-
Fototrend
Pár mondatban a Lenovo ThinkPad sorozatú laptopjainak a jótállásáról:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Tin
veterán
nah, kicseréltettem a billentyűzetet gariban a T500-on. korábban írtam a problémáról, a gép 1 hónapos, de 1 hét használat után elkezdtek nyikorogni bizonyos gombok, ami gépelés közben néha azért elég zavaró volt.
megjegyezném, nagyon korrekt volt a szervíz, előre berendelték a cseredarabot, így 5 percig tartott a művelet. a thinkpadekhez 3 gyártó gyárt billentyűzetet, Alps, Chicony, NMB. nem olyat rendeltek ami benne volt (Alps), hanem másfélét (NMB).gondoltam leírom a tapasztalatokat a két billentyűzetről, hátha érdekel valakit.
ALPS (42T4013): könnyű lenyomás, elég gyors gépelési lehetőség. cserébe meglepően hangos volt a billentyűzet gépelésnél, és picit "lötyögősek" a gombok. a billentyűzet a noti házában nem feküdt fel rendesen, a bal felső sarokban lötyögött a billentyűzet alapja. párszor előfordult, hogy gyors gépelés közben egy karaktert többször leírt, mintha többször lenyomtam volna, de ez lehet a word hibája is. ami miatt cseréltettem, hogy bizonyos gombok nyikorogtak, vsz az alatta lévő gumi anyaghibája vagy csavarodása miatt. az É betűn reprodukálható volt, a többi csak néha csinálta, de nagyon zavaró volt mert mindig hangos volt a billentyűzet, főleg ha nyikorgott is.
NMB (42T3948): egészen más minőség, már a gombok anyaga is más, puhább. sokkal erősebb lenyomás kell hozzá (!), ez egyelőre picit zavar, a puhábbhoz vagyok szokva, de szerintem hamar megszokható. a billentyűk a helyükön vannak kivétel nélkül, semmi nem lötyög. eltűnt a bal felső sarokban lévő illesztési hiba is, nem lötyög a billentyűzet a noti házában. minőségérzete messze jobb. nagyon csendes, alig van hangja gépelésnél. nem tapasztalok dupla lenyomási hibákat és egyebeket sem. az egyik billentyű ezen is szar volt (page down), de nem cseréltettem, leszedtem, megigazítottam, most jó.
minőségben, "thinkpad érzésben" egyértelműen az NMB-re szavazok. viszont, remélem meg tudom szokni az erősebb lenyomás szükségét, mert ez jelen pillanatban még picit zavar, és nem is tudok olyan gyorsan gépelni rajta, mint az előzőn. bízom benne, hogy picit puhul, és a kezem is beáll erre.
szerk: még 1 dolog. az NMB-n sokkal alacsonyabban van a trackpoint gombja, majdnem belesimul a billentyűzetbe. nem akadok bele gépelésnél, de ugyanolyan jól használható, mert nem nyomja meg a mellette lévő billentyűt. ja, és a trackpoint gomboknak az NMB-n semmi hangja, nagyon finom működésűek.
Új hozzászólás Aktív témák
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Amit látnod kell 80’ – 90’ évek, egész estét betöltő mozi filmjei.
- Steam Deck
- Apple asztali gépek
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Battlefield 6
- Scalperektől félti RAM moduljait a Framework
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Arc Raiders
- iPhone topik
- További aktív témák...
- Dell Precision 7520,15.6",FHD,E3-1535M v6,32GB DDR4,512GB SSD,4GB VGA,WIN11
- Dell Precision 7510,15.6",FHD,i7-6820HQ,16GB DDR4,256GB SSD,M2000M 4GB VGA,WIN11
- ÚJ MSI CYBORG 15 A13VF - 15.6"FHD 144Hz - i5-13420H - 16GB - 512GB - Win11 - RTX 4060 -3 év garancia
- Remek áron Lenovo Flex 5 14 laptop/2in1/Touch/Ryzen 3 5300U/8GB/256 GB SSD/14"/Gari
- Dell Precision 7710,17.3,FHD,i7-6820HQ,16GB DDR4,256GB SSD,M3000M 4GB VGA,WIN11
- Spirit of GAMER!! Lègy a játèkok URA
- HIBÁTLAN iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3139, 100% Akkumulátor
- Kuriózum: Ozark Trail (amerikai) fejlámpa 600 lumen
- IKEA Format lámpák eladóak (Egyben kedvezménnyel vihető!)
- Bomba ár! HP ProBook 450 G8 - i5-1135G7 I 8GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gar
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

