-
Fototrend
Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dancii
tag
No én beugrasztottam egy 55QNED86A3A-t.
Ma jött meg, csak kb. egy fél órára bontottam ki kipróbálni mert második TV lesz és a helyiség ahova kerül majd még felújításra vár.. nekem nem tűnt annyira szörnyűnek, valóban látszik kicsit a háttérvilágítás szivárgás, de közel sem volt olyan borzalmas mint azon a linkelt képen, sőt, kb csak a beállításkor látszott, a local dimming normál használatnál elég jól segít rajta. Természetesen nem OLED fekete, de olyan meg úgysincs sehol, de a képe szép, szerintem meg leszek vele elégedve. Bővebbet majd huzamosabb használat után tudok mondani. -
Dancii
tag
Sziasztok,
Szerintetek 55NANO81A3A és 55QNED70A6A közül melyik a jobb?
Második TVnek venném, főként anime vagy filmnézésre használnám, esetleg nagyon ritkán játékra. -
Dancii
tag
válasz
#94529552 #66822 üzenetére
Nem online vásároltam, szóval lehet egyszerűbb lesz, ha visszaviszem és megpróbálom cseréltetni.
Én 160ért vettem, ezek szerint lett volna olcsóbban is, hát, sebajÁramtalanítva már volt, de megpróbálom még egyszer. Firmware-t nem tudok rajta frissíteni, mivel eleve újabb van rajta, mint ami az LG oldalán fent van..
Esetleg ezt a gyári beállítás visszaállítást még meg tudom próbálni.Köszönöm a segítséget mindenesetre, ha van még jó ötlet, szívesen várom.
-
Dancii
tag
válasz
Dancii #66819 üzenetére
Elnézést a dupláért, de nem tudom az előzőt szerkeszteni..
Nos, lehet, mégis a tévével lesz a gond..ugyanis ha pl. a TV menüjét hagyom nyitva huzamosabb ideig, az is "nyomot" hagy..nehezen tudom elhinni, hogy egy 160k-s tévénél ez normális..a régi meg fele ennyibe sem került és tökéletes..
-
Dancii
tag
válasz
szasanyi #66814 üzenetére
Lehet nem lett a legjobb a kép, bocsi.
A képernyő bal felső sarkát fényképeztem ki.
Egy MMO-val játszom, és a csapatlistát oda teszi ki. Tehát a szöveg, amit látsz, a játékosok neve, meg alatta a HP-jük egy savval szemléltetve.Amit ki akartam belőle hozni, hogy ekkor már ugye nem voltam csapatban, tehát az a menü már nem volt a képernyőn elvileg, de mivel huzamosabb ideig ott volt a kijelzés, valamiért "ott maradt" a felirat halványan..mint egy beégés..de nem az, mert néhány perc múlva meg eltűnik. És addig sem mindig látható, csak ha kontrasztosabb kép van, ergo fekete / sötét háttér, mivel a sávok világosak
Látom, hogy ez egy belépőszintű TV..lehet, hogy ez nem hiba, hanem ennyit tud? Vagy az IPS-eknek nem kellene ezt csinálni?
Beszéltem nővéremékkel, nekik van egy Samsung és egy toshiba LED tévéjük, állítólag ők is tapasztalják mindkettővel ugyanezt a jelenséget..
Az előző tévém egy 5 éves LG 32LD320 volt, tökéletes a képe a mai napig, sosem csinált ilyet. Igaz az még nem LED volt. De azon is toltam a PS4-et sosem volt vele baj.
Csalódott lennék, ha ez ilyen lenne..akartam egy új TV-t amiben nincsen semmi extra, smart, 3D ilyenek..nincs rá szükségem..ezért vettem ezt..de ezek szerint akkor melléfoghattam..
-
Dancii
tag
Sziasztok,
Tegnap cseréltem le a régebbi 82es LCD LG TV-met, az új drágaság egy LG 49LF540V lett.
Nagyon tetszik a képe, szép meg minden...csak van egy érdekesség vele.Én főleg játékra használnám a PS4emhez. Aki játszik, tudja, hogy egyes játékokban vannak a képernyőn nem mozgó elemek, pl. a HUD.
És sajnos azt tapasztalom, hogy olyan, mintha a képernyőbe ezek az elemek be akarnának égni..ergo nagyon rövid idő után is "nyomot" hagynak ezek a nem mozgó elemek, főleg amik világos, fehér vagy aközeli színben vannak.
Érdekes, hogy nem égnek ezek bele végleg, de kell néhány perc, mire eltűnnek..
Próbáltam fényerőt kontrasztot állítgatni, semmi eredményEleinte azt hittem, nem vártam eleget, hogy a TV átvegye a megfelelő hőmérsékletet a szállítás után, de így 14-15 óra után sem más a helyzet.
Csatoltam egy képet hogy mire gondolok..azok a sávok akkor kb. fél óráig voltak huzamosan a képernyőn. Most kellet egy kb. 3-5 perc, mire eltűntek. Minél világosabb, annál láthatóbb, és utána nyilván sötét háttér előtt jobban észrevehetők.
Szerintetek ez normális, és ez a TV nem játékra való...? vagy beleválogattam valami rosszba?
Elég zavaró, és félek, hogy tökreteszem vele a tévét, nem igazán tudom mitévő legyek.. ha vissza is viszem a boltba, hogyan bizonyítom nekik, hogy ez van?
Új hozzászólás Aktív témák
Hozzászólás előtt olvasd el a téma összefoglalót!
• TV/Hifi beárazás
• Házimozi topik
• Hangprojektor/SoundBar
• Használt TV-k javítása
• A webOS kezelése (3.0)
• OLED topik
• LED / LCD TV topic
• Milyen TV-t vegyek?
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Kókuszdió: kljcjujdfjuziuzdr6
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- ASUS routerek
- EAFC 26
- Milyen routert?
- Milyen videókártyát?
- Total Commander
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Az eddigi legjobb S26 Ultra renderkép
- További aktív témák...
- ÚJ Samsung 65" Neo QLED 4K QN90F Vision AI Smart TV (2025) QN70F QN80F QN85F 3év
- LG 65UT81003LA 55 colos UHD AI UT80 4K Smart TV Magic Távirányítóval!
- Philips 55PUS8209 4K UHD QLED VRR
- SAMSUNG (QE75Q800T) 190CM 8K SMART PRÉMIUM LED TV ! AKCIÓ
- SAMSUNG (QE75QN90FAT) 190CM 4K NEO QLED SMART 165HZ 2025-26 MODELL! AKCIÓ
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 5 lemezes és digitális felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- Beszámítás! Samsung Odyssey G5 32 QHD 144Hz VA 1ms monitor monitor garanciával hibátlan működéssel
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Lenovo ThinkPad X13 Gen 2 i5-1145G7 16GB 512GB FHD+ Érintőkijelző 100% sRGB - 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest