-
Fototrend
Tartalomjegyzék:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Swenk
aktív tag
Szerintem egy tv-n sem lehet élvezni a hangot, ezért sokan avr-t használunk. Visszatérve a HIMEDIA témához: Ő tudja a HD hangokat, az atmost is, csak a NETFLIX-et nem tudja. A TV tudja a NETFLIX-et, de az ATMOS-t -átfutottam néhány sony tv specs-t - nem tudja. Akkor ugrott az atmos hang a streameken, hiába szolgáltatják. Egyszerű agyamban az merült fel, hogy akkor kinek szolgáltat a NETFLIX ilyen minőségben hangot? Mi kell hozzá, hogy havi 4000-ért kihasználhassam a lehetőséget? TV nem, média player nem, akkor mi marad?
-
SunMount3r
Topikgazda
Nem kell semmit dekódolni.-> Pedig neked lehet, hogy kellene, ha ennyire (szándékosan) sarkosan félreérted amiket írok és azt is, hogy milyen szándékkal. Az ezekről szóló hsz.-eim mindegyikében hozzátettem azt is, hogy melyik, miért nem tekinthető problémának egyébiránt.
Te kiszívod a hsz.-eimből azt amire rá lehet ugrani és már ugrasz is (pontosabban "robbansz"), a további értelemteremtő kontextust pedig önkényesen teljesen figyelmen kívül hagyod. Nem sértésként mondom, de talán vissza kellene tekerned ebből a zsigeri ellenreakcióskodásból.
Az utóbbi időkben szinte csak bugvadászat folyt, erre te topikgazdaként bedobsz olyan formátumokat hiányosságként, ami még dekódolva, burkoltan sem értelmezhető sem érdekesnek, sem hiányosságnak. -> Elnézést, de nem vagyok aranyhal, így néma sem és attól még, hogy neked valami nem érdekes, én még tarthatom annak és írhatok is róla. Nem tudom ebben mi szúrja annyira a szemed. A "bug vadászat"-ot meg szerintem ne keverjük ebbe bele, hiába akarod ürügyként használni és belekeverni, mert teljesen nyilvánvaló, hogy azoknak a hsz.-eimnek semmi közük ehhez.
A bug-listával kapcsolatban pedig már jó néhányszor kifejtettem a véleményem, ha érdekel ott a kereső, nem kívánom tovább ismételni magam.
[ Szerkesztve ]
-
SunMount3r
Topikgazda
Akkor félreértés támadt: azt hittem az előző hsz.-ed teljesen a DV-ről szól, illetve arra a hsz.-emre válasz. És ennek fényében válaszoltam.
DE: Újabb "érdekes" "hiányosságra" derült fény-> Nem véletlenül van idézőjelben a "hiányosság" kifejezés, ennek megfelelően is kell érteni ("dekódolni"
).
-
SunMount3r
Topikgazda
Senki sem mondta hogy hiányosság, vagy bug. Érdekesség képen írtam, ennyi.
És elég sok cikkel olvastam már, amelyek szerint már elkezdett terjedni a DV szabvány is és jó néhány filmstúdió is beszállt már a témába. Nem csak TV adásokat fog érinteni. Az Amazon és a Netflix már állítja is elő a tartalmakat rá. És idővel majd a 4K BD lemezeken is megjelenik, a Samu és Pana kivételével az összes nagyobb TV gyártónak van már DV TV-je, a BD lejátszóikról nem is beszélve.
Korán sem annyira elszigetelt már a DV jövője, mint ahogy lefested.
-
kezo0
addikt
Minden be van állítva, nem vagyok kezdő.
De akkor még egyszer leírom: ha két sorból áll egy felirat, és a felső sorban vannak olyan karakterek, amelyek az alapvonal alá nyúlnak, akkor nagyobb lesz a sortáv, mint amikor a felső sorban nincsenek ilyen "lenyúló" karakterek.Joshi: egyértelműen a Minix a legszappantartóbb.
Ráadásul nekem Q10 van, annál még inkább szappantartóbb!
[ Szerkesztve ]
-
Joshi
titán
Nem az a gond hogy nem állítható, hanem hogy a kis g és y karaktereknél változik a pozíció és a sorköz. Nyilván ha nagyobb sorköz van állítva akkor nem ugrál mivel elfér az ilyen karakter. Abban igaza van kezo0-nak hogy ezt a legtöbb lejátszó gond nélkül kezeli.
(#4078) kezo0 mindenki döntse el hogy melyik a szappantartóbb.
Kép1, Kép2
-
SunMount3r
Topikgazda
Az Atmos és core ésatöbbi hangsáv nem tudom most hogy jött ide. Teljesen különböző dolgokról van szó. Még 1x: A Flac 7.1-et lejátssza, de csak ha van mellette egy másik (tök mindegy milyen) hangsáv is.
És csak nem a HD felbontáshoz szükséges Netflix-es licencjog hiányáról beszélsz?!
Az előző válaszomban direkt azért tettem "idézőjelbe" a "hiányosságot", mert gondoltam leesik, hogy így máshogy is lehet értelmezni. De OK, oda írom akkor azt is, hogy "limitációk". De ezzel megint csak a gátat duzzasztjuk, a nyugvópont helyett. (Mert gondolom neked ez sem tetszik...
) De mind 1, majd megtalálom a módját... (Amúgy kezdem azt érezni, hogy ez részedről nem is a fogalmak és kategóriák megnevezéséről szól, hanem úgy alapból elvetnéd ezeknek a megemlítését az összefoglalóban, amivel végképp nem értenék egyet...
) Ha nem így lenne akkor sorry...
(#4033) magicbox: Már meg is van említve jó néhány pozitív tulajdonság ebben a listában is (gondolom az egyértelmű, hogy nem a lejátszók direkt szapulásáért írtam meg
), pl. a kiváló képminőség, az, hogy a Bug-listában felsoroltakon kívül mindennel gond nélkül és akadás mentesen megbirkózik a lejátszója és hogy a KODI-t opcionálisan Jukebox-ként lehet vele használni. Sőt még az is (akinek ez valamiért fontos), hogy a KODI 16.1-nek a saját lejátszóját is teljes értékűvé lehet varázsolni egy kis mókolással. Számomra az előbbi 3 tény az, ami alapján én azt mondom, hogy az igényeimen és elvárásaimnak eléggé megfelelő a lejátszó.
Persze jöhetnek még ötletek, pl. ott van még az Android OS, webböngésző, YouTube is és miegymás...
-
magicbox
senior tag
Ez jó, "nagy közösségi támogatás"
Viccet félretéve, ez még igaz is, mert nekem mindenben segítettek itt, és így a beállítással se kellett annyit szórakoznom.
Annak ellenére örülök, hogy azért ilyen is szerepel a bug-listában:
"A fenti lista első látásra hosszúnak tűnik, de ez még nem kell, hogy alapból elijesszen senkit. Mindenki gondolja át és mérlegelje, milyen valós elvárásai, igényei vannak a lejátszóval szemben és úgy vesse őket össze a fenti bug-listával.."
Én is több fórumot olvasgattam és nem véletlenül vettem meg, mivel a hibáival is képben voltam így nem feszülök rajta másokkal ellentétben. A hibák a 95%-a nem érint és nem is fog. Meg is lennék lepve, hogy ha egy android alapú lejátszó nem lenne bug-os. Mindegyik fóruma üvölt a hibáktól.
-
SunMount3r
Topikgazda
És ha van mellette másik hangsáv szól a flac 7.1? Mert ha nem, akkor az a bug, hogy 7.1-es flac esetén nincs hang.-> Nem, a bug az, hogy HA nincs mellette másik hangsáv, AKKOR nem szól a FLAC 7.1-es hangsáv. Az más kérdés, hogy a "nem szól" nincsen belefogalmazva, mert szerintem ezt csak az érti félre aki direkt akarja. Az is kérdés, hogy miért "nem szól", mert szerintem azért, mert ilyenkor nem játssza le.Ha pedig nem játssza le, akkor logikus, hogy "nem szól". Eh... Sebaj, beleírom, hogy "nem szól", hogy mindenkinek világos legyen.
Ez sem bug, az operációs rendszer sajátossága, nem csak az android ilyen.-> Ok ezt nem tudtam. Máshova és más kommenttel fogom belerakni, de benne marad.
Nem Himedia kompetencia, Kodi fejlesztői fórumon kel verni az asztalt.-> Minél több helyen annál jobb. A Himedia ígéri a 17.x-re a javítást és a többi is hasznos infó lehet annak, aki a KODI-t is szeretné lejátszónak használni. Benne marad, de átkommentálom.
Nem bug, nem hiányosság-> Akkor így: "hiányosság". És máris belefér. Lehet az lenne a korrektebb, de a "korlátozás"-t kicsit erősnek éreztem. De OK, belefogalmazom másképp, de... BENNE MARAD!
Ennyire nem kell amúgy szőrszálhasogatónak lenni...
[ Szerkesztve ]
-
magicbox
senior tag
Egyetértek... Különben érdekes "stílusuk" van. Én is VTEN-ben gondolkodtam
1.1.0-val jött, most bűvöltem át 1.0.9-re, nagyon bele se mentem az fw-be. Különben szívtam, mert csak a 2. pendrive-ot ette meg, és nekem csak a usb 3-as portól futott végig a downgrade, ellőte állandóan hiba szöveggel leállt... Szóval port vagy pendrive érzékeny. Lehet, hogy csocsoszannak ezért nem ment a visszaállás.
Valaki elárulja a varázs titkot, hogy a kezdő-képernyőről, hogy tudok eltüntetni egy alkalmazást?
FB, Skype idegesít. Különben alapbeállításokkal nem volt lan (pontosabban volt de nem ment a net), csak, ha fix ip-t adtam neki, onnantól kezdve megy. Megosztásoknál szépen látszik minden. Kb. itt tartok
[ Szerkesztve ]
-
magicbox
senior tag
Lejatszo.hu-sok pld. ezt a fw verziót (1.1.0) ajánlották. Mivel ebben a pillanatban jött meg a Q5, majd megnézem melyik fw van rajta. De miután végig olvastam a fórumot, biztos, hogy az 1.0.9 megy rá. Hogy miért nem javítják az usb bugot, arra meg nem hiszem, hogy nekem kellene válaszolnom
-
aelfwine
tag
Ezt a kérdést már én is feltettem itt a Kodi -val kapcsolatban. Egyetlen előnye, hogy újabb típusú add-on -okat is támogat. Az hogy más a GUI, az csak skin kérdése, amiből 16.1 -hez is annyi van, hogy Dunát lehet vele rekeszteni.
@SunMount3r: sup -al majdnem annyit mindent meg lehet csinálni, mint SSA -val. Lehet egyszerre több feliratod 1 frame -en (csak egy fix nem tud maradni, ha egy másik vált), válthatsz színt, pozíciót, és néhány effektet is tud, mivel a text alapú forrásból képeket generál és te ezeket a képeket látod. Csak rugalmatlan is, mert rendkívül problémás a késztermék szerkesztése és egy text file -hoz képes nagy helyet is foglal.
[ Szerkesztve ]
-
-
aelfwine
tag
Azért jelzi, mert esetleg baj lehet belőle, ha nem direkt raktad be.
De pl állandó felirat, használat:1
00:01:00,000 --> 00:03:02,000
WELCOME TO TEXAS2
00:01:02,001 --> 00:01:04,700
What's going on?3
00:01:06,001 --> 00:01:10,000
I don't know.4
00:01:10,400 --> 00:01:16,000
But I think it's serious.Vagy amikor egyszerre futó szöveget jelenítenek meg egy tvről a háttérben + beszélgetnek a karakterek. Sokkal egyszerűbb így, mintha "villogna" az állandó szöveg.
SSA -ban nem feltétlen képkockára időzítesz, én pl ugyanúgy timetag -re, és azzal is menti el a szerkesztő. Az egymásra nyúlással nem rontja el, sőt, pont az a lényeg, hogy a képen bárhova pozicionálhatsz bármennyi feliratot, bármilyen stílussal (betűtípus, méret, szín, effektek), bármikor. Ezzel elérheted, hogy a több felirat jelenik meg egy frame -en mint egy képregényben. Anime -éknél rengeteget használják, de én már láttam igényesebben elkészített filmeknél is.
[ Szerkesztve ]
-
aelfwine
tag
A ritka sup hiba más forrásból is:
http://www.futeko.com/newforum/index.php?topic=1917.0Én nem csúsztatok feliratot, de van aki igen. És a lejátszóba is belerakták a funkciót (mert van rá igény), ami nem működik. Igen, az is egy megoldás, hogy ne használják, hiába van rá igény, vagy akár ki is javíthatnák. Vagy használjon másik lejátszót, ami tudja.
Megnéztem, jelenleg 973 srt file van a Kodi library -mba. Nem fogom mindegyiket leellenőrizni, sup -ba konvertálni, stb. Inkább használok egy olyan lejátszót, ami működik.
Neked jó hogy te nem tapasztaltad ezt a hibát sűrűn, de én igen. Továbbá az SSA feliratoknál teljes mértékben támogatni kell az egymásba érő feliratokat, ez egy alapkövetelmény a normális megjelenítéshez. Mellesleg be tudod linkelni a "felirat szabványt", amire annyit hivatkozol?
[ Szerkesztve ]
-
aelfwine
tag
De az encoding fel nem ismerése jelentkezik, és néhány esetbe nem összecsúszó feliratokat is kihagy a lejátszó (egy frame -re esőket) és az mkv -be ágyazott sup -ot se kezeli túl jól. Továbbá ezzel a megjegyzéssel nem megyünk sokra, ha a kint lévő feliratok legalább 1/4 -a tartalmaz összeérő sorokat. Most emberünk vagy minden feliratot kézzel meghegeszt, kijavít + beállítja az encodingot, vagy használ egy olyan lejátszót, amibe van annyi ésszerű rugalmasság, hogy ezt lekezelje magától. Mellesleg az MX Playernél a feliratok effektezése elegánsabb, és az SSA feliratok is támogatottak, amíg a gyári még csak a színeket, vagy a pozíciót se tudja megjeleníteni. De nem csak ez az egyetlen előnye: nem hal bele, ha csúsztatod a feliratot film alatt, sokkal stabilabban és gyorsabban lehet seek -elni a filmekben és a felület is (meg az egész lejátszó) 100x jobban testre szabható.
-
magicbox
senior tag
Igen majd várok 3 hónapot a subrip-ekre...
Másrészt rengeteg film jelenik meg a világon ami nálunk soha, semmilyen formában nem érhető el, így soha nem lesz subrip se belőle. Ha nem csak a szemetet szeretném látni a filmekből, akkor felirattal nézem meg ezeket. Sőt abba hagyom a sorozatok nézését is, amelyek nálunk nem elérhetőek.
Érdekes módon a lejátszón is régen normálisan működött a felirat kezelés. Ez egy hiba amit nagyon régóta nem javítanak. Ennyi, kár túl ragozni.
[ Szerkesztve ]
-
magicbox
senior tag
Huh... már bocs, de ez marhaság... Ez egy hiba, tele van ez a fórum és a lejátszó külföldi fóruma is. Attól még, hogy valaki eredeti hanggal szereti nézni a filmeket, akkor az már a warez alja? Majd jelzem a felirat készítőknek a feliratok.info-n, akik a szabadidejükben, ingyen, feliratot fordítanak, hogy csesszék meg, és figyeljenek a mi lejátszónkra. Különben értem, akkor itt mindenki jogtiszta forrásból beszerzett blu-ray iso-kat tol, amit a saját lemezéről készített biztonsági másolatot jelenti... Hagyjuk már
(#3963) aelfwine
Köszönöm! Biztos fogok tőled segítséget kérni, ha valahol elesek az integráció folyamán.
[ Szerkesztve ]
-
magicbox
senior tag
-
Joshi
titán
Én ennyire nem vagyok benne a témában, de az biztos hogy a Nagymenők valós 4K film meg van eredeti UHD-BD lemezen, de mégse vagyok tőle elájulva. Ok annak van egy sajátos régies stílusa, kicsit szemcsés és a színek is inkább a régmúltat idézik viszont ez a film ettől(is) jó.
-
Joshi
titán
A Hupikék törpikékbe nem fogok belenézni az tuti biztos, ha lesz valami normálisabb anyag akkor lehet. Egyébként honnan veszed hogy azonos minőségű mint az eredeti? Esetleg meg van UHD BD-ben?
ui.: mondjuk 4K HDR-nél már elég nehéz azt mondani egy másolatra hogy sz@r.
[ Szerkesztve ]
-
aelfwine
tag
Ami nem jelenti, hogy bármit is feltörtek volna azon az UHD-BD -n, amit a boltban kapni.
Megjegyzem, most fejeztem be a vitát a témában: ha nem akarod megérteni, hogy miről szól a cikk, amit linkeltem, és mit jelent benne a "Whether AACS 2.0 has been broken is still unclear" mondat, akkor nincs további értelme. Mondjuk amúgy sincs.
[ Szerkesztve ]
-
aelfwine
tag
Nem tudom, hogy az egészséges kétely vagy a személyeskedés ami inkább magyar mentalitás.
De nézzük meg mit gondolnak a külföldiek a témáról:
‘First Pirated Ultra HD Blu-Ray Disk’ Appears Online. AACS 2.0 Cracked?
"Update: After reviewing the full file our expert source believes that the release is indeed a copied UHD Blu-Ray Disc. Whether AACS 2.0 has been broken is still unclear."[ Szerkesztve ]
-
Joshi
titán
De ha BD50 iso-ról beszélünk, akkor mindenki tudja hogy miről beszélünk. A home videókat nem nevezzük BD50-nek amiből esetleg készíthetünk iso állományt. Egyébként se divat home videóból BD iso-t készíteni, mert akkor már jobb az mp4 formátum ami szélesebb körben támogatott formátum. A Sony FHD fényképezőm tud BD formátumot és mp4 formátumot is rögzíteni gondolom mindkettőnél mpeg2-t használva, de képminőségben nem véltem felfedezni különbséget.
-
aelfwine
tag
Nem is akarom megmagyarázni ennél jobban, engedjük el a témát. Lényeg: én nem bízom a HiMediában, szerintem egy alkalmatlan fejlesztői brigád áll mögötte, és a vezetőség nagy ívben tesz a felhasználók kéréseire, és csak a profit érdekli őket. És ez itt a lényeg. Nem hiszem el, hogy bármilyen beígért, akár triviális funkciót is képesek hiba nélkül implementálni.
[ Szerkesztve ]
-
aelfwine
tag
Nem tudjuk, mert még nincs ilyen. De miért van, hogy ha valami croppolt és HDR -es, azt nem tudja kezelni, míg ugyanazt a croppolt videot HDR nélkül meg igen.
Amúgy én csak arra próbáltam célozni, hogy ugyanúgy elronthatnak még bármilyen most triviálisnak tűnő dolgot, mint eddig egy csomó mindennel tették.[ Szerkesztve ]
-
aelfwine
tag
Akkor hivatalosan csak feliratot nem kezel rendesen, meg a 3D nem megy akadás mentesen.
De a 4K HDR -el azért lehet vitatkozni, mert:
- amióta video rip+reencode létezik, az anyagok 99% -a amúgy is croppolt
- gyári 4K HDR -t amúgy se képes lejátszani a lejátszó, UHD bluray olvasó egység hiányában
Úgyhogy szerintem ez egy jogos elvárás...[ Szerkesztve ]
-
captainnemo
aktív tag
Nincs Kodi mánia a részemről, nekem nem is kellene csak a jukebox része. Ha a feliratletöltés normálisan működne, akkor nem is használnám. Viszont az ez egy androidos lejátszó, azért elvárható lenne az, hogy mondjuk egy kínai mobiltelefon szintjén futtassa az androidos alkalmazásokat. Ezzel lenne a youtube, tidal stb. kezelő gép, azaz lehet egy zenei lejátszó is egyben. Ez nem túl nagy elvárás.
-
aelfwine
tag
A Kodi (vagy más külső lejátszó) mánia oka elégé egyszerű: normális működésre lehet bírni, a saját lejátszót meg másfél éve nem. Értem én, hogy másfél év alatt ki kellett volna javítani, de nem történt meg, sőt egyre több a hiba benne. És amíg a Kodi -t lehet szögelni a usereknek, akiknek nincs kedve a másfél éven kívül még többet várni, a HiMedia saját lejátszójával ezt nem lehet megtenni. De szerintem itt hozzáállásbeli különbség van: mint már fentebb is írtam, én meguntam várni a HiMediára és azt szajkózni minden lehetséges fórumon, hogy mit kéne kijavítaniuk. És mivel nincs kedvem eladni a lejátszót, inkább megjavítanám magam.
[ Szerkesztve ]
-
Joshi
titán
Akik komolyan gondolják a DVD minőséget(pl. DVD gyűjtemény) azoknak van normális DVD lejátszójuk. Ha viszont DVD minőséget töltenek torrentről, akkor meg is érdemlik.
A 3D röccen, de valaki észre sem veszi vagy csak egyszerűen nem jelentkezik nála drasztikusan. Akinek meg kell a DVD, BD menü az vegyen asztali lejátszót.
-
-
SunMount3r
Topikgazda
Én pl. kíváncsi lennék analógra való hangfeldolgozás terén finomodott e, meg, hogy az online stream-ekre vonatkozóan megoldódik e a probléma. Másnak a lejátszása nekem se fontos (még 1x: jó nekem a wrapper-el, sőt), de ezek olyan dolgok, amik ha jól működnének, előfordulna, hogy használnám őket. + az új kezelőfelülettel is tennék egy próbát...
Amúgy nem vitát akartam generálni, nem is állítottam konkrétan semmit, csak több mint furcsa az említett konstelláció és csupán lehetséges válaszokra utaltam az ironikusnak szánt kérdéseimben... De azt sem állítom, hogy bizonyos dolgok terén ne értenék a ti véleményetekkel egyet, csak úgy ámblokk furcsán és hirtelen fordult egyet a helyzet a 17-es verzióra...
-
Joshi
titán
"Mondjuk a Nougat kérdést sem nagyon értem, mivel tud többet a régebbi Androidnál?"
Valószínűleg a későbbi kompatibilitási problémák megelőzése érdekében gondolták úgy, hogy szükség lehet rá. Mégis csak egy Androidos készülék. Nyilván ha csak a médialejátszási képességeket nézzük, akkor nem hogy a Nugat, de úgy általában az Android is csak púp a Himedia hátán. De lehet hogy csak ez a trend és követni kell. -
kezo0
addikt
A feladat az, hogy akkor is jól jelenjen meg a képernyőn, ha nem a szabvány szerint van kivágva. A letöltési forrásnál sorjázó sok-sok komment egyike sem panaszkodott arra, hogy náluk bármilyen probléma lenne lejátszáskor a képaránnyal, vagyis más eszközök akkor is tudták kezelni ezt az anyagot, ha nem szabványosan lett megoldva a crop. Tehát a HiMedia választhat: vagy széttárja a kezeit, és a szabványra hivatkozva nem oldja ezt meg, vagy annak tudatában, hogy ha ezt nem oldja meg, vásárlókat fog veszíteni, mégis megoldja. Szerintem az utóbbit fogják választani.
-
sebgutkopf
őstag
Ideje lenne elengedni a szabvány-on való lovaglást. Nem a szabványról van szó. Régen a képarányt az határozta meg, hogy sqare pixelek voltak, vagy valamilyen arányban nyújtottak (mint a DVD-nél volt). Ma már lényegében csak 1x1-es pixel arányról beszélünk. Innentől fogva teljesen mindegy milyen a felbontású a forrás anyag a lejátszónak nincs más dolga mint pixelhelyesen lejátszania az anyagot és nem létező forrás tartalmat nem kéne megjelenítenie.
Teszem azt csinálok egy saját utazási videót és egyedi képarányt, vagy crop-ot akarok használni, azt miért ne tehetném meg? Engem nem érdekel a BD szabvány, nem arra csinálom a saját anyagomat, ki se lesz írva soha, nem is úgy akarom kódolni. A számomra hasznos crop-ot akarom a lehető legjobb képminőséggel és legkisebb fájlmérettel. Egy pc ezt tudja kezelni, a lejátszó programok szintén, akkor ésszerű elvárás, hogy egy andoridos media lejátszó egy bizonyos appja is képes legyen erre.A szabvány az 1x1-es pixel.
Ha valaki kódolásnál a pixel arányt elrontja (ilyen is előfordulhat, pl sony vegasban is beállítható eltérő pixel arány, amikor készítem a saját anyagomat), akkor az tényleg el van rontva, de a workflow-ban nem BD és hasonló szabványokkal dolgoztat még a Sony sem, hanem pixelarány és általam választott projekt felbontás. Ha ilyen tartalom előállítása warez lenne, akkor egy ekkora cég nem rá lehetőséget paraméterként beállítani. -
kezo0
addikt
Te nem értesz. Szeretem ezt a lejátszót, és eszem ágában sincs eladni. Csak most kiderült egy bug, amit szerencsére az európai forgalmazó is így kezel, ezért remélhetőleg javítva lesz. Részemről erről szólt ez a beszélgetés, ti pedig kb. arról próbáltok meggyőzni, hogy ezt a konkrét formátumot nem is kéne a Q10-esnek lejátszania, mert nem szabványos. Na, erre mondom én azt, hogy de bizony, meg kéne ezzel is birkóznia, mert semmi "frinc-francos" nincs abban, ha a file méretenek csökkentése érdekeben kivágják az eredeti képanyagból a hasznos infót nem tartalmazó fekete sávokat. Szóval itt nem valami hű, de különleges dolgot kell megoldani lejátszáskor.
És most már tényleg hadd fejezzem be, válaszolhattok bármit.
-
kezo0
addikt
Persze, lehet vele házilag szórakozni, de nekem ez – bár talán más a látszat – nem fontos ennyire. Már a Lucy-t is csak azért szedtem le, hogy kipróbáljam, mit kezd a lejátszó egy ilyen anyaggal. A filmet láttam már régebben. És úgy általában is, egyelőre teljesen jók az 1080p-s anyagok is, ha megfelelő bitsebességgel párosulnak.
(Mindazonáltal nem árt, ha a HiMedia már most javítja ezt a bugot, amikor még nem általánosak a 4K anyagok, mert hipp-hopp eljön az az idő is...)blakey: ami elterjedt, azt nevezhetjük kvázi-szabványnak is. És teljesen természetes, ha az emberek szeretnék, ha a lejátszójuk tudná kezelni ezeket az elterjedt formátumokat – akkor is, ha ezeket nem definiálja a hivatalos szabványleírás. Főleg, ha más eszközöknek ezek a formátumok nem okoznak gondot.
[ Szerkesztve ]
-
kezo0
addikt
Hogy mi a "szabványtalan", az relatív. Mint írtam, a FHD anyagoknál is gyakori, hogy 1920x800-as méretre vágják (croPPolják, ha így szereted), de azokat mégis gond nélkül lejátssza a Q10 Pro-m. Ezért szerintem reális elvárás, hogy ugyanígy elboldoguljon a 4K anyagokkal, amelyek 3840x1600-as képkivágásúak. Ezt jelenleg nem tudja (legalábbis úgy tűnik, akkor valamiért nem, ha HDR-esnek kódolják), és a futeko-sok sem úgy reagáltak az ezzel kapcsolatos bugreport-ra, hogy "ez nem hiba, mert a szóban forgó videó nem szabványos", hanem továbbították azt a HiMedia felé. Szóval várhatóan lesz rá javítás, én legalábbis bízom benne.
Mellesleg épp ma kijött megint egy másik film
(a pilótáról, aki a Hudson folyóra tette le az utasszállítót), teljesen hasonló paraméterekkel, mint aScarlett Johansson-os, és ezt már egy régebbi, ismert feltöltő tette fel, és legnagyobb meglepetésemre már oda is került a pipa az anyag mellé, tehát valószínűleg maradni fog. Ezúttal volt annyi eszem, hogy csak a sample-t szedtem le, és ebből rögtön kiderült, hogy ezt ugyanúgy szétrántja függőlegesen 2160 pixelre a Q10 Pro, tehát ennek a lejátszónak egyelőre nem jó ez a formátum. És lehet, hogy "szabványtalan", de esélyes, hogy eléggé gyakori megoldás lesz atorrentoldalakon, ezért jó lenne, ha ez a lejátszó is elboldogulna vele.Tehát ismétlem, úgy tűnik, azokkal a croppolt 4K-s anyagokkal van a gond, amelyek HDR infót is tartalmaznak. (Amit te itt mintaként betettél, az ugye SDR.)
-
kezo0
addikt
OK, de most ezzel mit kezdjek? Készítettél egy 3840x2160-as változatot, ahol a kép része a két fekete sáv is. Ezt persze, hogy helyes képaránnyal jeleníti meg a lejátszó. A probléma viszont az, hogy ha 3840x1600-as a release, azt miért nem tudja rendesen kezelni?
Megjegyzem, ott, ahonnan leszedtem a filmet (és ahonnan azóta "természetesen" törölték, mert az oldal gazdái – számomra érthetetlen okokból – még mindig nem hajlandók támogatni a HEVC-ben kódolt anyagokat), volt 60+ komment, amelyek szinte kivétel nélkül a film minőségét dicsérték, és egyetlen hsz-ben sem panaszkodott senki, hogy lejátszáskor problémája lenne a képaránnyal. Tehát akkor én mégiscsak a Q10-ben keresném a hibát...Amúgy nem kerestem a crop szót. Beszélek angolul, képszerkesztő programokkal is volt már dolgom, tehát ismerem. A kép egy körülhatárolt területének kivágását jelenti, szóval amikor én a képkivágásról beszéltem, pont azt értem el, mint amit a crop szó használatával tettem volna. De ha már magyar környezetbe illesztjük ezt az idegen szót, toldalékoláskor helyesebb a szó végi p betűt megkettőzni: croppolás, croppoltam stb.
A Kingsman-es képernyőmentéseddel (ja, screenshotoddal
) kapcsolatban leginkább arra lennék kiváncsi, hogy miért jelennek meg nálad azok a jellegzetes androidos menük jobb oldalon és alul? Én még ilyet – hál'Istennek – sosem láttam a Q10 Pro használata során.
Egyébként érdekes, hogy mennyire nem egységesek a moderálási szabályok a különböző topikokban. A minap egy másik topikban azonnal törölték, amikor csak leírtam azt a szót, hogy
torrent, itt meg... -
kezo0
addikt
(és Joshi, neked is
Már miért lenne elcseszve? Ilyen alapon az összes 1920x800-as mkv is el lenne akkor cseszve. Pedig csak annyit tesznek vele, hogy a file méretének csökkentése érdekében a hasznos képi információt nem tartalmazó fekete sávokat nem kódolják bele a file-ba. De ettől még a lejátszóknak ez nem szokott gondot okozni, lejátszáskor valahogy mégis odakerülnek a fekete sávok, és nem nyúlik meg a kép hasznos része 1080-as méretűre. Ugyanezt kellene csinálnia a playernek, amikor egy 1600 pixel magas 4K-s anyaggal találkozik.
És most ne beszéljünk róla, hogy egy UHD BD lemezen természetesen a lemezre rögzített kép része a két fekete csík is, mert itt egy mkv-ról beszélünk. És ha FHD anyagoknál teljesen elterjedt az 1920x800-as kivágás, akkor miért ne lehetne egy bevett formátum a 4K-s mkv-knál a 3840x1600? -
aelfwine
tag
Ne tessék már megsértődni
Arra céloztam, hogy már többször át lett rágva a téma más fórumon és ez egy ismert hiba. 2.0.0 és 2.0.1 -re biztos hogy fennáll, futeko azzal takaródzik, hogy csak január közepén értesült róla a HiMedia, azért nincs még javítva, holott dec elején lett jelentve először a futeko fórumon.
Van két ismert megoldás: átszerkeszted a feliratot, vagy lejátszót váltasz.
-
aelfwine
tag
Igazából kár ezen pörögni. Csomó ember jelezte már a futeko fórumon is a hibát, meg hogy nem csak átfedésnél jelentkezik. Neked nincs ilyen gondod, az tök jó, másnak meg van -> kell rá egy fix. Nálam van ilyen gond pl, és nem fogok 500+ feliratot felolvasni + végignyomkodni a gyűjteményemben, csak hogy ne legyen velük baj. És minden egyes új filmnél se fogom kézzel fixálgatni a feliratot, mert mivanha. Csak oda akarok ülni a TV elé, benyomni a pizza+sör+film combót anélkül, hogy be kéne kapcsolnom egy PC -t és vesződni a felirattal. Btw nem tudom, hogy 1.0.9 -en van e a hiba, én 2.0.0 -ra váltottam 1.0.7 után.
[ Szerkesztve ]
-
aelfwine
tag
Időben nem fedi át, innentől a hibakereső/javító algoritmus nem is fogja jelezni a subtitle workshopban.
Srt -nél a timecode is framekre fordul vissza a megjelenítésnél, innen tudja a lejátszó, melyik képre (frame) biggyesze rá a feliratot.Tehát ha egy srt felirat pl 20ms -re van egymástól (ami nem átfedés):
6
00:02:38,159 --> 00:02:40,330
Bla17
00:02:40,350 --> 00:02:41,334
Bla2Egy 23,976 fps -es filmnél bizony van esély, hogy egy frame -re essen a 2 felirat. Ezt egy értelmes lejátszó úgy oldja meg, hogy a 1 frame -et eltolja a köv feliratot. A HiMedia ezt nem csinálja, szimplán droppolja a köv felirat sort.
[ Szerkesztve ]
-
Elemental
addikt
Jelen esetben én is az egyszerűséget preferálom, ugyanis faterékhoz vettem a lejátszót. Nem akarom nekik bonyolítani.
Azért még volna pár kérdésem.
Mennyire lehet variálni a kezdő képernyőt? Lehet törölni ikonokat? Amit létrehoztam shortcut-ot, valahogy ki tudom tenni a kezdő képernyőre?Szerk: " NAS megosztott mappájába almappákat tehetsz"
Úgy értettem, hogy több megosztott mappát
De nem baj, legfeljebb minden megosztott mappa külön shortcut lesz.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
- SONY WF-1000XM5 Truly Wireless zajszűrős bluetooth fülhallgató fekete
- Garanciális Újszerű Marshall Tufton Bluetooth Hangfal Eredeti csomagolásban
- JBL Charge 1 full sett
- -ÚJ- Razer Barracuda Pro Bluetooth + 2.4 Ghz Vezeték Nélküli Fülhallgató GARANCIÁLIS 2027.01.22-ig
- Fiio m15s dap hordozható zenelejátszó