-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Nem-e az a baj oka, hogy azoknál a flancos notiknál másképp van a boot, mint az egyszerű mezeieknél?
Nem tudom mi számít flancosnak, de szerintem ez így van, ahogy mondod, például az UEFI bevezetés átmeneti időszakáben ezek a hibrides megoldások horrorisztikusak lettek, HP Elitebook sorozat BIOS/UEFI lehetősége is gyakorlatilag használhatatlan, emiatt szívtam én is sokat, mikor ki akartam próbálni az UEFI bootot. Desktopon viszont a régi Asus alaplapon tök egyszerá a választás, ha bootnál kiválasztom a pendrive-ot, azon viszont eddig nem kísérleteztem UEFI-vel. Most tudnék, mert lenne szabad SSD, de a gép néha valami miatt leáll, hardveres nyűgje van, de így meg nincs értelme kísérletezni. Sokszor megy egy hétig is, de ha egy új disztrós pent bootolok rajta, akkor azt kivágja a fenábe és utána szarik normál bootra is. Mindegy, samukalapács már mellé van készítve.
*********************************
Látom felraktad az Endevaourt! De nekem a képeken nem tűnik fel különösebb galiba, de Te legalább sikeresebben mixelgeted a Legacy/UEFI-t, mint anno én a HP8570p-n. Épp tegnap olvasgattam régebbi hsz-eket az Intel driver téma miatt és jó pár régebbi swejci-bicskás folyam került a szemem elé!
Lehet, hogy ez nálad egy örök próbálkozás lesz, mint Frawly kománál a Gentoo nullára minimalizálása. Nem tudom követed-e az Offtopikban, ja erről jut eszembe, nem is szólíthatlak már Papogány komának, mert a ravaszdi kifejezésért is fenyítést meg törlést kaptam, szóval fene tudja már ki miért sértődik meg és kezd el feljelentgetni bármely szavamért. Offba már nem merek írni semmit, az a biztos.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- ROBUX ÁRON ALUL - VÁSÁROLJ ROBLOX ROBUXOT MÉG MA, ELKÉPESZTŐ KEDVEZMÉNNYEL (Bármilyen platformra)
- Microsoft Surface Laptop 3 - 15 col - Fekete
- Bomba ár! Dell Inspiron 15 3511 - i5-11GEN I 8GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gari
- Napi 1000 -ft tól elvihető RÉSZLETFIZETÉS BANKMENTES MSI Cyborg 15 A13VE
- Lenovo ThinkPad dokkolók: USB-C 40A9/ 40AY/ 40AS/ Thunderbolt 3 40AC/ Hybrid USB-C DisplayLink 40AF
- iKing.Hu - Motorola Edge 50 Ultra - Nordic Wood - Használt, karcmentes
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest