Új hozzászólás Aktív témák
-
dj79
senior tag
válasz
tibike8
#1079
üzenetére
Összegcsere-utalvány
Euronicsban múlt héten már elmeséltem a sztorit, szóval várnak.Nem is akartam volna ugyanolyanra a cserét az utánajárás alatt tapasztaltak miatt. Én is egy kereskedelmi cégnél dolgozom, ezért az átlagnál türelmetlenebb vagyok ilyen téren, nem tagadom
.
Viszont mivel folyamatosan mentem a dolog után, relatíve gyorsan átpörgött a folyamat, nem hagytam senkit ülni a projekten
-
Piftuka
veterán
válasz
tibike8
#1018
üzenetére
Hülyeséget mondtak. A fogyasztóvédelmi jog nem ismeri az "utalvány", "ajándékkártya", "vásárlókártya", stb. és a "levásárlás" fogalmát.
Amennyiben a tartós fogyasztási cikket (a televízió ebbe a kategóriába tartozik) javítani nem lehet, a fogyasztó első sorban cserét kérhet. A cseretermék típusazonos kell legyen; ha pedig olyan nem áll rendelkezésre, akkor az eredetivel teljesen megegyező funkcionalitású, és tulajdonságú.
(Sajnos a gyakorlatban ez "ingoványos" talaj! Könnyen vezethet jogvitához, mert a forgalmazó és a fogyasztó véleménye eltér az azonos tulajdonságokról.)
Ha a csere bármilyen okból nem lehetséges, vagy a felek nem tudnak megegyezni, esetleg a csere hátrányosan érintené a fogyasztót, akkor pedig a fogyasztói jogok közül a pénzvisszafizetés (elállás a fogyasztói szerződéstől) lép életbe.
Amennyiben a termék hibája nem zavarja a rendeltetésszerű használatot, vagy a szerviz nem javíthatónak tartja, de a fogyasztó szeretné saját maga megjavíttatni, akkor a fogyasztói jogok közül élhet az árleszállítás is. (Sorrendben a csere után következik.)
Ez a gyakorlatban annyit jelent, hogy a termék árának egy részét visszafizeti a forgalmazó, a fogyasztóval megegyezés szerint.
Nagyon ritkán érvényesített jog a gyakorlatban. Érthető okokból. (Ritka a megegyezés. A fogyasztó nyilván a lehető legnagyobb árengedményt szeretné, a forgalmazó a legkisebbet. Bár szvsz utóbbi egyértelműen jobban jár vele, mint a pénzvisszafizetéssel.)
És erre is igaz, hogy kényszeríteni a fogyasztót erre nem lehet. Szóval, ha akár a forgalmazó javasolta is ezt a megoldást, de nincsen megegyezés, akkor marad a pénzvisszafizetés.
A sógorod esetében is ezek a lehetőségek. Hozzátéve, hogy ha végül pénzvisszafizetés lesz, és máshol megkapja az A7500-at ugyanannyiért, akkor jól járt.
Ha viszont minden más helyen is drágább, akkor végül is mindegy. Ha pedig az utalvány összege, és mondjuk még +9.000 forint a legolcsóbb ára, és tényleg csak ezt a típust szeretné, akkor a gyakorlatban végül is mégis ezzel jár a legjobban.
És ugyanott van, mintha visszakapja az árát, majd még +9.000 forintot ráfizetve megveszi még egyszer ugyanott, a Media Markt-ban.De a lényeg: a fenti a törvény szerinti eljárás; az "utalványozás" egy opció, amit nem köteles elfogadni.
-
Új hozzászólás Aktív témák
- Gamer PC /Ryzen 7 9800X3D, RTX 4070Ti Super, 32GB RAM, 1TB SSD/ akciós áron eladó! BeszámítOK!
- LG 65B3 -65" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro 128GB Deep Purple -1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS3933, 100% Akkumulátor
- Jo Nesbo: LEOPÁRD (nem olvasott)
- HIBÁTLAN iPhone 14 256GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3799, 100% Akksi
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
. Itt az volt a szitu, hogy a készülék gazdaságosan nem volt javítható.


