-
Fototrend

Új hozzászólás Aktív témák
-
kzkz
őstag
Egyelőre nincs fent a ház oldala.
Ha a -502 helyett az ajánlott -150 van, akkor is ugyanannyira megy.Sőt érdekes mód ha a memóriát csökkentettem akkor nőtt a hashrate, ezért van most nullán.
De a lényeg, hogy túlzottan sok a memória hőmérséklet, mert én nem akarom 95-100%-on járatni a ventit, mert a szobában van a "játékos" PC-mben. Látok jó eredményeket külföldi fórumokon pad csere után, de egyelőre nem látom, hogy hány mm-esek kellenének, mert eltérőek az infók. És hónapokat se szeretnék várni, mire ideér a pad, ha mégis nekiállnék. Aqua-ban van 1 és 1,5mm-es, ezeket egymásra lapolva már talán bármilyen vastagság kihozható.
-
kzkz
őstag
AORUS GeForce RTX™ 3080 MASTER 10G (rev 1.0)
PL: 58%/214W
Core: -502
Mem: +0
Fan: 76%
Speed: 87MH/s
Memory Junction Temp: 102-104°C
GPU Temp: 48°CHát nem vagyok elégedett, ha feljebb viszem a PL-t, akkor emelkedik a hőmérséklet is, és emelnem kell a ventit is legalább 95%-ra, hogy nem melegedjen túl (108-110 fölé), mert ott belassul.
Van valakinek hasonló kártyája? Jó lett volna, ha nem kell újrapadozni egy kártyát, ami egy használt kocsi árába került, de nem segít az se, ha a hátlapra 12cm-es ventit teszek, és az se, ha két régi intel procis gyári hűtőbordát. Ráadásul a kártya alatt van még két halk 14cm-es venti is.

Félek a padozástól, mert nem tudom milyen vastag kell, ugorhat a gari, és nem akarom hazavágni a kártyát se

-
kzkz
őstag
válasz
Peterbilt379
#63626
üzenetére
Van valakinek esetleg BIOS kapcsolós 3080-a?
A Gigabyte-on van egy silent és egy normál mód. Melyiket érdemes választani? Mindkettőn kisajtolható ugyanannyi MH?
-
kzkz
őstag
Chia: Én azt nem értem, hogy ez miben különbözik a https://www.burst-coin.org/ -tól? Az se volt, és most se egy sikersztori. Nem éri meg bányászni...
-
kzkz
őstag
válasz
newwave0507
#63194
üzenetére
-
kzkz
őstag
válasz
newwave0507
#63190
üzenetére
Én 570-nel próbáltam, de nem ment alapból se 27-tel, inkább 24 körül.
-
kzkz
őstag
válasz
newwave0507
#63188
üzenetére
Kb. ilyen beállításokkal lehet próbálkozni:
-amd -acm -mt 2 -mclock 2200 -cclock 1150 -tmax 90 -fanmin 40 -fanmax 70 -tt 59 -cvddc 875 -mvddc 875 -rxboost 20 -
kzkz
őstag
válasz
Beeblbrox
#63095
üzenetére
Van ez a chia.net. Próbából létrehoztam egy 100GB-os plot 5,5 óra alatt jött létre egy nvme ssd-n, 16GB RAM-ot és 14 proci szálat adtam neki. A 20TB másfél hónapig tartana ezek alapján.
A 100Gb-ra azt írja, hogy kb. 3 év alatt lehet szerencsém, de a kis kérdőjelre kijön egy újabb infó, hogy ez általában 2-3x több időbe szokott telni...
-
kzkz
őstag
https://www.burst-coin.org/
Elég hasonló a kettő. Minek kellett új? -
kzkz
őstag
Tárol is ez a chia valamit? Mondjuk elosztottan titkosított file-okat, vagy mi a haszna?
-
kzkz
őstag
válasz
retekbacsi
#62802
üzenetére
Úgy látom, hogy azóta megváltozott minden, én még a emrit-inc.myshopify.com -on rendeltem, de az már a https://app.emrit.io/login-ra irányít.
-
kzkz
őstag
válasz
retekbacsi
#62800
üzenetére
Nekem elfogadta még kb. 2 hete +36 kezdettel.
-
kzkz
őstag
Na, hát ha mondjuk erre (#62778 Morph76) válaszolsz, akkor nem én érzem úgy magam, hogy én voltam a hülye

Amúgy engem is megkerestek privátban a "Felkeltette érdekődésemet a helium miner. Mit tudsz erről?" kérdéssel, és a helium.com-ra irányítottam, meg a youtube-re, mert én is onnan tudtam meg mindent, ezeket végigolvasva, végignézve.
Más: tudok jóval jobb kondíciókkal 3070-est jó garival, lehet rendelek párat, de ne írjatok, mert nem akarom, hogy beelőzzetek
-
-
kzkz
őstag
A nebrán ezt írják:
"Whilst we ship worldwide from the UK, you may want to order from one of our distributors. Based in North America? Order from Parley Labs. In the EU? Order from Distrelec. "Na, én emiatt nem a nebráról rendeltem, ha már ők is azt írják, hogy a Distrelec-et ajánják. Meg így tuti nincs áfa/vám.
-
kzkz
őstag
A distrelec ezt küldte vissza a megrendelés után, ez alapján nem tűnik olasznak:
Distrelec Gesellschaft m. b. H.
Dresdner Straße 47
AT-1200 Wien.
Telefon +361 5507933
Fax +361 5507966
E-mail info-hu@distrelec.com
Weboldal: http://www.distrelec.huBár csomó országban van telephelye: [link]
A rendelésnél se írták, hogy nincs visszatérítés.
-
kzkz
őstag
válasz
Dare2Live
#62514
üzenetére
Egy olyan dolgot kérdőjelezett meg, ami kézzel fogható, van haszna, használják már. Mintha a Wifit, vagy a GSM hálózatot nem értené, hogy miért jó/van?
Szemben az ethereummal, amiről a bányászok 90%-a azt se tudja mire jó, vagy ha tudja a címszavakat (decentralizált, okosszerződés /ez a kedvencem amúgy
/, appokat lehet rá írni), akkor se érti, de nyomja, mert jön belőle a lóvé 
-
kzkz
őstag
válasz
RealTedMosby
#62517
üzenetére
Igen, mi ugye Európában vagyunk, célszerű ezt venni

Van ám hálózatcsatlakozási díj, illetve címregisztrációs díj is. Ha áttelepíted másik helyre, akkor újra fizetni kell az utóbbit.
gyurma888: A HNT-t a Binance-on átváltod, amire akarod.
-
kzkz
őstag
válasz
Puffocska
#62429
üzenetére
Röviden, mert a hosszú elveszett

Akkor is lesz adatáramlás, ha az egyik állomás kiesik, nem mint az internetszolgáltatóknál.
Kevesebb és olcsóbb eszköz nagyobb területet lefed, mint a GSM vagy Wifi.
Olcsóbb a nyomkövetés. (https://www.helium.com/use#pricing) A Lime is ezt használja a rollereknél.Ennek inkább látom hasznát, mint az etherum bányászatnak, mert itt valaki fizetett is a szolgáltatásért, és a bányászok ebből részesednek. Kevésbé tűnik piramisjátéknak.
Érdemes megnézni a hotspotok adatait, némelyik többet hoz, mint egy 3090

-
kzkz
őstag
válasz
Puffocska
#62378
üzenetére
Mármint a phoenixminer paraméterei felülbírálják-e a bios beállításait? A bios-ban beállított max és min értékeken nem tud túlnyúlni, de azon belül át tudja állítani a radeonban beállított értékeket.
A radeonnál nem a TDP-t állítottam, hanem a feszültségeket. A kettő együtt gondot okozott.
-
kzkz
őstag
[link]
Ez alapján csináltad? Az Rx570 32-vel megy ezután...Utána nem kell az AMD driver-ben semmit állítani, hanem ezzel indítsd a phoenixminert. Ez csak egy példa, a kártyádhoz állítsd be a feszültséget és a sebességeket. A végén lévő gt értéket ne add meg elsőkörben, hanem hagyni kell, hogy auto tune-t nyomjon. Utána kb. 5 perc után kiadja a gt értékét, ezután ezt használd.
-amd -acm -mt 2 -mclock 2200 -cclock 1130 -tmax 90 -fanmin 40 -fanmax 70 -tt 59 -cvddc 875 -mvddc 875 -rxboost 20 -gt 37 -
kzkz
őstag
válasz
Dare2Live
#62362
üzenetére
Vannak olyanok, akik március végén vásárolták össze a rig-eket. Tele volt a kocsija, azt mondta, hogy egy év megtérüléssel számol... Ő biztos nem adja el júliusban, ha esik a jövedelmezőség, pláne akkor nem, ha így alakulnak a VGA árak, ahogy. Most jelentek meg a casekingen az MSI drágásított Radeonjai... 25%-kal sikerült felnyomni az árát.
-
kzkz
őstag
válasz
koko52
#62218
üzenetére
Pontosan hol? Itt minden piros: https://coin360.com/
-
kzkz
őstag
Vettem a revoluton bitcoint pár napja, most ránéztem, hogy mi lenne ha eladnám. Persze veszteség, mert esett az árfolyam, de ami meglepett, hogy 5-6000Ft költsége lenne az eladásnak. Ez normális?
Korábban volt a revolut-on ethereumom, ott nem volt költsége az eladásnak, vagy legalábbis nem ekkora, vagy akkor nem írta még ki az eladási költséget...
-
kzkz
őstag
válasz
EQMontoya
#62113
üzenetére
"850-860-at vinnie kellene ennyi fesszel"Ezt nem értem. Ez pont fesz, nem az órajel.AMúgy a 875mV-os érték a HWinfo szerint 860mV.
Közben megtaláltam a korábbi hozzászólásodat is a témában: [link]
Kezdetnek csak annyit változtatok, hogy 1130 helyett 1200-at állítok be cclock-nak, meglátjuk mi lesz...
-
kzkz
őstag
válasz
EQMontoya
#62100
üzenetére
Köszi a tippet, bios mod után 1MH/s emelkedés volt ugyanazon beállításokkal, kb. 29,8-al ment.
A beállításokat próbálgatva most 31,1-el megy így, remélem stabil lesz hosszú távon, 2250-en már hibázik a memória:
-amd -acm -mt 2 -mclock 2200 -cclock 1130 -tmax 90 -fanmin 40 -fanmax 70 -tt 59 -cvddc 875 -mvddc 875 -rxboost 20 -gt 37A core clock-ot lehet lejjebb vinni? Akkor csökken a fogyasztás, de a hashrate kb. megmarad? Mi az alja általában?
-
kzkz
őstag
RX 570-nel nyomul valaki?
Jelenleg ezekkel a beállításokkal megy 28,81MH/s-el Windows alatt gyári biosszal. Lehet ezt még feljebb tornászni?
A kártya biosában a max memory clock 2250Mhz, a Polaris Bios Editor a one click tune-nal 2300Mhz-re nyomná fel. Érdemes ezt meglépni, ha amúgy is 2050Mhz-en jár az -mclock paraméter miatt?
-amd -acm -mt 2 -mclock 2050 -cclock 1150 -tmax 90 -fanmin 40 -fanmax 70 -tt 59 -cvddc 875 -mvddc 875 -gt 32 -
kzkz
őstag
Vettem egy Ledger Nano S-t, feltettem rá a bitcoin és ethereum appot.
A Ledger live alkalmazással látom a bitcoin címet, és tudnék venni az alkalmazáson belül bankkártyával bitcoin-t, de max kb. 360eFt-ért, és 1700Ft-os költséggel.Van olcsóbb módja annak, hogy a ledger-es bitcoin címemre BTC kerüljön? Pl. Binance-on tudok egyből erre a címre BTC-t venni, vagy csak a Bincane-os BTC wallet-embe, és onnan kell átküldeni ide? Minél kevesebb költséggel szeretném megúszni, lehetőleg egy lépésben...
-
kzkz
őstag
Újabb "megbízhatóbb" eladó, ugyanazzal a képpel:
https://www.ebay.com/itm/XFX-AMD-Radeon-RX-580-8GB-GTS-XXX-Edition-Graphics-Card-3-Years-Warranty/284239900541?hash=item422e04af7d:g:J84AAOSw6hxgZFT4Valószínű feltörték a fiókját.
-
kzkz
őstag
válasz
retekbacsi
#61548
üzenetére
Van egy report this item gomb a leírás résznél, egyelőre nincs válasz.
Na, most ez van: "This listing was ended by the seller because the item was lost or broken"
-
kzkz
őstag
válasz
retekbacsi
#61544
üzenetére
Én rendeltem kettőt, és egyből be is jelentettem, hogy csalásgyanús. Meglátjuk melyik jön be
-
kzkz
őstag
Hát ha én nekiállnék keretnek, (és nem lettem volna lusta, mert vettem egyet), akkor fentről kettesével egymásnak háttal belógatnám a kártyákat (úgy, hogy a monitorkimenetek felfelé néznek), ebből a párosból hármat vagy négyet egymás mellé tennék, majd mindegyik páros alá 1-1 ventit.
Ehhez is kevesebb anyag kell talán, kevesebb venti, nem kell riser tartó se, a tápcsatik közel vannak az alul lévő táphoz, a párban lévő VGA-k meg friss levegőt tudnak szívni direktben oldalról is, azon kívül, hogy a lenti ventik felfelé fújják a hideg levegőt.
Kb. mint itt a képen (csak magasabb és keskenyebb lenne), de a VGA-k 90 fokkal elforgatva az Y tengely körül:

Lehet, hogy a meglévő keretemet elforgatva is megvalósítható ez...
-
kzkz
őstag
válasz
SzlobiG
#61168
üzenetére
Annyira azért nem vészes a helyzet, ha a fele is lesz a bevétel, akkor nem fog idén megtérülni a kártya, csak jövő évben. Akkor van gond, ha az árfolyam is beesik, mert akkor még pár év...
Viszont ha felmegy az árfolyam, akkor ugyanott lehetünk, mint most, vagy még előrébb...
De ez eddig is ilyen volt, hogy nem lehetett tudni merre tartunk. -
kzkz
őstag
válasz
kona005
#61075
üzenetére
Esetleg ott a Revolut, ha csak az árfolyamnyereség érdekel. Bár ott nincs valódi ETH-d, nem tudod átküldeni máshová, de nem tudom ez cél-e neked.
+1 arra, hogy ne most vegyél kártyát, és ne most kezdj a bányába, a július végét várd meg, és azt, hogy lejjebb menjenek az árak, és nem árt ha hosszú távon gondolkodsz, mert nem lesz nyereséged belőle pár hónap alatt...
-
kzkz
őstag
válasz
South Velen
#60742
üzenetére
Amikor write sppt-t nyomsz, akkor azt hova írja a kártyára vagy Windowsba?
Write után lementettem újra a BIOS-t és az nem módosult... -
kzkz
őstag
válasz
Dare2Live
#60594
üzenetére
Hát én otthagytam őket, mert előtte nem volt ilyen, de nem akartam ezzel szívni, hogy mindig riasztást kaptam, hogy lecsökkent a hashrate, és én semmit nem csináltam. Emiatt átmentem a hiveon-ra próbából, ott voltam egy kiutalásnyit, most átmentem az ethermine-ra, amivel anno kezdtem. A hiveon jó volt amúgy, csak tesztelem, hol jön össze előbb az adott mennyiség. Úgy látom kb. mindenhol azonos...
-
Új hozzászólás Aktív témák
Ebben a topikban a bitcoin-tól (BTC-től) eltérő kriptopénzek (az alternatív kriptopénzekkel, ún. "altcoin"-okkal) bányászatával foglalkozunk.
- talmida: Változások 2. rész
- Parkside szerszám kibeszélő
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Milyen okostelefont vegyek?
- Futás, futópályák
- Kész rémálom lesz Linuxot használni jövőre az USA egyes államaiban
- Hardcore café
- Lexus, Toyota topik
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- További aktív témák...
- HP 150W töltők (19.5V 7.7A) kis kék, kerek, 4.5x3.0mm
- Dell Latitude 5290 i5 8350U, 8GB RAM, SSD, jó akku, EU bill., szép állapot, számla, 6 hó gar - 12.18
- REFURBISHED és ÚJ - HP USB-C/A Universal Dock G2 (5TW13AA) (DisplayLink)
- Game Pass Ultimate előfizetés azonnal, problémamentesen, méghozzá OLCSÓN! Immáron 8 éve!
- Apple iPad Air 2 (A1567) 32GB Wi-Fi + Cellular Arany
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest




/, appokat lehet rá írni), akkor se érti, de nyomja, mert jön belőle a lóvé

