a limit sokat segít a gyorsításon.
- rendezésekre, keresésekre és szűrésekre oda kell figyelni.ha mondjuk 10 millió hozzászólásod van, akkor már el lehet gondolkozni valamiféle archiválós megoldáson, pl. rég nem olvasott topikokat átdobni külön táblába.
mod: egyébként meg ha sokmillió rekordos fórumot üzemeltetsz, akkor amúgy is kell alá valami jobb vas, tehát ne a dzsunka asztali pc-k teljesítményét vedd alapul.. -
Vico87
tag
Tiszteletem, gondoltam énis beszálok a témában, mert énis most írom a megrendelt fórummotoromat, bár MSSQL és ASP.NET el dolgozom, deazárt a T-sql az t-sql attól még.
3-4 tálbás megoldás, vagy sok kis tálbás megoldás kérdésben nekem is van véleményem, persze ez ugye szubjektív, de hátha valakinek segít.
A 3 táblás megoldás az egyik legszebb, hiszen tiszta, jól értelmezhető relációkkal tudja kezelni az ember kódból, arról nem is beszélve, hogy később a megrendelő számára, nem kell egy IT diploma ahhoz,hogy egy topicot módosítson. Persze ha ügyes a programozó, akkor olyan control panelt fejleszt hozzá, hogy egy 5 éves is tudja használni.
Ellenben, a listázásoknál szerintem igencsak lecsappana a sebesség.
3 táblás megoldásnál csak a kategóriákat, a kategóriákba tárolt topicocat, és kategóriába tartozó hsz-eket kell tárolni. Pl egy a felhasználó felé sok információt gyorsan nyújtó megoldásoknál jobban jöhet az egyszerűbb tábla szerkezet, még akkor is ha akár az említett millió soros tábláról van szó. Ha a lekérdezés jól optimalizált, tényleg csak a szükséges információakt listázza ki a rendszer, a sebsség szerintem nem fog anynira visszaesni. A több táblás rendszernél szerintem a sok száz kis táblás megoldás kezelhetetlen. Egy topic hsz einek a kilistázásakor, a rendszernek rá kell jönnie, hogy melyik táblából listázzon, ami nem a legszebb megoldás (szerintem, ki nek mi tetszik). Három táblánál generálok egyazonosítót a Kategóriához, a Topic tálbában minden sorhoz tartozik egy Kategória azonosító, és a Postok pedig mehetnek egyből a Topic azonosítóhoz. Minden információt egy tálbából kaphatok meg. Arról nem is beszélve, hogy ha egy összetett statisztikát akarok készíteni, a hozzászólásokról, (hányszor nyitották meg,hány hozzászóló volt, de akár azt is, hogy ki szólt hozzá a legtöbbször) szinte bármit meglehet tudni. Itt viszont már persze, mivel a rendszernek minden sort fel kell dolgoznia , lassulna a sebesség, de a sok tálbás megoldásnál igazán kise lehet vitelezni egy összetett statisztikát, vagy csak úgy, hogy az összes kis táblán végig literálok, és az eredményeket hasonlítom össze. Én a kevesebb táblás, átfogó tábla szerkezetet javasolnám, főleg, ha nem egy kegyetlen nagy, nagyon pörgős fórumot szeretnél létrehozni (de ezt meg honnan tudja az ember előre).és más téma, amire reagálnék:
#132 alitak : nem tudsz topic sort törölni a topic táblából amíg ki nem szedted az összes hozzá tartozó postot, mert akkor simán elvesztené az adatbázis az integritását (amire egy hiba formájában figyelmeztet a MySQL), deep delete-tel lehetséges csak. A bool mezõ jó ötlet, és akkor írhatsz admin felületre egy "karbantart" funkciót, ami a false (azaz törölt topicokat/hszeket) kiszedi DBbõl.
Az oké, hogy elárvult rekordok keletkeznek, vagy pedig egyesével kell törölni az elárvult rekordokat, de egyrészt lehet automatizálni, hogy az elárvulni készülő sorokat egyből törölje kulcsmező alapján, másrészt pedig, egy oylan megoldás is jó lehet, hogy van egy spec tulajdosnággal jelölt Archivum kategória, és a törlés valójában csak egy áthelyezés, az adott kategóriából az Archivumba. Így a már meglévő hsz-ket lehet olvasni, esetleg lelehet tiltani az új hozzászólást, és még automatizálni is lehet, hogy mondjuk az egyhónapnál régebben archivumba került topicokat törölje, és a kulcsmező alapján a hsz eket is törölje.
Hello!
Azért az ASP.NET kicsit más mint a php. Szvsz ASP.NET-ben kicsit más gondolkozás kell, mint phpben (mondjuk én még a nem OO verziót használtam), és ASP.NET-ben sokkal több előre elkészített cucc van (legalábbis a 2.0-ban, amit használtam).
A sok táblás megoldást úgy implementálnám, hogy egy külön tábla végzi a topic<->táblanév konverziót, így elég gyorsan megvan, hogy melyik táblára kell egy "SELECT * FROM táblanév" utasítást kiadni, hogy meglegyenek a hsz-ek. Sosem mondtam, hogy ez egy szép megoldás (kifejezetten undorítóvá válik nagy fórum esetén, és egyébként is olyan gány-feeling) de szerintem hamarabb kilistáz egy 4000 soros táblát, mint végigbogarászik n millió sort, hogy megtalálja a megfelelő 4000 sort egy nagy táblában.
Abban természetesen teljes mértékben egyetértek, hogy a 3-4 tábla a szép megoldás.
Azt hogy érted, hogy "Az oké, hogy elárvult rekordok keletkeznek ..."? Nem keletkezhetnek elárvult rekordok, ha megpróbálod, akkor nem törli ki az MSSQL, hanem ad neked valami CannotDeleteException-t vagy valami hasonló hangzásút (gondolom a MySQL hasonlót csinál, ha pedig engedi törölni, akkor vagy kifelejtettél egy relációt, vagy pedig ... nos ... az MS előrébb jár). -
CrusherW
tag
A 3-4 táblás egyszerűbb, viszont vegyünk egy nagy fórumot. Ott ugyebár a kategória tábla kb 10-20 soros lenne (PH! pl Videokarik, Szoftverfejlesztés, stb...), a topic tábla pár ezer soros, a hsz tábla viszont lazán több millió soros lenne. Pusztán teljesítmény szempontból választanám az 1 tábla/topic változatot, hiszen így az adat jobban szétoszlik, nem kell folyamatosan egy nagy táblán dolgozni.
Ha okosan csinálja az ember, nem lesz bonyolultabb a kezelése.Nagyon hülye kérdés : hogyan lehet jelszót módosítani a PH! fórumon? A beállítások között nincs ilyen.
Tiszteletem, gondoltam énis beszálok a témában, mert énis most írom a megrendelt fórummotoromat, bár MSSQL és ASP.NET el dolgozom, deazárt a T-sql az t-sql attól még.
3-4 tálbás megoldás, vagy sok kis tálbás megoldás kérdésben nekem is van véleményem, persze ez ugye szubjektív, de hátha valakinek segít.
A 3 táblás megoldás az egyik legszebb, hiszen tiszta, jól értelmezhető relációkkal tudja kezelni az ember kódból, arról nem is beszélve, hogy később a megrendelő számára, nem kell egy IT diploma ahhoz,hogy egy topicot módosítson. Persze ha ügyes a programozó, akkor olyan control panelt fejleszt hozzá, hogy egy 5 éves is tudja használni.
Ellenben, a listázásoknál szerintem igencsak lecsappana a sebesség.
3 táblás megoldásnál csak a kategóriákat, a kategóriákba tárolt topicocat, és kategóriába tartozó hsz-eket kell tárolni. Pl egy a felhasználó felé sok információt gyorsan nyújtó megoldásoknál jobban jöhet az egyszerűbb tábla szerkezet, még akkor is ha akár az említett millió soros tábláról van szó. Ha a lekérdezés jól optimalizált, tényleg csak a szükséges információakt listázza ki a rendszer, a sebsség szerintem nem fog anynira visszaesni. A több táblás rendszernél szerintem a sok száz kis táblás megoldás kezelhetetlen. Egy topic hsz einek a kilistázásakor, a rendszernek rá kell jönnie, hogy melyik táblából listázzon, ami nem a legszebb megoldás (szerintem, ki nek mi tetszik). Három táblánál generálok egyazonosítót a Kategóriához, a Topic tálbában minden sorhoz tartozik egy Kategória azonosító, és a Postok pedig mehetnek egyből a Topic azonosítóhoz. Minden információt egy tálbából kaphatok meg. Arról nem is beszélve, hogy ha egy összetett statisztikát akarok készíteni, a hozzászólásokról, (hányszor nyitották meg,hány hozzászóló volt, de akár azt is, hogy ki szólt hozzá a legtöbbször) szinte bármit meglehet tudni. Itt viszont már persze, mivel a rendszernek minden sort fel kell dolgoznia , lassulna a sebesség, de a sok tálbás megoldásnál igazán kise lehet vitelezni egy összetett statisztikát, vagy csak úgy, hogy az összes kis táblán végig literálok, és az eredményeket hasonlítom össze. Én a kevesebb táblás, átfogó tábla szerkezetet javasolnám, főleg, ha nem egy kegyetlen nagy, nagyon pörgős fórumot szeretnél létrehozni (de ezt meg honnan tudja az ember előre).és más téma, amire reagálnék:
#132 alitak : nem tudsz topic sort törölni a topic táblából amíg ki nem szedted az összes hozzá tartozó postot, mert akkor simán elvesztené az adatbázis az integritását (amire egy hiba formájában figyelmeztet a MySQL), deep delete-tel lehetséges csak. A bool mezõ jó ötlet, és akkor írhatsz admin felületre egy "karbantart" funkciót, ami a false (azaz törölt topicokat/hszeket) kiszedi DBbõl.
Az oké, hogy elárvult rekordok keletkeznek, vagy pedig egyesével kell törölni az elárvult rekordokat, de egyrészt lehet automatizálni, hogy az elárvulni készülő sorokat egyből törölje kulcsmező alapján, másrészt pedig, egy oylan megoldás is jó lehet, hogy van egy spec tulajdosnággal jelölt Archivum kategória, és a törlés valójában csak egy áthelyezés, az adott kategóriából az Archivumba. Így a már meglévő hsz-ket lehet olvasni, esetleg lelehet tiltani az új hozzászólást, és még automatizálni is lehet, hogy mondjuk az egyhónapnál régebben archivumba került topicokat törölje, és a kulcsmező alapján a hsz eket is törölje.
-
Vico87
tag
-
norbiphu
őstag
A 3-4 táblás egyszerűbb, viszont vegyünk egy nagy fórumot. Ott ugyebár a kategória tábla kb 10-20 soros lenne (PH! pl Videokarik, Szoftverfejlesztés, stb...), a topic tábla pár ezer soros, a hsz tábla viszont lazán több millió soros lenne. Pusztán teljesítmény szempontból választanám az 1 tábla/topic változatot, hiszen így az adat jobban szétoszlik, nem kell folyamatosan egy nagy táblán dolgozni.
Ha okosan csinálja az ember, nem lesz bonyolultabb a kezelése.Nagyon hülye kérdés : hogyan lehet jelszót módosítani a PH! fórumon? A beállítások között nincs ilyen.
legfelül van egy "adataim" link. ott

-
Vico87
tag
nemtudom... a 3-4 táblás rendszer szerinte sokkal jobb, mint az 1 tábla/topik, mert úgy jóval nagyobb lesz az adatbázis, és azért mégis mindig új táblából lekérdezni adatokat... tömbök, változók halmaza stb... főleg a topiklistázást lassítaná be nagyon... esetleg a hsz listázásnál lenne gyorsabb, de ott sem feltétlenül, érdekelne miért választanád az 1 tábla/topic megoldást
A 3-4 táblás egyszerűbb, viszont vegyünk egy nagy fórumot. Ott ugyebár a kategória tábla kb 10-20 soros lenne (PH! pl Videokarik, Szoftverfejlesztés, stb...), a topic tábla pár ezer soros, a hsz tábla viszont lazán több millió soros lenne. Pusztán teljesítmény szempontból választanám az 1 tábla/topic változatot, hiszen így az adat jobban szétoszlik, nem kell folyamatosan egy nagy táblán dolgozni.
Ha okosan csinálja az ember, nem lesz bonyolultabb a kezelése.Nagyon hülye kérdés : hogyan lehet jelszót módosítani a PH! fórumon? A beállítások között nincs ilyen.
-
raczger
őstag
Hello mindenki!
Azt kell mondanom, hogy kedvet adtatok a fórumíráshoz. Néhány észrevétel (végigolvastam a topicot, nem hosszú) :
#108 tkazmer : az sql utasítás ilyen formában igen veszélyes, sikeres sql injectiont véghez vinni igen könnyû
#132 alitak : nem tudsz topic sort törölni a topic táblából amíg ki nem szedted az összes hozzá tartozó postot, mert akkor simán elvesztené az adatbázis az integritását (amire egy hiba formájában figyelmeztet a MySQL), deep delete-tel lehetséges csak. A bool mezõ jó ötlet, és akkor írhatsz admin felületre egy "karbantart" funkciót, ami a false (azaz törölt topicokat/hszeket) kiszedi DBbõl.
táblák száma kérdés : Teljesítmény szempontjából az 1 tábla/topicra szavazok. Azért, mert így granulárisabb az adat eloszlása, amit elõsegíti az adatok ide-oda mozgatását, kezelését, stb... Könnyebben törölhetõ topic, és az összes lekérdezés egyszerûbb, mint a 3-4 brutál tábla esetében.
Lehet, hogy most összedobok poénból egy fórumot, de az is lehet, hogy szimplán lusta leszek
.nemtudom... a 3-4 táblás rendszer szerinte sokkal jobb, mint az 1 tábla/topik, mert úgy jóval nagyobb lesz az adatbázis, és azért mégis mindig új táblából lekérdezni adatokat... tömbök, változók halmaza stb... főleg a topiklistázást lassítaná be nagyon... esetleg a hsz listázásnál lenne gyorsabb, de ott sem feltétlenül, érdekelne miért választanád az 1 tábla/topic megoldást
-
Vico87
tag
Hello mindenki!
Azt kell mondanom, hogy kedvet adtatok a fórumíráshoz. Néhány észrevétel (végigolvastam a topicot, nem hosszú) :
#108 tkazmer : az sql utasítás ilyen formában igen veszélyes, sikeres sql injectiont véghez vinni igen könnyû
#132 alitak : nem tudsz topic sort törölni a topic táblából amíg ki nem szedted az összes hozzá tartozó postot, mert akkor simán elvesztené az adatbázis az integritását (amire egy hiba formájában figyelmeztet a MySQL), deep delete-tel lehetséges csak. A bool mezõ jó ötlet, és akkor írhatsz admin felületre egy "karbantart" funkciót, ami a false (azaz törölt topicokat/hszeket) kiszedi DBbõl.
táblák száma kérdés : Teljesítmény szempontjából az 1 tábla/topicra szavazok. Azért, mert így granulárisabb az adat eloszlása, amit elõsegíti az adatok ide-oda mozgatását, kezelését, stb... Könnyebben törölhetõ topic, és az összes lekérdezés egyszerûbb, mint a 3-4 brutál tábla esetében.
Lehet, hogy most összedobok poénból egy fórumot, de az is lehet, hogy szimplán lusta leszek
. -
atomjani
csendes tag
Láttam az elején,hogy valaki phpbb2 fórumról beszélt. Az enyém is ilyen:enyém
A fórum viszonylag jól alakítható,és nem nehéz müködtetni sem.
Egy jó kis magyar fórum hozzá,ami pont ezzel a fórummal foglalkozik,az a www.phpbb.hu.
NEkem ez vált be,és ezt használom. -
tkazmer
addikt
Sziasztok!
Segítség kellene.
Adott egy weblap, ahol cikkek lennének a főoldalon, és archívumba. Namost a megrendelő szeretné, hogy a cikk végén ki lehetne beszélni egy fórumtéma keretében.
Tudtok olyan ingyenes fórummotort, ami képes arra, hogy amikor az adott cikk írója elküldi a cikket az adatbázisba, akkor létrehozzon egy körrel egy témát is, és belinkelje a megadott helyre? Asszem a linkelés lenne a legkevesebb...
Sok helyen, köztük ezen az oldalon is ilyen megoldás van, csak nem tudom, hogy csinálja.
Segítségeteket előre is köszönöm!
nyestebSzerintem ezt úgy lehetne megoldani, hogy vagy írsz te egy fórumot, amit kapcsolsz az oldalhoz(mint itt), vagy alapból a cikkes rész is egy olyan ingyenes motor felhasználásával kerül létrehozásra, amely már alapvetően tartalmazza a cikkekhez való hozzászólás lehetőségét. Ilyen talán pl a php-nuke, más most nem jut az eszembe, de még van 1-2 ilyen inygenes portálmotor.
-
nyesteb
tag
Sziasztok!
Segítség kellene.
Adott egy weblap, ahol cikkek lennének a főoldalon, és archívumba. Namost a megrendelő szeretné, hogy a cikk végén ki lehetne beszélni egy fórumtéma keretében.
Tudtok olyan ingyenes fórummotort, ami képes arra, hogy amikor az adott cikk írója elküldi a cikket az adatbázisba, akkor létrehozzon egy körrel egy témát is, és belinkelje a megadott helyre? Asszem a linkelés lenne a legkevesebb...
Sok helyen, köztük ezen az oldalon is ilyen megoldás van, csak nem tudom, hogy csinálja.
Segítségeteket előre is köszönöm!
nyesteb -
alitak
senior tag
Gondolkodtam a fórumon, egészen pontosan a törléseken. Ki hogy oldaná meg?
Topictörlés: csak a topic listából veszem ki az adott topic sorát, a postok megmaradnak a komment táblában
komment törlés: egyelőre törlöm simán, de gondoltam meg kéne hagyni őket, pl úgy, hogy van egy mező, ami 0 vagy 1. Ha 0, akkor törölve volt, és nem jeleníti meg, ha 1 akkor megjelenik. -
tkazmer
addikt
Mégis milyen logika alapján tetted fel a kérdésedet egy ''fórumkészítés weblapra'' című topikba? Na mindegy, máskor azért figyelj, keress, és használd az előttem szóló által linkelt topicot. Ftp kapcsolatot egyébként létrehozhatsz sima windows intézővel is, vagy a böngésződdel is.
-
alitak
senior tag
-
Narig
csendes tag
Tud valaki olyan programot amivel ftp kapcsolatot lehet létrehozni? (Total commanderen kívül) Előre is köszönöm.
-
alitak
senior tag
így néz ki:
$query =
''CREATE TABLE users ( '' .
''user_id int(10) unsigned NOT NULL auto_increment, '' .
''loginName VARCHAR(20) NOT NULL, '' .
''password VARCHAR(50) NOT NULL, '' .
''email VARCHAR(35) NOT NULL, '' .
''authorization int NOT NULL default '1', '' .
''real_name VARCHAR(35) NOT NULL, '' .
''address VARCHAR(100) NOT NULL, '' .
''telphone VARCHAR(15) NOT NULL, '' .
''msn VARCHAR(35) NOT NULL, '' .
''alairas VARCHAR(150) NOT NULL, '' .
''hsz_count int(10) unsigned NOT NULL, '' .
''reg_date datetime NOT NULL, '' .
''avatar VARCHAR(100) NOT NULL, '' .
''priv_message int(10) unsigned default NULL, '' .
''PRIMARY KEY (`user_id`) )'';
neked a rang minek? a hsz számból kiszámolható! kiszámolható adatokat én nem tároltam el, mert abból csak keveredés lenne.
[Szerkesztve]Na igen, nálunk nincs avatar, meg privát üzenetek (még).
A privát üzenetes rendszer gondolom nem túl bonyolult, egy táblában ott van, hogy kitől, kinek, mikor, üzenet, és aztán csak egy jó select-ttel van megjelenítve.
Finom hosszú select-ek nálam is vannak. Én inkább izgalmasnak tartom őket. Pláne ha elsőre nem azt csinálja, amit szeretnék
-
Forest_roby
őstag
így néz ki:
$query =
''CREATE TABLE users ( '' .
''user_id int(10) unsigned NOT NULL auto_increment, '' .
''loginName VARCHAR(20) NOT NULL, '' .
''password VARCHAR(50) NOT NULL, '' .
''email VARCHAR(35) NOT NULL, '' .
''authorization int NOT NULL default '1', '' .
''real_name VARCHAR(35) NOT NULL, '' .
''address VARCHAR(100) NOT NULL, '' .
''telphone VARCHAR(15) NOT NULL, '' .
''msn VARCHAR(35) NOT NULL, '' .
''alairas VARCHAR(150) NOT NULL, '' .
''hsz_count int(10) unsigned NOT NULL, '' .
''reg_date datetime NOT NULL, '' .
''avatar VARCHAR(100) NOT NULL, '' .
''priv_message int(10) unsigned default NULL, '' .
''PRIMARY KEY (`user_id`) )'';
neked a rang minek? a hsz számból kiszámolható! kiszámolható adatokat én nem tároltam el, mert abból csak keveredés lenne.
[Szerkesztve] -
alitak
senior tag
én is már megcsináltam, bár én 4 táblásra!
users
groups -> témáknak
topics
comments
asszem ezek vannak.
Tutkó select -eket kellett írni. Már szinte élvesztem a binyolultabbakat megírni!
mod: bár ez most nem elérhető!!!
[Szerkesztve]Na igen, nekem nincsen groups-->csak topicokok vannak, csoportosítás nélkül. Osztályfórumnak bőven megfelel.
Userekhez miket tárolsz el?
nálam:
nick
pass
mail
név
msn
aláírás
jog
hsz-szám
rang
kérdés
válasz
Utóbbi kettő a jelszóemlékeztető. -
Forest_roby
őstag
én is már megcsináltam, bár én 4 táblásra!
users
groups -> témáknak
topics
comments
asszem ezek vannak.
Tutkó select -eket kellett írni. Már szinte élvesztem a binyolultabbakat megírni!
mod: bár ez most nem elérhető!!!
[Szerkesztve] -
alitak
senior tag
Na átcsináltam a fórumomat a kéttáblás megoldással. Tény, hogy kevesebb táblám van, viszont phpmyadminból nehezebb követni. Hiába, jó modjogok kellenek, és akkor tényleg jobb így az egész fórum.
-
alitak
senior tag
Hát nem amiatt, mert túl sok sor lenne:
Scalability and Limits
Handles large databases. We are using MySQL Server with some databases that contain 50 million records and we know of users that use MySQL Server with 60,000 tables and about 5,000,000,000 rows
/részlet a mysql manual-ból/
igaz a ph postgre sql-t használ, de nem hiszem, hogy az rosszabb lenne...
Szerintem ez inkább amiatt lehet, mert mégis, ha túl nagyra nő egy topic, akkor sokkal nehezebben átlátható. És ha valakinek aztmondják, olvass vissza, ha nagyon szorgalmas, képes, és visszaolvas odaáig, hogy a leírt infók jó része már elavult...
mod:
PostgreSQL About:
/részlet/
Maximum Rows per Table: Unlimited
[Szerkesztve]Basszus, 50millió sor, az már dögös

A fórumom egyelőre marad, inkább a galeriámat kéne megcsinálnom egy táblara. Most is tanultam újjakat
-
tkazmer
addikt
Hát nem amiatt, mert túl sok sor lenne:
Scalability and Limits
Handles large databases. We are using MySQL Server with some databases that contain 50 million records and we know of users that use MySQL Server with 60,000 tables and about 5,000,000,000 rows
/részlet a mysql manual-ból/
igaz a ph postgre sql-t használ, de nem hiszem, hogy az rosszabb lenne...
Szerintem ez inkább amiatt lehet, mert mégis, ha túl nagyra nő egy topic, akkor sokkal nehezebben átlátható. És ha valakinek aztmondják, olvass vissza, ha nagyon szorgalmas, képes, és visszaolvas odaáig, hogy a leírt infók jó része már elavult...
mod:
PostgreSQL About:
/részlet/
Maximum Rows per Table: Unlimited
[Szerkesztve] -
alitak
senior tag
Kicsit olvasgattam, és tényleg van vmi ésszerű a három táblás fórumban. Viszont akkor nem értem, hogy minek az 5000 hsz-es ''korlát''. Ígyis-úgyis csak egy sor a táblában. Vagy hogy beolvasáskor ne legyen irdatlan nagy méretű tömb?
-
raczger
őstag
-
raczger
őstag
nalunk is csak 3 tabla van

egy a forumoknak egy a topikoknak es egy a postoknak nem tobb..
[link]
nekem most a friss(utolso latogatas ota nem megnezett) topikok megjelolesevel van problemam vagyis azzal kuszkodok, ha valakinek van valami pofon egyszeru otlete kivele
van egy mukodo verziom de nem az igazi..nekem is van egy fórumom, ami 4 táblából áll
főkategória>kategória>topikok>hsz-ek
emelett van még privi is, meg ilyenek
a következőt pedig így kell megcsinálni:
a topikokhoz csinálsz egy megnezve cellát vagy mit, pl
és ide teszed be azoknak a regelt felh.-nak az id-jét, akik megnézték a topikot, és pl .-al elválasztod őket, explode-al feldarabolod stb...
mikor ír valaki hssz-t egy topikba, akkor törli ezt a megnezve részt, és beteszi annak az id-jét aki megnézte, ha valaki pedig bemegy a topikba, akkor pedig ha nincs benne az id-je, hozzáfűzi
ennyi
, én ezt megcsináltam, csak egy szavazásnál
-
RedAnt
aktív tag
-
Fercsa
senior tag
nalunk is csak 3 tabla van

egy a forumoknak egy a topikoknak es egy a postoknak nem tobb..
[link]
nekem most a friss(utolso latogatas ota nem megnezett) topikok megjelolesevel van problemam vagyis azzal kuszkodok, ha valakinek van valami pofon egyszeru otlete kivele
van egy mukodo verziom de nem az igazi.. -
Forest_roby
őstag
Nem látom okát, hogy miért lenne lassabb a rendszer, ha sok tábla van. Viszont, ha egy táblában van sok százezer hsz és abból kell kiválogatni az egyes topic hszeit az szerintem lassú, de lehet tévedek!
No, mostmár engem is érdekel egy jó és gyors megoldás!! -
shev7
veterán
egy adatbazisnak nem atlathatonak kell lennie, hanem gyorsnak...

Egyebkent hogyan mukodik az 1 tabla 1 topic megoldas? Milyen megfeleltetes van a topic nev es a tablanev kozott?
De tenyleg benezhetne ide Parci, erdekelne, hogyan mukodik ez ekkora meretekben
-
tkazmer
addikt
-
alitak
senior tag
Igen ez igaz. Olyan régóta még nem php-zok, de mostmár jöhetne egy ph!-guru, aki megmondja a frankót. Kíváncsi lettem

-
tkazmer
addikt
Nyilván, egy bizonyos méretig. De azt te sem gondolod komolyan, hogy egy ilyen, mondjuk ph méretű fórumon minden topicnak külön táblája van....legalábbis én nem hiszem, javítsatok ki, ha mégis így lenne...
-
alitak
senior tag
Ez az!!! Fogjunk össze!
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Nem kötekedésből mondom, de szerintem jobban átlátható az 1 tábla/topic. De kinek a pa, kinek a papné

-
Forest_roby
őstag
-
alitak
senior tag
Annyira nem bonyolult...első körben ugye lekéred a témákat. Aztán a témák ugye hivatkozások, topicok fognak megjelenni,. A hivatkozásnak átadod a téma id-jét, ami akkor lekéri a topic táblából azokat a sorokat, ahol a téma_id a gettel kapott id. A kiíratott eredményben lévő topicokra mutató linkek meg szintén tartalmazzá a kiválaszott topic id-jét, így a hsz-eket is lekérheted egy egyszerűen, gettel megkapott id alapján(select * from hsz, where topic_id='$_GET[topic_id]') valahogy így..
remélem érthető volt
(#107) Forest_roby
Gondolj bele, hogy te, amikor phpmyadminnal nézed a táblákat, mennyi az, amennyi még rendben van, könnyen átlátható. Nekem olyan 10 körül. De ha mondjuk van 200 táblád, vagy 2000, akkor már lehet, hogy nemcsak te nem látod át, hanem a mysql-nek is gondja lehet vele->lelassul
[Szerkesztve]Nem értem. Ha adminban nézelődöm, akkor nem hiszem hogy a topic témáit manuálisan akarom szerkeszteni. Arra vannak a modjogok. Viszont három táblával egy idő után nagyon nagy méretű három tábla lenne. Nem?
Nekem is topiconként van egy tábla. -
tkazmer
addikt
Ez nem lesz prohardver méretű fórum, lesz max 20 topic ( bár kétlem, hogy ilyen sok lenne ) - az ugyebár 20 tábla - nem olyan sok!
Egyébként azért van így, mert így tudtam megcsinálni, amikor elkezdtem. De jó ez így, nekem megfelel : ))
Lehet, majd ha ügyesebb leszek, átalakítom.
Egyébként, sztem majd csak admin fog topicokat létrehozni.
''Szerintem az lenne a legjobb, ha lenne egy táblád a témáknak, a topicoknak, és a hsz-eknek.''
Ez esetben érdekes lehet a select -eket megírni : ))
De, persze köszi a segítséget!!

Annyira nem bonyolult...első körben ugye lekéred a témákat. Aztán a témák ugye hivatkozások, topicok fognak megjelenni,. A hivatkozásnak átadod a téma id-jét, ami akkor lekéri a topic táblából azokat a sorokat, ahol a téma_id a gettel kapott id. A kiíratott eredményben lévő topicokra mutató linkek meg szintén tartalmazzá a kiválaszott topic id-jét, így a hsz-eket is lekérheted egy egyszerűen, gettel megkapott id alapján(select * from hsz, where topic_id='$_GET[topic_id]') valahogy így..
remélem érthető volt
(#107) Forest_roby
Gondolj bele, hogy te, amikor phpmyadminnal nézed a táblákat, mennyi az, amennyi még rendben van, könnyen átlátható. Nekem olyan 10 körül. De ha mondjuk van 200 táblád, vagy 2000, akkor már lehet, hogy nemcsak te nem látod át, hanem a mysql-nek is gondja lehet vele->lelassul
[Szerkesztve] -
Forest_roby
őstag
Viszont ne haragudj, de szerintem az egész nem túl jól van ktalálva, szerintem annyira nem jó, hogy minden topic-nak külön tábla, az egy idő után rengeteg táblát eredményezne. Vagy akkor legyen csak admini feladat új topic létrehozása. Szerintem az lenne a legjobb, ha lenne egy táblád a témáknak, a topicoknak, és a hsz-eknek.
hupss, lejárt a mod időm.
Miért baj az, ha sok táblám van az adatbázisban? -
Forest_roby
őstag
Viszont ne haragudj, de szerintem az egész nem túl jól van ktalálva, szerintem annyira nem jó, hogy minden topic-nak külön tábla, az egy idő után rengeteg táblát eredményezne. Vagy akkor legyen csak admini feladat új topic létrehozása. Szerintem az lenne a legjobb, ha lenne egy táblád a témáknak, a topicoknak, és a hsz-eknek.
Ez nem lesz prohardver méretű fórum, lesz max 20 topic ( bár kétlem, hogy ilyen sok lenne ) - az ugyebár 20 tábla - nem olyan sok!
Egyébként azért van így, mert így tudtam megcsinálni, amikor elkezdtem. De jó ez így, nekem megfelel : ))
Lehet, majd ha ügyesebb leszek, átalakítom.
Egyébként, sztem majd csak admin fog topicokat létrehozni.
''Szerintem az lenne a legjobb, ha lenne egy táblád a témáknak, a topicoknak, és a hsz-eknek.''
Ez esetben érdekes lehet a select -eket megírni : ))
De, persze köszi a segítséget!!

-
tkazmer
addikt
Jah! Neked a 0-ra is érzékeny! (http://alitak.cwi.hu/forum/forum.php?mod=1&id=0)
Én még tegnap gyorsan kijavítottam!!!
Viszont ne haragudj, de szerintem az egész nem túl jól van ktalálva, szerintem annyira nem jó, hogy minden topic-nak külön tábla, az egy idő után rengeteg táblát eredményezne. Vagy akkor legyen csak admini feladat új topic létrehozása. Szerintem az lenne a legjobb, ha lenne egy táblád a témáknak, a topicoknak, és a hsz-eknek.
-
Forest_roby
őstag
-
alitak
senior tag
Jó, hogy mondod, ez nekem is kimaradt

Hiába, egy programozási feladat soha nincs kész
-
Forest_roby
őstag
fogok!
-
tkazmer
addikt
hol?
/biztos van még benne egy csomó elgépelés, helyesírási hiba!
/Personal Information...
jah, és szerintem csinálhatnál neki komolyabb hibakezelést, mert sikerült előcsalnom egy ilyet:
Adatbazis hiba: mysql hibauzenet:Table 'forestroby.topic_id3' doesn't exist
azzal, hogy ezt írtam az url-be:
http://forestroby.uw.hu/proba/forum.php?topic_id=3 -
Forest_roby
őstag
-
tkazmer
addikt
sztem a design -nal foglalkoztam eddig a legkevesebbet, de azért köszi!

Hopsz:
Jogosútság: 1 kimaradt egy betű... -
Forest_roby
őstag
sztem a design -nal foglalkoztam eddig a legkevesebbet, de azért köszi!

-
tkazmer
addikt
Persze, lehet, de ott nincs meg az élmény, hogy az ember egy saját maga által írt fórumot használ, és használják még rajta kívül sokan mások is. Ha meg nem saját, akkor meg ott van pl a phpbb, teljesen ingyenes, és megy teljesen ingyenes tárhelyen is.
-
tkazmer
addikt
''amúgy nem gondoltam volna, hogy még benézel''
Engem is érdekel a téma. Én is csinálgatok vmi ****t, sokan fórumnak csúfolják, de hát még közel sem az. Nincs sok időm fejlesztgetni, de azért szépen, lassan, de török előre!![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Még pár év és kész is!!!
Ha már ez a topic akkor linkelek is: [link]
(egyenlőre még sok opció nem elérhető, pl.: topic létrehozása. én tudok, de még nem csináltam meg hozzá az ellenőrzést, ezért nem elérhető : ) - sok ilyen dolog van! )
[Szerkesztve]Nem lesz rossz, nekem főleg a design tetszik benne, a funkciókon azért még van mit javítani. Ha már itt nagy fórumkészítés megy, akkor lehet lassan én is beszállok a versenybe, de egyelőre még elvagyok az iwiw clone/blogoldal/képmegosztó triómmal....
-
tolts.hu
őstag
legegyszerűbb ha gportalos oldalt csinálsz.ott csak hozzá kell adni egy fúrum modult meg 1 -2 adat, és már kész is. Amúgy a gportal oldal 200Ftba kerül, nekem is van egy, és egész jó

[Szerkesztve] -
alitak
senior tag
Ja, egen : )) az még egy régi ellenőrzés volt - vmi nem működött és nem tudtam, hogy mi a hiba!
Biztos bentmaradt a kódban.
mod: hiba javítva!!!
[Szerkesztve]Igen, az ilyen ismerős

Írtam a fórumodra, de asszem mára ele´g volt, meek alunni.
By 4all -
Forest_roby
őstag
-
alitak
senior tag
''amúgy nem gondoltam volna, hogy még benézel''
Engem is érdekel a téma. Én is csinálgatok vmi ****t, sokan fórumnak csúfolják, de hát még közel sem az. Nincs sok időm fejlesztgetni, de azért szépen, lassan, de török előre!![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Még pár év és kész is!!!
Ha már ez a topic akkor linkelek is: [link]
(egyenlőre még sok opció nem elérhető, pl.: topic létrehozása. én tudok, de még nem csináltam meg hozzá az ellenőrzést, ezért nem elérhető : ) - sok ilyen dolog van! )
[Szerkesztve]Hibás login esetén direkt íratod ki a mysql parancsot?
-
Forest_roby
őstag
Volt egy nagy változás, amikortól pl a jelszok már md5-ben tárolódnak, van jelszóemlékeztető, meg ilyenek. Na akkor töröltem az egesz tábla tartalmát. Ha gondolod regelj, adok moderátorjogokat tesztelesre.
mod: amúgy nem gondoltam volna, hogy még benézel
tkazmer: nekem megjelenik egy uj ablak a user adataival, valamint az eredeti ablak újra betöltődik. Ez a link miatt van: href='''' onclick=''action.php''
[Szerkesztve]''amúgy nem gondoltam volna, hogy még benézel''
Engem is érdekel a téma. Én is csinálgatok vmi ****t, sokan fórumnak csúfolják, de hát még közel sem az. Nincs sok időm fejlesztgetni, de azért szépen, lassan, de török előre!![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Még pár év és kész is!!!
Ha már ez a topic akkor linkelek is: [link]
(egyenlőre még sok opció nem elérhető, pl.: topic létrehozása. én tudok, de még nem csináltam meg hozzá az ellenőrzést, ezért nem elérhető : ) - sok ilyen dolog van! )
[Szerkesztve] -
alitak
senior tag
Hamarabb írtam, minthogy meglett volna, most talán már jó. Ha me´g mindig nem, meek a javascript topicba.
Köszi a hibajelentés
roby: sasolom a forumod. Ha kell help szólj, elég sok hibába belefutottam a saját fórumom írásakor.
[Szerkesztve] -
tkazmer
addikt
Sajnos itthon nincs IE-m, viszont FF eś Opera is jól viszi. Holnap megnezem.
Viszont a problemá´t nem értem, a linkbe nincs beírva semmi, tehat vagy semmit sem kene betöltenie (like Opera), vagy önmagá´t kene újra betöltenie (like FF).
mod: átírtam, hogy a javasrcipt legyen a linkben, nezd meg ha me´g van kedved
[Szerkesztve]FF alatt tényleg jó, IE alatt továbbra sem megy, sztem vmi js-es hiba lesz, legalábbis folyamatosan ott van a státuszsorban, hogy ''Hiba az oldalon''
-
alitak
senior tag
Sajnos itthon nincs IE-m, viszont FF eś Opera is jól viszi. Holnap megnezem.
Viszont a problemá´t nem értem, a linkbe nincs beírva semmi, tehat vagy semmit sem kene betöltenie (like Opera), vagy önmagá´t kene újra betöltenie (like FF).
mod: átírtam, hogy a javasrcipt legyen a linkben, nezd meg ha me´g van kedved
[Szerkesztve] -
tkazmer
addikt
Volt egy nagy változás, amikortól pl a jelszok már md5-ben tárolódnak, van jelszóemlékeztető, meg ilyenek. Na akkor töröltem az egesz tábla tartalmát. Ha gondolod regelj, adok moderátorjogokat tesztelesre.
mod: amúgy nem gondoltam volna, hogy még benézel
tkazmer: nekem megjelenik egy uj ablak a user adataival, valamint az eredeti ablak újra betöltődik. Ez a link miatt van: href='''' onclick=''action.php''
[Szerkesztve]Nálam az eredeti ablak nem töltődik be újra, hanem kapok egy 404-et, majd átirányít egy cwi-s reklámoldalra,...
mod: IE7...
[Szerkesztve] -
alitak
senior tag
töröltél?
hehehehe.........Volt egy nagy változás, amikortól pl a jelszok már md5-ben tárolódnak, van jelszóemlékeztető, meg ilyenek. Na akkor töröltem az egesz tábla tartalmát. Ha gondolod regelj, adok moderátorjogokat tesztelesre.
mod: amúgy nem gondoltam volna, hogy még benézel
tkazmer: nekem megjelenik egy uj ablak a user adataival, valamint az eredeti ablak újra betöltődik. Ez a link miatt van: href='''' onclick=''action.php''
[Szerkesztve] -
Forest_roby
őstag
Szeretnék megkérni pár segítőkész embert, hogy tesztelje a fórumomat. Még egy-két dolog hiányzik (pl. a jelszóemlékeztető), de már elméletileg működik.
Kéretik viszont hogy nagyon ne rípoljátok szét, nem szertném, ha kiraknának a cwi szerverről. Ha viszont találtok hibát, akkor jelezzétek a Bug jelentés topicban. Köszi szépen.
[link]
http://alitak.cwi.hu/forum/forum.phptöröltél?
hehehehe......... -
tkazmer
addikt
Szeretnék megkérni pár segítőkész embert, hogy tesztelje a fórumomat. Még egy-két dolog hiányzik (pl. a jelszóemlékeztető), de már elméletileg működik.
Kéretik viszont hogy nagyon ne rípoljátok szét, nem szertném, ha kiraknának a cwi szerverről. Ha viszont találtok hibát, akkor jelezzétek a Bug jelentés topicban. Köszi szépen.
[link]
http://alitak.cwi.hu/forum/forum.phpAmikor megnézem valaki adatlapját, nekem eltűnik a fórum index oldala, és egy cwi-s reklámoldal jön be.
-
alitak
senior tag
Szeretnék megkérni pár segítőkész embert, hogy tesztelje a fórumomat. Még egy-két dolog hiányzik (pl. a jelszóemlékeztető), de már elméletileg működik.
Kéretik viszont hogy nagyon ne rípoljátok szét, nem szertném, ha kiraknának a cwi szerverről. Ha viszont találtok hibát, akkor jelezzétek a Bug jelentés topicban. Köszi szépen.
[link]
http://alitak.cwi.hu/forum/forum.php -
skera
tag
1. Ez reklám
2. Az oldalnak designja nincs, szóval még ha a motorja jobb is, mint az SG, az emberek akkor se használnák, mert inkább választanak egy tetszetős oldalt... -
PetyaKmet
csendes tag
Sziasztok!
Örömmel jelentem, hogy megnyitott a www.freeforum4u.hu! A fórum teljesen ingyenes, testreszabható, beépíthető weboldalba stb. S jobbak vagyunk mint az SG !!!!
Kérlek benneteket, látogassatok el, próbáljátok ki, és hozzászólásaitokkal segítsétek munkánkat.
Üdv: PetyaKmet -
akasp
senior tag
Ha valaki egy profi fórumot szeretne honlapjára vagy bárhova az szóljon.
Egy nap alatt elkészítem!
Feleslegesen hetekig ne kinlódj vele ha nem muszály!
Egyedi megvalósításokkal is!
http://forumkeszit1.fw.hu/
Itt elérhetitek a tel.számom vagy a mailem.
Szóljatok és kaptok egy friss ropogós gyönyörű fórumot!!
Teljes adminisztrációs jog átadással oda ahová szeretnétek...freewebre 200°%-osan tökéletes!!
Üdv!Legalább ingyé van

mod: ez kérdés!
[Szerkesztve] -
skera
tag
Ha valaki egy profi fórumot szeretne honlapjára vagy bárhova az szóljon.
Egy nap alatt elkészítem!
Feleslegesen hetekig ne kinlódj vele ha nem muszály!
Egyedi megvalósításokkal is!
http://forumkeszit1.fw.hu/
Itt elérhetitek a tel.számom vagy a mailem.
Szóljatok és kaptok egy friss ropogós gyönyörű fórumot!!
Teljes adminisztrációs jog átadással oda ahová szeretnétek...freewebre 200°%-osan tökéletes!!
Üdv!Ingyenes phpBB-t pénzért??? LOL
-
multiman
csendes tag
Sziasztok!
Ne fizessetek, és ne is kínlóggyatok a fórumért!
Jellemzők:
- Tökéletesen átszabható megjelenés
- Korlátlan témanyitási lehetőség
- Korlátlan hozzászólási lehetőség
- Korlátlan számú felhasználó regisztrálhat egy fórumba
- Részletesen szabályozható moderátori jogkörökök
- FAQ és online support - és még sok minden más!
A link megmutatja: [link]
-
lacc75
csendes tag
Ha valaki egy profi fórumot szeretne honlapjára vagy bárhova az szóljon.
Egy nap alatt elkészítem!
Feleslegesen hetekig ne kinlódj vele ha nem muszály!
Egyedi megvalósításokkal is!
http://forumkeszit1.fw.hu/
Itt elérhetitek a tel.számom vagy a mailem.
Szóljatok és kaptok egy friss ropogós gyönyörű fórumot!!
Teljes adminisztrációs jog átadással oda ahová szeretnétek...freewebre 200°%-osan tökéletes!!
Üdv! -
Mr-Pamacs
senior tag
-
HIE
csendes tag
Letöltöttem a YaBB 1 Gold - SP1 forumot, de nem tudom felrakni. Tudja valaki, hogy kell feltelepíteni? Előre is köszi a segítséget.
-
Andorjan
csendes tag
Üdv!
Kössz! De még mindig nem jó
Total Commanderrel csinálom, +találom, + minden, de amikor beállítom és leOkézom, akkor hibaüzit ad: Nem cserélhető a távoli fájl attribútuma.
Végülis +van a fórumom, csak fura, mert a tetején ez van: ''yourdomain.com
A _little_ text to describe your forum'' pedig (asszem) ezt is beállítotam'' A telepítésnél rontottam el vmit, vagy utólag (a lapon) beállítani?
-
Akcept
tag
Üdv!
Nemtom, h volt-e már ilyen kérdés, de nincs túl sok kedvem ennyit olvasni... Főleg ilyenkor.
Szal: 1 leírásban ilyet találtam: ''a gyökérkönyvtárban lévő ''config.php'' fájl jogait állítsd be 666-ra (CHMOD), különben..'' Vki lécci mondja +, h hogy a fenébe kell a jogait átállítani.
Előre is THX!WinCommander -> fájl menü -> attribútumok módosítása -> mindenki által írható legyen. Persze a szerveren előbb jelöld ki az illetékes fájlt... ...és majd látod, hogy a végén a számsor 666-ra vált
-
Andorjan
csendes tag
Üdv!
Nemtom, h volt-e már ilyen kérdés, de nincs túl sok kedvem ennyit olvasni... Főleg ilyenkor.
Szal: 1 leírásban ilyet találtam: ''a gyökérkönyvtárban lévő ''config.php'' fájl jogait állítsd be 666-ra (CHMOD), különben..'' Vki lécci mondja +, h hogy a fenébe kell a jogait átállítani.
Előre is THX! -
myrra
senior tag
Warning: mysql_connect(): Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /mnt/ultraweb/b/bo/bodyarena/forum/functions.php on line 6
Warning: mysql_select_db(): Can't connect to local MySQL server through socket '/tmp/mysql.sock' (2) in /mnt/ultraweb/b/bo/bodyarena/forum/functions.php on line 7
Warning: mysql_select_db(): A link to the server could not be established in /mnt/ultraweb/b/bo/bodyarena/forum/functions.php on line 7
Fórum
Bejelentkezés | Regisztráció
Warning: mysql_query(): supplied argument is not a valid MySQL-Link resource in /mnt/ultraweb/b/bo/bodyarena/forum/forum.php on line 113
Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /mnt/ultraweb/b/bo/bodyarena/forum/forum.php on line 114
CSAK ENNYI A HIBA
MIT KÉNE CSINÁLNOM?
[Szerkesztve] -
myrra
senior tag
Could not connect to the database
mi a gáz?
hol kell pontosan átírni valamit? -
myrra
senior tag
-
myrra
senior tag
SubSilver magyarosítás - 14kb
http://prdownloads.sourceforge.net/phpbb/subSilver_hungarian.zip
ezt a zipet nem engedi letölteni hanem egy hülye html gyün helyette
-
myrra
senior tag
ma nekiállok én is fórumot gyúrni, hátha sikerül.
sokmindenre nem számítok -
laxius_
tag
-
KPepe
senior tag
Egyáltalán hova akaod felrakni?
atw? Mert, ha oda, akkor lehet, hogy bizonyos funkciók, mint pl.: a session fogalma el is felejtheted!

A következő kérdésed, az lenne, hogy hogyan állítsd be a MySQL-t!
Ha tényleg ATW alatt akarod megoldani a dolgot, akkor lépj be az admin részbe - mármint az atw admin ba - és ott válaszd a MySQL menüpontot! Ott zépen létrehozod az adatbázist és a PHPMyAdmin-nal feltöltöd az ingyenes motor SQL script-jét (ha van ilyen neki - kell lennie).
Ezek után beálítod a motor SQL config-ban a felhasználói nevet, jelszót, adatbázis nevet s már mehet is a móka!
Nem olyan bonyolult saját vendégkönyvet csinálni, szerintem nézz utána a ''PHP 24 óra alatt'' könyvben! Ott konkrét példa is van hozzá, bár elég gagyi!
Üdv: Cloneüdv Clone!
Nekem válaszoltál? Mert ha igen, akkor nem olvastad el rendesen a hsz-omat, mivel leírtam, hogy uw-s tárhelyre
Meg nem is ez volt a kérdés

Lécci mégegyszer
[Szerkesztve] -
clone
csendes tag
Egyáltalán hova akaod felrakni?
atw? Mert, ha oda, akkor lehet, hogy bizonyos funkciók, mint pl.: a session fogalma el is felejtheted!

A következő kérdésed, az lenne, hogy hogyan állítsd be a MySQL-t!
Ha tényleg ATW alatt akarod megoldani a dolgot, akkor lépj be az admin részbe - mármint az atw admin ba - és ott válaszd a MySQL menüpontot! Ott zépen létrehozod az adatbázist és a PHPMyAdmin-nal feltöltöd az ingyenes motor SQL script-jét (ha van ilyen neki - kell lennie).
Ezek után beálítod a motor SQL config-ban a felhasználói nevet, jelszót, adatbázis nevet s már mehet is a móka!
Nem olyan bonyolult saját vendégkönyvet csinálni, szerintem nézz utána a ''PHP 24 óra alatt'' könyvben! Ott konkrét példa is van hozzá, bár elég gagyi!
Üdv: Clone -
KPepe
senior tag
üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen phpBB motort rakott fel egy ismerősöm uw-s tárhelyre, és nem kajálja meg az ''ő'' és ''ű'' betűket, hanem ''?''-et tesz helyettük, valamint hsz-nál hibaüzenetet ad, de sikerül a hsz.
Másik dolog: ha valaki regisztrálja magát, vagy már regeltként be akar lépni, proxy errort ír ki, ennek ellenére belép (csak meg kell nyomni a bőngésző frissítés gombját).
Mi lehet a gond?
köszi előre is
KPepeJa, és lécci szájbarágósan

-
KPepe
senior tag
üdv!
Az lenne a kérdésem, hogy egy ilyen phpBB motort rakott fel egy ismerősöm uw-s tárhelyre, és nem kajálja meg az ''ő'' és ''ű'' betűket, hanem ''?''-et tesz helyettük, valamint hsz-nál hibaüzenetet ad, de sikerül a hsz.
Másik dolog: ha valaki regisztrálja magát, vagy már regeltként be akar lépni, proxy errort ír ki, ennek ellenére belép (csak meg kell nyomni a bőngésző frissítés gombját).
Mi lehet a gond?
köszi előre is
KPepe -
Incognito
senior tag
Legtöbbször 4 adatot kérnek el az előre elkészített szkriptek:
hoszt: az ultrawebnél sql4.ultraweb.hu
jelszó: ****
felhasználó: általában az amilyen néven regisztráltál
adatbázisnév: általában az amilyen néven regisztráltál
Ezeket legtöbbször egy config.php vagy config.inc fájlban kell átírni. -
yksz
aktív tag
Nem tud csatlakozni az adatbázishoz. Persze mert localhost-nál meg kell adni a mysql server címét. Meny be az ADMIN felületre ott a MYSQL részre és ki van írva hogy Localhost és amit ott látsz azt írd a localhost helyére a fórum telepítésnél.
Itt egy példa ''SQL5.ULTRAWEB.HU'' Ehez hasonló lesz a tiedé is csak a SQL után a szám lehet hogy más lesz.Sikerult végre. THX mindenkinek

-
biker
nagyúr
mySQL létrehoztam. Adatbázisnév 123456 jelszó abcdef a fórum pedig egy forum nevu alkonyvtárban lesz.
Az adatbázis szerver hostneve / DSN: localhost
Az adatbázis neve: 123456
Adatbázis felhasználónév:123456
Adatbázis jelszó: abcdef
A táblák előtagja: phpBB_ (ez mi lenne?)
Az Adminisztrátor emailcíme:: címem
Domain név:: 123456.ultraweb.hu
Szerver port:: 80
Script elérési útvonal:: /forum/
Adminisztrátor felhasználónév: név
Adminisztrátor jelszó: jelszó
Adminisztrátor jelszó [ Megerősítés ]: jelszó
Kiírja: Could not connect to the databaseA táblák előtagja: phpBB_ (ez mi lenne?)
az, hogy a táblákat evvel az előtaggal nevezi el, hogy tudd, melyik tábla hova tartozik, ha pl teszel fel nuke-ot is, meg akármit is...
a többire ott a válasz, többek közt az sql hostra is -
Half-Life
tag
De ha akarod szívessen megcsinálom neked

-
Half-Life
tag
mySQL létrehoztam. Adatbázisnév 123456 jelszó abcdef a fórum pedig egy forum nevu alkonyvtárban lesz.
Az adatbázis szerver hostneve / DSN: localhost
Az adatbázis neve: 123456
Adatbázis felhasználónév:123456
Adatbázis jelszó: abcdef
A táblák előtagja: phpBB_ (ez mi lenne?)
Az Adminisztrátor emailcíme:: címem
Domain név:: 123456.ultraweb.hu
Szerver port:: 80
Script elérési útvonal:: /forum/
Adminisztrátor felhasználónév: név
Adminisztrátor jelszó: jelszó
Adminisztrátor jelszó [ Megerősítés ]: jelszó
Kiírja: Could not connect to the databaseNem tud csatlakozni az adatbázishoz. Persze mert localhost-nál meg kell adni a mysql server címét. Meny be az ADMIN felületre ott a MYSQL részre és ki van írva hogy Localhost és amit ott látsz azt írd a localhost helyére a fórum telepítésnél.
Itt egy példa ''SQL5.ULTRAWEB.HU'' Ehez hasonló lesz a tiedé is csak a SQL után a szám lehet hogy más lesz. -
yksz
aktív tag
mySQL létrehoztam. Adatbázisnév 123456 jelszó abcdef a fórum pedig egy forum nevu alkonyvtárban lesz.
Az adatbázis szerver hostneve / DSN: localhost
Az adatbázis neve: 123456
Adatbázis felhasználónév:123456
Adatbázis jelszó: abcdef
A táblák előtagja: phpBB_ (ez mi lenne?)
Az Adminisztrátor emailcíme:: címem
Domain név:: 123456.ultraweb.hu
Szerver port:: 80
Script elérési útvonal:: /forum/
Adminisztrátor felhasználónév: név
Adminisztrátor jelszó: jelszó
Adminisztrátor jelszó [ Megerősítés ]: jelszó
Kiírja: Could not connect to the database -
biker
nagyúr
figyi, az uw-n bementél már az admin felületre, és engedélyezted a mysql-t? alapból nem az.
ha igen, akkor majd tud connectálni, és akkro ha elolvasod, az azon a lapon PIROSSAL és KÉKKEL kiemelt sorokat, azonnal tudni fogod, mit hova írj be.
ha azok után sem tudsz 10 input mezőt kitölteni a 10 válasszal, akkor valami nagyon nagy bajban vagy.
mert a usernév gondolom ismert
feltéelezem, a jelszó is.
feltételezem tudod, mi az oldalad címe
tudod a saját emailcímed (admin email adress)
ha megnézed a mysql engedélyezést, látni fogod a kiemelt sql host, adatbázis név, adatbázis jelszó küdokat.
SEMMI más nem kell, csak a megfelelő és meglévő válaszok beillesztése. -
yksz
aktív tag
Tudom nagyon hulye vaok hozzá, de nem baj. Nos akkor 123456 a felhasználónév, UW-n van tárhelyem, a jelszó pedig 7890.
Most akkor leírnád ehhez lépésrol lépésre, hogy kell. Tehát minden mezot. Elore is THX. -
Half-Life
tag
Domaine névnek írd csak hogy ''123456.uw.hu''
A Script elérisi útvonalat hagyd csak úgy ahogy van. Az jó ami oda van írva ez '' / ''
Ha kell még segítség csak szól már több mint 20 phpBB fórumot telepítettem már
-
yksz
aktív tag
Adjon már valaki egy MSN címet, ahol megbeszélhetem vele a phpBB telepítését az uw-re!
-
yksz
aktív tag
Na jó. Leegyszerusítem a kérdést.
UW-n van tárhelyem ''123456'' néven. Telepíteni akarom a phpBB-t.
Mit írjak domain névnek és mit írjak Script elérési útvonalnak? Szájbarágásos módszert alkalmazzatok, ha lehet. A fórum egy forum nevu alkonyvtárban lesz. -
yksz
aktív tag
-
V.ki
aktív tag
-
yksz
aktív tag
-
yksz
aktív tag
UW-n mit kell beírni adatbázisnévnek? Úgy mint srv-n http://free.srv.hu/1/2/3
1-elso kezdobetu
2-második kezdobetu
3-teljes felhasználónév
Remélem értheto

-
V.ki
aktív tag
-
adamsX
aktív tag
-
V.ki
aktív tag
-
adamsX
aktív tag
-
V.ki
aktív tag
uhuphuphupp
-
V.ki
aktív tag
-
V.ki
aktív tag
-
V.ki
aktív tag
a phpBB 2.8.10-et honnan lehetne letölteni(nem nekem kell)
lehetőleg a ZIP-et linkeljétek
MOD:sürgősen kéne
[Szerkesztve] -
Flashy
veterán
-
joe o4
tag
-
joe o4
tag
sziasztok
szavazást hogy lehet csinálni?
regelni kell vagy megtom magamnak csinálni ien php szarok nélkül -
yksz
aktív tag
Egy konyv kéne PHP készítéshez. Melyik lenne jó egy teljesen kezdonek?
-
esteban
senior tag
Itt van vagy hatvanezer forum motor, s miegymas. Nezz korul itt, en is innen vadasztam annak idejen ...
Hotscripts.comBővebben: link -
Protezis
őstag
FreeForum: Bővebben: link
a letöltés: Bővebben: link
Ingyenes, gyors, nem csicsás, viszonylag könnyű átlátni, jól fejleszthető. -
sonar
addikt
-
sonar
addikt
Nincs jól beállítva a Mysql adatbázis. Ha jól emlékszem az index.php-t kell megnyitni egy notepaddal és ott kell kijavítani a címet. Arra az adatbázis címre amelyiket valójában használni akarod. Alapban egy default cím van csak benne
-
yksz
aktív tag
A tutorial alapján megpróbálom telepíteni a phpBB-t, de kiírja:
''Could not connect to the database ''
Mit ronthattam el, vagy mi lehet a baj?
-
moonman
titán
-
gaba18
csendes tag
csá all
tud valaki olyan fórumkészítőt mondani ahol csak regelni kell és elkészíti magától a fórumot???
Az Sg-n kívül aki nem ismeri az ''Sg''-t az www.sg.hu -
Bazsesz
őstag
feérakod tárhelyre, vagy letöltesz egy szerverprogit, amiben van minden (Javaslom az EasyPHP 1.7-et Windowsra (Bővebben: link), egyszerűen felmegy, be van minden konfigolva, 11MB a letöltési mérete, és csak francia nyelvről át kell állítani angolra, de az egyszerű). feltelepíted, bemásolod a benne lévő ''www'' mappába, és kész.
-
V.ki
aktív tag
-
Flashy
veterán
-
yksz
aktív tag
Melyik progival lehet fórummotort csinálni?
-
moonman
titán
akkor engedelmetekkel lenyúlnám mindkettő kódját
majd hekkelek belőle valamit. -
Incognito
senior tag
-
Flashy
veterán
-
moonman
titán
aha. ha ilyen jó vagy html-ben, nem írnál nekem egy tökeccerűt?

-
VladimirR
nagyúr
-
Nyuf
senior tag
Szerintem a legegyszerübb ha valami ingyenes forumra linkelsz, még mindig jobb mint sajátot feltenni, mysql configgal szenvedni stb stb, nincs minden ingyenes szolgáltatonál egyidejöleg jelen php és mysql támogatottság is.
nézz el ide : Bővebben: link -
moonman
titán
nekem egyszerű vendégkönyv kéne. aztat hogyan?

-
Incognito
senior tag
-
sonar
addikt
Tudom ajánlani még a yabb-ot. Nagyon kellemes fórummotor
-
Incognito
senior tag
-
Incognito
senior tag
Utánanéztem és mind a kettő fizetős(lett).

[Szerkesztve] -
Incognito
senior tag
Nézd, aki tud ilyen szinten php-ül, az éppen nagyüzemben fejleszti a saját motorját. Vagyis, nem hinném, hogy elég motíváció neki, ha admin lesz a fórumodon

Szerintem nézz körül ingyenes fórum után, sokkal jobban jársz.
Invision Power Board, phpBB, vBulletin stb.Ezek ingyenesek?
Invision Power Board, vBulletin
Biztos? -
joe o4
tag
-
Sikoly
tag
-
joe o4
tag
mit írjak be????
ezt nem értem -
sonar
addikt
Mármint milyen használatát? Telepítés után egyszerüen lehet menedzselni. Nem kell hozzá sok ész. A telepítés se egy nagy kunszt csak felmásolod a zip tartalmát és böngészobe meg beirod az http://......install/index.php és onnantól kezdve már sinen vagy. Követed az utasításokat és kész.
-
joe o4
tag
Egy kicsit legyél önállóbb.

Bővebben: link
Wines verzió, zip.
A többit itt találod:
Bővebben: linkhol tanulhatom meg a használatát???

-
kamikaze boci
őstag
Egy kicsit legyél önállóbb.

Bővebben: link
Wines verzió, zip.
A többit itt találod:
Bővebben: link -
Sikoly
tag
-
joe o4
tag
Nézd, aki tud ilyen szinten php-ül, az éppen nagyüzemben fejleszti a saját motorját. Vagyis, nem hinném, hogy elég motíváció neki, ha admin lesz a fórumodon

Szerintem nézz körül ingyenes fórum után, sokkal jobban jársz.
Invision Power Board, phpBB, vBulletin stb.phpBB-t honnan tom letölteni???
-
kamikaze boci
őstag
Nézd, aki tud ilyen szinten php-ül, az éppen nagyüzemben fejleszti a saját motorját. Vagyis, nem hinném, hogy elég motíváció neki, ha admin lesz a fórumodon

Szerintem nézz körül ingyenes fórum után, sokkal jobban jársz.
Invision Power Board, phpBB, vBulletin stb. -
joe o4
tag
sziasztok
az lenne a kérdésem hogy hol tanulhatom meg a fórum készítést?
mert szeretnék 1-et a weblapomra
ha megcsinálná valaki írjon ide
akkor ő is admin lenne
úgyhogy segítsetek
plz
Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Fórumok
- Szoftverfejlesztés
- Fórumkészítés weblapra
- (téma lezárva)
- Hosszabb bemutatót kapott az új Fable
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- Végre véglegesek az AV2 kodek specifikációi
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Mini-ITX
- Garancia kérdés, fogyasztóvédelem
- Okos otthon - Home Assistant, openHAB és más nyílt rendszerek
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- LEGO klub
- bambano: Bambanő háza tája
- További aktív témák...
- ÚJ! MSI CYBORG 15 Gamer Tervező Laptop 15,6" -30% i7-13620H 10Mag 16/512 RTX 4060 8GB FHD 144Hz HUN
- Thomson Neo HUN14C-4BK128 notebook (új, bontott csomagolás)
- Iphone 17 Pro 256 GB, Független USA. Esim. Új.
- Lenovo ThinkPad X13 i5-10310U 16GB RAM 256GB SSD Win11 Pro Jó akku
- Garanciás Lenovo LOQ 15ARP9 Ryzen 7 7435HS, 16GB RAM, RTX 4050 105W kevesebb mint 3 napos használat
- AKCIÓ! 14TB WD Red Pro WD141KFGX meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 9 285K 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! LENOVO Ideapad Gaming 3 notebook - i5 11320H 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3050Ti 4GB WIN11
- Keresünk dokkolókat
- Lenovo T470s 14" FHD, i5 6300U, 8GB RAM, 256GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

).
)
.




![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)



Total Commanderrel csinálom, +találom, + minden, de amikor beállítom és leOkézom, akkor hibaüzit ad: Nem cserélhető a távoli fájl attribútuma.




