-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Tabletek, E-bookok Nyomtatók, szkennerek PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2026-03-12 13:41 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
bogabi
őstag
Nah azért... csodálkoztam volna ha nem fémházas ekkora súllyal.....
Jaaa... hát olyan a régi fűnyírómon sem volt, ami nemrég behányt. Inkább zsákba gyűjteném a nyesedéket és kiönteném, mert tervünk van vele (meghatározott helyekre szeretnénk szórni, azért kellett mindenképpen olyan fűnyíró, aminek van fűgyűjtője.)
De amúgy túl sok igényem nincs az ilyen extra funkciókra. Kb annyit akarok, hogy legyen:
- Jó minőségű, időtálló
- legyen fűgyűjtője, hogy ne kelljen gereblyével végig menni pluszba ott, ahol levágom a füvet
- Ne lőjem alul a terület méretét, amire ajánlva van (kb 1300 m2-t kell vágni, ebből már le van vonva a ház, garázs, stb.. a teljes terület kb 1800 m2)De most hogy nincs oldalkidobó, meg hogy esetleg nem önjáró, meg nem tud semmi extrát felmutatni ezeken kívül az nekem nem gáz, csak jó legyen. Tologatom én gond nélkül, az eddigi, 20 éves gépem se volt önjáró, mégse rokkantam bele, hogy tolni kell...
Igazából örülnék, ha lenne olyan darab, ami ezt a néhány elvárásomat teljesíti, de mégse kell eltolnom rá 300+ ezret...

Én mondjuk 1300 m2-re biztos önjárósat vennék - a mostani is az, azzal nyírok 1x900 m2-t (ez gyakorlatilag egy mező) és 1x300 m2-t (ez meg a belső kert, tele fával, bokorral, trambulinnal, stb.). A belső kerti részen is jól jön az önjáró funkció. De ez egyéni szocprobléma. Valami 5x centi vágószélességűt vegyél. AL-KO, Husi, Honda, Stihl - mind1, csak ne gagyi legyen. Ezekhez biztosan kapsz alkatrészt később is, ha esetleg szükség lenne rá és nem bazári a cucc. 200 körülre számíthatsz árban kb.
-
Lord Dragon
senior tag
Nah azért... csodálkoztam volna ha nem fémházas ekkora súllyal.....
Jaaa... hát olyan a régi fűnyírómon sem volt, ami nemrég behányt. Inkább zsákba gyűjteném a nyesedéket és kiönteném, mert tervünk van vele (meghatározott helyekre szeretnénk szórni, azért kellett mindenképpen olyan fűnyíró, aminek van fűgyűjtője.)
De amúgy túl sok igényem nincs az ilyen extra funkciókra. Kb annyit akarok, hogy legyen:
- Jó minőségű, időtálló
- legyen fűgyűjtője, hogy ne kelljen gereblyével végig menni pluszba ott, ahol levágom a füvet
- Ne lőjem alul a terület méretét, amire ajánlva van (kb 1300 m2-t kell vágni, ebből már le van vonva a ház, garázs, stb.. a teljes terület kb 1800 m2)De most hogy nincs oldalkidobó, meg hogy esetleg nem önjáró, meg nem tud semmi extrát felmutatni ezeken kívül az nekem nem gáz, csak jó legyen. Tologatom én gond nélkül, az eddigi, 20 éves gépem se volt önjáró, mégse rokkantam bele, hogy tolni kell...
Igazából örülnék, ha lenne olyan darab, ami ezt a néhány elvárásomat teljesíti, de mégse kell eltolnom rá 300+ ezret...

-
bogabi
őstag
Azt akarod mondani, hogy 35 KG-ot nyom a fűnyíró, miközben műanyagból van a háza? Hogy a tökömbe lehetséges ez? Sokkal könnyebbnek kéne lennie műanyag házzal, nem?
Az önjáró valszeg amúgy se nagyon fogom sokat használni. Sok a fa, bokor, amiket körbe kell vágni. Inkább én fogom tologatni szerintem, mert ritkán fogok egyenesen haladni.
Bocsi a hülye kérdésért, de mi az az oldalkidobó?

Alapvetően úgy van, hogy a műanyag idővel törik, a vas meg idővel rozsdásodik nem?
Mindent megesz az idő egyszer.... 
Nyilván ha semennyit sem kéne agyalnom az anyagi részén, akkor én is a hondát venném, csak próbálom feltérképezni, hogy megéri e ennyivel többet elkölteni rá, ha hosszú távra tervezek....

35 kg a teljes gép, a fűgyűjtő része van műanyagból, a ház acél. Az oldalkidobó pedig az, amit a neve is jelent: oldalt dobja ki a lenyírt füvet.
-
Lord Dragon
senior tag
GCV200 motor ami a Hondán van a legjobb és a legerősebb. Viszont nincs oldalkidobó. Ha ez kell, akkor ez és az egyik AL-KO ugrott.
Az önjáró és az üzemi kar mindkét AL-KO-n f@s. Ugyanakkor ezek a fűgyűjtők merev műanyagok. Törni fognak idővel.
Az AL-KO Highline 46.9 SP-H GCV145 motorral van. Ezt elengedném.1300nm - én a hondát venném, de mivel nincs oldalkidobó, így erősen kérdéses. Mondjuk dupla késes, ergo biztos jól mulcsol. A hátsó rész zárható a mulcsoláshoz és nem leszel koszos.
Azt akarod mondani, hogy 35 KG-ot nyom a fűnyíró, miközben műanyagból van a háza? Hogy a tökömbe lehetséges ez? Sokkal könnyebbnek kéne lennie műanyag házzal, nem?
Az önjáró valszeg amúgy se nagyon fogom sokat használni. Sok a fa, bokor, amiket körbe kell vágni. Inkább én fogom tologatni szerintem, mert ritkán fogok egyenesen haladni.
Bocsi a hülye kérdésért, de mi az az oldalkidobó?

Alapvetően úgy van, hogy a műanyag idővel törik, a vas meg idővel rozsdásodik nem?
Mindent megesz az idő egyszer.... 
Nyilván ha semennyit sem kéne agyalnom az anyagi részén, akkor én is a hondát venném, csak próbálom feltérképezni, hogy megéri e ennyivel többet elkölteni rá, ha hosszú távra tervezek....

-
Morris
Topikgazda
-
bogabi
őstag
GCV200 motor ami a Hondán van a legjobb és a legerősebb. Viszont nincs oldalkidobó. Ha ez kell, akkor ez és az egyik AL-KO ugrott.
Az önjáró és az üzemi kar mindkét AL-KO-n f@s. Ugyanakkor ezek a fűgyűjtők merev műanyagok. Törni fognak idővel.
Az AL-KO Highline 46.9 SP-H GCV145 motorral van. Ezt elengedném.1300nm - én a hondát venném, de mivel nincs oldalkidobó, így erősen kérdéses. Mondjuk dupla késes, ergo biztos jól mulcsol. A hátsó rész zárható a mulcsoláshoz és nem leszel koszos.
6. éve nyúzom az önjáró ALKO-t, eddig egy ékszíjjon kívül semmi baja nem volt. A gyűjtőnek sincs baja, műanyag, de nem bazári anyagból. Mondjuk ez 1 vélemény...
-
Morris
Topikgazda
Sziasztok!
Ezt a pár fűnyírót összehasonlítaná nekem valaki, aki ért a fűnyírókhoz? Több hét nézelődés után már leszűkítettem a kört ezekre a típusokra, tehát mindenképpen ezek közül venném valamelyiket, hacsak nincs (az igényeimet figyelembe véve) jobb javaslata itt valakinek:
Én laikusként annyit látok itt, hogy mindhárom honda motoros, de ahogy nő az ár, úgy egyre erősebb maga a motor is bennük. A kérdésem lényegi része az lenne, hogy minőségben és időtállóságban a 3 fűnyíró motorja eltér e egymástól vagy csupán teljesítményben? Mert nekem a legfontosabb az lenne, hogy időtálló, minőségi darabot vásároljak. Persze azért van egy keretem is rá, tehát nem fizetnék sokkal többet csak azért mert nagyobb a teljesítménye. Nem fás szárú növényeket akarok vágni, inkább csak füvet, nagy mennyiségben. (kb 1300 m2).
Továbbá még egy pár saját gondolat (nyugodtan cáfoljatok meg, ha rosszul látom hozzá nem értőként.):
Miből áll egy fűnyíró? Egy nagy motor az egész tulajdonképpen, ami (jó esetben nem műanyag, hanem) egy fém vázon van rajta és van még rajta 4 kerék. Tehát innentől fogva gyakorlatilag mi az ami el tud romlani rajta és nagyon bajos, ha elromlik? A motorja.... tehát annak kell nagyon jónak lennie.
A fémlemez "gépházon" mi tud elromlani? Az csak egy vasdarab.... a késen mi tud elromlani? Az is csak egy vasdarab. A kerékcsapágy, ha elromlik ... csapágyat elég olcsón lehet venni a kizárólag csapágyakat áruló szaküzletekben.... ezen kívül mi történhet még egy fűnyíróval?

Tehát most, ha elromlik egy csapágy, vagy szétesik a kereke vagy eltörik "a szára" (nem tudom mi ennek a hivatalos neve), amit fogok amikor tologatom, ezeket simán meg tudom házi barkácsolni, hogy használható legyen a gép, mert azért van némi általános érzékem a szervizeléshez. De ha elromlik a fűnyíró motor, akkor mehetek a fenébe.... ahhoz nem értek és sokkal bonyolultabb is annál, minthogy én "meghegesszem" itthon házilag...
Röviden a lényeg: időtálló, minőségi fűnyírót szeretnék venni, de csak akkor költenék q**a sokat rá, ha tényleg szükséges. Azaz hajlandó vagyok áldozni a megbízható minőség oltárán, de csak ha nincs ár \ értékben jobb megoldás.
Előre is köszi mindenkinek aki segíteni próbál!
Üdv! L.D.
GCV200 motor ami a Hondán van a legjobb és a legerősebb. Viszont nincs oldalkidobó. Ha ez kell, akkor ez és az egyik AL-KO ugrott.
Az önjáró és az üzemi kar mindkét AL-KO-n f@s. Ugyanakkor ezek a fűgyűjtők merev műanyagok. Törni fognak idővel.
Az AL-KO Highline 46.9 SP-H GCV145 motorral van. Ezt elengedném.1300nm - én a hondát venném, de mivel nincs oldalkidobó, így erősen kérdéses. Mondjuk dupla késes, ergo biztos jól mulcsol. A hátsó rész zárható a mulcsoláshoz és nem leszel koszos.
-
bogabi
őstag
Sziasztok!
Ezt a pár fűnyírót összehasonlítaná nekem valaki, aki ért a fűnyírókhoz? Több hét nézelődés után már leszűkítettem a kört ezekre a típusokra, tehát mindenképpen ezek közül venném valamelyiket, hacsak nincs (az igényeimet figyelembe véve) jobb javaslata itt valakinek:
Én laikusként annyit látok itt, hogy mindhárom honda motoros, de ahogy nő az ár, úgy egyre erősebb maga a motor is bennük. A kérdésem lényegi része az lenne, hogy minőségben és időtállóságban a 3 fűnyíró motorja eltér e egymástól vagy csupán teljesítményben? Mert nekem a legfontosabb az lenne, hogy időtálló, minőségi darabot vásároljak. Persze azért van egy keretem is rá, tehát nem fizetnék sokkal többet csak azért mert nagyobb a teljesítménye. Nem fás szárú növényeket akarok vágni, inkább csak füvet, nagy mennyiségben. (kb 1300 m2).
Továbbá még egy pár saját gondolat (nyugodtan cáfoljatok meg, ha rosszul látom hozzá nem értőként.):
Miből áll egy fűnyíró? Egy nagy motor az egész tulajdonképpen, ami (jó esetben nem műanyag, hanem) egy fém vázon van rajta és van még rajta 4 kerék. Tehát innentől fogva gyakorlatilag mi az ami el tud romlani rajta és nagyon bajos, ha elromlik? A motorja.... tehát annak kell nagyon jónak lennie.
A fémlemez "gépházon" mi tud elromlani? Az csak egy vasdarab.... a késen mi tud elromlani? Az is csak egy vasdarab. A kerékcsapágy, ha elromlik ... csapágyat elég olcsón lehet venni a kizárólag csapágyakat áruló szaküzletekben.... ezen kívül mi történhet még egy fűnyíróval?

Tehát most, ha elromlik egy csapágy, vagy szétesik a kereke vagy eltörik "a szára" (nem tudom mi ennek a hivatalos neve), amit fogok amikor tologatom, ezeket simán meg tudom házi barkácsolni, hogy használható legyen a gép, mert azért van némi általános érzékem a szervizeléshez. De ha elromlik a fűnyíró motor, akkor mehetek a fenébe.... ahhoz nem értek és sokkal bonyolultabb is annál, minthogy én "meghegesszem" itthon házilag...
Röviden a lényeg: időtálló, minőségi fűnyírót szeretnék venni, de csak akkor költenék q**a sokat rá, ha tényleg szükséges. Azaz hajlandó vagyok áldozni a megbízható minőség oltárán, de csak ha nincs ár \ értékben jobb megoldás.
Előre is köszi mindenkinek aki segíteni próbál!
Üdv! L.D.
Ne csak a motort és a házat nézd. Műanyagok minősége, szorítók milyenek (nem-e fog szétesni egy év múlva), kerekek rögzítése... ezek is számítanak. És van-e hozzá alkatrész pl.
-
Lord Dragon
senior tag
Sziasztok!
Ezt a pár fűnyírót összehasonlítaná nekem valaki, aki ért a fűnyírókhoz? Több hét nézelődés után már leszűkítettem a kört ezekre a típusokra, tehát mindenképpen ezek közül venném valamelyiket, hacsak nincs (az igényeimet figyelembe véve) jobb javaslata itt valakinek:
Én laikusként annyit látok itt, hogy mindhárom honda motoros, de ahogy nő az ár, úgy egyre erősebb maga a motor is bennük. A kérdésem lényegi része az lenne, hogy minőségben és időtállóságban a 3 fűnyíró motorja eltér e egymástól vagy csupán teljesítményben? Mert nekem a legfontosabb az lenne, hogy időtálló, minőségi darabot vásároljak. Persze azért van egy keretem is rá, tehát nem fizetnék sokkal többet csak azért mert nagyobb a teljesítménye. Nem fás szárú növényeket akarok vágni, inkább csak füvet, nagy mennyiségben. (kb 1300 m2).
Továbbá még egy pár saját gondolat (nyugodtan cáfoljatok meg, ha rosszul látom hozzá nem értőként.):
Miből áll egy fűnyíró? Egy nagy motor az egész tulajdonképpen, ami (jó esetben nem műanyag, hanem) egy fém vázon van rajta és van még rajta 4 kerék. Tehát innentől fogva gyakorlatilag mi az ami el tud romlani rajta és nagyon bajos, ha elromlik? A motorja.... tehát annak kell nagyon jónak lennie.
A fémlemez "gépházon" mi tud elromlani? Az csak egy vasdarab.... a késen mi tud elromlani? Az is csak egy vasdarab. A kerékcsapágy, ha elromlik ... csapágyat elég olcsón lehet venni a kizárólag csapágyakat áruló szaküzletekben.... ezen kívül mi történhet még egy fűnyíróval?

Tehát most, ha elromlik egy csapágy, vagy szétesik a kereke vagy eltörik "a szára" (nem tudom mi ennek a hivatalos neve), amit fogok amikor tologatom, ezeket simán meg tudom házi barkácsolni, hogy használható legyen a gép, mert azért van némi általános érzékem a szervizeléshez. De ha elromlik a fűnyíró motor, akkor mehetek a fenébe.... ahhoz nem értek és sokkal bonyolultabb is annál, minthogy én "meghegesszem" itthon házilag...
Röviden a lényeg: időtálló, minőségi fűnyírót szeretnék venni, de csak akkor költenék q**a sokat rá, ha tényleg szükséges. Azaz hajlandó vagyok áldozni a megbízható minőség oltárán, de csak ha nincs ár \ értékben jobb megoldás.
Előre is köszi mindenkinek aki segíteni próbál!
Üdv! L.D.
-
pigmeus
tag
Bezsákoltam a kétakksis Parkside-ot, ma késő délután vagy szerdán délután fogom tudni kipróbálni. Sajna nem volt most dupla töltő, de vettem két simát, hogy egyszerre tudjam tölteni a két akksit. Meg akkor már nem hagytam ott 6e Ft-ért egy akksis szegélynyírót, arra pont jó lesz, amire szánták, nem akarok vele kaszáli.
Én is vettem egy szálasat, féltem tőle, de amúgy a füvet levágja szépen, ahol nem férek hozzá. Egyelőre ok. Kíváncsi vagyok nálad mennyire fog bevállni az akkus fűnyíró.
-
Dorian
félisten
-
Kbali
nagyúr
Bezsákoltam a kétakksis Parkside-ot, ma késő délután vagy szerdán délután fogom tudni kipróbálni. Sajna nem volt most dupla töltő, de vettem két simát, hogy egyszerre tudjam tölteni a két akksit. Meg akkor már nem hagytam ott 6e Ft-ért egy akksis szegélynyírót, arra pont jó lesz, amire szánták, nem akarok vele kaszáli.
-
kk831228
addikt
-
Dorian
félisten
Makita fűnyírómat már vissza is küldték megjavítva (múlt csüt du viték el).
A 3 éves gari utolsó hónapjában romlott el, a motor füstölt el. -
Kbali
nagyúr
Gondolom ez akku és töltő nélkül. Akkor inkább már OBI saját márkás szettben vagy asszem a Bauhaus is hirdet szettet 50-ért.
-
kk831228
addikt
jahh ,meg addig úgyis elhagyja mindenki a blokkot , meg eltűnik róla minden.
Egyébként hiába a 3 év gari nekem ha elromlik valami PS , elmegy tőle a kedvem, és nem veszek ugyanolyan cuccot megint . Egyre jobban hanyagolom már a PS-t legalábbis ha kicsit is precízebben kell valamit csinálni , vagy számit az ergonómia legtöbb PS felejetős. Fűnyírós dolgokban valószínűleg gagyi -sz..r mind ebben a kategóriában legyen az Makita vagy akármi ott mindegy , és a gari az elsődleges.
-
IMGM6
tag
A Parkside-nak nem a minősége jó, hanem a 3 év nagyon könnyen érvényesíthető garancia a lényeg, ugyanis ezek a fűnyírók kb. 2-4 évet bírnak (mindegyik!).
-
batazs
csendes tag
Sziasztok. Hirtelen, azonnal alap elektromos fűnyírót kellene vennem és éppen nincs a helyi Lidlben Parkside.
Az Euronicsban árusított Fieldmann elérheti a Parkside "minősègèt"? Jelenleg 23000 Ft
Köszönöm a válaszokat -
Kbali
nagyúr
Sajnos egyiket sem tudtam élőben megnézni. Mivel az asszony azt mondta, jó lenne, ha ő is elbírná, így a műanyagvázasra esett a választás.
AKKUS FŰNYÍRÓ 43.6 LI COMFORT (SET)
Hát sajnos nagyon gagyi, pedig élőben meg tudtam nézni a kisebb testvérét, a 38-ast, de mint kiderült, mindegyik modellnél eltér a kormányrész. Talán ennek a leggagyibb, egyáltalán nem kelt stabil érzetet.
A Makita ELM4120-hoz tudom hasonlítani: az szerkezetileg erősebb volt. Hiába műanyag a váza, például volt benne lemezerősítés, a kormányrésze is stabilabbnak érződött fogásra. A fűgyűjtés is nagyon béna: nincs műanyag nyelv, így ha sok van benne, simán kiesik a fű, és nehezebb is zsákolni, mivel felénk nincs zöldhulladék-elszállítás. Ahhoz képest ez egy játékszer.
2 × 5 Ah-s akkuval adták, és meglepő módon elsőre le tudtam vele nyírni a kertet (~360 m²), igaz, 6 cm-re. Ahol rendben van tartva a kert, ott már a 14 cm-es füvet is simán visszavágta 6 cm-re. Ez olyan 200 m² volt. Kétszer is megnövelte a fordulatszámot. Ezenkívül csendes volt, és mivel nem kellett kábellel bajlódni, szerintem gyorsabb is.
Illetve a hozzá adott kés is meg volt élezve, és nem csorbult ki egyből, mint a Makitáé.
Remélem, ha elromlik, lesz annyi szerencsém, hogy még garanciaidőn belül teszi, és nem úgy, mint a Makita.
Az AL-KO valahogy ezt a fűgyűjtést nem igazán tudja megoldani, a gyepszellőztetőjük is ilyen.
Más: jövő héten lesz a 2 akksis Parkside a Lidlben ha valakit érdekel (én eldöntöttem végre, hogy beleugrom). -
kk831228
addikt
-
dik
őstag
-
bogabi
őstag
El kell szomorítsalak, de nem vettem meg. A motor és a ház oké, de a műanyagok és a tologató rudazatot rögzítő elemek elég hitványak. A kerekek rögzítése is elég gyatra. Így nem mertem elhozni….
-
dik
őstag
-
pigmeus
tag
Kb annyi a nyírandó terület, igen. Gondozottnak nem mondanám, ami éppen nő, nem gyep minőségre kell gondolni, viszont viszonylag sűrű. Ezeket a leírásokat mindig fenntartással kell kezelni. Általában, legalábbis itt az AL-KO esetén úgy fogalmaznak, hogy pl maximum lenyírandó terület 5Ah akkuval 500 m2. Ezt nem szó szerint kell venni, inkább úgy, hogy ideális körülmények között, amikor alig kell vágni valamit, vagy csak 1-2 centit nyírsz a fű magasságából, és sietve csinálod. De ha nálad nem sűrű és sok helyen nincs is fű, akkor sietve talán elég lehet az 5Ah a 400 m2 nyírandóra. Ahogy gondolod, később is vehetsz hozzá még 2 db 18V akkut, ha esetleg mégis sűrűbb lesz a fű és mégsem elég, csak akkor 4 akkuval kell majd vacakolni.
Igen, az jó, ha nagyok a hátsó kerekek. Viszont ettől még nehéz, és a súlyából kifolyólag valószínűleg használni fogod az önjárót, nyilván ha már van rajta miért ne, az egy jó dolog, viszont az akkut nyilván jobban fogja fogyasztani, mint alapjáraton.Sajnos egyiket sem tudtam élőben megnézni. Mivel az asszony azt mondta, jó lenne, ha ő is elbírná, így a műanyagvázasra esett a választás.
AKKUS FŰNYÍRÓ 43.6 LI COMFORT (SET)
Hát sajnos nagyon gagyi, pedig élőben meg tudtam nézni a kisebb testvérét, a 38-ast, de mint kiderült, mindegyik modellnél eltér a kormányrész. Talán ennek a leggagyibb, egyáltalán nem kelt stabil érzetet.
A Makita ELM4120-hoz tudom hasonlítani: az szerkezetileg erősebb volt. Hiába műanyag a váza, például volt benne lemezerősítés, a kormányrésze is stabilabbnak érződött fogásra. A fűgyűjtés is nagyon béna: nincs műanyag nyelv, így ha sok van benne, simán kiesik a fű, és nehezebb is zsákolni, mivel felénk nincs zöldhulladék-elszállítás. Ahhoz képest ez egy játékszer.
2 × 5 Ah-s akkuval adták, és meglepő módon elsőre le tudtam vele nyírni a kertet (~360 m²), igaz, 6 cm-re. Ahol rendben van tartva a kert, ott már a 14 cm-es füvet is simán visszavágta 6 cm-re. Ez olyan 200 m² volt. Kétszer is megnövelte a fordulatszámot. Ezenkívül csendes volt, és mivel nem kellett kábellel bajlódni, szerintem gyorsabb is.
Illetve a hozzá adott kés is meg volt élezve, és nem csorbult ki egyből, mint a Makitáé.
Remélem, ha elromlik, lesz annyi szerencsém, hogy még garanciaidőn belül teszi, és nem úgy, mint a Makita.
-
hami85
aktív tag
Sziasztok!
Husqvarna akkus fűnyíró vásárláson gondolkozom: LC 347IVX
Akkum van hozzá más eszközökhöz 2 db 9 amperes.
1000-1100m2 területet kellene vágni, de nem katalógus kinézetű gyepet, vannak göröngyös részek a telken. Akkusban gondolkozom mindenképpen. Van erről tapasztalat milyen? 250 lenne most akcióba a gép.
Köszi előre is. -
bogabi
őstag
Ma beújítok egy ilyen Honda motorost a SPAR-ból anyósoméknak, amúgy is kell nekik valami, meglátjuk, hogy milyen. Ez egy jobb kép:

-
Dorian
félisten
Sajnos manapság ennyit bírnak ezek az elektromos fűnyírók... szomorú. Úgy látom Parkside-al nem (sem) kell sokáig számolni, nem meglepő. Itt a nálam jobban hozzáértők azt mondják, hogy mindegy milyen elektromosat veszel. Hát fene tudja, nem tudom, van-e, amivel 5+ évre lehet számolni. Anyáméknak van egy akkus, de mellette van egy ~20 éves MTD elektromos is, ami gond nélkül megy a mai napig. De az még egy másik világból jött... nem csodálkoznék, ha az utóbbi tovább élne, mint a tavaly vásárolt akkus.
bogabi: jó áron van ezzel a Honda motorral, az biztos. Ha amúgy nem egy kalap sz.r a gép ránézésre, akkor bőven megéri. Amúgy szerintem is önjáró a kép alapján, bár elég gyenge minőség a kép. Ha rákeresel a Honda GCV200 motorra, akkor látod, hogy csak maga a motor közel ennyibe kerül, mint ez a komplett fűnyíró.

gariztatáshoz küldenek érte futárt, csak be kellene dobozba tennem. Még nem tudom honnét szdek ekkora dobozt, nyilván nem tartottam meg 3 éve az eredeti dobozát
-
Darth_Revan
veterán
-
den89
tag
Sajnos manapság ennyit bírnak ezek az elektromos fűnyírók... szomorú. Úgy látom Parkside-al nem (sem) kell sokáig számolni, nem meglepő. Itt a nálam jobban hozzáértők azt mondják, hogy mindegy milyen elektromosat veszel. Hát fene tudja, nem tudom, van-e, amivel 5+ évre lehet számolni. Anyáméknak van egy akkus, de mellette van egy ~20 éves MTD elektromos is, ami gond nélkül megy a mai napig. De az még egy másik világból jött... nem csodálkoznék, ha az utóbbi tovább élne, mint a tavaly vásárolt akkus.
bogabi: jó áron van ezzel a Honda motorral, az biztos. Ha amúgy nem egy kalap sz.r a gép ránézésre, akkor bőven megéri. Amúgy szerintem is önjáró a kép alapján, bár elég gyenge minőség a kép. Ha rákeresel a Honda GCV200 motorra, akkor látod, hogy csak maga a motor közel ennyibe kerül, mint ez a komplett fűnyíró.

-
salieri.
őstag
-
bogabi
őstag
Sztem nem önjáró (de mintha 2 karja lenne, szóval még az is lehet, hogy az, de a leírása elég sovány), ha az lenne, lehet megvenném az AL-KO melle…

-
bogabi
őstag
Ma láttam a SPAR-ban Honda GCV200 motoros gépet 149.000-ért. Méretre 50 cm-es vagy nagyobb volt. Nem tudom, milyen márka volt a gép, de a Honda motorral ennyiért jó vétel LEHET. Amúgy maga a gép elég bizalomgerjesztően nézett ki.
-
zsoca29
tag
-
Dorian
félisten
2x Parkside 1x Makita
Elektromos kábeles.Vegülis a 3-ból 2 gariidőn belül szrt be, szóval nekem így is jó, De azért szörnyű, hogy szemetet gyártanak. És heti 1-nel többször nem volt használna és nem is 30 centis fűben gyilkoltam őket
-
den89
tag
-
Morris
Topikgazda
-
Dorian
félisten
Ez elég szomorú... inkább meg kéne próbálnom megjavíttatni a 20 éves fűnyírómat akkor?

Kvázi szart se költöttünk rá 20 év alatt, amióta megvan. Csak működött.... De egy ideje azt csinálja már, hogy túlmelegszik vagy nem tudom. Tehát vágok vele füvet 20 percig, akkor csak úgy leáll. És várni kell 1 órát, hogy kihűljön és utána újra bír 20 percet. De szerintem csapágyas is lehet (nem értek hozzá, csak gyanítom), mert kézzel ha megpróbálom megforgatni a kését, akkor gyakorlatilag nem lehet. Annyira szorul és annyira brutálisan nehezen mozog alapból, hogy szinte semmi. Persze, ha ráindítok, akkor a saját motorja megforgatja simán, csak túlmelegszik eléggé a nehéz mozgástól szerintem....
Én úgy voltam vele, hogy megszolgálta ez már sokszorosan az árát 20 év alatt és engedjük el. De ilyen kilátások mellett lehet, hogy inkább jobban járunk ha meg lehet javíttatni valahogy ....
Elektromos ez is. De olyan brutál anyag van benne, hogy van vagy 20 kiló az önsúlya. Asszony nem is tud vele vágni, mert azt mondja, hogy letörik a csuklója tőle. (Egyébként tényleg fárasztó tologatni, mert kb vasból van az egész és ha elindítom, akkor olyan veszélyes hangja van, mint valami helikopternek. Olyan erő van benne mint az állat, annak ellenére, hogy elektromos.
) Az egyetlen hátrányának azt tudnám felsorolni, hogy nem lehet valami magasra felállítani a vágási magasságot. Szívem szerint nem vágnám ilyen kicsire a füvet. 
Épp ma szrt be a fűnyíróm. 7 év alatt ez a 3. ez nem hiszem, hogy normális dolog.
Mondjuk még pont ebben a hónapban benne vagyok a gyári időszakban. -
den89
tag
Nekik a 400 m2 az teljesen füves, gondozott? Leírás alapján a 10Ah-as aksival kellene tudni vágni 800m2- én emiatt gondolom, hogy nálam a 5Ah-as is elég lenne, hiszen fele a terület és jelenleg a nagyobb részen nincs igazán fű sem. Csak ami kinő, itt csak kb végig kellene rohanni nálam, hogy ami nő is ne nőjjön magasra. De persze értem, hogy miért írod, hogy nagyobb aksi a biztosabb, csak fogyasztás tekintetében nem ad meg adatokat, így nehéz kitalálni, főleg, hogy egyedül a műanyag házasnál írja, hogy 5Ah 500m2-re elég.
46.6 LI SP vs 4.65 Li SP EASY
Lehet, hogy nehezebb, de a kereki nagyobbak, így gondolom könnyebb is vele manőverezni.Kb annyi a nyírandó terület, igen. Gondozottnak nem mondanám, ami éppen nő, nem gyep minőségre kell gondolni, viszont viszonylag sűrű. Ezeket a leírásokat mindig fenntartással kell kezelni. Általában, legalábbis itt az AL-KO esetén úgy fogalmaznak, hogy pl maximum lenyírandó terület 5Ah akkuval 500 m2. Ezt nem szó szerint kell venni, inkább úgy, hogy ideális körülmények között, amikor alig kell vágni valamit, vagy csak 1-2 centit nyírsz a fű magasságából, és sietve csinálod. De ha nálad nem sűrű és sok helyen nincs is fű, akkor sietve talán elég lehet az 5Ah a 400 m2 nyírandóra. Ahogy gondolod, később is vehetsz hozzá még 2 db 18V akkut, ha esetleg mégis sűrűbb lesz a fű és mégsem elég, csak akkor 4 akkuval kell majd vacakolni.
Igen, az jó, ha nagyok a hátsó kerekek. Viszont ettől még nehéz, és a súlyából kifolyólag valószínűleg használni fogod az önjárót, nyilván ha már van rajta miért ne, az egy jó dolog, viszont az akkut nyilván jobban fogja fogyasztani, mint alapjáraton. -
kk831228
addikt
Ha csak fű ès nincs benne vastagabb szárú , akkor kör vagy csavart a legkisebb lègellenállású. Ha vannak vastagabb fásszárú növènyek akkor szögletes.
-
pigmeus
tag
Szia!
Írtam korábban az AL-KO 4.05 LI Easy-ről, szüleim is kb ekkora területen használják, mint te. Szerencsére rábeszéltem őket, hogy 36V 8Ah akkuval vegyék (mondjuk én nagyobb vágószélességű gépet vennék ilyen közel 400 m2-re, ha nem kell túl sokat forgolódni, akkor 46 cm jobb, szerintem). Így kb végig lehet vele érni. Itt az akku nélküli ár: [link] , alul megtalálod a töltőt és a 8Ah akkut. Szerintem ekkora akkukapacitás alá ne menj, ha szeretnél egy nekifutással végigérni. Én egy időben ebben a gépben gondolkodtam: 4.65 Li SP , de nekem nagyobb a terület, 2 db 8Ah kellene hozzá alsó hangon. Egyelőre maradtam a benzinesnél. A másik két általad linkelt gép új széria, 2x18V 5Ah akkuval szerelt, nem biztos, hogy végigérsz ekkora akkukkal. Ha azok közül választasz, próbáld megkeresni őket akku nélküli változatban, pl: [link] és 2x18V 8Ah [link] akkuval venni. Legalábbis én ezt tenném. Ja és igen, a 46.6 LI SP, ami az általad linkelt 3., az elég nehéz, 32-33 kg, egy benzines fűnyíró súlyát verdesi. Többi azért jóval könnyebb.
Nekik a 400 m2 az teljesen füves, gondozott? Leírás alapján a 10Ah-as aksival kellene tudni vágni 800m2- én emiatt gondolom, hogy nálam a 5Ah-as is elég lenne, hiszen fele a terület és jelenleg a nagyobb részen nincs igazán fű sem. Csak ami kinő, itt csak kb végig kellene rohanni nálam, hogy ami nő is ne nőjjön magasra. De persze értem, hogy miért írod, hogy nagyobb aksi a biztosabb, csak fogyasztás tekintetében nem ad meg adatokat, így nehéz kitalálni, főleg, hogy egyedül a műanyag házasnál írja, hogy 5Ah 500m2-re elég.
46.6 LI SP vs 4.65 Li SP EASY
Lehet, hogy nehezebb, de a kereki nagyobbak, így gondolom könnyebb is vele manőverezni. -
Lord Dragon
senior tag
-
den89
tag
Sziasztok, próbáltam végignézni, hogy pontosan mik a lehetőségek, de a döntésben egyelőre elakadtam, ezért szeretnék segítséget kérni abban, hogy szerintetek melyik lenne a legjobb választás.
Nekünk egy közel 370 m²-es kertünk van, de ez több részből áll:
a ház előtt 3 × 20 m²-es rész van, három kisebb négyzet formájában, ahol van egy kis gyom, fa stb. – kb. 60 m²a ház mellett 2 × 50 m²-es rész van, körülbelül 2–3 méter széles és 20 méter hosszú szakaszokkal – kb. 100 m²illetve van egy 18 × 12 méteres rész, ami kb. 212 m², itt viszont 4 fa is van, és ez egy egybefüggő terület
Eddig egy Makita ELM4120-szal vágtam a füvet, de sajnos elromlott. Mivel sok idő megy el a kábellel való bajlódásra, ami a vágási sebességet is lassítja, végül az akkumulátoros megoldás mellett döntöttem.
AL-KO márkában gondolkodom, és három típust néztem ki. Abban nem tudok dönteni, hogy kell-e az önjáró funkció, illetve hogy érdemes-e fémházas gépet választani. Arra is kíváncsi vagyok, hogy ekkora területre elég-e az adott akkumulátor, vagy rögtön venni kell mellé plusz akkut is.
A három kiszemelt modell:
1. AKKUS FŰNYÍRÓ 43.6 LI COMFORT (SET)
2. AKKUS FŰNYÍRÓ 4.05 Li EASY
3. AKKUS FŰNYÍRÓ 46.6 LI SP COMFORT (SET)
A 212 m²-es rész locsolt és tápozott, ezt gyakran kell nyírni, és igazából ezt a részt szeretném megtartani. A többi részen még vannak kavicsok, dudvák, de ezeket a részeket szeretném valahogy kiváltani, hogy ne kelljen nyírni őket. Viszont jelenleg még azokat is vágni kell.
Őszintén szólva én a harmadik modellt választanám, csak nem tudom, mennyire lenne overkill, illetve hogy az alapból hozzáadott akkumulátor elég lenne-e, vagy érdemes-e rögtön venni mellé egy plusz akkut is. Eddig a kábeles géppel sok idő elment, mire ide-oda húztam, ezért jó lenne, ha a nyírás időben is gyorsulna, mert jelenleg ez sajnos sok időt visz el.Szia!
Írtam korábban az AL-KO 4.05 LI Easy-ről, szüleim is kb ekkora területen használják, mint te. Szerencsére rábeszéltem őket, hogy 36V 8Ah akkuval vegyék (mondjuk én nagyobb vágószélességű gépet vennék ilyen közel 400 m2-re, ha nem kell túl sokat forgolódni, akkor 46 cm jobb, szerintem). Így kb végig lehet vele érni. Itt az akku nélküli ár: [link] , alul megtalálod a töltőt és a 8Ah akkut. Szerintem ekkora akkukapacitás alá ne menj, ha szeretnél egy nekifutással végigérni. Én egy időben ebben a gépben gondolkodtam: 4.65 Li SP , de nekem nagyobb a terület, 2 db 8Ah kellene hozzá alsó hangon. Egyelőre maradtam a benzinesnél. A másik két általad linkelt gép új széria, 2x18V 5Ah akkuval szerelt, nem biztos, hogy végigérsz ekkora akkukkal. Ha azok közül választasz, próbáld megkeresni őket akku nélküli változatban, pl: [link] és 2x18V 8Ah [link] akkuval venni. Legalábbis én ezt tenném. Ja és igen, a 46.6 LI SP, ami az általad linkelt 3., az elég nehéz, 32-33 kg, egy benzines fűnyíró súlyát verdesi. Többi azért jóval könnyebb.
-
pigmeus
tag
Sziasztok, próbáltam végignézni, hogy pontosan mik a lehetőségek, de a döntésben egyelőre elakadtam, ezért szeretnék segítséget kérni abban, hogy szerintetek melyik lenne a legjobb választás.
Nekünk egy közel 370 m²-es kertünk van, de ez több részből áll:
a ház előtt 3 × 20 m²-es rész van, három kisebb négyzet formájában, ahol van egy kis gyom, fa stb. – kb. 60 m²a ház mellett 2 × 50 m²-es rész van, körülbelül 2–3 méter széles és 20 méter hosszú szakaszokkal – kb. 100 m²illetve van egy 18 × 12 méteres rész, ami kb. 212 m², itt viszont 4 fa is van, és ez egy egybefüggő terület
Eddig egy Makita ELM4120-szal vágtam a füvet, de sajnos elromlott. Mivel sok idő megy el a kábellel való bajlódásra, ami a vágási sebességet is lassítja, végül az akkumulátoros megoldás mellett döntöttem.
AL-KO márkában gondolkodom, és három típust néztem ki. Abban nem tudok dönteni, hogy kell-e az önjáró funkció, illetve hogy érdemes-e fémházas gépet választani. Arra is kíváncsi vagyok, hogy ekkora területre elég-e az adott akkumulátor, vagy rögtön venni kell mellé plusz akkut is.
A három kiszemelt modell:
1. AKKUS FŰNYÍRÓ 43.6 LI COMFORT (SET)
2. AKKUS FŰNYÍRÓ 4.05 Li EASY
3. AKKUS FŰNYÍRÓ 46.6 LI SP COMFORT (SET)
A 212 m²-es rész locsolt és tápozott, ezt gyakran kell nyírni, és igazából ezt a részt szeretném megtartani. A többi részen még vannak kavicsok, dudvák, de ezeket a részeket szeretném valahogy kiváltani, hogy ne kelljen nyírni őket. Viszont jelenleg még azokat is vágni kell.
Őszintén szólva én a harmadik modellt választanám, csak nem tudom, mennyire lenne overkill, illetve hogy az alapból hozzáadott akkumulátor elég lenne-e, vagy érdemes-e rögtön venni mellé egy plusz akkut is. Eddig a kábeles géppel sok idő elment, mire ide-oda húztam, ezért jó lenne, ha a nyírás időben is gyorsulna, mert jelenleg ez sajnos sok időt visz el. -
Szevam
senior tag
Sziasztok!
3mm-es damilt szeretnék venni. Mi az ami ajánlott? A szögletes damillal kinek milyen tapasztalata van?
Előre is köszönöm! -
Lord Dragon
senior tag
Igen gyakorlatilag nem lehet kapni olyan elektromosat, amit időtálló. Az egész ott kezdődött, amikor a kínaiak elkezdtek réz helyett alumíniummal tekercselni, és létre hoztak egy olyan elektromos motor családot, ami annyira nevetségesen olcsó, hogy - minden hátránya ellenére - teljesen leuralta a piacot. Egyébként ezek a motorok néhány helyen egész jól használhatóak, de fűnyíróba teljesen alkalmatlanok, de az akkumulátoros technológia előretörésével ez már senkit nem érdekel. Elektromos fűkasza meg ugyanaz pepitában, néhány egyéb hátránnyal nehezítve.
Ez elég szomorú... inkább meg kéne próbálnom megjavíttatni a 20 éves fűnyírómat akkor?

Kvázi szart se költöttünk rá 20 év alatt, amióta megvan. Csak működött.... De egy ideje azt csinálja már, hogy túlmelegszik vagy nem tudom. Tehát vágok vele füvet 20 percig, akkor csak úgy leáll. És várni kell 1 órát, hogy kihűljön és utána újra bír 20 percet. De szerintem csapágyas is lehet (nem értek hozzá, csak gyanítom), mert kézzel ha megpróbálom megforgatni a kését, akkor gyakorlatilag nem lehet. Annyira szorul és annyira brutálisan nehezen mozog alapból, hogy szinte semmi. Persze, ha ráindítok, akkor a saját motorja megforgatja simán, csak túlmelegszik eléggé a nehéz mozgástól szerintem....
Én úgy voltam vele, hogy megszolgálta ez már sokszorosan az árát 20 év alatt és engedjük el. De ilyen kilátások mellett lehet, hogy inkább jobban járunk ha meg lehet javíttatni valahogy ....
Elektromos ez is. De olyan brutál anyag van benne, hogy van vagy 20 kiló az önsúlya. Asszony nem is tud vele vágni, mert azt mondja, hogy letörik a csuklója tőle. (Egyébként tényleg fárasztó tologatni, mert kb vasból van az egész és ha elindítom, akkor olyan veszélyes hangja van, mint valami helikopternek. Olyan erő van benne mint az állat, annak ellenére, hogy elektromos.
) Az egyetlen hátrányának azt tudnám felsorolni, hogy nem lehet valami magasra felállítani a vágási magasságot. Szívem szerint nem vágnám ilyen kicsire a füvet. 
-
IMGM6
tag
Tehát gyakorlatilag nem lehet kapni olyan elektromosat, amit időtálló lenne?

Akkor mit javasolnál, ami jó minőségű? Ne mondd már, hogy semmi az ég adta egy világon nincs a piacon, ami még jó lenne....
Elektromos fűkaszák megbízhatóbbak mint az elektromos fűnyírók?
Üdv! L.D.
Igen gyakorlatilag nem lehet kapni olyan elektromosat, amit időtálló. Az egész ott kezdődött, amikor a kínaiak elkezdtek réz helyett alumíniummal tekercselni, és létre hoztak egy olyan elektromos motor családot, ami annyira nevetségesen olcsó, hogy - minden hátránya ellenére - teljesen leuralta a piacot. Egyébként ezek a motorok néhány helyen egész jól használhatóak, de fűnyíróba teljesen alkalmatlanok, de az akkumulátoros technológia előretörésével ez már senkit nem érdekel. Elektromos fűkasza meg ugyanaz pepitában, néhány egyéb hátránnyal nehezítve.
-
Morris
Topikgazda
Tehát gyakorlatilag nem lehet kapni olyan elektromosat, amit időtálló lenne?

Akkor mit javasolnál, ami jó minőségű? Ne mondd már, hogy semmi az ég adta egy világon nincs a piacon, ami még jó lenne....
Elektromos fűkaszák megbízhatóbbak mint az elektromos fűnyírók?
Üdv! L.D.
Fogyasztói társadalom. Nem cél a tartós, jó minőség.
-
Lord Dragon
senior tag
Tehát gyakorlatilag nem lehet kapni olyan elektromosat, amit időtálló lenne?

Akkor mit javasolnál, ami jó minőségű? Ne mondd már, hogy semmi az ég adta egy világon nincs a piacon, ami még jó lenne....
Elektromos fűkaszák megbízhatóbbak mint az elektromos fűnyírók?
Üdv! L.D.
-
IMGM6
tag
Pont azért akartam magasra állíthatót, hogy ne kaszáljam el a túrásokat, hanem elmenjek fölöttük....
Azt mondod az elektromosak nagyobb esélyre meghibásodnak mint a benzinesek úgy általánosságban?
Csak a vakondtúrások szaporodni és nőni szoktak, és egy idő után elég érdekes lesz kerülgetni és érdekesen fog kinézni.
Az elektromosokról a #9526-ben írtam, de az olcsó benzinesek sem sokkal jobbak. -
Lord Dragon
senior tag
Pont azért akartam magasra állíthatót, hogy ne kaszáljam el a túrásokat, hanem elmenjek fölöttük....
Azt mondod az elektromosak nagyobb esélyre meghibásodnak mint a benzinesek úgy általánosságban?
-
IMGM6
tag
Sziasztok!
Segítséget kérnék fűnyíró vásárláshoz. Totál analfabéta vagyok a témában. Annyit döntöttem el eddig, hogy elektromos fűnyírót szeretnék. Amik fontosak ellenének nekem:
- Jó minőségű, időtálló legyen, mert hosszú távra terveznék vele
- Jó lenne, ha lenne "fűgyűjtő tartálya" hogy ne kelljen újra végig menni gereblyével az egész területen ahol levágtam
- Az árnál fontosabb lenne a jó minőség..... de azért fél milliót nem tudok rászánni. És nem kell ilyen böhöm nagy beleülős gép. Tehát a hagyományos "tologatós" fűnyíróra gondoltam alapvetően, semmi különös extrára nincs igényem.
- És ami még fontos lenne, hogy legyen magasra állítható a vágási magasság, mert a hátsó kertben sok a vakond túrás, plusz semmiképpen sem szeretném túl alacsonyra vágni a füvet
- Ne legyen akkus, nem akarok semmi olyan extra dolgot bele, ami csak a hibalehetőséget növeli hosszú távon....
- kb 1300 m2-t kéne időnként levágni vele.Előre is köszönöm a visszajelzéseket!
Üdv! L.D.
Jó minőségű, időtálló, (különösen olyan, ami még a vakondtúrásokat is bírja), elektromos fűnyíró nem létezik, benzinesből még lehet találni, de az nem lesz olcsó. #9526
-
Lord Dragon
senior tag
Sziasztok!
Segítséget kérnék fűnyíró vásárláshoz. Totál analfabéta vagyok a témában. Annyit döntöttem el eddig, hogy elektromos fűnyírót szeretnék. Amik fontosak ellenének nekem:
- Jó minőségű, időtálló legyen, mert hosszú távra terveznék vele
- Jó lenne, ha lenne "fűgyűjtő tartálya" hogy ne kelljen újra végig menni gereblyével az egész területen ahol levágtam
- Az árnál fontosabb lenne a jó minőség..... de azért fél milliót nem tudok rászánni. És nem kell ilyen böhöm nagy beleülős gép. Tehát a hagyományos "tologatós" fűnyíróra gondoltam alapvetően, semmi különös extrára nincs igényem.
- És ami még fontos lenne, hogy legyen magasra állítható a vágási magasság, mert a hátsó kertben sok a vakond túrás, plusz semmiképpen sem szeretném túl alacsonyra vágni a füvet
- Ne legyen akkus, nem akarok semmi olyan extra dolgot bele, ami csak a hibalehetőséget növeli hosszú távon....
- kb 1300 m2-t kéne időnként levágni vele.Előre is köszönöm a visszajelzéseket!
Üdv! L.D.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
LOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Tabletek, E-bookok Nyomtatók, szkennerek PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Lg 32U631A-B IPS Monitor! 2560x1440 / 100Hz / 5ms
- Okosóra felvásárlás!! Apple Watch Series 6/Apple Watch Series 7/Apple Watch Series 8
- 209 - Lenovo Yoga Pro 7 (14APH8) - AMD Ryzen 7 7840HS, no GPU
- AMD GAMING PC! Ryzen 7700X / RTX 5070 / 32GB DDR5 / B650M / 1TB Gen4 / 750w! BeszámítOK
- HIBÁTLAN Apple Watch Series SE 2 Cellular Midnight-2 ÉV GARANCIA - MS5284, 100% AKKSI
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest


Mindent megesz az idő egyszer.... 



