-
Fototrend
JavaScript != Java (A JavaScript nem összekeverendő a Javával, két különböző programozási nyelvről van szó!)
Új hozzászólás Aktív témák
-
nevemfel
senior tag
Konkrétumok nélkül nem tudom megítélni, hogy az a többezer sor vajon fölösleges vagy sem.
A HTML nem csak az oldal struktúráját tartalmazza, hanem a tartalmat is. (kivéve a nem szöveges tartalmakat, mint amilyenek a képek, videók)
A CSS-nek sokszor fel kell készülnie arra, hogy a sokféle készüléken sokféle böngésző van, és nem elhanyagolható számú sor kell ahhoz, hogy egyformára hozza ezeket a különféle kliens szoftvereket (CSS reset).
A JS sokszor komplett reaktív frameworkot rejt magában, ami arra kell, hogy ne kézzel kelljen "ajaxosítani" a kliens-szerver közti interakciót.
Igen, ezek a frameworkok sokszor feleslegesen nagynak tűnnek, de ha ennek nincs negatív hatása a szoftver használójára, nem lassú tőle sem a kliens, sem a szerver, sem a kettő közti kommunikáció, vagy nem _emiatt_ lassú, nem kell foglalkozni vele túl sokat.
A szoftverfejlesztők sokszor milliós havi bérét sok cégnek nem egyszerű kigazdálkodnia, ezért a legfontosabb tényező, hogy a fejlesztő gyorsan tudjon dolgozni, és a frameworkok erre vannak kitalálva. Persze ha egy szoftver nem hatékonyan használja az erőforrásokat, az ronthatja a szoftver minőségét, de idő-, és pénzkidobás olyan dolgot optimalizálni, ami jó eséllyel nem lesz szűk keresztmetszet.
Ja igen, még egy érv az elterjedt frameworkok használata mellett: Jó eséllyel nem te leszel az egyetlen, aki hozzányúl a kódhoz, és ilyenkor jól jöhet az, hogy olyan frameworkot használsz, amit a kollégáid is ismernek.
Új hozzászólás Aktív témák
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- eldiablo: 30 év után szakítottunk, de azért még beszélünk...
- Gyúrósok ide!
- World of Tanks - MMO
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- OLED TV topic
- Telekom mobilszolgáltatások
- Elden Ring
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Projektor topic
- További aktív témák...
- magyar billentyűzet - 171 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- ÚJ könyv: Walter Isaacson Elos Musk - keménykötésű
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Microsoft: Windows / Office / Server / Stb.
- Sandisk Extreme Portable SSD 2TB!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

