Új hozzászólás Aktív témák
-
nemcso
őstag
válasz
philoxenia
#21394
üzenetére
a béka visszavág

-
nemcso
őstag
Kuvaszunk a nyári kánikulában nagyon szenved, állandóan keresi az árnyékot. Kedvenc helye a ház alatti pince lejárata. Télen bezzeg vígan szundít a hó tetején.
Puminkat tegnap nyírtuk meg (kopasz kutya lett, legalábbis eredeti szőrzetéhez képest). Egy vödörnyi szőrt lenyírt a feleségem róla, de így már vígan nyargalászik egész nap.
-
nemcso
őstag
Németjuhászoknál tipikus betegség, hogy a gerinc problémájából adódóan már viszonylag fiatalon elkezdheti húzni a hátsó lábait. Úgy mozog mintha lumbvágós lenne.
Sajnos a mi, volt németjuhászunk is így mozgott 5 éves korától.
De végül szívbetegség vitte el.
-
nemcso
őstag
Három történetem is van róluk :
1.
A sorkatonai szolgálatomkor volt olyan "surranótársam", akinek juhász volt a szakmája.
Ő mesélte, hogy napközben a komondorok csak heverésztek, a munka "dandárját" a pulik és pumik végezték. Éjszakára a nyájat akolokba terelték, melyek körül több figyelmeztető tábla is volt, figyelmeztetve a "kutyaveszélyre". A juhász mesélte, hogy éjszaka, mikor visszament az akolokhoz, már messziről füttyögetett, szólongatta a komondorokat, hogy azok véletlenül se induljanak a "betolakodó" ellen.2.
Utcánkban szintén volt egy komondor "kislány". A tulajdonoshoz rendszeresen járt egy barátja. Becsöngetett, kijött a tulaj, majd szépen beséltáltak a házba, elbeszélgettek a diófa alatt, a komondor ügyet sem vetett rájuk, a barát simogatását is elfogadta az eb.
Egy napon a barát jött, becsengetett, de a tulaj valamiért nem jött ki. A férfi látta a komondort feküdni a füben, oda sem bagózott rá. Mivel a kapu nem volt zárva, fogta magát és bement, elindult a járdán a ház felé...
A gazda az éktelen kiabálásra rohant kia házból, a barátja a földön bírkozott a komondorral, mely hátulról ráugrott. Alig tudta leszedni a komondort a férfiről a tulaj, szerencsére a nagykabát és a vastag pulover megvédte a nagyobb bajtól a vendéget.3.
Fiam keresztapjáék Zalaegerszegre mentek tujákért, örökzöldékért.
A telep tulajdonosa mesélte, hogy nála is több komondor és puli teljesít szolgálatot, mivel régebben sok falopás volt nála. A komondorok napközben heverésznek, a puli razziáznak, minden zaj forrását felderítik. A "nagyok" csak akkor mennek oda, ha az ugatásból kiderül, hogy valami nagyobb, érdekesebb betolakodót csiptek meg a kicsik.
Éjszaka viszont a komondorok az urak, ami átmászik/ugrik a kerítésen, leygen az ember, vagy őz, azt elkapják. -
nemcso
őstag
válasz
peterszky
#2440
üzenetére
Ekkora területnél szoktak mellé tenni Pumit/Pulit. A "kicsi" egész nap lót-fut, és a komondor csak akkor kel fel és megy rendet tenni, ha a kicsi ugatásából tudja, hogy valami nem stimmel.
De este és éjszaka a komondor a császár, ő razziázik a területen és jajj a betolakodónak. -
nemcso
őstag
-
nemcso
őstag
válasz
rétisün
#1580
üzenetére
Úgy bírja a meleget, hogy a feleségem a gyerekek segítségével havonta megnyírja a nyári hónapokban. Ha meg nem akaródzik Bogáncsnak elviselni a nyírást, akkor én meg apósom vagyunk a szószerinti kutyatartók, míg a feleségem megnyírja őuraságát.

Amint vége a nyírásnak már el is felejti a ''gyötrődését'' és megy mindenkihez egy kis simogatásért, vakargatásért.
Szemmel láthatóan élvezi a rövid szőr előnyét, érdemes ebben a tikkasztó melegben könnyíteni a bundáján.
-
-
nemcso
őstag
válasz
horvathkrisz
#1564
üzenetére
Nálunk a pumi nagyon ügyesen terelgeti a labdákat, legyen szó kicsiről, vagy focilabdáról.
Fantasztikus gömbérzéke van.
-
nemcso
őstag
Nálunk Bógáncs a pumi neve, de mindenki csak Bogi-nak hívja, pedíg fiú.

-
nemcso
őstag
A két kuvasz marhára élvezi a napfürdőzést, fél napot képesek oldalukra fordulva napozni a teraszon.

Az örökmozgó pumi viszont unatkozik, a napozással összekötött heverészés nem az ő világa.
Ül az ajtó előtt és nyüszög, hogy foglalkozzon vele már valaki. Amint kilép valaki az ajtón (és sikeresen átbukdácsolt a két napozó kuvaszon) Bogi, már ugrálja is. Előre szalad, majd vissza, szóval extázisba kerül, hogy végre van más is rajta kívül, aki nem a kövön akar heverészni ( bár jobban belegondolva, egy nagy bundába csavarva nem lehet rossz dolog napfürdőzni egész délelőtt)
-
nemcso
őstag
válasz
sosperecek18
#482
üzenetére
A tacskó sem lenne rossz választás...talán.

-
nemcso
őstag
Nálunk 3 kutya rohangál a ház körül. Egy 13 éves Kuvasz szuka (Szundi), egy lassan 22 hónapos pumi kan (Bogáncs alias Bogi), és egy 14 hónapos kuvasz kan (Fickó).
Nagyon jól meg vannak egymással (most már), a ''vénlány'' a pumival hamar megbarátkozott, viszont a kuvasz kannal elég nehezen békült meg.
Mindhárom kint él, van három kutyaól, de az öregen kívül a másik kettő elég sokat alszik az ólján kívül, általában fent a teraszon.
A fő hangadó természetesen a pumi, akit, mint valami testőr követ a fiatal kuvasz.
Sokat játszanak és veszekednek a fiatal kutyák, de érdekes módon a ''domináns hím'' a kicsi, pedíg simán át tud futni a kuvasz hasa alatt.
Szinte mindíg ő provokálja a nagyobbat, harapdálja a hátsó lábát és a nyakát, az a mafla meg csak tűri. Nagyon ritka az a pillanat, amikor Bogi nyüszítését lehet hallani, amint Fickó rendreutasítja.
Az öreget persze egyik sem piszkálja, ha az kijön az óljából diszkiséretet adnak neki.
Új hozzászólás Aktív témák
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- Mozilla Firefox
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Kész rémálom lesz Linuxot használni jövőre az USA egyes államaiban
- Diablo IV
- Revolut
- AliExpress tapasztalatok
- Akciókamerák
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest






