-
Fototrend
Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink → itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)
Új hozzászólás Aktív témák
-
coolinggg
tag
Megkésve bár, de mindenkinek köszönöm a besötétedett fogólappal kapcsolatos hozzászólásokat! Sajna mivel az olaj mélyre ivódik, felületi kezelés csak jó idővel segít valamennyit a dolgon.

-
coolinggg
tag
Üdv mindenkinek!
Bocs ha ez nem gitárápolás topic ,de Titeket találtalak egyedül sietségemben, akik működtök is rendesen.
Nemrégiben birtokomba került egy igazán szép, világosbarna, szépen erezett rózsafa fogólapú gitár. Eddig csak sötét nyakú gitárom volt rózsafa nyakkal és azokat a hangszerész javaslatára Johnson & Johnson babolajjal ápoltam. Kítűnő is volt mindegyiknél. De ez a világosbarna most teljesen besötétedett! Szörnyű lett ahhoz képest amilyen volt. Tiszta letargiába estem!
Ismertek valamilyen szert és módot amivel vissza tudom állítani? Tudom hogy az idő és a gyakori gondos ápolás évek alatt segíthet, de most igen nehezen emésztem a dolgot. Jó lenne ha tudnátok valami okosságot! -
coolinggg
tag
Köszönöm mindenkinek a válaszát. A második 24 órában már nem változott semmit, tehát valóban a hőmérséklet különbség a hiba okozója. Természetesen ismerem ezt a problémakört, de azt nem hittem volna hogy 1-2 méter ugyanazon helységben így kibabráljon az emberrel. Újfent tanultam valamit. Még egyszer kösz!

-
coolinggg
tag
válasz
Szten Márs
#30979
üzenetére
Bocsánat hanyagul, humorosan próbáltam fogalmazni.
Szóval nagyon is pontos volt a gitár minden tekintetben. De a test súlya úgy néz valamennyire kivette belőle a leheletnyi homorúságot, tehát feszített a húrokon. Fél hangot hangolódtak a húrok felfelé. -
coolinggg
tag
Sziasztok! Kérlek benneteket ne nevessetek ki a problémámat illetően és ha tudtok világosítsatok fel, mert nem tudom mi van most. Szóval a gitárjaimat helyszűke miatt fel kell raknom fali tartóra. Egyelőre csak az egyiket tettem fel és 24 óra alatt "fél hangot egyenesedett a nyak" ! Még egyszer bocs a laikus kérdésért, de mi van ilyenkor? ( Ja a nyak vadonat új, most lett cserélve, de már beállt- megállt a merevítő állítás után. Legalább is eddig. Igaz hogy olcsó kínai, de meglepően egyenletes, kimondottan jó!!! )
Új hozzászólás Aktív témák
- WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
- Telekom mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Gyúrósok ide!
- Honor Magic6 Pro - kör közepén számok
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Milyen SSD-t vegyek?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Xbox Series X|S
- iPhone topik
- További aktív témák...
- Általános igazgatóhelyettes tábla üvegből eladó
- ÓRIÁSI AKCIÓK! GARANCIA, SZÁMLA - Windows 10 11, Office 2016 2019 2021,2024, vírusírtók, VPN
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- LENOVO ThinkBook 14s Yoga touch 360 - i5-1135G7, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- AKCIÓ! ÚJ ASUS TUF GAMING Geforce RTX 5080 OC Edition 16GB VRAM Ray Tracing DLSS4
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


Szóval nagyon is pontos volt a gitár minden tekintetben. De a test súlya úgy néz valamennyire kivette belőle a leheletnyi homorúságot, tehát feszített a húrokon. Fél hangot hangolódtak a húrok felfelé.