-
Fototrend
iPad topik összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
kchris78
veterán
Megvenni még csak-csak, a probléma akkor jön amikor mindent szinten kell tartani, cserélni kell rendszeresen, (én ezért álltam le arról hogy a legújabb generációkat vegyem) és megtapasztalja az ember hogy micsoda amortizációs feneketlen zsák ez. (macbook pro, óra ipad telefon megvolt párhuzamosan)
-
kchris78
veterán
Mellesleg nézzetek hülyének de nekem jelenleg egyelőre feloldhatatlan "tüske" az hogy végülis a mini6-ot vettem meg a 11Pro-val szemben
. Volt Pro10.5-öm folio billentyűzettel, az sem volt akkor jó, szóval.. Azt vettem volna ugyanez lenne, csak plusz kb 80-90ezret kellett volna beletolni a vásárlásba. 
-
kchris78
veterán
válasz
ittakary
#44462
üzenetére
én ódzkodnék a használt Penciltől ha hosszútávra kell... nem cserélhető aksival ki tudja hogy volt tárolva, mélylemerülés stb.. Nekem is egy csomószor merült le csutkára és maradt úgy hetekig, mert az Apple Pencil Gen1 nem volt kikapcsolható az az egyik véglet, ha meg mindig feltöltöttem (a mágneses ezt csinálja) az meg mindig csutkára lett volna töltve az iPadre csattintva
.Klónok között van olyan ami jó Gen1 Gen2 Pencil helyett is
. Amit én vettem és itt volt rá javaslat az nem nyomásérzékeny de az nem is kell, legalább dőlésszöget tud, nem rajzolok vele. -
kchris78
veterán
válasz
Parson
#44459
üzenetére
Kis kiegészítés de már nagyon off: szerintem nem nagyon áll meg az hogy mindent IS gyakorlati formában kell tanítani.. 1-2 példa, relációs adatbázisok elmélete X. normálforma, matematikai logika stb.. valamilyen szinten be lehet hozni a gyakorlatiasságot, de ezeket nem nagyon lehet arra a most hájpolt oktatási formára átültetni (szerintem). Egyik közeli ismerősöm nagy támogatója ennek, lehet ez már generációs beidegződés de egy nagyon picit kétségbe vonnám hogy ha csak azt tanul valaki amit szeret.. egy csomó minden szeretem dolog nem-szeretem dologra építkezik.. Nehezen lehet sok mindent kihagyni.
-
kchris78
veterán
válasz
Parson
#44448
üzenetére
igen, ezzel egyet tudok érteni... Két pont van:
a) önfegyelem kérdése, ne kalandozzon el az ember mindenféle programokra, és erre talán jó az iPad mert nincs az ember szeme előtt minden egyéb program (tipikusan az Instant Messaging), csak az ami kell
b) izommemóriában legyenek azok a műveletek amik a használathoz kellenek különben esély nincs... nekem egy évig volt pencilem 2020-21 környékén aztán elhagytam
, most vettem egy klónt, hát tanulni kell valamennyire a dolgokat, gesture-üket, stb.. nem minden magától értetődő. (pont ezért is kell gondolom letenni a voksot egy jegyzetelő program mellé) -
kchris78
veterán
válasz
moleculez
#44419
üzenetére
Érdekes dolog amúgy, nekem nem volt még egyetemen ilyen cucc, csak WindowsCE H/PPC meg P/PC-k garmadája
. De a lényeg hogy amikor papírból tanultam, és félretettem a gépet, sokkal fókuszáltabb voltam mint amikor gépről próbáltam a szöveg pörgetésével fixálni a dolgokat.. Tudat alatt ott volt hogy két kattintás csak ezt megnézni azt megnézni..
Állítólag ennek van orvosi alapja is, nem tudom ki hogy van ezzel
. -
kchris78
veterán
Microsoft RDP kliens nektek is pörgeti a CPU-t? Praktikus lenne ezt használni mobilnetről de nekem melegedik a gép ha használom
, gondolom jobban is merül. Így nem annyira tökéletes az élmény... -
kchris78
veterán
válasz
ittakary
#44407
üzenetére
Ez az appok miatt van. Nem natív appok vannak már hanem csomó app igazából egy böngésző és javascript kód fut benne. A lehető legegyszerűbb funkciójú programok is képesek 100MB-okat befoglalni. 4GB RAM ilyen felhasználással kevés. Electron az egyik ilyen keretrendszer pl. Magával az oprendszerrel nincs gond.2018ban még más volt a felállás.
-
kchris78
veterán
válasz
lockdown90
#44395
üzenetére
Ebben nagyon egyetertunk. De akkor mar inkabb pro lenne sajnos...
-
kchris78
veterán
válasz
DanielLong
#44392
üzenetére
Ez nagyon nagy vitákat kavart annó. Nekem 2016-os macbook prom volt 4db TB3-as csatival.. (USB-C formátum ugye) Hatalmas előrelépés volt, nekem legalábbis, 4 port amelyikből bármelyiket bármire használhattam.. Legtöbben fennakadtak rajta, én lecseréltem több dolgomat már akkor USB-C-sre, vagy volt USB-C - végű monitorkábel (DisplayPort) Lehetett előre látni hogy úgyis ez lesz az irány, át kell állni, a kérdés csak a mikor. USB-A-s cuccokra lehet venni párszáz forintért 2cm hosszú átalakítót és kész.
MacBookokból a 2db TB4-es verzió viszont szemtelen volt igazad van, és a sok meglévő eszköz miatt talán a HDMI visszarakása is sok embernek praktikus.Szerintem ki kell nézni olyan modellt mindig amit "eltalálnak", ilyen talán a mini6, az Air5 esetleg vagy az első M1-es Pro.. vagy az M1es MacBook Pro 14.
-
kchris78
veterán
Nektek mi a véleményetek a Smart Folioról? Én nem tudok nagyon azzal kibékülni (de más nincs mert az a legjobb), hogy amikor felállítanám a gépet, kitámasztáskor PONT az a rész kerül le az asztalra ami utána a képernyőt érinti. Először feltöröl a puha minden sz.rt az asztalról bárhova is tegyem le (kosz, por morzsa stb, azért van hogy mindenhol letegyem ahol dolgozni kell), aztán meg rákeni a képernyőre... Szuper konstrukció, nem is tudom nagyon így használni emiatt.
-
kchris78
veterán
válasz
BigBlackDog
#44283
üzenetére
Itt sokaknak rossz tapasztalatuk volt vele.
-
kchris78
veterán
-
kchris78
veterán
Hol tudnak feltenni jól fóliát? Van olyan pencil ami 2.gen kompatibilis és nem az ujjat imitáló megoldás?
-
kchris78
veterán
válasz
Parson
#44249
üzenetére
Titkon én is azt remélem hogy ha beválik jobban a mini6 a mini5 helyett akkor nem veszek majd pro-max-et csak Pro-t és akkor kezelhetőbb telefonom lesz, és egy 100-assal az is olcsóbb
. Pár éve megvolt hogy 7 számjegyeket költöttem el összességében.. Ma is megvan ez de 2 évesnél újabb eszközt igyekszem nem venni azzal sokat lehet fogni ha az ember kinézi a jól sikerült - mérföldkő jellegűbb generációt és arra szavaz, legyen az telefon vagy macbook.Igazad van, végigéltem sulis gyerekként, mázlim van hogy a családban csak miattam volt egyáltalán PC így nem kellett érte veszekedni senkivel
. -
kchris78
veterán
válasz
Parson
#44244
üzenetére
Ez lutri... én ma lecseréltem a mini5-öt 6-ra. Nem teljesen boldog a szívem
, de a 3.gen Pro-val se lenne az mert nekem akkora batár.. Fogni hurcolni előszedni használni sokkal kényelmesebb, "telefon-szerűbb" az élmény mint 11"-os Pro-t. Megnyomkodtam mindegyiket, és ez jött ki. Szerettem volna a Stage-managert, hát, kihagyhatónak ítéltem azt is.. Dex-hez képest amim volt 1 évig elég vérszegény.. Android appoknál meg van már oldva a rendes átméretezés, ipad appoknál nincs, ez van. Az appoknak is támogatni kell.
5G pipa, gyorsabb proci RAM, biztosabb support (A12 vs A15) pipa, usb-c pipa, jobb kijelző pipa... Hiányzik nagyon a 120Hz de plusz 100ezer. Kell a pénz a 15 cserére inkább
.Elég jó árban van már a 11" 2.gen pro, de A12Z procival? Telefonban az XS-XR széria A12 ios18-at már kétesélyes hogy megkapja.. Ugyanez a bajom a mini5-el.
-
kchris78
veterán
Azért álomképben ne ringassuk magunkat, ez nem befektetés... Amit fél éve néztem mini6 cellular 240 alatt nem kaptam meg volna sehol használtan se, most 180-200ért azért megvan. A 2021-es pro cellular amit év elején nem kaptam volna meg 300 alatt sehol (bőven fölötte volt) azt most ki lehet fogni 240-270 körül. De, jól tartják magukat az tény.
-
kchris78
veterán
szerintetek lesz M chip miniben? nem tudom hogy prot vegyek vagy mini6-ot. kellenének a pró tulajdonságok de picit nagy… 120Hz… egy mini6 200k, egy M chipes pró 220k amit nézek, erős a késztetés hogy pro… Stage Manager, 120Hz… gyorsabb proci..
-
kchris78
veterán
válasz
BrandonXXV
#43927
üzenetére
Mini6 biztosan sokaig jo lesz meg, amikor vettem a mini5-ot akkor meg tul draga volt
. Szerintem az praktikus modell lehet, mini2 utan. -
kchris78
veterán
válasz
BrandonXXV
#43916
üzenetére
2023 lassan vege fele szerintem mar nem erdemes egy 2017-es modellbe beugrani.. A10-es azert az mar nagyon regen volt aktualis proci. Mas az ha az embernek van es nem csereli mert meg hasznalhato de most venni..
-
kchris78
veterán
válasz
consono
#43907
üzenetére
Ez a lényeg igen. Az M-es gépek viszont árban elég húzósak... Emiatt a mini5 csere mini6-ra hosszútávon csak félmegoldás lenne.. Megvan az új dizájn, az időtállóbbság az új procival, 5G támogatás... De nincs semmi funkció ami az M-es procihoz kapcsolódik.. (mondjuk külső monitor nélkül a stage managernek nem sok haszna lehet tippre...)
-
kchris78
veterán
En a minit varom M-el
. -
kchris78
veterán
WiFi: azért ne várjunk el mobil-tudást a Wifi-kliensektől. Az hogy egy mobil handoverelget egyik AP-ről a másikra az az alap wifi-nek nem része. Főleg úgy hogy az ilyen kiterjesztéseket/hekkeléseket jellemzően nem szokta az Apple támogatni (ez van).
https://support.apple.com/hu-hu/guide/deployment/dep98f116c0f/web
Ha nincs megoldva az hogy csomageldobás nélkül átmegy egyik hálóról a másikra akkor inkább ne menjen sehova.. Ne az appnak kelljen ebben az esetben túlélnie egy kapcsolat megszakadást, ha nem én kértem a wifi váltást hanem magától teszi mert gyengül a jel. -
kchris78
veterán
Egyetértek, iPaden nem lehet mindenféle tákolós módszerrel megoldani egy csomó mindent úgy mint PCn. Ott vagy nincs, vagy ki kell pengetni a dollárokat a megfelelő app-ra.. Engem is beszippantott (ismét) macbookig az Apple.. Nem tudom meddig tart ki, de ennek most időtállónak kell lennie
. Plusz:
Én azt nem értem pl hogy NTFS-t ha olvasni lehet írni MIÉRT nem? TVm frankón NTFS-t tud olvasni de ExFATot nem
.On: Mini5 A12 Bionicnak szerintetek a 17 az utolsó verzió amit megkap?
-
kchris78
veterán
válasz
adamkaa777
#43011
üzenetére
hat nem sok esely van ra. Van egy ellenorzes verzioszamra ha nem teljesul megall.
-
-
kchris78
veterán
USB-Cből követi az Apple a PD szabványt úgyhogy nem kell semmi extra.
-
kchris78
veterán
válasz
pescara
#42763
üzenetére
részben a GPS miatt, részben meg amiatt mert oké hogy mindenhol is van wifi de sokszor ha nem privát helyen van macera a wifi jelszó beszerzése, de inkább a sebesség bizonytalansága. A mobilon meg elég nagy energiát igényel a hotspot mód működtetése. Persze emiatt költséges egy külön adat kártyát fenntartani de létezhet praktikus megoldás pl MultiSIM telekomon.
-
kchris78
veterán
válasz
Franky2Ster
#42761
üzenetére
nem, nincs benne gps. en kerulnem a nem cellular megoldast ha nem kizarolag otthoni celra lesz az eszkoz.
-
kchris78
veterán
válasz
BlackJack21
#42531
üzenetére
Igen, még megéri ezt csinálni amig annyira nem régi a gép. Még 2-3 évig ha nem is lesz rá telepíthető a legújabb iPadOS, akkor is még települni fognak rá a legújabb appok amik kellenek: YT, Messenger, FB, Viber, Netflix meg ami csak kell... Utána már nem sok értelme van foglalkozni a géppel.
Még egy: hamar cseréld az aksit ha már nem sok van hátra a felfújódásig mert ha elreccsenti a kijelzőt akkor már most mehet majd a kukába az egész ahogy van.
-
kchris78
veterán
válasz
tepenzed
#42527
üzenetére
Attól függ mikor került eladásra. Ha eladták januárban és márciusban aktiválták akkor szerintem megvan az aktiválási időpontos gari, de ha fél-1 évig nem került aktiválásra mert az "okos forgalmazóknál állt" akkor azért már el fogják kérni a garipapirt hogy akkor hogy is áll a készülék a dátumokkal, igazold a dátumokat. Ami nem fog menni.
-
kchris78
veterán
nagyot tevedek ha azt mondom hogy a legolcsobb sima ipad nem feltetlenul a tartossagra van kihegyezve?
-
kchris78
veterán
marcius 1 tol emeli az Apple az ipad-ek aksi szervizelesi dijait a duplajara. Egy 3 eves ipad mini 5 cellulart érdemes megszervizeltetni? kb 300 ciklus van benne. Illetve lehetséges-e ez egyáltalán mert van egy olyan emlékem hogy ezt csak akkor lehet igénybe venni ha ténylegesen szar is az aksi... mert készülékcserével jár..
-
kchris78
veterán
-
kchris78
veterán
válasz
bmakszim
#42270
üzenetére
ez egyéni szerencse, van aki 100%-osat kap valaki 105%-os kapacitást a tervezetthez képest. Szerintem ebből jön hogy még mindig 100%-on van, nem az eredetihez hanem a tervezetthez képest.. Kimutatható degradáció akkor is van ha csak leteszi az ember és nem nyúl hozzá egy évig, nem ha használja is az ember... (ezt lehet ugye úgy minimalizálni hogy kb 60% töltés és be a hűtőbe)
-
kchris78
veterán
válasz
zioncsabi
#42196
üzenetére
lehet nem ide tartozik de en azt nem ertem hogy ezek a tokok miert ilyen nehezek. Kb 600gr egy iPad fel kilo egy ilyen billentyuzet. ennyibol egy ultrabook is kijon ami sok feladat megoldasaban urkategoria egy ipadhez kepest... (oke az uj pro a porondmesterrel mar fejlodott nade azok ara plusze egy billentyuzet pariban van egy ultrabook araval)
Billentyuzet eseten ti hogy dolgoztok amugy a geppel? Eger toll vagy kezzel odanyultok? Engem rettentoen zavar ilyenkor a kijelzot taperolni igy vettem egy egeret, de annak a nem normalis ikonja hanem az a potty... hatnemistudom aki azt kitalalta es validalta...

-
kchris78
veterán
válasz
umfrider
#42184
üzenetére
Applenek nem belefér? Szétszedi a megfelelő technológiával, és megfelelő minőségbiztositás után megy vissza a vásárlókhoz refurbished hardverként. Ezt nyilván csak apple hivatalos szervizeknél fogod megkapni akik az appletől rendelik ezeket a cuccokat és megy vissza a tiéd.. AirPods is ugyanigy működik... Ebben látszik ennek a fogyasztói hardvernek a rákfenéje: szétszedhetetlen az eszköz, és maga a hardver igazából annyira nem költséges hogy ez is belefér ahelyett hogy szét lehetne szépen szedni és kihúzni - betenni az aksit...
-
kchris78
veterán
válasz
umfrider
#42177
üzenetére
Miért ne működne? Applenek vannak azért készletei régebbi hardverekből is
. A probléma ezzel az hogy 1-2-3 évesen nem nagyon éri el az ember a 80%-ot amikor a 45000ft csereár bekövetkezne. Utána meg már minek? Van egy 50-100e Ftot érő készüléked. Csere lenne 45000 ftért. Rászánod vagy rádobsz egy kicsit és veszel inkább egy pár évvel újabb modellt, használtan aminek van mondjuk 90% aksija és sokkal gyorsabb nagyobb memo.stb... -
-
kchris78
veterán
válasz
ittakary
#42147
üzenetére
ez apptol fugg. van olyan (es egyre tobb, mondjuk valoszinu nem a streaming app de a spotify biztosan ilyen) ami elindit egy bongeszo motort es minden egy weboldal - electron. Na ezt dobatnam a szemetbe. Emiatt fut desktopon tobb bongeszo motor mikor 1 is eleg lenne a slack a spotify miatt.
-
kchris78
veterán
Áremelkedés: pár éve egy huszasért vettem talán egy használt pencilt. Ez eselytelen már?
-
kchris78
veterán
válasz
umfrider
#42106
üzenetére
fényerő fényerő és mégegyszer fényerő
. Ezzel lehet sokat nyerni. Ha lehúzza az ember kitágul a pupilla és kész
. De komolyan, a szemnek se jó és a fogyasztás legfőbb eleme ez... Főleg egy 12.9 kijelző esetén. Én 50% fölött soha nem használom, 50-100 között sokkal kisebb változást érzékelek szubjektíven (a nitet biztos ki lehet mérni) mint 0-50% között. -
kchris78
veterán
Hogy lehet azt megoldani hogy ha van egy iPadem és rajta vannak a szokásos appok akkor a telefon mellett párhuzamosan minden messenger/stbstb üzenerte ne csörögjön fel az is? Nyilván kiirtani nem szeretném az értesítéseket mert ha azt használom lássam ott dolgozva hogy jön valami... Melyik lehet az az értesítésfajta ezekre az appokra ami legjobb átmenet? (most PC-n dolgozva jelez a PC, jelez a telefon és az Ipad is
többféle app üzenetre: messenger, slack...). -
kchris78
veterán
[link] Ha valakit érdekel, kicsit körülnéztem azért és én szerintem ez eredeti Apple cucc, gondolom nem viszi már senki és megmaradt... Jóáron
. Istyle meg hasonlók 22e... -
kchris78
veterán
válasz
Kókuszdió
#42039
üzenetére
Majd írok tapasztalatokat
. Még nincs minden fenn nem vettem birtokba teljesen... Telefon 13PM, 16.1-ig nem mertem én se upgrade-elni, aztán meg IPSW-fájlból tettem fel a 16.1-et
.
Ja és a legfontosabb hogy a zasszonynak még el kell mondani, a mondás az volt utoljára hogy nem kell már tablet mert minek
. -
kchris78
veterán
Na hello, újra csatlakoztam az iPad tulajokhoz
. Mini5, a mini6 helyett, azt gondoltam hogy már nem lesz ilyen régi dizájnú apple készülékem de lett
. Nem adok 200 ropit egy 6-osért, az 5ös 100 volt.. Főleg mai helyzetben. Végigújtam az összes piaci oldalt és végül találtam egy Cellulart patika állapotban 100-ért... Magánszemélytől. Remélem ebben még lesz 1-2-3 év támogatás ebben ha jól emlékszem nem is az első Bionic (A12) CPU van. A 3GB mondjuk nem a legvaskosabb... -
kchris78
veterán
ipad mini 5 megéri használtan? vennék 6-ot de annyira drága és funkcionalitás szerint az 5 is elég. Sebesség ilyesmi. normál felhasználás fórumozás... Mennyi ios frissítés várható? (de ha nem jön be ezen már nem sokat vesztek... elnézve az air2 árát)
Egy más jellegű kérdés: van ipadre olyan böngésző ami mutat konzolt/dev mode tabot?
-
kchris78
veterán
válasz
SharpSA
#34981
üzenetére
Igen, en is ezert jottem elo ezzel: cafoljatok meg de az amoled elott nemigen volt fekete alapon feher betu mert addig nem volt ok erre... oke volt par weboldal de nem volt se oprendszer ilyen se alkalmazas.. azazhogy volt, win3.11ben is volt ilyen paletta de sehol nem lattam. Kijott a fogyasztas meg a kisebb pixel elhasznalodas miatt es hype lett belole. koromsotetben elvileg nem is jo egyaltalan olvasni persze az orvosok sincsenek egy velemenyen igazabol.
-
kchris78
veterán
válasz
szabonagyur
#34868
üzenetére
-
kchris78
veterán
szerintetek 300-ért M1 cellular megéri? (3hó gari a
egy 2017-es Prot cserélnék, a sebessége meg minden megfelelő igazából.. csak szerintem még most ér valamit, még most jó az aksija.. még most támogatott.. (bár ha muterék air2-ese is támogatott még..) De funkcióban is többet adna: USB-C-vel az eladott rMBP kábelei mind használhatók lennének), egy multiport kb dokkolóként tudna működni.. -
kchris78
veterán
ipad probol jobb a nagyobb ha nem kell rajzolni videot szetkeszteni? mivel nem ablakos mint a dex, van ertelme azon kivul hogy nagyobbak lehetnek a feliratok? (nem M1-re gondoltam ugyhogy a miniled nem aktualis)
Új hozzászólás Aktív témák
- MacSzerez.com - iPad Pro 12.9" / M2 / Asztro / Wifi + Cellular / 256GB / Garancia
- Apple iPad Pro 9.7 (A1674) 32GB Wi-Fi + Cellular - Asztroszürke (Jelszavas)
- Samsung Tab A9 4/64GB "ÚJ" közel 1 év jótállás
- Apple iPad 5. generáció (A1822) 128GB, asztroszürke
- iKing.hu Samsung Galaxy Tab S9 Ultra 12/256GB fekete használt 6 hónap garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
. Volt Pro10.5-öm folio billentyűzettel, az sem volt akkor jó, szóval.. Azt vettem volna ugyanez lenne, csak plusz kb 80-90ezret kellett volna beletolni a vásárlásba. 
, de mondjuk 60,000 hogy M1 legyen. Az elődje A12Z, szerintem az gyenge láncszem lesz amikor kiadják hogy mikor tűnik el a támogatottak listájáról, illetve legyen már 5G.
