-
Fototrend
Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
BBéci
legenda
válasz
mettek #180498 üzenetére
Ezzel nagyon nem értek egyet!
Ott kezdődik a kijelentéseiddel kapcsolatos probléma, hogy 15 és a 25 négyzetméteres szobák között óriási a méretbeli különbség. Akinek van kedve, számolja ki százalékosan!
Nem igaz, hogy nem lehet kihasználni, nem igaz, hogy nem esztétikus és az sem, ogy nem fér el. 15 négyzetméteren is elférnek 20 centis mélysugárzóval rendelkező hangdobozok, ha nincsenek felesleges bútorok, akkor a 30-asok is
Kihagytad a számításból, hogy a hangdobozok oldalaon is lehetnek hangszórók és akkor szemből nézve keskenyek.
Sajátjaimnak 21 centisek a mélyusgárzói és a 22 négyzetméteres szobában sohasem tűntek soknak. -
python1
veterán
válasz
mettek #180498 üzenetére
Na-na.
Nálam 25nm-en minden sugárzóban, még a surroundokban is 12"-os mélyközepek vannak, ráadásul ezeket is 80Hz-nél vágomom, de ha nem kapcsolom be a szubokat, még akkor is ütnek. Ja, és nem is tudod, hogy egyátalán van hangsugárzó, sógor mikor előszőr hallotta, meg is jegyezte, mintha a vászonról jönne a hang.
Ha most mellé tennénk egy 16-20cm átmérőjű menbránnal szerelt hangsugárzót, pont 80Hz-nél váltva, lehet az álladat keresgélnéd a különbség miatt, és itt most nem csak a hangerő miatt. Oriási energia tud elszabadulni ha kell, szerencsére még attól sem kell tartanom, hogy bárhol elfogyna.
Hallottam eléggé sok olyan rendszert (nagyon komolyat is) ami ordított, de semmi mozi hatást nem éreztem, és szinte 80%-uk pontosan úgy szólt, pontosan ezért léptem egy másik útra.
Nálam, ha valaki beül a vászon elé, biztosan azt kapja amiért fizetett.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kompakt "házimozi" szettekkel és hangprojektorokkal (soundbars) tapasztalatok híján nem foglalkozik a topik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi belépő szinten topic
- Hi-Fi-ről általánosságban topic
- Hangprojektor/Sound Projector/Front Surround/SoundBar topic
- Linux felhasználók OFF topikja
- Mesterséges intelligencia topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Fájdalmasan gyenge kijelzőt válaszott a Switch 2-höz a Nintendo
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- A Bosch szerint Európának nem kellene az AI-t a halálba szabályozni
- Le Mans Ultimate
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Futás, futópályák
- További aktív témák...
- LG 27UL500-W - 27" IPS - 3840x2160 4K - 60Hz 5ms - HDR10 - AMD FreeSync - 300 Nits - sRGB 99%
- LG 55G4 - 55" OLED evo - 4K 144Hz & 0.1ms - MLA Plus - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium
- Szinte új, minőségi, állítható ritkítóolló
- LG 27GR95UM - 27" MiniLED - UHD 4K - 160Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium PRO - HDR 1000
- Apple iPhone 14 128Gb Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest