-
Fototrend
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Alex123
senior tag
válasz
I02S3F #77800 üzenetére
A grub nál gondolom arra gondoltál, hogy arra a partícióra kerüljön, ahonnan futtatva is lenne pl. ha külső hdd, akkor oda, és ne a win mellé az ssd-re?
Cryptoval szeretnék elkezdeni kereskedni (hardveres tárcát már beszereztem) és ezért gondoltam az ubuntura, mert sok helyen olvastam, hogy a win alatt rengeteg a kém, trójai, stb. program, amit igen nehéz szűrni és javasolták pl. az ubuntu futtatását erre a célra.
A biztonság alatt azt érteném, hogy mindenképp külső eszközön futna a rendszer - van egy kicsi 120-as hdd-m, arra gondoltam) és nem lenne állandóan a neten csak ha használnom kell. Vpn előfizetéssel futna és nem igen találtam, talán csak egy vírusírtót az ubuntura, ezért is kérdeztem, mert nem értek hozzá, hogy itt, ezen a rendszeren mivel lehetne még fokozni az online biztonságot (+tűzfal, stb...) vagy ez szinte teljesen felesleges, mert alapból már így is sokkal biztonságosabb, mint a win10?
+ kérdés: ha mégis a win mellé az ssd-re kerülne, akkor ha ubuntu-ról bootolok be és indítom, a win-es "jóságok" nem látják, nem tudják piszkálni az ubuntu fájlaimat, programokat, stb...?
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Bomba ár! Acer Travelmate P214-53 - i5-1135G7 I 8GB I 512SSD I 14" FHD I Cam I W10 I Garancia
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 Pro 128GB Graphite-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3669
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3510
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T14s G2 AL - i7-1185G7 I 16GB I 1TSSD I 14" FHD Touch I W11 I Cam I Gari!
- 18 éve! Billentyűzet magyarítás magyarosítás. Festés vagy lézerezés és egyebek! 3 lehetőség is van.
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest