-
Fototrend
Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Qru
MODERÁTOR
Az korrekt nagyon ha nem kér érte pénzt.
A gumiszelepek hátránya, hogy el tud öregedni (főleg ha megmarja a só) és nyomásvesztés léphet fel ezáltal. Ezért szokták cserélni de azért az évenkénti csere szvsz feleslegesen gyakori (és a legtöbb gumis pénzt számol fel a cseréért).
-
Qru
MODERÁTOR
185/65 R15 méretben a Nexen-nél van jobb választás 4évszakosban a közepes ársávban?
-
Qru
MODERÁTOR
Ma végre ki tudtam próbálni hóban a TS860-at, pozitív csalódás érezhetően jobb hóban mint előtte a TS850 ami fent volt (pedig az sem volt olyan öreg). Jégbordás úton viszont nem remekelt de hát ott max a Hakkapeliita remekelne.

-
Qru
MODERÁTOR
válasz
speedernet
#30824
üzenetére
Árakat nem tudom mennyire jók de itt pl van magyar ügyfélszoli is: [link]
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
BigBlackDog
#30800
üzenetére
Igen ez pont ide vág:

-
Qru
MODERÁTOR
válasz
speedernet
#30797
üzenetére
Érdemes körbenézni az árak miatt, van ahol olcsóbb mint itthon. A gariztatás viszont macerásabb adott esetben. Csehországból vettem gumit, csütörtökön rendeltem szerdán már csengetett is vele a futár.
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
Viszlát
#30772
üzenetére
Igen de végülis nem (csak) a saját sávomba kanyarodtam, illetve az irányjelzés is elmaradt...

Nem tudom a BMW-s srác menyivel úszta meg, teljesen külön szeparáltak minket. Az vt a mákom, hogy a másik rendőr a másik srácok szórakoztatta, a többiek meg fáztak és visszaültek a kocsijukba melegedni, így kellemesebb légkört tudtam kialakítani. -
Qru
MODERÁTOR
válasz
Reggie0
#30746
üzenetére
FB-on láttam egy posztot hol pörögnek a srácok (egy áruház parkolója), így csatlakoztam én is de ők már kifulladtak, így csak ketten körzőztünk egy BMW-s sráccal. Egyszer csak sziréna hang közelről és mint a filmekben elém és mögém is beállt keresztbe 1-1 rendőrautó. Elém H Astra mögém egy Duster amin jót nevettem magamban, mert azzal a két fostalicskával akkor sem érnek utol, ha nem egyforma gumim van (bocs de ez nálam most beakadt
).
Aztán jött az igazoltatás (a másik sárcot is lekapcsolták), tudom-e miért állítottak meg stb-stb. Jó fejek voltak kérdezgettek a kocsiról, megdicsérték, hogy korához képest milyen jó állapotban van, stb. A végére egészen összehaverkodtunk a fiatal rendőrsráccal és a 30k és 3 büntetőpontból a végre 10k és 0 pont lett csak a "jutalmam". Mondta, hogy sajnálja de muszáj intézkedni, mert a közelben lakók hívták ki őket, zavarta őket a hang és figyeljek, hogy legközelebb csak magán területen csináljak ilyet (az áruház parkoló közforgalom részére átengedett terület, ahol ugyanúgy érvényes a KRESZ mint közúton). -
Qru
MODERÁTOR
válasz
BigBlackDog
#30731
üzenetére
Merész abs nélküli autót venni 2019-ben... de kis pénz kis foci. Én azét elővettem a szánkómat.

-
Qru
MODERÁTOR
válasz
BigBlackDog
#30729
üzenetére
Inkább a CC+-ról nyilatkozz. Vagy azzal sem mersz elindulni?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
Hachiko95
#30717
üzenetére
Egyrészt sajnálom hogy az emotikonok számodra sem értelmezhetőek. Másrészt ha szerinted a tapadáskülönbség nem tudja megviccelni az embert akkor...

Harmadrészt abból az egy mondatból azt érted ki amit te akarsz, ezért magyaráztam meg a későbbi postban mire is gondoltam hogy ne legyen félreértés. [link]
-
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
HussarF
#30676
üzenetére
Jó de most itt nem erről van szó hanem ahogy írtam korábban sport vs eco gumi esetéről (lsd első mondat). Egy PS4 meg egy ES vagy egy PC5 meg EC5 közötti difiről.
Nekem is durrant már el a jobb első és nem cseréltem le csak a hibását (típus azonosra) és élek, Esőben sem álltam fejre, se árokba. Nem kell ezt túlgondolni de a tengelyenként merőben eltérő keverék használata veszélyes.
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
shteer
#30673
üzenetére
Attól függ mennyit vezet mostoha körülmények között. Érdemes minden új gumi cserénél kicsit próbálgatni a határokat egy arra megfelelő helyen. De az úrvezetők aligha foglalkoznak ilyennel.
Na nekik marad az árok vagy a fa.
mod:
A balestek többséget amúgy is a vezetni nem tudás okozza. Én kötelezővé tenném a jogsi megszerzéséhez egy vezetési tréning elvégzését.
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
Hachiko95
#30668
üzenetére
Pont ez a lényeg, hogy nincs egy adott gumihoz tervezve, ezért adott autónál csak a gumik tapadáskülönbsége számít. Vezettem nedves úton eltérő tapadású gumis autót. Elindulni ellehetett vele de biztonságosan kanyarodni már nem
Azért a gumi kérdés nem csak a profilmélységről szól, ha kicsit tágítasz a látókörödön akkor a látómeződbe kerül az is, hogy az adott gumik keveréke milyen. Sőt igazából a keverék számít a legtöbbet, a mintázatot designerek rajzolják évek óta és noha a profil mélyég is alapvetően fontos de a keverék is az.
Ha felteszel két nagyon eltérő keveréket (mint ahogy azt írtam korábban), akkor megváltozik az autó tapadáshatára a vezető által megszokottól az első és hátsó tengelyen és akkor jön az, hogy "jaj megforogtam és az árokba estem pedig csak egy kikerülőmanővert szerettem volna véghez vinni ami eddig sikerült most meg nem". -
Qru
MODERÁTOR
válasz
BigBear
#30647
üzenetére
Igen de itt az eltérő (eco vs sport) gumiról volt szó. Azonos gumiból fel lehet tenni újabbat tengelyenként de ennyire eltérőt én nem tennék fel. Mindig is voltak igénytelen, sóher emberek ami nem is érdekelne ha nem lenne benne a pakliban, hogy egyszer egy ilyen trafál el engem forgalomban.
Akkor pusztán szerencséd volt, mert bármikor adódhat olyan forgalmi szituáció amikor pl hirtelen kikerülő műveletet kell végrehajtanod mondjuk vizes úton 90-100-as tempónál mert vmi van az úton előtted. Én még ugyan csak kb 500k km-t vezettem le de már többször kerültem ilyen határhelyzetbe. Nem is tudtam mindet jól kezelni sajnos.
De legalább egyforma gumi volt a kocsin. ![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Hachiko95: Az a baj, hogy ha lecseréled tök más gumira elöl/hátul megváltozik az autó futáskarakterisztikája/tapadáshatára ami normál haladáskor nem jön elő de ha egy veszélyhelyzetet kell elhárítani, akkor meg jön a csodálkozás, hogy jééé megpördültem és árokba estem pedig eddig simán vett egy ilyen akadályt a kocsi/gumi.
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
belaazallat
#30613
üzenetére
Kanyarban hajlamos megcsúszni az enyém is a CC-vel hóban, ESP megfog de azért óvatosan megyek közúton vele. De nem is csoda elvégre ez nem téli gumi de még csak nem is télies négyévszakos.

-
Qru
MODERÁTOR
válasz
belaazallat
#30594
üzenetére
Ezen a télen még nem nagyon mentem vele nagyobb hóban (most éppen a garázsban alszik a gép). Mátrában volt egy pár centis hó decemberben de az utcánkban (föld út + kaptató az elején) nem volt gond, a 4wd felhozott simán. [kép]
-
-
Qru
MODERÁTOR
Konkrétan ezzel az abronccsal nincs tapasztalatom de ezek az RFT gumikat csak TPMS-es autóra javasolt feltenni, ha esetleg egy régebbi autód van amiben nincs arra nem javasolt (szemre nem feltétlenül mondod meg hogy nincs benne nyomás és ha úgy mész autópálya tempót abból nagy baj lesz).
Ezen kívül, ha egy nem gyárilag RFT-s autóra veszel RFT-s gumit azt több problémát is okoz hosszú távon, mert ezek az autógumik a merevségükből adódóan minden rezgést, ütődést átadnak a felniknek, futóműnek. Ezáltal komoly károkat is okozhat a defekttűrő autógumi, azon túl pedig rendkívül komforttalanná válhat az utazás velük, mert a futómű hangolása nem elég puha hozzá.
Inkább vmi SEAL-es és/vagy XL-es gumit néznék ha nem gyárilag RTF-es gumival szerelt autód van.
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
szabonagyur
#30348
üzenetére
Rosszul kivitelezett vulkanizálásnak tűnik így képről. A hibátlantól ez nagyon messze van.

-
Qru
MODERÁTOR
válasz
szabonagyur
#30342
üzenetére
Ez kuka. Gondolom a keresztbemenő sáv miatt kérdezed.
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
Kornel
#30297
üzenetére
Nekem a CC-ben az a szimpi, hogy alig érzem rajta az öregedést. Persze nem úgy tapad már mint az első évben de anno a BS 4 évszakos már 3 évesen kemény volt 4 évesen már repedezett...
Keveset megyek egy évben, nekem sztem nem éri meg túra4évszakosat venni. De persze bevárom a tapasztalatokat, meggyőzhető vagyok.
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
BigBlackDog
#30288
üzenetére
4wd miatt a vonóerő átadással nincs gond nálam a CC-vel de oldalirányú csúszásra hajlamos így is, azért vigyázni kell vele hóban.
Még 1-2 szezont kibír aztán megnézem mik a tapasztalatok az A005-el ha jó az lesz ha nem maradok a CC+-nál.
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
Kornel
#30283
üzenetére
Tippleni sem nagyon mernék. Kormin is PC5 van de annyira más a két autó...
Biztos hogy jobb a PC5 nyári körülmények között szárazon, vízen már nem mernék rá megesküdni de ott megint előjön a CC-nél a 4wd előnye és hogy a jobb súlyeloszlás miatt eleve ügyesebben kanyarodik (Kormi nagyon orrnehéz). -
Qru
MODERÁTOR
És a tiédben még sperr is van, azzal azért lehet kanyarodni szépen.

Nálunk meg felkerült a TS860 ugye de nagyon ügyetlen lett tőle a kocsi, mondom nem lehet, hogy szarabb mint a TS850 volt, egyszerűen össze-vissza mászkált a kocsi orra. Aha, a 2.0 illetve 1.9 bar volt benne a nyomás a 2.5 bar helyett. Hát egy biztos: a gumis anyukája azóta is csuklik...

-
Qru
MODERÁTOR
válasz
Szevam
#30134
üzenetére
Mennyit mész egy évben és mikor (inkább tél vagy inkább nyár)?
GY alapvetően téli ha keveset mész télen vagy nem lét szükség, hogy feljuss a kaptatón akkor nem azt vennék.
Conti elég kiegyensúlyozott de gyorsan kopik, ha sokat mész dobnám.Amúgy erre az éghajlatra - megnézve a havas napok számát - inkább alapvetően nyári illik ha nem gáz ha mondjuk évi 1-2-3 havas napon esetleg nélkülöznöd kell a kocsit.
Szóval én a M CC+ vagy BS A005-re lőnék a felső kategóriában, a középmezőnyben meg a Nexen-re vagy a Vredire. -
Qru
MODERÁTOR
válasz
Luck Dragon
#30095
üzenetére
Az most bestbuy. De ráérsz még a nyárival, hátha jönnek ki új fejlesztésekkel tavaszra.
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
stickermajom
#30080
üzenetére
Az durva.

mod:
Korminál is csak 2,8 bar az Eco (205/55R16 szintén).
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
Doki16
#30007
üzenetére
Nyáron voltam egy egésznapos vezetési tréningen Tökölön, műgyantán az összes nyári gumist levertem féktávban a CC-vel. Még az instruktor is nagyon meglepődött rajta. Persze hidegben biztos elvéreznék a téliekkel szemben, mint ahogy valós körülmények között ezt tapasztaltam is a Mátrában (CC vs TS850). A jó télivel határozottan rövidebb volt a fékút, sőt a kanyar stabilitás is magasan jobb volt havas körülmények között. A vonóerőről nem tudok nyilatkozni mert a CC 4wd-s autón van ami azért sokat segít induláskor a TS850 meg FWD-n.
Ami érdekes, hogy a technikai tréningen szárazon elkenték a számat köridőkben (az enyémen új CC a másik autón új Conti SC5 volt) de vízen megint ott voltam köridőben ahol a nyári.
Persze nem egyforma autókról beszélünk de viszonyítási alapnak megteszi.
-
Qru
MODERÁTOR
válasz
Motion_Blur
#29988
üzenetére
Dísztranyó nélkül túl szép lenne az meg nem vall egy japó autóra.

-
Qru
MODERÁTOR
válasz
gzbotii
#29921
üzenetére
ADAC teszt? Nem annyira bízom az eredményeikben a csalási botrányuk óta. De ha ettől el is tekintek ár-érték arányban sokkal jobbat tudnál venni mint a Debica.
A felhasználási területed tekintve azért Neked k. nem mindegy mit teszel fel. Ide a városi aszfalthuligánoknak kb mindegy mit tesznek fel, látod én is elvagyok a nyárias 4évszakossal. Na de neked -25-ben a méteres hóban kell(ene) meglógnod a medvék elöl...

-
Qru
MODERÁTOR
válasz
BigBlackDog
#29861
üzenetére
A CC(+) elég jól tartja a tapadási tulajdonságait mint az összes Michelin de akkor is határeset... Vidd el gumishoz, lehet egy gumikukaccal orvosolható a dolog.
-
Qru
MODERÁTOR
Ma volt szerencsém némi hóval is találkozni (Mátra), jól bodogult a CC-vel a gép.
Új hozzászólás Aktív témák
- Facebook és Messenger
- OpenMediaVault
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Először beszélt bővebben az új Xbox konzolról a Microsoft
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- iPhone topik
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Kész rémálom lesz Linuxot használni jövőre az USA egyes államaiban
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- További aktív témák...
- Új Apacer 16GB DDR4 3200MHz
- HP ProDesk 400 G3 (SFF), i3-6100T,4GB DDR4,256GB SSD, DVD,WIN11
- BESZÁMÍTÁS! Asus H310M i7 9700F 16GB DDR4 512GB SSD STRIX RTX 2070 Super 8GB Corsair Crystal 550W
- Lenovo Thinkpad X1 Yoga 6th Gen. i7 11th, 32GB RAM 27% ÁFÁS (0326)
- Eladó Lenovo ThinkPad X13 Yoga Gen 3 2-in-1 érintőkijelzős üzleti laptop, beépített tollal
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

Még a 8000 km is alábecsült lenne.


Havernak kell egy 75 lovas autóra ide a városba melóba járós, meg tavasztó őszig telekre kimenni... Szóval semmi hardcore felhasználás.



).
Te keverd a gumikat én nem teszem, te javaslod én nem. Ennyi.



