-
Fototrend
Pár mondatban a Lenovo ThinkPad sorozatú laptopjainak a jótállásáról:
Új hozzászólás Aktív témák
-
Bogyi007
veterán
Köszönöm szépen mindkettőtöknek!
Már fel is lett telepítve a játék a Steam áruházból.
Xboxon már rojtosra játszottam, de szerettem volna magyar nyelven s játszani vele, Pc-n meg van hozzá egy jól sikerült magyarítás is.
-
Bogyi007
veterán
Szeretnék játszogatni az X260-as gépemmel az Ori and the Blind Forest: Definitive Edition kiadással - elvileg bírná is a gép de az Intel HD Graphics 520 vélhetőleg nincs beállítva.
Ebben tudnátok segítséget adni számomra hogy miiként legyen a memória jól beállítva?
-
HSM
félisten
válasz
FoxiestFox
#122094
üzenetére
Képben vagyok, sajnos jópár éve kénytelen vagyok együtt élni velük az összes idegesítő dolgukkal munkaeszközként, így elég közelről érint a dolog. Ráadásul 144Hz-es 1440P-s monitorral egy kisebb felbontású mellett nálam azonnal kiestek a mainstream DP-felezős dokkolók még annak idején a T480s-emmel.
Úgyhogy egy mozdulattal akkor kiesett minden egy vezetékes USB-C Lenovo dokk, és áldom a HP-t, hogy csinált legalább egyetlen típust, ami kapcsolható egy gombbal a 2 sávos DP + USB3 és a 4 sávos DP + USB2 mód között.
Így nem kellett a középkori monitor támogatás, vagy a típus-specifikus, mechanikusnak álcázott, túlárazott ultra USB-C dokk, vagy az akkor még használhatatlanul bugos cserébe alaposan túlárazott TB3-as dokk 'csábító' lehetőségei között választanom. 
-
HSM
félisten
válasz
ricsip
#122073
üzenetére
A legtöbb itt felmerülő kérdést pedig jól megválaszolja, azaz melyik gépen és melyik dokkolón milyen felbontás érhető el. Sajnos az tény, hogy nem minden létező kombináció van felsorolva, de kiindulási alapnak megteszi.
Sajnos óriási a fejetlenség USB-C téren, az elmúlt 10 év sajnálatos trendjének megfelelően senki nem ír világos és egyértelmű technikai specifikációt, se dokkoló, se notebook tekintetében, ennek megfelelően marad a plug&pray, vagy végtelen mennyiségű utánajárás.
#122074 FoxiestFox: A szomorú ebben az, hogy maga a koncepció szuperjó lenne. Márka és évjárat független dokkok, amik ráadásul egyetlen egyszerűen csatlakoztatható vezetéken csatlakoznak.
A felhasználóbarátsághoz két "apróság" hiányzik csak:
1.: Értelmes specifikáció, melyik gép és melyik dokkoló PONTOSAN mit tud és mit követel meg ehhez a vezeték másik feléről
2.: Firmware/szoftver/driver szintjén igényes kivitelezés már a megjelenéskor. Pl. ne végtelen support ticket és hosszú hónapok kelljenek, hogy az elvárható szinten teljesítsen a dokk. Mert maga a technológia szögegyszerű, egy USB-C dokk gyakorlatilag egy DisplayPort MST HUB, egy USB-HUB-al és integrált USB-s hálózati és hangkártyával, megspékelve USB-PD töltéssel. Ez azért nem űrtechnika bonyolultságú.#122087 Tim82 : Nem elég csak a TB3 vezérlő ROM csipjét cserélni?
-
Tim82
félisten
válasz
ricsip
#122085
üzenetére
Használattól függ, ha pl. heteken-hónapokon át volt USB C dokkolóra/töltőre dugva, kihúzás nélkül, akkor ugye nem nagyon volt mit logolni a TB kontroller flash memóriájába.
Én se túl régen vettem egy használt T480s-t, annak se volt kinyírva a TB chipje, pedig én frissítettem fel a TB firmware-t rajta. (Hogy legyen ellenpélda is, van nálam egy X380 Yoga, amin csak a TB chip cseréje fog segíteni.)
-
Butcher82
senior tag
Tudom már kérdeztem nemrég, csak nem jött rá válasz (lehet oka van), tehát van egy T560-am FHD IPS kijelzővel. Viszont van egy Pana 3K panelem is (FRU 04X4064). Szeretném belekarkani ha lehet, valószínűleg kábelt is kell cserélni, csak nem tudom milyen kell. Ha nem megoldható akkor eladom a panelt, legyen valaki boldog vele.

-
csubuka
addikt
válasz
donjohnson
#122079
üzenetére
Köszi
Persze v17 volt, Ubuntu Live alól az említett "fwupdmgr update" megoldással. Immáron v23 van.Tölt a második USB-C /TB3 portról. Szóval túlélte

Ilyen FW updatekre nagyon nem csípem a Windowst.
Valóban erre a TB3 fwre nem volt pendriveos megoldás... de UEFI frissítésnél mindig azt tolom...
-
donjohnson
addikt
válasz
csubuka
#122076
üzenetére
a thunderbolt bug kiküszöböléséhez ezen az oldalon tudod ellenőrizni, hogy milyen verziószámú a thunderbolt firmware-ed: [link]
t480-nál ennél kell magasabbanak lennie a firmware verziódnak, hogy tuti jó legyen:
NVM FW Version: 20
ha nem magasabb akkor a frissítsd.
windows alatt azzal a programmal lehet ellenőrizni, ami ott a linken van a verzióra kattintva. ha frissítened kell, akkor kiírja hogy frissítsd. ha meg nem kell, akkor azt fogja kiírni hogy nem szükséges.
és nem kell hozzá pendrive. -
csubuka
addikt
Sziasztok!
Csak vettem egy T480-at igen korrekt állapotban szerencsére

Kezdetnek Linux alól nekiálltam a jó öreg Thunderbird chip firmware bug kikúrálásának. Még nem volt megdögölve, Linux alól megkapta a v23 megoldást. Sőt elvileg mindent felrakott a "fwupdmgr update" amit lehetett.
Ezért nem értem, hogy Win 11 alól miért lát valami full random szutykot:
Ez mi lehet? BIOS-t is frissítettem pendrive-ról, szóval nm értem, túl sok infót ez nem ad meg sajnos... -
ricsip
addikt
Az az oldal csak összezavarásra alkalmas. Az én t490-em képességeire sem tudtam rájönni, pedig nekifutottam párszor. Nem beszélve az itteni oldalakon keresztül sokak felbukkanó kérdéseiről és félreértéseiről, amikre az emberek egyértelmű válaszokat szeretnének. Az a lenovo-s dokkolo felsorolás semelyik fentebbi problémára nem megoldás.
-
azbest
félisten
válasz
vicze
#122063
üzenetére
jól értem, hogy az sem működik a t480s-sel, hogy a két type-c csatira két külön monitort rákötni, mert arra is van valami korlát vagy csak rosszul van megfoglalmazva? Vagy csak az usb type-c port és a hdmi port osztozik a video jelen? [link] [link]
Értelmes esetben az usb type-c és a dokk port felét adó thunderbolt 3 type-c csati is képes kiadni képet egyszerre. Normális esetben egyik monitor a meglévő dokkolóra (és táp meg perifériák azon át), másik monitor valami átalakítóval a másik type-c portra is mehetne.
-
HSM
félisten
válasz
vicze
#122069
üzenetére
Leírtam, ezzel a laptoppal LEHETSÉGES sima USB-C-n, egy vezetéken két 1440p monitort 60hz-en meghajtani. A limitet az okozza, hogy a 40AY dokkoló fixen csak 2 sávot ad a DP-nak.

Vagy dokkot érdemes cserélni, vagy direktbe bekötni az egyik monitort USB-C/DP-ra, ha szükséges a multi monitor ezzel a felbontással.
-
vicze
félisten
A WQHD az pont a határeset és ha megnézed az egyik monitora pont nagyobb, az már a vagy megy vagy nem kategória.
Ott már számít a kábel és a jelveszteség is.Lehet itt mutogani, de mivel kap "720p"-t, így egyértelműen a sávszélesség limitbe ütközik a dolog, és 1db kimenten ez a felállás ezzel a laptoppal nem fog menni egyáltalán.
-
HSM
félisten
válasz
vicze
#122063
üzenetére
Bocsánat, de ez butaság. Az 1.2 DP-on vidáman kimegy a szükséges sávszélesség, ez tény. Mint írtam, használtam is T480s-t 1440p 120Hz monitorral egy vezetékes dokkolóról, ami gyakorlatilag két hagyományos 60hz-es sávszélességét igényli. Teljesen egyértelmű, hogy a Lenovo dokkjai "buták" hozzá, mivel nem ajánlják fel azt a módot, amikor minden nagysebességű sávot a DP kap az USB C kábelből, miközben a notebook képes rá. A HP meg tudta oldani néhány USB C dokkján, szerencsére... (Elite G3 és G5 dokkok.)
-
fatpingvin
addikt
válasz
Neil Watts
#122061
üzenetére
jól tetted, ha nem zavaró a mérete és amúgy kiadja akkor szerintem érdemes mindig a nagyobb töltőre rámenni. nekem is van egy 65, egy 90, egy 135 meg egy 300W-os töltőm, a 65öst kb csak az x230hoz szoktam bedobni a hátizsákba ha megyek valahova.
-
Neil Watts
veterán
válasz
donjohnson
#122049
üzenetére
Koszi! 135-ossel kertem vegul, mert periferiam van boven

-
HSM
félisten
válasz
Kalandor
#122055
üzenetére
Jó dokkoló az amúgy, jelenleg olyat használok, csak kell mellé egy DP1.4-es gép a DP DSC képességgel, hogy értékelhető monitor támogatása legyen.
Itt leírtam mindent, nekem mi volt: [link] .
#122058 lezso6: A TB3 is picit meg lett ezeken nyírva, de pl. a 40AC-nál azt írják, két monitorral 4K30-at tud, az alapján elvileg mennie kellene a 1440P 60Hz-nek is. [link]
Mivel a régi gépeken nem megy a DSC, így nem tud többet velük a 40AY. A Lenovo dokkok nem ismerik a "trükköt" sajnos, hogy minden sávot a DP-nak adjanak.
-
válasz
donjohnson
#122057
üzenetére
köszi. Olcsóbb volt a gép, mint ez a dokkoló
Akkor marad az egy kijelző. -
donjohnson
addikt
válasz
Kalandor
#122055
üzenetére
neked akkor thunderbolt-os, mert intel-es géped van: Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock
szerk.: értem.

-
fatpingvin
addikt
válasz
donjohnson
#122054
üzenetére
chronically online
-
-
HSM
félisten
válasz
lezso6
#122051
üzenetére
A gép tud többet sima USB-C-vel is. A dokkolók gagyik hozzá. Én vidáman hajtottam T480s-ről 1440P monitort 120Hz-en. Az gyakorlatilag megegyezik két 60Hz-es igényével.
[link]
Persze, ehhez le kell mondani az USB3-ról, de elég könnyű döntés volt az igencsak fejlettebb monitor támogatásért cserébe.
-
-
válasz
Kalandor
#122047
üzenetére
Ennyi tud a gép. A 40AY dokkoló eszerint csak újabb gépekkel tud nagy felbontást két monitorral, régebbiekkel (pl T490s) csak két fullHD megy.
-
HSM
félisten
válasz
Neil Watts
#122046
üzenetére
A 90W-ossal is már szépen működik a T14.
#122047 Kalandor : A régi DP szabványban. A 40AY a rendelkezésre álló sávok felét adja a DP-nak, ami valószínűleg nem elég a két nagyobb felbontású monitornak, a többi fixen az USB3-nak megy. Két WQHD monitor meghajtásához olyan dokk kell T480s-hez, ami mind a 4 nagysebességű sávot a DP-nak adja. Sajnos a legtöbb dokkoló nem ilyen.
#122048 ricsip: Van a Lenovo-nak egy részletes oldala, mi, mivel mit tud: [link] . Kiindulási alapnak egész jó.
-
donjohnson
addikt
válasz
Neil Watts
#122046
üzenetére
szerintem a 90-es is elég, bár nem tudom mennyi perifériád van.
ha nem sajnálod rá a pénzt, akkor veheted a 135-össel is.Kalandor: lehet, hogy elfogyott az usb-c sávszélesség. nézd meg a 2 monitoron csak full hd felbontással. esetleg 60 Hz helyett 30 Hz-en.
vagy a laptop belső kijelzőjét kikapcsolni, lehajtani addig. -
T480S-ről szeretnék Win11 alatt 40AY dokkolón keresztül 2 monitort használni: HP ZR30w (2560*1600) és Dell U2913WM (2560*1080), és bármit csinálok, a 30"-os csak 1280-as felbontást kap. Ha a Dell-t lehúzom, akkor persze megvan natívan a 30"-os is.
Ha mindkettő DP, ha az egyik DP, a másik HDMI, akkor is.Hol a hiba?
-
Neil Watts
veterán
40A9-et tudnek szerezni 90 es 135W-os toltovel is. A gyarija 90W, de gondolom a 135-ossel is mukodik, usb-c-n kitol annyit a laptopnak amennyire szuksege van es a periferiaknak meg marad a tobbi.

-
Neil Watts
veterán
válasz
donjohnson
#122043
üzenetére
Ez eletem elso Thinkpad gepe. Vilag eletben DELL-eket meg HP-t hasznaltam

Az USB-C-vel mar amugy megismerkedtem regebben, a telefonomon, tabletemen is az van, csak most meg mar nagyon kell figyelni hogy minden mehet rajtuk.
A 40AC is egy kabeles lett volna, csak az megy ugye a TB3 miatt nem ment.
-
donjohnson
addikt
válasz
Neil Watts
#122041
üzenetére
nem volt még thinkpad-ed?

az usb-c adatot és töltést is vesz, elég 1 kábelt dugni a gépbe, videó: [link] -
Neil Watts
veterán
A 40A9 a modelszamom alapjan is bent van a listaban:
ThinkPad USB-C Dock - Overview and Service Parts - Lenovo Support US
Alapbol 90-es toltovel jon, ugyhogy az elvileg OK.
Viszont ez hogy fogja tolteni a laptopot?Ezek a csatlakozok vannak rajta:
Three USB 3.0 (1 provide always-on mobile device charging)
Two USB 2.0
One USB-C (Data only, Upstream connector)
10/1000 Gigabit Ethernet
Two DisplayPort
VGA
Stereo/Mic Combo Audio Portaz usb-c-jen csak adat megy ha jol latom

Jahogy ketto van rajta!
Manual: ThinkPad USB-C Dock User Guide (lenovo.com)Lassan belejovok ebbe a Lenovo modiba.

-
Neil Watts
veterán
Na:
40A9 vagy 40AF et tudnek szerezni cserebe.
A 40A9 ugy latom, hogy nekem gyenge, ugyhogy marad az AF
Az AF bent van itt: ocm_dec_2023.xlsx (live.com) (hivatalos dokumentumot miert a OneDrive-ra raknak?
- innen van Accessories and Options Compatibility Matrix (OCM) - Lenovo Support US ). az AMD-s T14-eknel is.Aztan cross-checkeltem a Lenovo Vantage-ben levo modellszam (S/N) alapjan is itt:
Accessory - Lenovo Support US (auto detecttel futtattam, hogy el ne irjam
)
Aztan vegigneztem a Dokkolokat, majd beirtam a keresobe, hogy 40AF. Itt mar nem hozza...
Ilyenkor mi van? -
donjohnson
addikt
válasz
Neil Watts
#122034
üzenetére
én ilyet vettem alzában: 40AY0090EU
ehhez 90 Watt-os töltőt adtak, így elég erős a töltéshez.
a kosárba gomb alatt benne is van a termékazonosítójában szürkével hogy 90.
ha máshol veszed és nem 90 van a termékazonosítójában, akkor nem 90 Watt-os a töltője. -
ricsip
addikt
válasz
Neil Watts
#122034
üzenetére
Ha venné valaki a fáradtságot, és csinálna egy 30-40 perces magyarázós videót szigorúan dokkolók témára fókuszálva (usbc, thunderbolt 1-2-3-4-5-6), illetve a kompatibilitást elmagyarázná t480-tól t14 gen6-ig bezárólag (intel vs amd, integrált vs dedikált gpu), hány monitort kezel, mikor mekkora felbontás milyen csatlakozáson mennyi mehet, a lenovo accessoryfinder összes dokkolóján végigmenve (van vagy 50-es lista, a nevük meg hülyébbbnél hülyébb h. ha nem tudod a pontos modellkódot akkor összekeverjed őket név alapján) annak patreonon (v. onlyfans-on
) küldenék pénzt is ezért. -
Neil Watts
veterán
Sziasztok!
Beutottem a gepem gyari aszat az accessory finderbe, es a 40AC dokkolot nem dobta ki valoban, viszont a a 40AS-t igen. A mukodesi leirasaban ugyanazt irja mint amit sikerult az AC-nel kideritenem: engedelyezzem a BIOS-ban a TB3-at, de nekem olyanom nincs. Viszont akkor ezzel egy AS vegunel nem kellene foglalkoznom, mert tud sima usb-c eszkozkent mukodni?
Meg azt is lattam, hogy tamogatja a 40A7/8/9 dokkolokat is ennek alapjan:
azok egyszerre el tudnak vinni ket monitort, meg gondolom mellette a HDMI is megy a geprol (a harmadikhoz), viszont kerdes, hogy azok eleg erosek-e ahhoz, hogy tudjak tolteni a gepem.
65W-os a toltoje jelenleg. -
Graphics
Jómunkásember
válasz
donjohnson
#122032
üzenetére
DVD van itthon, nekem csak a műanyag előlap kellene.
-
Graphics
Jómunkásember
DVD takarót tud valaki olcsón, sima tök egyszerű megnyomom a gombot és kinyílik, nem is annyira fontos a típusspecifikus, de egy T540p-be tennék DVD-t és nem tudom melyik front panel lenne jó hozzá.
-
Neil Watts
veterán
Erdekes volt amugy a Windows telepites, mert a Realtek wifimet nem ismerte a Windows telepito, ugyhogy vezetekes kapcsolaton keresztul raktam fel. Igy felrakta a drivereket is, es mukodik jol. Erdekes amugy, hogy a live Linuxok sem lattak a wifi modulomat.

Illetve ami meg eszembe jutott: szokasa a gepnek hogy random porgeti a ventijeit (W11 Pro x64).
Erre felraktam a Lenovo Vantage-et. Az ajanlotta a smart cooling-ot, ami alapjan Windowsban atraktam a az akkumulator profiljat power save-re, igy nem porgeti a ventit. Balanced-on volt.Van olyan beallitas, ami power save-en hagyja es amikor kell, akkor felhuzza a teljesitmenyt?

Az lenne az igazi.
Udv.
-
-
vicze
félisten
válasz
Neil Watts
#122026
üzenetére
Figyelj a frekikre ha egyik 4k csak 30Hz lesz, FHD-n lesz 60. Illetve csak kilapcsolt belső kijelzővel.
-
válasz
donjohnson
#122025
üzenetére
akad
-
Neil Watts
veterán
válasz
vicze
#122024
üzenetére
OH!
Jovok egy sorrel. Nem tudom, ezt honnan kapartad elo.Tehat ha jo a dokkolom akkor ennek ertelmeben:
* Note: DisplayPort 2 and HDMI can only has one output at a timeAz alabbi lehetseges ha jol sejtem:
2 USB-C-m van. illetve 1 HDMI. Tegyuk fel hogy az USB-C es a HDMI megosztott, ergo csak az egyik mukodik.
1. menne HDMI-rol, a masik ketto pedig az egy szem USB-C-rol, amin a dokkolo log.
3 db FHD monitort szeretnek meghajtani. Nagyobb felbontasra nincs igenyem.
-
vicze
félisten
válasz
Neil Watts
#122022
üzenetére
40AN működne, de csak két monitort kezel.
40AF csak két monitort kezel.
40AS 3-at kezel, AMD gépeknél vannak limitációk lásd a linken.Sajos ez az egész nem olyan egyszerű, sok a sávszélesség limitáció. A megadott felbontás és frekvenciákat ngyon nézd végig.
Elnézést HDMI/USB-C együtt volt a legtöbb modellen, sajnos nincs erről semmi információ, hogy T14 Gen1 Intelnél még úgy volt, ez lehet voltozott.
-
válasz
Neil Watts
#122022
üzenetére
40AS-el menne. Csak kérdés, hogy megéri-e?
Kicsivel többért 40AN-t adok, az összes gyári kábelével. -
Neil Watts
veterán
válasz
vicze
#122020
üzenetére
Ez erdekes. Van a gepen egy HDMI-m, meg ket USB-C 3.2-m.
USB-C - HDMI
USB-C - DP
HDMI - DVI atalakitokkal nem mukodik? Ezeket a limataciokat egyebkent a psref nem irta...
AN eseten meg akkor gondolom ugy menne, hogy 1 HDMI menne a laptoprol, a masik ketto meg a dokkolorol.
40AS-sel vagy AF-fel nem menne?
-
cd334
tag
válasz
Neil Watts
#122018
üzenetére
Frissítsd a dokkoló firware-t. Az korábban nekem hasonló problémán segített.
-
vicze
félisten
válasz
Neil Watts
#122018
üzenetére
40AC két digitális és 1db anlóg kimenettel támogat 3 monitort. A DP2 és HDMI az 1db közös kimenettel, csak egyik használható egyszerre.
40AC egy Thunderbolt dokk és nem hibrid, mint gen2 verziója. AMD laptopok TB-t nem támogatnak. Gen3 és újabb egyes modeljein USB4 támogatással van TB3 támogatás.
Most nem emlékszek, hogy AMD 5000-es sorozat bármilyen formában működne egy TB3 dokkolóval, de lehet hogy egyáltalán nem.Szerk: Csak tölteni fogja semmi más nem működik nem Intel laptopokkal az AC-n. Gen2 40AN kell hogy non-Imtel is menjen.
Egyébként a 3 monitor csak 2db USB-C csatlakozóval fog menni AMD esetében, mert USB-C csak 2 monort tud átvinni FHD-ban többet nem.
Illetve még egy dolog, az egyik USB-C 1 sávon van. HDMI porttal, így ha mind a lettő kijelzőre van kötve csak az egyik fog működni, mert oszott kiment a kettő között. -
donjohnson
addikt
válasz
Neil Watts
#122018
üzenetére
ha belegudsz egy usb-s egeret a dokkolóba az működik?
próbáltad egyesével rákötni a dokkolóra a monitorokat? például a hdmi-hdmi-vel kezdve? úgy felismer 1-et legalább? -
Neil Watts
veterán
Sziasztok!
Van egy T14 Gen 2-m (AMD). Fantasztikus gep. Osszesen 4 monitort tamogat (5650U van benne, egy belso, harom kulso, igy jonak gondolom)
Harom monitort szeretnek osszehozni rajta. Ehhez igenybe vettem egy 40AC dokkolot, ezen 2 DP es 1 HDMI van. A megfelelo kabelekkel csatlakoztattam a monitorokat (DP-DP, HDMI-DP, DVI-HDMI), majd utana csatlakoztatva a laptophoz, egyik monitorra sem megy ki kep.Lenovos leirasbol es forumos tapasztalatbol is azt latom, hogy a dokkolonak mukodnie kellene.
Mi lehet a gond?
Koszi!
-
fatpingvin
addikt
válasz
ricsip
#122015
üzenetére
és ezzel el is érkeztünk a probléma gyökeréhez, hogy a SaaS modellt ott kell irtani ahol éri az ember.
ha az ember ilyen okosvackokat használ, az üzembehelyezés előtti mínusz egyedik lépés kell hogy legyen teljesen függetleníteni minden olyan infrastruktúrától amit nem te kezelsz. -
Tikakukac
titán
válasz
ricsip
#122015
üzenetére
Észreveszik, persze.
Mindent meg lehet oldani. Mondom, odakint mivel az alap brutális, ezért mindenbe is belerakják a hajtást és faragnak át kocsikat totál másra. Nem lesz Tesla szerveren keresztül semmid. Na és akkor. Csinálsz sajátot és megy azon. Okosotthon ment volna a kínai szerveren át. Hipp-hopp kis fw update és máris megy itthonról, saját kiszolgálóval.
Ennyike
-
ricsip
addikt
válasz
Tikakukac
#122014
üzenetére
Csak ez olyan dolog, mint hekkelni az xboxot. Ha észreveszi a mikroszoft, bassza ki a konzolt lifetime az xbox networkből, oszt azt se fogják megmondani miért. A kocsinál meg lehet izgulni mikor veszi észre a Tesla h. nemjóváhagyott barmolást végeztek rajta. Onnantól ugrik az összes online fícsör. Egy kocsin, amin talán még az ajtónyitás is online kapcsolattal működik.
-
Tikakukac
titán
válasz
zsolti75
#122011
üzenetére
Ezek már most is megvannak, Priusoknál 800k-1.2m bármikor ráborítható. Más kérdés gazdaságos-e amúgy a dolog. És hát a matek szerint amúgy simán.
ricsip: Amicsban már mindent is csinálnak a Teslákkal meg a hajtással és akkuval, nincs feltörhetetlen rendszer, ha van rá kereslet, lesz rá kínálat. Lenovo akkukkal épp ez a baj, nem nagyon van kereslet 20 éves gépek rendes akkujaira, így szívunk.
-
vargas0502
tag
válasz
FoxiestFox
#122001
üzenetére
Hát igen, azokban még volt ktaft.
Igaz nekem már nem original ami van a T42p-ben,de még a mai napig eljátszok vele 1,5 óránál többet. Most, hogy beszéltünk róla elő is veszem egy kicsit, hogy retrozzak egy jót. 
-
-
-
ricsip
addikt
válasz
Tikakukac
#122003
üzenetére
Eladás előtt te nem kérdeztél rá erre, aki eladta jobb esetben teljesen fogalmatlan volt vagy csak nem érdekelte.
Na ezt te meg honnan tudod. Ott álltál mögöttem?
Svédektől behozott gép volt mint utána kiderítettem, a belvárosi bótos pont nem tudott semmit az előéletéről. -
ricsip
addikt
válasz
DeFranco
#122004
üzenetére
A vantage azt írja, dont tacsi-tacsi amíg a kalibráció fut.
Nem tudom mi értelme, mert nem ilyen lájtos használatban lesz utána, amikor a tényleges hátralevő időt kellene megjósolnia. De lehet h. magához a kalibrációhoz tényleg az kell, h. lassan és egyenletesen merüljön, aztán a tényleges használat közbeni merülési sebességgel utána már tud számolni. -
FoxiestFox
félisten
válasz
DeFranco
#122004
üzenetére
Ha terheled, gyorsabban merül, tehát gyorsabban végzel a lemerítési szakasszal.
Amikor ő "meríti" magának, nem csinál semmit, csak megszakítja a töltést és a betápot a táp felől, tehát a gép akkuról megy. Ő nem akaszt rá neked terhelést, olyan tempóban fog merülni, ahogy épp használva van. -
Tikakukac
titán
válasz
ricsip
#121998
üzenetére
Senki sen resetel ki semmit. Szimplán használták a gépet évekig, nem érdekelte őket, hogy 25%-nál lekapcsol a gép. Te megvetted, resetelted, így már tudja az akku, hogy amúgy a valós kapacitás csak 75%, mert kritikus az akkufesz xWh felzabálása után.
Eladás előtt te nem kérdeztél rá erre, aki eladta jobb esetben teljesen fogalmatlan volt vagy csak nem érdekelte. Mindegy is, ezen ne pörögj, van amikor ez sokkal rosszabb.
-
HSM
félisten
válasz
ricsip
#121998
üzenetére
"Mert gyanús nekem h. hirtelen így lement volna a kapacitása, hogy előtte meg 100%-nak írta UEFI-ban is"
Könnyen tud ilyen kialakulni olyan gépeknél, ahol be van állítva töltési küszöb, és sosem merítik/töltik az utolsó 20%-on túl/alá. Akkor az akku vezérlő csak tippel, hol járhat az akku, és évek távlatában elég durván el tud csúszni a valós kondíciótól pozitív és negatív irányba is. Ebből adódnak az olyan meglepetések is, amikor egyik pillanatban még mondjuk 40% töltöttséget mutat, a következőben viszont már csak 5% és töltőért kiált.
Én pl. 60%-osan vettem egy gépet, ami reset és pár ciklus után 93%-os lett. [link]
A mai napig nem csökkent valószínűleg 60%-ra: [link] .
-
FoxiestFox
félisten
válasz
vargas0502
#122000
üzenetére
Mindeközben tegnap másfél órát NFS4-eztem a T42-n akkuról, és még volt benne mikor letettem aludni. Még IBM logós Pana akku.
De haladunk előre technológiában, nah.
Új hozzászólás Aktív témák
- iPhone topik
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Elemlámpa, zseblámpa
- Motorola G86 - majdnem Edge
- alza vélemények - tapasztalatok
- Titkos szabállyal tereli a hazai megoldások felé a félvezetőgyártóit Kína
- Witcher topik
- Kuponkunyeráló
- Arch Linux
- További aktív témák...
- Dell Latitude 5440 - I5 1345U 1.6GHZ - 16Gb - 256Gb
- Hp Elitebook 840 G6 - I5 8365U 1.6GHZ - 8Gb - 256Gb
- Hp Elitebook 850 G3 15"6 - I5 6300U - 8Gb - 256Gb ssd
- Dell Latitude 5580 15.6" - I5 7200U- 8Gb - 128Gb ssd
- Panasonic CF-XZ6 AIO all-in-one laptop tablet 2k touch i5-7300u speciális ütésálló rugged
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

(Pontatlan...)
köszi. Olcsóbb volt a gép, mint ez a dokkoló




Svédektől behozott gép volt mint utána kiderítettem, a belvárosi bótos pont nem tudott semmit az előéletéről.

