Új hozzászólás Aktív témák
-
n16
tag
Sziasztok
A microserverembe betettem 2 ugyanolyan HDD-t RAID 1-gyel.
Van olyan lehetőség a Windows Server 2008 alatt, hogy e-mailt küldjön, ha valamelyik lemezzel probléma van? -
n16
tag
Nekem is teszi a dolgát a Windows Server 2008 R2-es a microserveren. Nagyon stabil, és jelenleg most egy Windows XP és egy Debian linux is fut a Hyper-V-vel atombiztosan.
Alapból 10%-ot sem éri el a prociterheltség, amikor "nyugalom" van.
A debian linuxon egy Oracle 11G van telepítve.
A Windows 2008-on pedig fut még egy MSSQL 2008 R2, TFS szerver és egy Sharepoint 2003-as is. -
n16
tag
Ki használ Winpower szoftverrel működő UPS-t szerverénél?
Az érdekelne, hogy mit lehet tenni, ha újraindítás után nem találja a program az UPS-t. Újratelepítés mindig segített, de nehogy már minden újra indítás után ezt kelljen csinálni, mert falnak rohanok.
Jobb oldalt a tálcán egy keresztben áthúzott konnektort látok. Normál esetben egy szép zöld konnektornak kellene itt lenni. A Winpower program 2012 februári verzió, a szerver a topicban szereplő szerver Windows 2008 R2-vel. Van valakinek erre jó megoldása? Az UPS egyébként egy BELKIN 600VA és egy új most cserélt aksival(12V 7Ah) a szervert és egy 2 vinyós NAS-t 47 percig bírta táplálni. -
n16
tag
válasz
HalasKYO
#293
üzenetére
már sikerült, működik. Plussz 4GB installálva, asszem mai nappal kész is vagyok.
Talán egy memtesztet lefuttatok még. Az ujjaimnak nem fekszenek ezek a csatlakozók.
Volt már néhány molex csatlakozó amivel szintén így jártam. DE inkább szorítson rá, minthogy lötyögjön az egész, kontakt hibát és azzal együtt unstabil állapotot okozva.Köszönöm szépen a biztató szavakat, segítséget.

-
n16
tag
Vettem plusz ramot, szerelném be a házba, de az Istenért sem tudom kihúzni a SATA csatlakozót, hogy az alaplapot kivehessem. Van rajta egy fémes pöcök, azt benyomtam, és felfé próbáltam húzni a csatlakozót.
Lehet, hogy rosszul csinálom? Valaki tudna segíteni, hogy hogyan szedte le? -
n16
tag
válasz
radi8tor
#275
üzenetére
Reménykedjünk, hogy lemegy 30k alatti szintre.
Nekem egyelőre ide elég lesz az 500GB -os vinyó.
Ha kell akkor meg hozzáfér a hálózati gigabites NAS géphez.
Bár igazából most már annyira nem is lenne szükség erre a STORA NAS-ra.Mennyire kezeli a Windows 2008 az ext3-as particiót ? Hátha mégis

-
n16
tag
Sziasztok,
Végre sikerült megvennem a cuccot, a hozzáadott szerelési útmutató szerintem nagyon korrekt volt, viszonylag hamar összeszereltem az elfekvőben lévő Samu 500GB-os SATA HDD-vel. (LFF HDD-vel megy minden
úgy, ahogy Radi8tor is írta korábban)
Tettem bele még egy Samu DVD olvasót is.Windows 2008 R2 Standard verzió van meg.
Amit futtatni szeretnék a szerveren:
DC
SVN Server
IIS
Sharepoint 2010
MSSQL 2008 R2Elég lesz ehhez a gyári 2GB memória, vagy vegyek még egy 4GB-os modult mellé?
KTH-PL313E/4G 4GB 1333MHz ECC ModuleMilyen ingyenes vírusírtót lenne érdemes telepíteni?
Sajnos a régi "szerver" gépemen (Athlon 2500+, 1GB RAM), amin egyébként windows 2003 volt, nem volt semmilyen vírusírtó védelem, ezért valami megfertőzte, amitől az egész hálózatom megbénúlt. Most ha lehet nem szeretnék megint így járni.
Szivesen meghallgatom ki mit tud ajánlani. -
n16
tag
sziasztok
Kinéztem magamnak ezt a servert:
HP ProLiant MicroServer G7 658553-421_NOHDDEz működik sima Sata -Sata2-es merevlemezekkel is?
Ha valaki használ ilyet, vagy érdemi információval rendelkezik, ne tartsa vissza
Új hozzászólás Aktív témák
- Teszt Mire jó egy HP N40L microserver?
- Tudástár HP MS N40L: kiszolgáló otthonra
- Háztartási gépek
- BestBuy topik
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Facebook és Messenger
- Motoros topic
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Második villámcsapás: teszteltük a ROG Raikiri II Xbox kontrollert
- GL.iNet Flint 2 (GL-MT6000) router
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- RAM topik
- További aktív témák...
- Gtx 1080/ Intel I7 8700K/ 16GB Ram/ 256GB M2 SSD/ 1TB HDD/ Win11
- Gtx 1050Ti/ Intel I5 7500/ 16GB Ram/ 256GB Sata SSD/ 1.5TB HDD/ Win11
- Gtx 1050Ti/ Intel I5 7500/ 16GB Ram/ 128GB M2 SSD/ 1.5TB HDD/ Win11
- Gamer PC - RTX 4060 Ryzen 7 5800X 16Gb RAM
- !AKCIÓ+GARI! GAMER PC Intel Core i5-14400F/ASUS TUF Gaming B760M/RTX 4070 12GB/32 GB DDR5 5200 MHz
- BESZÁMÍTÁS! AMD Ryzen 7 5800X3D 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 7000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- MacBook Pro 14" 2023 M3 Pro 12/18 mag, 36 GB RAM, 512GB SSD - 27% ÁFA 0372AB
- Dell Latitude 7320 i5-1145G7 16GB 512GB 1 év garancia
- AZONNALI SZÁLLÍTÁS Eredeti Microsoft Office 2019 Professional Plus
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Jobb oldalt a tálcán egy keresztben áthúzott konnektort látok. Normál esetben egy szép zöld konnektornak kellene itt lenni. A Winpower program 2012 februári verzió, a szerver a topicban szereplő szerver Windows 2008 R2-vel. Van valakinek erre jó megoldása? Az UPS egyébként egy BELKIN 600VA és egy új most cserélt aksival(12V 7Ah) a szervert és egy 2 vinyós NAS-t 47 percig bírta táplálni.
már sikerült, működik. Plussz 4GB installálva, asszem mai nappal kész is vagyok.

(nade ide aztán kell a memória)