-
Fototrend
Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!
Új hozzászólás Aktív témák
-
blizzrd
senior tag
Sziasztok!
Az alany egy 2019-es Ford S-Max ami igényli a nyári papucs cserét. A keresett méret 235/55 R17 103V. Középkategóriától felfelé keresgélek jó ár/érték arányú gumit, de nem is feltétlen a spórolás a cél.
Évi 20K km menne bele zömében országúton.Köszönöm az ajánlásokat
-
blizzrd
senior tag
Sziasztok!
2019-es 150 lovas S-maxra keresgélek gumit, közép kategóriától felfelé. A gyári méret szuper jó: 235/55 R17 103V
Miket javasolnátok?
-
blizzrd
senior tag
Sziasztok!
Némi anomálián elmélkedem. Suzuki Vitara gyári kerékméretei a gépkönyv szerint: 215/55 R17 94V és 215/60R16 95H.
Ehhez képest bármelyik Vitarát, vagy eladásra kínált gyári szerelésü R16 méretű kereket néztem, mindegyiken 99H-s gumi van. Okozhat ez bármit, vagy felfele el lehet térni a súlyindexnél? -
blizzrd
senior tag
Sziasztok!
Lehet egyéni probléma, de minél több tesztet olvasok, annál inkább tanácstalan leszek a vásárlást illetően. A keresett méret 215/60 R16. Korábban Vredestein Wintrac és Yokohama v906 volt a kiszemelt, amiről itt is és máshol is megoszlanak a vélemények pro-kontra, Vredi különösen megosztó ami a teszteket illeti, viszont itt is ajánlottátok, ahogy a Hankook Winter Icept RS3-at is.
Vizes tapadás az egyik fő szempont, de a fenti méretben csak 1 teszt van, a hasonló méretekben pedig teljesen eltérőek az eredmények.
Ami szóba jönne még az a Dunlop Winter Sport 5, valamint a GY ug performance + ( viszont ezt csak 1 webshopban találtam emberi áron).
Szóval ha már teljesen meg van az ember zavarodva, mi alapján dönt?
-
-
blizzrd
senior tag
Sziasztok!
Suzuki Vitara-ra szemezek két gumival 215/60 R16 méretben:
Yokohama V906 és Vredestein Wintrac. Közel hasonló tudású gumi, elöbbi picit kedvezöbb áron.
Melyik lehet a jobb választás? -
blizzrd
senior tag
Sziasztok!
215/60 R16 méretben lesz aktuális a téligumi vásár. Hankook winter icept RS3 mennyire ajánlott? Vagy abban az érban inkább van jobb ár/értékű gumi?
Napi használatban van az auto, országút-város, napi 70 km.Köszönöm a tanácsokat
-
blizzrd
senior tag
Sziasztok!
Kia Ceed-en eldobós a téli meg a nyári szett is, és felmerült, hogy legyen inkább egy 4S garnitúra. Évi lax 8ezer megy az autóba, városban és egy rövid autópályás szakaszon van használva. Az autó Németországban használva.
Mik most az ajánlott az ajánlott gumik ebben a méretben?
Köszönöm
-
blizzrd
senior tag
Sziasztok!
Jövőre kukák lesznek a téli gumik, és dilemmázok, hogy téli jöjjön helyette vagy menjen minden éa legyen 4 évszakos.
A gép egy 2020-as Vitara, 215/55 R17 a nyári mérete. Az autó napi használatban van, munkába, oviba járásra, napi kb 70 km, nagyrészt országút. A gumikon spórolni nem akarok.
Ti mit javasolnátok? -
blizzrd
senior tag
Üdv!
215/60 R16 méretben vásárolnék téli gumit. Majdnem napi használatban van az autó, évi 20K km-et megy főleg országúton. Jelenleg 2018-as Yokohama Bluearth van rajta, vacilálok hogy idén már nem teszem vissza, főleg a kora miatt.
Max 40k/db áron vennék gumit, illetve 120K áron lenne lehetőség egy szinte új, 2022-es Goodyear UK Performance+ szett vásárlására.
Mi lehet még ajánlott ebben a méretben?
Köszi!
-
blizzrd
senior tag
Sziasztok!
Tavaly feleségem defektet kapott, ls mivel a gumi nem volt javítható, így a gumis egy típusazonos, de 6 éves gumit rakott fel
Így most keresek 215/55R17 méretben keresek nyári gumit. Ebben a méretben van valakinek tapasztalata? Napi 60 km ingázásra van használva az autó, 90% országúton, normál vezetési stílussal.
Illetve ilyen esetben cserélnétek a teljes szettet, vagy csak egy tengelyen lévőt? Jelenleg egy 3 éves Conti EcoContact5 nyári garnitúra.Köszi!
-
blizzrd
senior tag
Sziasztok!
Hyundai i20-ra keresek 175/70 R14 méretben 4 évszakos gumit. Zömében városi használatban van az autó, 1-1 hosszabb távú út esik csak be. 20k/db-ig mik azok a gumik amikkel érdemes lehet foglalkozni? Szám nélküli Quatracot nem találtam ebben a méretben, az 5-ös meg 20 felett van.Köszönöm

-
blizzrd
senior tag
Sziasztok!
185/65 R15 méretben vacilálok a Nexen 4 évszakosa és a Quadrac között. Utóbbi megéri a felárat - függetlenül attól, hogy pár ezer forint/darab az eltérés?
Második autóra megy (egy kis 77 lovas Grande Puntora) bevásárlós, olykor munkába járós utakra (oda vissza kb. 70 km).
Köszi :) -
blizzrd
senior tag
Sziasztok!
Második autonk egy Grande Punto gyári 185/65 R15 méretben, amin cserés a téli kerék. Elgondolkoztam viszont azon, hogy eladom a nyárit és felmegy egy négyévszakos. Első körben a Nexen-t néztem ki, de olvastam, hogy a Vredesteint ajánljátok sokan. Valoban ennyivel jobb az utobbi? Nem rendszeresen de kéthetente több alkalommal lenne munkába járásra használva, viszonylag sík országúton oda vissza kb. 60 km-es szakaszon.A másik kérdésem: a nyári kerekek állványon vannak tárolva, lepucolva, letakarva, viszont csak egy fedett kocsibeálloban vannak elszállásolva. Megfelelő ez igy, vagy inkább cipeledés fel a padlásra?
Köszi!
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- mefistofeles: Az elhízás nem akaratgyengeség!
- Formula-1 humoros
- Minden ami Orange Pi
- Háremet tartana az adattárolókból a Chieftec letisztult dizájnú háza
- PlayStation 5
- Interactive Brokers társalgó
- Asustor NAS
- Google Pixel topik
- További aktív témák...
- AKCIÓ! LENOVO ThinkPad P15 Gen2 munkaállomás - i7 11800H 32GB DDR4 1TB SSD RTX A2000 4GB W
- BOMBA ÁRrR! Lenovo ThinkPad T14 Gen 4 Ryzen 5 PRO 7540U 14" FHD+ 32GB 1TB Lenovo gar: 2028.01.07!
- 10+ db - Lenovo LOQ (15IRX10) - Intel Core i7-13650HX, RTX 5060
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 5 lemezes és digitális felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Tekken 7 Playstation 4
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Sebességindexben felfelé el lehet térni?

