-
Fototrend
Téma összefoglaló:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ance
őstag
válasz
Silent77
#34754
üzenetére
Nem akarok jogászkodni, de azért pár dolog, mert lehet valami félreérthető. Bármilyen fura is, de a vámeljárás az ügyfél kérelmére indul. Ez a kérelem lényegében azt tartalmazza, hogy lécci-lécci vámhatóság engedd be az általam rendelt árut az országba. Ha úgy gondolod, hogy a beengedés érdekében valamit fizetnem kell az állambácsinak, akkor én azt örömmel megteszem.
Mivel az eljárás kérelemre indul, a vámhatóságot köti a kérelem tartalma. Minden jogszabály azt mondja - nem csak a vámmal kapcsolatosak - hogy az ügyfelek kérelmeit a tartalmuk szerint kell elbírálni. Ettől eltérni nem lehet.
Ha ő egy kérelemben mind a 4 kifizetéssel kapcsolatos igazolást csatolt, akkor a vámhatóság így fogja elbírálni. Egy kérelemként. Összeszámolva a kifizetéseket.
Természetesen ne legyen igazam, azt kívánom neki.
-
Ance
őstag
válasz
Silent77
#34752
üzenetére
“Vámék" bekérték a fizetésről az igazolást, amely vámhatár alatt volt egyesével, viszont ők önkényesen összevonták és elvámolták mind a 4-et szó nélkül”
Ezt írta. Az azt jelenti -nálam- hogy mind a négy fizetésről elküldte egyszerre az igazolást. Ezen az látszik, hogy adott napon, adott cégtől összesen ilyen értékű terméket vásárolt. Ebből a szempontból teljesen jogos az eljárás. És mint mondtam, erről ő szolgáltatott adatot.
Kérdésem:
1. Mind a 4-et vám alá vonták? Egyszerre? Akkor mind a 4-ről külön papírt kellett volna küldeni nyilatkozatként, külön fizetési igazolásokkal. Szerintem egyébként szinte lehetetlen, hogy mind a 4-et egy időpontban vonták volna eljárás alá, mert nem így szoktak a külön követési számon futó csomagok érkezni.
2. Nem csak 1-ről kértek először, ő meg kényelemből elküldte az összeset?
Szóval nekem valami nem klappol. Múltkor a banggoodról rendeltem egy napon 4-szer, mert így alakult. Van ami már 1 hónapja megjött, van ami még úton van.
-
Ance
őstag
válasz
Silent77
#34748
üzenetére
Szerintem itt az számít, hogy egy tranzakcióval fizette ki a termékeket. Ha jól értelmeztem, akkor azt írta, hogy egyszerre fizette ki őket, az egyszerre történt fizetésről küldött okiratot a vámoláshoz. Ez alapján ő szolgáltatott adatot ahhoz, hogy összevontan foglalkozzanak vele. Ez igen nehezen nyerhető.
-
Ance
őstag
válasz
Silent77
#34438
üzenetére
Sajnos nem tudom, mert a rendelésem mellett EU Express van, így is rendeltem, de ennek ellenére ezzel adták fel.
Amikor korábban rendeltem akkor a shipping method EU Express, vagy EU priority line volt, ezért tűnt fel. Az mindkettő jön szépen áfa mentesen. Erről annyit találtam, amit linkeltem. Talán Te rá tudsz kérdezni.
A legfőbb probléma, hogy ha EU Expressel rendelt, akkor nem teszi mellé a tax insurance-t, így ha ez után mégis áfát és vámot kell fizetni, akkor nem fogják átutalni. Ezért mondom, hogy akkor én meg nem veszem át a terméket, hanem indítok egy PP dispute-ot és ha visszakaptam a pénzt, akkor megrendelem máshonnan. Ez nekik nem lesz jó szerintem.
Mégpedig eléggé valószínűtlen, hogy a rendelésem átjöjjön simán.
-
Ance
őstag
A Gearbest minden áfa nélküli rendelést EUEXPTH-val küld nekem. Remélem tudják mit csinálnak, mert a vámos első jelentkezésekor indítom a refundot
Nem fogom mégegyszer végigjátazani velük azt, amikor a szintén rosszul elküldött telefonom áfáján alkudoztak 1 hónapig. 
-
Ance
őstag
Üdv! Most a Gearbestmál meddig tart az új évi dzsembori? Azt hittem mostanra már elkezdik postára adni a rendeléseket, de csend és hullaszag fogad, ha az orders fülre kattintok.
-
Ance
őstag
A Gearbest mégsem ünnepel. Meglepetésemre mai napon kiküldték a tegnapelőtt rendelt cuccom. Kínából....
vagy már ott is sok a vendégmunkás

-
Ance
őstag
válasz
sambenez
#34140
üzenetére
Az, hogy a hétvégén nem mozdul, csak magyar népszokás....
Példa:
2:10 AM
Parcel arrived at a carrier facility BUDAPEST, HUSunday, 30 December
12:26 AM
Parcel left the carrier facility LEIPZIG, DE
12:26 AM
Parcel received by carrier LEIPZIG,Saturday, 29 December
12:23 AM
Parcel received by carrier LEIPZIG,
12:21 AM
Parcel received by carrier LEIPZIG,
12:05 AM
Parcel arrived at a carrier facility LEIPZIG, DEFriday, 28 December
8:30 PM
Parcel left the carrier facility PRAGUE, CZ
Új hozzászólás Aktív témák
- Kingston HyperX Fury 2x4GB 2133MHz DDR4 kit / Beszámítás OK! / Akciós Ár!
- Eladó Sony PlayStation 5 (Slim) 1TB Digital Edition 2026.12-ig garanciával!
- ASRock B250M-HDV / MSI B150 PC Mate
- 250GB Sata SSD-k / Samsung 840 Evo / 850 Evo / CM871a / Kingmax /
- ASUS ROG G70S retro gamer laptop 17 dual GPU SLI ritka különlegesség
- Kihagyhatatlan áron DELL XPS 13 9310 /i5-1135G7/8 GB Ram/512 GB SSD/FHD+ IPS
- Hp ProDesk/ EliteDesk SFF/MT G4/ G5/ G6 / i5 8-9-10.gen /Win11- Számla, garancia
- Apple Mac Pro Workstation Dual Xeon,18GB RAM,WIFI,BT,Profi Munkaállomás és Szerver
- Spigen Essential EF323MQ 3in1 Mágneses MagSafe Vezeték nélküli töltőállomás 25W Qi2.2 Fekete
- NEO-t vennél? NE TEDD!!! KÉSZLETKISÖPRÉSI UltraAkcióóó! Air M4 16GB 256GB Garancia - több színben!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Nem fogom mégegyszer végigjátazani velük azt, amikor a szintén rosszul elküldött telefonom áfáján alkudoztak 1 hónapig. 
