Új hozzászólás Aktív témák
-
Kidus
őstag
válasz
Jovanny2
#10175
üzenetére
Akartam is kerdezni titeket, milyen fajta munkakutya kepzesek letezhetnek, ami nem foglal magaban romok kozul mentest. Valoszinuleg vizi-hegyi mentesre sem alkalmas, vakvezetonek meg nem szeretnem mert az odaados en meg ot senkinek

De ha van mas, ami jatszhat, arra nagyon kivancsi lennek. -
Kidus
őstag
válasz
moddingR
#10173
üzenetére
Vereb-pointer, vagy Dan dog-pointer.
Most varjuk a dns tesztet
Nagyon kivancsi vagyok, mert gondolkodom rajta, hogy munkakutyat csinalok belole, es ahhoz tudnom kell, milyen a dominanas fajta, ergo miben lehet a legjobb
Eddig asasban meg vadaszasban nyero
Es hihetetlen nyugodt, meg az is lehet, hogy labi is van benne.
Alig varom, hogy kideruljon. Meg egy honap! -
Kidus
őstag
-
Kidus
őstag
Vincent meg en kimentunk egyet a parkba tegnap

-
Kidus
őstag
Ha megnezte akkor ezek szerint tenyleg nem az lesz, hanem a bolhassag, de kell neki ido amig elmulik a viszketes, adjatok neki par napot, tudom hogy rossz nezni, de a legjobb megoldas a jo semmi ilyenkor. Varni kell, megtettetek amit meg lehet.
Ha nem javul/mulik, akkor lehet ujra vinni es atnezik/mas ok utan is vizsgalodnak.
Nem jo szarra tolni szerekkel, neki is artalmas ha tul sok. -
Kidus
őstag
válasz
Nova96
#10127
üzenetére
Meg kicsit meg van illetodve, tegnap elott hoztuk ki a menhelyrol

Eddig nagyon jo kutya, nyugodt, hihetetlen jol viselkedik a macskakkal is, szobatisztasag is megy egyelore, elso nap volt egy baleset de ahogy raszoltam, azonnal megertette.
Meg csak 4 honapos, ugyhogy eleg sokszor jarkalok vele ki, de jo lesz ez, alakul
-
Kidus
őstag
válasz
Winner_hun
#10082
üzenetére

-
Kidus
őstag
válasz
canniball
#10051
üzenetére
Frontline spray, utana varni fel napot-napot es furdetni ( sima viz esetleg kutyasampon, nem kell bolhairtos ).
Utana spot-on ( a ketto kozul valamelyik ami fel lett mar sorolva tokeletes ).
Nekem ez mindig bejott, nagyon bolhas allatnal is mukodnie kell.
ES!
Ugye bolhak a fekhelyen is vannak, mindenhol ahol a kutya megfordul, pledeket-pokrocokat kimosni es frontline spray, ami nem moshato de lemoshato felulet, azt is letisztitani es esetleg oda is spray.
A vakarozas ( ahogy irtak is ) maradhat egy ideig, lenyeg hogy bolhautanpotlas ne legyen. -
Kidus
őstag
válasz
kenwood3
#9944
üzenetére
Amiatt biztosan nem, altatasban elofordul, hogy megallnak, de nagyon ritka. O pont belefutott. Emberek is halnak meg, nincs szaz szazalekos garancia soha.
Viszont meghosszabbithatod az eletet, es elejet veheted egy nem kivant alomnak, es sanyaru sorsu kiskutyaknak.
Azt sem kivanom neked, hogy fel kelljen nevelni egy almot ha baleset lesz, ne tudd meg... nincs az az ido, ami eleg nekik.
Nem lehet eleget takaritani utanuk, eleget etetni oket, eleget foglalkozni veluk, es akkor meg a kotelezo orvosi koltsegekrol nem is esett szo, feregtelenites, elso oltasok, netan ha valamelyiknek baja van, vagy a szukanak lesz stb....
Szoval vagy mutet, vagy elzarod mindig mikor tuzel es nem mehet sehova. Felteve hogy elkapod mikor tuzel, mert nem mindig olyan egyertelmu.
En meg ezt nem tennem szivesen. Ket-harom hetig bezarni az allatot, vagy kitenni egy szar napnak, en utobbit valasztanam. -
-
Kidus
őstag
válasz
kenwood3
#9938
üzenetére
Nagyon sajnalatos ha nem vagy az ivartalanitas mellett, nagyon sok a menhelyeken a kutya, es ha esetleg megis sikerul parozniuk, mit csinalsz 8-10 kiskutyaval? Sok mindent vegig kell gondolni itt azert, de a te dolgod.
Kis info:
A tuzeles kb 3 hetig tart, a masodik het vegefele mar nagyon kell figyelni, kb 12-13 nap korul, onnantol barmikor parozhatnak. Nem csak a tieddel, hanem masik kannal is, aki egy 2 meteres keritest siman atmaszik, ha ugy adodik.
Nem a kant kell elzarni, hanem a szukat. Egyiknek sem fog tetszeni a "hely", mert parozni akarnak. Nyuszites normalis, nem faj senkinek semmi, oszton.
Ha megis sikerulne osszejonniuk es vemhes lesz a szuka, szinten az ivartalanitast ajanlanam, esetleg ha fajtatisztak es nincs rokonsag a szulok kozt, akkor nem, de akkor is kemeny kiskutyazni es utana elhelyezni oket, orvosi koltsegek stb....Na meg egy link neked.
-
Kidus
őstag
válasz
MmDorian
#9902
üzenetére
Egybol ez ugrott be

Edes! -
Kidus
őstag
válasz
Winner_hun
#9083
üzenetére
Nagyon jo

-
Kidus
őstag
-
Kidus
őstag
válasz
Winner_hun
#8137
üzenetére
Nekem az elso kutyam az elso uton okadott egyet, tobbszor nem.
A masodik kutyam, amelyiket nem is tudtam emiatt megtartani, minden egyes uton szanaszet stresszelte magat es vegig okadta, hugyozta, fosta az utat. Szo szerint.
Ugy mentunk, hogy pont ezert nem kapott mar elozo nap csak reggel kajat, aztan egesz nap semmi, es masnap sem kapott, ennek ellenere is ( nem tudom, hogy a francba ) mindig tudott hanyni valamit. Remegett, rettegett, vonyitott. Utazni meg muszaj volt minden heten ketszer. Elvezet volt neki is, nekem is.
A harmadik kutyam, aki most otthon leledzik, az elso pillanattol imadta a kocsit. Ugy viselkedett, mint egy kiskiraly, belakta a hatso felet, figyelte a forgalmat, szanaszet nyalazta az ablakot, es baromi buszke volt magara, hogy ott ulhet a hatso ulesen. Aztan ugy fel ora utan, foleg ha valami rohadt hangos zene is volt melle, melyen huzta a lobort, keresztbe terulve az ulesen. Igazi auto-betyar kutya volt
-
Kidus
őstag
válasz
macikos
#8106
üzenetére
Hat igen, kicsi az nem lesz, tenyleg 8-10 hetes lehet ranezesre, az is biztos, hogy kicsi nem lesz, viszont a tappancsok meg nem olyan nagyok, hogy kaukazusi meretet mondanek, inkabb en is nemetjuhi ( vagy barmi mas nj.meretu ) - kaukazusi keverekre saccolok.
Szep lesz, az egesz biztos. Es nagyon okos feje van, vigyazz vele
-
Kidus
őstag
Komondornal a 7 ev mar senior, szerintem vehetsz neki nyugodtan olyan tapot.
Vehetsz kiegeszito vitamonokat, esetleg ha turi magan, akkor olyan napokon, mikor rohadt hideg van, azt a mellenyszeru izet, az is vedi kicsit.
Meg szelvedett hely, ahova behuzodhat, infra jo otlet lehet peldaul, de a komondor eleg kemeny kutya, ha nem beteges, renben van az immunrendszere, nem kene hogy baja legyen.
Fekvohely mindenkepp legyen neki olyan, ami rongy vagy osszehajtott pled, ne a betonon-fagyott foldon fekudjon.
Masik megoldas lehet meg melegito parna, ha van haza/kucko, rongy ala be lehet tenni, konnektorba bedug, infranal meg jobb megoldas is, kiveve ha ragcsalna a kabelt.Ennyi jut eszembe

-
Kidus
őstag
válasz
Gyuri27
#7781
üzenetére
Puli tokeletes.
Jo hazorzo, jol elvan kint hidegben-melegben, macskakkal osszeszoktatva elvan veluk, csak csaladban bizik, de nem igenyel kulonosebb foglalkozast sem.
Bar azert nem art egyik kutyanal sem a neveles es a jatek, meg hogy ranezzenek minden nap kicsit.
Az meg, hogy nem turja fel a kertet, megint neveles kerdese, bar puli inkabb osszetereli a viragokat.... -
Kidus
őstag
válasz
CurrentValue
#7475
üzenetére
Hat szegeny jol rafazott. Sok simogatas, torodes, attol jobban is gyogyul

-
Kidus
őstag
Szerintem nincs ezzel semmi gond, nem tuntek kiheztetett allatoknak, mindegyik jo formaban volt, egymast sem martak, es gondolom nem egy korben kapnak enni. Vagy azt tudom elkepzelni, hogy ketszer kis elteressel, vagy reggel-este, esetleg szarazat kitesznek nekik, husit meg igy extraba.
Kivancsi vagyok, hogy mashogy lehet ennyi kutyat etetni
-
Kidus
őstag
Igen, hat igazsag szerint foldhoz kell csapni abban a pillanatban, de ha van a csaladban idos, vagy gyerek, akkor ez mar joval nehezebb dolog, foleg egy 30+ kilos kutyanal.
Van csomo oldal, ami ezzel foglalkozik, es meg tobb modszer, hogy mashogy lehet a kutyat betolni a helyere a rangsorban, de minden kutyanal es csaladnal ( falkaban ) mas mukodik.
En azt tennem, hogy olvasgatok jo sokat, esetleg kutyakikepzovel beszelnek, ha van elerheto/ismeros, hatha van valahol valami ultimate okossag. -
Kidus
őstag
Az en spanielem nem mert bemenni egy hetig a vizbe, hiaba dobaltam neki botot, hiaba latott madarat, tobbi kutyat, akkor sem.
Meguntam, levittem a Dunara, es jo ivesen behajitottam a stegrol.
Ezt meg eljatszottuk ketszer, kozben megdicsertem jol, onnantol nem volt problema.
Illetve volt, nem akart kijonni.
A tulparton uszott a kacsak utan arral szemben....
-
Kidus
őstag
Teny, hogy a kutya helye ott van, ahova a gazdaja tette.
Nem mehet el anelkul, hogy elengedned. Ha nem megy a szofogadas, tanitani kell addig, amig nem marad. Kezdheted mondjuk szamara kellemesebb helyben maradasos dolgokkal, nem egyol kefe.
Nyugtatozni is lehet, komolyabb veszelye nincs, nyilvan nem kell lenyomni minden heten ketszer. De talan jobb megtanitani neki, hogy ott marad, ahova "tetted".
Vagy lehetoseg szerint usztatni, furdetni, sima locsolo-csovel is megfelel![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Azzal nyilvan nem ertek egyet, hogy a szor apolasa felesleges lenne.... de nem nagyon szeretnek vitatkozni rajta

-
Kidus
őstag
válasz
total90
#6746
üzenetére
Olyan nincs, hogy a kutya elkapja a gazdaja kezet.
Olyan foleg nincs, hogy eloled orzi a kajas talat, mert az ove miutan megkapta. Addig az ove amig a fonok ugy gondolja.
Ilyenkor vagy pofon ahogy nalad tortent, vagy talan jobb megragadni a nyaka 2 oldalanal hatulrol/fentrol, oldalra dobni ( labait alola ki ), foldre le es nyakat lenyomni. Kozben jol lecseszni tan.
Ez hasonlit ahhoz, amit egy falkavezer csinalna, jobban ert belole talan, mint a pofonbol.
Leirva eleg hulyen hangzik meg durvanak is, de semmi kulonos.
Talan itt valamennyire latszik ez a lenyomas, csak te ugye kezzel-labbal, nem foggal/testtel
( Felemelni grabancnal es razni azert nem jo mert ahhoz tul nagy sztem, es ha mondjuk valoban probalkozik, konnyebben elkapja a kezed is. Kisebb kutyanal jobban mukodo dolog, mas kerdes hogy ok nem probalkoznak fonokoskodessel ha jol vannak nevelve, nagyobbak tobb esellyel elmondasok/tapasztalatok alapjan )
Szoval szerintem siman beprobalkozott kicsit, de ha helyre tetted, nem hiszem hogy tobbet fog. Legalabbis nalad biztos nem.
-
Kidus
őstag
válasz
Winner_hun
#6501
üzenetére
En azzal szorakoztam regen, hogy az orrara tettem a kajat.
Forgatta a fejet de a kaja meg ott maradt
Aztan mikor kirohogtem magam, akkor "tied" utan fel mp-re mar nem volt kaja
Valamiert ezt nagyon gyorsan sikerult megtanitani mindket kutyamnak.Meg tudtam csinalni azt is, hogy a pofalebenyebe tettem szaraz kajat, mindket oldalra, es csak nezett es vart

-
-
Kidus
őstag
válasz
CoolBoy323
#6254
üzenetére
Ezt nektek kell tudni, hogy erzitek.
Az biztos, hogy nem lehet hasonlitgatni, ha uj kutya van, teljesen mas lesz. Akar ugyanolyan fajta is lehet, akkor is mas szemelyiseg, ettol nem kell tartani.
A regi elvesztese persze megviseli az embert, de ezt lehet fuggetleniteni az uj kutyustol.Ha ugy erzitek, kell nektek ido, akkor ne vegyetek kutyat. Ha ugy erzitek, szeretettel be tudnatok fogadni a csaladba egy ujat, akkor pedig sok szerencset hozza!
-
Kidus
őstag
Azert emberseges idon belul sikerulni szokott ez, ha nem, akkor ugyis mondjak, mi a helyzet.
Az is elofordulhat, hogy nem lesz teljesen roham mentes, vagy hogy kesobb dokihoz kell jarni meg emiatt, a legfontosabb az, hogy ne gorcsoljon sokaig, ha nem jon ki belole, es tobbszor sokaig van rohama, akkor mindenkepp doki megint.
De gondolom ezek az infok mar megvannak. -
Kidus
őstag
Alakulhat jol, ne add fel meg!
Kell ido amig beall a gyogyo, az is lehet, hogy valtoztatni kell rajta, de az eselyek nem olyan rosszak, mint az ranezesre tunik.
Nem vagyok egy expert a temaban, de volt tunetmentes epilepszias kutya tobb is, amivel talalkoztam, bar hazudnek ha azt mondanam, nem volt olyan is, amelyik "megunta" a gyogyszert es gorcsolt.
Remelem ti a szerencsesek koze tartoztok majd! -
Kidus
őstag
válasz
horvathkrisz
#6114
üzenetére
Legalabb olvass utana, mielott idiotazol.
Nehogy a vegen kideruljon, hogy leszartad a kalapacs nyelet
-
Kidus
őstag
Annyival nem jar jobban, szukat orvoshoz kell vinni, aztan szulesnel lehetnek komplikaciok, az megint osszeg, utana kiskutyaknal is fereghajtas, oltasok, szukseg eseten tapszerezni kell oket, takaritani/mosni utanuk, ha betegek vagy barmi baj van veluk, megint doki, es meg akkor a kolykoket etetni is kell tovabb, ha nem adjak el oket idoben.
Es meg ami hirtelen nem jut eszembe
Szoval azert nem tul jo moka. Es annyira nem is biztos, hogy megeri, mint amennyire gondolnad.
-
Kidus
őstag
Ja, engem le akartak dobni vele.
Volt az is 3 honapos ( se ). Verengzo vadallat.
Bekesen aludt az olemben.
Jon a kaller, hat allatot azt nem. Mondom direkt megkerdeztem meg azt is kell-e neki jegy.
Nem baj, szalljak le.
Onnantol kint alltam a kocsi vegeben egesz uton, olemben a verebbel. -
Kidus
őstag
En is ezen a velemenyen vagyok, meg ugye a kutyat ugy is kell nevelni mar az elejetol, attol fuggoen, mit akar csinalni belole az ember.
Ha mindenki megsimogathatja, ha sokan jarkalnak be, ha adogatjak neki a kajat stbstb.... akkor ez erosen szocializalja a kutyat.
Mas, mint egy olyan kornyezet, ahol csakis a csalad van, idegenek nem mehetnek oda hozza, nincs jarkalas.... bar abbol lehet konnyen masik veglet is.Kutyasuli nagyon sokat segit, de kerdes, a kutya hogyan all a totenethez, mikor a "fonok" nincs ott, hogy megmondja, mit csinaljon.
szerk: ja meg termeszetesen a kutya fajtaja/alaptermeszete.
-
Kidus
őstag
Helytol is fugg meg kutyatol is, meg kullancs-populaciotol is, meg attol is, hany felho van az egen, hidd el

Nalam nagyon bejott, de mindig volt rajta Frontline is, 2-3 havonta csere meg ujra csopp.
Mindket kutyan bevalt ez a kombo, egyikben sem volt soha egyetlen kullancs sem.Scalibor is jo allitolag, meg van egy harmadik ( elfelejtettem miaszar a neve de 3 van ami magasan a legjobb ugy tudom ).
Volt mar errol itten vita, paran nem mernek kettot hasznalni egyutt, en csak egyet nem mernek a masik nelkul, foleg vadabb helyeken ( erdos/mezos ).
Igy is allandoan at kellett nezegetni a kutyat. Foleg dunaparton, atyauristen....Erdekes amugy, mennyire felejtek, alapveto dolgokat.... nem jo erzes.
Igy hogy nem vagyok benne a dolgokban minden nap.... es meg kutyam sincs
Egyelore.... -
Kidus
őstag
Ha jol emlekszem, olyan 3-4-5 orankent kell, de valtozhat ez attol is, mennyit nyalja magat a kutya.
Elvileg nem szeretik a spray szagat/izet, az enyem nem nyulkalt oda sosem, de ha megis, akkor azert nem art ujra fujni.
Meg mi csak setara hasznaltuk, napi haromszor ugye. Az meg mindegy volt, meddig hat, csak kb. egy oraig kellett, hogy jo legyen, addig meg siman birta
-
Kidus
őstag
válasz
total90
#5861
üzenetére
Egyebkent normalis hozzaallasu szukatulajok szoktak annyiban segiteni, hogy beteszik a kutyat egy elzart helyre, garazs, vagy lakas ( hacsak nem verzik nagyon ).
Mi kert hijan kenytelenek voltunk a lakasban megoldani, ne tudd meg, milyen hulyen allt rajta az alsogatya
szerk:
Azt is hozzateszem, egy 2 meteres kerites egy kb. nemet juhasz nagysagu, agilisabb kutyanak ilyenkor nevetseges akadaly, szemem lattara ugrott/maszott at egy utcaficsur a tuzelo rotihoz egy ilyenen.
Ugyhogy a szomszed jobb, ha erre is gondol, kintrol is barmikor bekaphat a szukaja egy kobor kant. -
Kidus
őstag
Dragak.
Magyar arakat annyira nem tudom, itt siman 10-15 ezer dolcsi is lehet egy.
De lehet talalni 1-2 ezerert is.Nezegess tenyesztok oldalain, google kidob eleg sokat.
Akar fel is hivhatsz egyet-kettot, erdeklodni az atlag arak felol.
Attol is fugg, milyen vervonal, kell-e torzskonyv, egeszsegi allapot visszamenoleg szulok-nagyszulok.... -
Kidus
őstag
Kaukazusi kemeny fajta.
Jol fejlett a vedelmi rendszere, mondhatjuk ugy
Neki betolakodo vagy, foleg ha nem foglalkoztal vele soha viszonylag sokat.En ket esetet latok lehetsegesnek:
Elso: foglalkozol vele kennelen keresztul, viszel neki kajat ( ha a gazdai benne vannak ), idot toltogetsz ott, lasson meg akkor is, ha nem vele vagy elfoglalva, hagyd hogy megszagolgasson idonkent, beszelj hozza, ha lehet ketrecen keresztul valamilyen modon jatszani vele, az is segithet. Idovel vagy elfogad, vagy nem. Bar inkabb nem.
Masodik: hagyd az egeszet, mivel nem vagy csalad, teljesen megbizni nem fog benned, te is jobban teszed, ha nem bizol benne, nincs ra garancia, hogy nem megy neked egy felreertett mozzanat utan, vagy mert epp ugy gondolja, hogy jogos.En a masodikat javaslom.
Bar nekem makom volt egy ilyennel, annyira volt vad a kutya, hogy az evek ota oda jaro, napi szinten hosszu orakat ott tolto emberekre is ugrott.
En ezt nem tudtam ugy igazan, en odamentem hozza es koszontem, kennelen keresztul, ram nezett, megszagolta a kezem, megpaskoltam a feje tetejet, es onnantol spanok voltunk.
Maig nem ertem, mi vitte ra hogy igy elfogadjon, eskuszom csipte a buram... ennek ellenere messzirol ugatott mar mindenkit, 4-5 meteres korzeten belul mar a racsot tepte barkire, kiveve a szoros csaladot.
Kiengedve sosem talalkoztam vele, a csalad ugy dontott, jobb a tuti azert.
Ekkora kutya nagyon csunyan el tud intezni par masodperc alatt is, inkabb jobb nem jatszani a tuzzel. Bar en akartam, de nem jott ossze
Új hozzászólás Aktív témák
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Vezetékes FEJhallgatók
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- AliExpress tapasztalatok
- Linux kezdőknek
- Okos Otthon / Smart Home
- Az olcsó Macbook sokkolja a PC-ipart az ASUS társvezetője szerint
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- További aktív témák...
- Hankook Winter I cept evo téli 205/55 R16 91 H TL / Gyári acélfelni gumival 16x6,5 Salgótarjánban
- SZUPER Akcióban Új Bontatlan Dyson V15 Origin 3 év gyártói garanciával Azonnal Átvehető
- LIDL akkumulátor és generátor teszter
- TCL Elite 2.6kW és 3.5kW klíma AKCIÓ
- Rocket Faustino profi otthoni kávéörlő - MEGKÍMÉLT, KARCMENTES, ELADÓ
- LG 27G850A - 27" Nano IPS - UHD 4K - 240~480Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium PRO - HDR 600
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RTX 5050 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Beszámítás! Lenovo LOQ 17IRX10 FHD Gamer notebook - i7 13650HX 24GB DDR5 1TB SSD RTX 5050 8GB
- BESZÁMÍTÁS! Sony PlayStation 4 PRO 1TB fekete játékkonzol extrákkal garanciával hibátlan működéssel
- magyar billentyűzet - 151 - Lenovo LOQ (15IAX9) - Intel Core i5-12450HX, RTX 4060 (ELKELT)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest










![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


