Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • snoblive

    csendes tag

    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni.
    Adott egy Videoton DC 2012 A/I. hangfal pár amit helyhiány miatt el szeretnék adni.
    És mielőtt nagy hülyeséget írnék rá árban kikérném a véleményeteket, hogy milyen árban mozoghat, mert nem sok ilyet találtam ebben a típusban.
    Hangzása tökéletes, rendszeresen ápolva/tisztítva volt. Hetente kb 2x volt használva akkor is épp, hogy rá volt adva a hangerő. A hangszórók is tökéletes állapotban vannak. És ami az elején található szövet borítás is tökéletes állapotban van, annyira volt mindig leszedve amíg meg lett takarítva.

    Szerintetek mennyit ér meg egy ilyen hangfalpár?

  • snoblive

    csendes tag

    válasz Patice #20462 üzenetére

    Milyen erősítőt ajánlanál, ami mondjuk később egy 5.1-nél is megállja a helyét? :) gondolkozok egy SAL rendszer összeállításán a közeljövőben :)

  • snoblive

    csendes tag

    válasz Patice #20462 üzenetére

    Köszi a választ! :) tudom, hogy hülyén fog hangzani, de gondoltam, hogy egy erősítővel jobb lenne :) csak gondoltam hátha van rá valami megoldás.
    Közben sikerült megoldani, hogy normálisan recsegés és szúró hangok nélkül szóljon, ahogy mondtad illetve írtad a center és a front nem fogja tudni szétszedni a magasnak és a középnek küldött hangokat így csak a magasat és a mélyet adja rendesen. de ez nem zavar.
    Tudom, hogy ezek a márkák a piacon azok átlag emberek számára készültek akik bemennek a Tescoba és megveszik 10-20 ezerért.Hazamennek és el vannak ájulva a minőségért és a hangzásért. A laikusok már csak ilyenek :)
    Én ezt anno kb. 12-13 évesen kaptam ajándékba.
    Annyi jó érvem van mellette, hogy a strapabírásba eléggé jó. közel 10 év alatt, napi használatban van, persze pc-re kötve.De elég szépen van gyepálva és a vásárlás óta nagyon jó bírja.
    Kedves szüleim vettek egy házimozit(Samsung) rendszert még kb 4 évvel ezelőtt olyan 300 kilo környékén 3 utas hangfalak, minden visz amit 3-4 évvel ezelőtt el tudott képzelni az ember, hát a kettőt inkább nem hasonlítanám össze hangzás terén. Hangdinamikailag nem keveredik össze a hang, rendesen lehet hallani a párbeszédeket, a golyók süvítését, mindent. Persze, ahogy írtam 3 utas hangfalak, watt. Még a Dimarson hát na... :) de pc-hez tökéletes :)
    Bocsi a regényért :)
    Csak gondoltam felteszem a kérdést mert hát miért ne, mindig vannak okosabb emberek akik jobban értenek a dolgokhoz, jobban benne vannak és hátha tudnak valami alternatívát megoldás ként :) hát itt most a vásárlás lesz :)

    A jelenleg úgy van bekötve, hogy:
    Házimozi:
    + sorba van ugye a subi a center és a két front + sora benyomva és az egyik vidi(subiba és a jobb frontba) + és - sora is.
    - sorba van, subi, center és a két front és a másik vidi(ugyan úgy az egyik a subiba és a bal frontra), igaz nincs tökéletes hangzása így, de egyenlőre ez van :)

  • snoblive

    csendes tag

    Nos a következő a felállás.
    Adott egy Dimarson D MR450-es házimozi és egy Videoton DC 2012 A/1. hangfalpár.
    Hogyan lehetne gányolás nélkül rákötni a házimozira?
    Én úgy gondoltam, hogy adott a + és a - ezekből kell kettő- kettő szál összesodrom a végét és csak beledugom, de úgy nem az igazi a videotonok hangzása. Vagy van rá más megoldás?
    Mi lehet erre a megoldás?
    A segítséget előre is köszönöm :)

Új hozzászólás Aktív témák