Új hozzászólás Aktív témák
-
betonfelhő
tag
a közteret figyelő kamera által rögzített képen lévő autó felnijének közepén tükröződő, szembe jövő autó rendszámtáblájának baloldali rögzítőcsavarján tükröződő gyalogos arca.
-
-
Fishor
senior tag
SZiazstok!
Ne haradgudjatok, már látom hogy nem vágok témába, de nem találtam oylan részt amihez ez illene.
Az lenne a kérdésem, mi lehet az oka és a megoldása, hogy egy képet ha el akarok menteni, akkor kinagyítom a neten, rámegyek jobb klikk kép mentése más néven elmentem adott heylre, úgy csinál mintha mentené, de utána mégsincs a kép sehol. Mi lehet ennek az oka és megodlása?Üdv: Fishor
-
optikus
senior tag
csak epp kene valami vektoros keprogzitot is kitalalni hozza...
meg ugye ahhoz hogy tobb reszletet lass tobb vektort kell rogziteni (egy gorbet hiaba nagyitasz 2xersese azon tobb reszlet nem lesz max nem szorosodik mint egy pixel), tobb vektor meg tobb tarhely.Buy books not gear.
-
JetiRulez
őstag
Hali!
Keresgéltem, de nem nagyon találtam 75cm-nél nagyobb TV kép nagyítót. Vagy ne is keressek? A minőségromlás annyira nem számít nálam csak a képméret.
Kösz."Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."
-
pBandi
tag
El kellene rugaszkodni ettől a pixel alapú világtól, dobjuk ki a fenébe... Ha a kép vektoros formában van, akkor az bármeddig nagyitható minőségromlás nélkül. Már csak a hozzá való hardvert kell kitaláni, ha még nem létezne, amiben egyáltalán nem vagyok biztos...
...
-
Tecumseh
csendes tag
Nem akkora baromság ez.
Próbáljátok ki a Shortcut cég Photozoom nevű programját.
Elég szép eredményeket lehet vele elérni. Persze nem olyat, mint a filmekben. Szarból ez se tud várat építeni. Elég sok algoritmust tud a program, sokmindent be lehet állítani. A saját fejlesztésű S-Spline technológiát javasolják, de mondom, sokmindent be lehet állítani. Persze a hatás nagyban függ az eredeti kép minőségétől is. Minél jobb a minősége, annál jobbak lesznek a nagyítások. -
parandroid
félisten
válasz oceanearth #33 üzenetére
Természetesen a topiknyitónak szólt a hozzászólás, csak a te gondolat-menetedet vittem tovább, ezért ott kattintottam a válaszra. Bocsánat.
pI talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.
-
oceanearth
őstag
válasz parandroid #32 üzenetére
sztem valamnit félre olvastál. én nem vágyok semmi ilyesmire. pontosan tudom a technika határait és nem akarok képet nagyítani minőségromlás nélkül. sztem valamit félre néztél. ez a válaszod talán a topik nyitójának mehtett volna
-
parandroid
félisten
válasz oceanearth #31 üzenetére
Valóban, ha már ilyesmire vágysz, akkor mér a valós idejű műholdas fényképezés is közelebb van és könnyebben megvalósítható - azaz, hogy a gépeden látod, hogy mit látnak a műholdak, kedvedre nézegetheted ezt, zoomolhatsz, és forgathatod, illetve válogathatsz közülük. Szép álom, de kivitelezhető, mondjuk úgy pár évtizeden belül. A gyerekeink már lehet, hogy ilyet fognak játszani GoogleEarth helyett. Az más kérdés, hogy védelmi szempontból ez tűrhetetlen lenne, és amíg nincs világbéke, addig ez nem lesz elérhető egyszerű halandók számára.
Azt tanácsolnám, ha ilyesmire vágsz, menj el hírszerzőnek a CIA-hez.
pI talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.
-
Dávidxxx
aktív tag
Egy világ dőlt össze bennem... de azért nem adom fel a reményt! Ki tudja? Lehet hogy nemsokára valahogy megoldják ezeket a problémákat és tényleg sikerülni fog a filmes trükk! Miért is ne?
Régen, még azt mondták, hogy a Föld lapos... -
zLegolas
őstag
Ja, az említett szűrőket akkor lehet igazándiból a fenti céllal eredményesen alkalmazni, ha tisztában van az ember a kédéses szűrő v. eljárás elméleti alapjaival, merthogy egy képet akár 3-4-5 egymást követő szűrőn is át kell ereszteni a megfelelő sorrendben a kívánt eredmény eléréséhez.
A vaktában tipitapi nem az igazi.Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!
-
zLegolas
őstag
Na majd én megmondom a frankót!
Az a helyzet, hogy lehet is meg nem is. Ami a filmekben van, az baromság. (tükörkép egy fél VHS kockán, ''rá tudsz menni?'' ''megpróbálom'', oszt előjön a pasi, és meg lehet mondani mikor borotválkozott... Ilyen nincs, semmi okos ember okos programja nem csinálja meg.
Vannak viszont matematikai képjavító algoritmusok, amik mindenféle integrálási, Gauss, Fourier-analízis meg inverz-Fourier stb... eljárásokkal képesek ilyesmire. Ezeket használják a műholdas/repcsis stb... képek feljavításához, meg használhatod Te is a Photoshop, Gimp, mittomén programokban, mindenféle szűrők néven érdemes őket keresni. Ennél tudományosabb/fantasztikusabb módszerek tudtommal nem léteznek. Jó sokat tudnék írni az élkeresési, élkiemelési, szűrési, stb.. módszerekről, de inkább keressen rá az érdeklődő a TULIPP nevű magyar programra, na az tananyagszerűen foglalkozik a kérdéssel. Egy CD+könyv, mintafájlokkal, mintaképekkel...
+ van pár képem az eljárás éles alkalmazásáról, repcsiknek pl. nem csak a típusa, hanem az oldalszáma is leolvasható a beavatkozás után...
Google, az első pár találatban benne van.Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!
-
luciferc
őstag
válasz ActionMan #23 üzenetére
és felismernek bizonyos szabályszerűségeket bennük, elemeznek sok képet róluk meg stb. és kidolgoznak egy bonyolult modellen alapuló algoritmust, ami elég jó eséllyel képes a kis koala maci fejéből a sok tanulmányozott korábbi koala maci fejét és a kutatók IQ-ját felhasználva nagy és jó minőségű koala macit varászolni a megrendelők legnagyobb megelégedésére.
hm. szvsz ez nem ilyen egyszerű, mert az a nagy és jó minőségű koala maci kép ugyan tartalmazza az eredeti kép információit, de elkeverve mindenféle egyéb, a képhez korábban nem tartozó információval. Vagyis amit leírtál, az egy objektumra kihegyezett interpoláció, és mint ilyen, nagy kérdőjelekkel kell kezelni, ugyanis gőzöd nem lesz arról, hogy a koala maci fején melyik folt valós, és melyik az interpoláció műterméke. vagyis az elégedett megrendelő még nagyobb szarban lehet, mint korábban volt.
természetesen a ''módszered'' használható, de szvsz inkább olyan jellegű dolgoknál, mint a rendszám, ahol viszonylag kevés jel képi objektum fordul elő, de ekkor is figyelembe kell venni, hogy bizony lehet, hogy az a nagyon homályos fotó kiélesítve tartalmaz nem eredetileg is benne lévő információt, vagyis ha pl a rendszám egy betűje F, akkor bizony az akár E betű is lehet, és fordítva. -
Pompi
MODERÁTOR
válasz somodisoma #24 üzenetére
A programok amiket linkeltem azok is fraktálosak.
Bizonyos határon belül jól használhatók.
Leginkább nyomdai előkészítésben használhatók, amikor nem megfelelő méretü képet kell nyomtatni, előhívatni. Sokszor előfordul, hogy a hozzá nem értő megrendelők web-re szánt képeket kívánnak nyomtatásban látni. Ezekkel a progikkal azért elég jó eredményt el lehet érni szerintem.
Aki szerint butaság és hülyeség, az próbálja ki hátha meglepődik...Feel Good Inc.
-
somodisoma
senior tag
fif kiterjesztéssel léteznek olyan képek (fractal image... vagy ilyesmi), amik elég jól nagyíthatók, mert a közbenső pixeleket kiszámolja, hogy mi lehet ott. Sima jpg filet is át lehet konvertálni ebbe. jpg-nél jobban volt nagytható, de nem tökéletes ez sem.
A Világ IQ-ja állandó, csak egyre többen vagyunk rá!
-
ActionMan
tag
''Pedig butaság.''
Pedig nem az.
Először is én nem véletlenül fogalmaztam olyan általánosan. Egy szóval sem mondtam, hogy szerintem létezik progi, ami a filmekben látottakra képes.
A fő mondanivalóm az volt, hogy amit elsőre sokszor elvetünk az addig rendelkezésre álló információk alapján, az később, ahogy egyre többet megtudunk az adott területről, finomodik és a véleményünk akár homlokegyenest meg is változhat.
Természetesen, már akkor, amikor a fenti hsz-em megszültem, tudtam, hogy egy kép annyi infót tartalmaz, ami látunk rajta és nem lehet csak úgy a ''semmiből'' kitalálni, hogy a nagyításnál mivel egészítsük ki.
Viszont mint utaltam rá, egyáltalán nem tartom annyira elképzelhetetlennek, hogy valami komoly célzott kutatómunka eredményeképp nagyon okos és tanult emberek ki tudnak dolgozni valami bonyolult algoritmust, progit, eszköszt stb., ami mittomén milyen korlátok között elmés módon mégis képes azokat a hiányzó információkat előállítani és jó minőségben élesen nagyítani.
A hirtelen leugatások tömegét elkerülendő, leírom, hogy kb. mit tudok elképzelni és mit értek azalatt, hogy ''korlátok között''.
Pl. az a bizonyos speciális megrendő nem akar minden képet ilyen jó minőségben nagyítani, mert a munkájához nincs arra szükség és mert mondjuk nem is lehetséges, hanem neki elég pl.csak koala macikat ( ) ábrázoló képeket jó minőségben kinagyítani tudó eszköz is. Na most ekkor az okos kutatók erőteljesen és szinte perverz módon elkezdik tanulmányozni a koala macikat (azok legnagyobb sérelmére vagy tudtuk nélkül) és felismernek bizonyos szabályszerűségeket bennük, elemeznek sok képet róluk meg stb. és kidolgoznak egy bonyolult modellen alapuló algoritmust, ami elég jó eséllyel képes a kis koala maci fejéből a sok tanulmányozott korábbi koala maci fejét és a kutatók IQ-ját felhasználva nagy és jó minőségű koala macit varászolni a megrendelők legnagyobb megelégedésére. És íme End of Story. Thx All!''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''
-
Protezis
őstag
Jót röhögök amikor filmekben egy elmosódott sz@r képen nagynehezen kiszúrják a rendszámotáblát, ránagyítanak, és tökéletesen olvashatóvá válik.
-
jerry311
nagyúr
Pedig butaság.
Csak gondold át, van egy 1024*768-as képed. Ezen a képen egy arc legyen mondjuk 128*128 pixel. Látszik, ami látszik... Ha elkezded nagyítani a számítógép nem fogja kitalálni, hogy a 1587. rózsaszín pixelből mi legyen ha a nagyítás miatt 1*1-ről 4*4 területet kell lefednie. Persze tud interpolálni meg minden, és egész türhető is lehet a nagyítás, de nem tud olyan részleteket kitalálni amik nincsenek a képen, mert kicsi volt a felbontása.
Egy csoportképre ránagyítva sosem fogod azt a képet kapni, mintha ugyanezt megteszed egy nagyfelbontású portréval... -
Flashy
veterán
vázlatosan: vagy pixeles lesz, vagy homályos. plusz információt a titkosszolgálatok sem tudnak egy adott képhez hozzákitalálni. különböző szűrőkkel lehet játszadozni, éldetektálás, kontraszt kiemelés, olyan nem lesz mint a filmekben, de esetleg fel lehet ismerni plusz dolgokat a képen.
volt egyik filmben olyan hogy rácsatlakoztak notebookkal egy műholdra a dzsungel közepéből, és a műhold által rögzített képet visszatekerve visszakövettek egy autót a dzsungelban, megnézték hogy honnan jött, de a ''műholdkép'' nem felülnézetből mutatta hanem mintha helikopter követte volna az autót -
zsiga667
addikt
Igazából nem is a nagy felbontás az igazán fontos, hanem az hogy mennyire friss a kép. A titkosszolgálatoknál olyan képek vannak amiket pár perce/órája készítettek a műhódok, a köznépnek meg odadobják a 2-3 éves képeket.
Felbontásról csak annyit, hogy már a 70-es években az SR-71 fedélzetén lévő kamerák le tudtak fotózni utazómagasságból egy karórát úgy hogy látszott rajta a pontos idő... -
_Gudella
senior tag
válasz oceanearth #13 üzenetére
Itt nem arró volt szó, hogy már eleve brutális felbontású képed van, még a Google-nél ez a helyzet.... amúgy az tényleg elgondolkodtató, hogy ha ilyen felbontású felvételeket ingyenesen a nép rendelkezésére bocsájtanak, milyenek lehetnek a titkosszolgálatoknál és hasonlóknál...
-
parandroid
félisten
Átneveztem a témát, legközelebb próbálj meg informatívabb címet adni. Ja, és nem kell mindnet elhinni, amit a filmekben látsz, nehogy te is kiugorj egy repülőből, mint a svarcenegger, hogy valaki biztos elkap...
pI talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.
-
Pompi
MODERÁTOR
Egyrészt javaslom legközelebb próbálj meg valami informatívabb topik címet kitalálni...
Másrészt, léteznek olyan programok, Photoshop pluginek, amikkel egész szépen lehet bizonyos korlátok között képeket felnagyítani, persze ahogy már mások is elmondták szarból nem lehet várat építeni.
Két ismertebb cucc:
Genuine Fractals PrintPro
Bővebben: link
PhotoZoom (régi nevén S-Spline)
Bővebben: linkFeel Good Inc.
-
AMD!4ever
őstag
Vagy a legujabb marsszonda.14ccd-t épitettek egybe és asszem többmint 1 gigapixeles képeket készit......
Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!
-
ActionMan
tag
Szerintem nem olyan nagy baromság.
Csak akkor tűník olyan elképzelhetetlennek, ha szokványos user fejjel gondolkodunk és azokat a progikat képzeljük hozzá segédeszközül, amik számunkra elérhetőek és bár némelyik (pl. Photoshop stb) hatalmas tudású, ilyet azért mégsem tud. Viszont nem tudhatjuk, hogy ''speciláis'' megrendelők számára (pl. titkosszolgálatok, nyomozóhatóságok stb.) mekkora befektetéssel és milyen komoly kutatással milyen segédeszközöket fejlesztettek már ki.
Kicsit általánosan fogalmaztam.''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''
-
hali01
őstag
Esetleg tudom ajánlani a hubble űrteleszkópot és nem kell trükközni utánna
-
vtechun
veterán
ez baromsag
-
AMD!4ever
őstag
16 megapixeles Canon eos MARK II-vel (vagymivel)
azért már elég szépen nagyitgathatsz...Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!
-
Doki16
addikt
Ez egy nagy baromság sztem a kép eredti méreténél jobb minöséget nem kaphatsz nagyítva.
A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.
-
Dávidxxx
aktív tag
Sziasztok!
A filmekben néha lehet látni olyan dolgokat hogy csinálnak egy képet, hazaviszk majd a számitogépen kinagyitanak egyes részeket méghozzá egész szép minőségben. Létezik ilyen program ami meg tudja ezt csinálni (zoomolás során nem romlik ''nagyon'' a kép, vagy nemtom hogy csinálják...) ? Vagy ne is álmodozzak ilyesmiről?
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest