Új hozzászólás Aktív témák
-
demars
addikt
szerény tudásom szerint a munkavállalók részvényesek is lehetnek... egy ideje már! ITT egy cikk, hamarjában ezt találtam, de utánnajárok, h mi a pontos helyzet!
Édesapám cégénél is ez volt a helyzet! Nem akartak túlórát, szabadnapokat kifizetni, inkább részvényeket adtak nekik! Apa örült mint állat, büszkén mutatta a papírokat (ez kb 10-15 évvel ez előtt lehetett), de 4 évvel ezelőtt, a cége csődöt jelentett! A papírjai meg csak begyújtósnak voltak jók! Állítólag nem volt rá állami garancia (nem értek annyira a tőzsdéhez). -
demars
addikt
válasz
liquidmoon
#548
üzenetére
Én azért kezdtem vonattal járni Pestre, mert Győr fele, régen óránként 2 busz indult, (amire sokszor fel sem lehetett férni) s sokszor indult pót busz is, ma pedig 2 óránként egy busz indul! Azt szokták erre mondani a sofőrök, h ha nem tetszik menjek vonattal! (kedves emberek Ők is)
-
demars
addikt
kissé eltúloztam, mikor azt írtam, hogy jár nekik az anyagi juttatás... belátom! Másként fogalmazok, mert látom sokan nem értenek meg! Én a sztrájkot, mint egy eszközt értelmezem! Írtam, hogy nekem is sok bosszúságot okoz a sok járatkimaradás, késés! Azt is írtam, hogy egy sztrájk senkinek sem jó. Sem a vállalatnak, sem az államnak, de legfőképp a lakosságnak!
Éppen ezért gondoskodni kell egy minimumszintről, amit kötelesek teljesíteni.
De mint írtad, minimum szint az van! Múlt pénteken is, s kedden is vonattal jöttem fel Pestre!
Igazad van, kimehetnének a szalagmunkások is sztrájkolni. s miért??? --> mert demokratikus joguk van hozzá! Elméletben azért vannak az érdekképviseletek, hogy a béremeléses, munkakörülményes stb problémákat megbeszéljék, a felsővezetőséggel! Ha nem tudnak megeggyezni, a munkások dönthetnek úgy, hogy sztrájkolnak!
Ennyit szerettem volna mondani igazából! Nem azt írtam, h igazuk van, csak azt, hogy megtehetik, sok helyen van máshol is sztrájk, csak az nem érint annyi embert!
Írtam azt is, hogy ha pl. a mentősök kérnének nagyobb fizetést, s ha nem kapnának, Ők is sztrájkolhatnának. Vagy tévedek? Természetesen, minimum szintnek itt is kell lennie --> sőt, az első ide vágó hsz emben, beírtam egy szövegrészletet, miszerint ha a sztrájk emberi, ill. testi épséget fenyeget, be kell szüntetni!!! Ezt törvény szabályozza!
Azért írtam neked, s monstre kollegának először, mert úgy éreztem, hogy ti nem értitek a sztrájk lényegét... természetesen, nem értek egyet a MÁV dolgozók munkabeszüntetésével! Inkább, csak próbáltam olyan dolgokat keresni, ami indokoltá tehette ezt!
S itt térnék ki arra, amit írtál: "mondj még egy vállalatot, amely valamely tulajdonának eladásából részesíti a nem tulajdonos dolgozókat!"Amikor azt írtam, h jár nekik a bevételből, arra gondoltam, hogy mint részvényeseket megilletheti Őket a bevételből bizonyos összeg! Ez persze attól is függ, hogy mennyi részvényük van, mekkora összegben, hány % ban...és amikor vették a részvényeiket, milyen feltételekkel vették!!! S ezt szeretném kihangsúlyozni!
Sok cég létezik (létezett), ahol a dolgozók, vehetnek részvényeket! Annyit úgy sem tudnak venni, hogy befolyásuk legyen a cégpolitikára, de valakik szerint, ez ösztönzően hat a munkamorálra, mivel kicsit a dolgozóké is a cég... /ebbe szintén nem szeretnék belebonyolódni/! Erre írtam azt, hogy tuti h nem hasraütés szerűen kérték azt a 250e Ft ot fejenként! Persze persze, ha nem illeti meg őket nem kell felháborodniuk..
A másik, (ismét leírom, h nem a munkabeszüntetés mellett állok) pár hsz el feljebb valaki azt írta, hogy fordultak volna bírósághoz! Ez egy okos gondolat, csak sajnos az a tapasztalat, hogy egy nagy céggel szemben esélye sincs a dolgozóknak!
Remélem nem írtam félre semmit sem, s érthetően fogalmaztam! Nem értek egyet a sztrájkkal, csak elméleti okokat kerestem, hogy miért is kezdhettek sztrájkba a MÁV dolgozók!Még egy gondolat:vízművekről, áramról stb..! Persze, hogy háborog az ember, ha nincs víz, áram, telefon...stb! És? Nekik is joguk van sztrájkolni, ha ők úgy érzik! Mert ilyen törvényeink vannak! (gondolom a telefonosoknál csak a segély hívó számok élnek olyankor... nem tudom, még nem hallottam ilyen esetről) Ezzel csak azt szerettem volna ismét elmondani, hogy hiába nem értek egyet a sztrájkkal, akkor is megtehetik, mert a törvények lehetővé teszik!
-
demars
addikt
válasz
#54715584
#529
üzenetére
a -10 fok egy példa volt! Jogos, épp azért is írtam , hogy a vezetőséggel van a gond! Nem hiszem el, h ekkora veszteséggel lehet üzemeltetni egy céget, s akkor még a munkásokat is szopat_ák! Ráadásul, az adófizetők pénzét lopják el!
ez az egesz orszagban igy van, aki dolgozik, az nem tud megelni
fizetesbol tuti nem
ez így van! -
demars
addikt
A törvényeket már meghozták...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Ezt zsarolásnak hívják és le kellene csukni a kitalálóit
? Miért? Ha egyszer volt előzetes megállapodás a dologról!inkább éhségsztrájkolna a sztrájk kiötlöje, mert azzal nem minket szívatna.
Mint írtam, a sztrájk senkinek sem jó! Néha szükséges! Ezt általánosan írtam, nem a mostani MÁV sztrájkra !Mondok én is egy ellenpéldát: faluban lakom, mellette főút, következő falun átmegy ez a főút! Nos a főút melletti házikók lakói lezárják az utat, mondván, nem tudnak aludni, reped a fal, zajos, veszélyes, stb... -->tüntetés (ez főleg kamion forgalomra értendő)
Ha megszünne a kamionforgalom, a sikítozó mamák lennének az elsők, akik visszasírnák, hogy legyen kenyér, tej, meg hús a boltok polcain!!! No de ebbe nem gondolnak bele! -
demars
addikt
teljesen igazad van!
Nekem is tele vana hócipőm a MÁV val! csak azt szerettem volna kihangsúlyozni, hogy itt nem a MÁV sztrájkol, hanem a dolgozók!!!
s ne a bunkó jegykiadó kisasszonyra gondoljatok, meg a kö_ög kalauzra! Azokra a melósokra, akik télen -10 fokban a váltókat olvasztják, meg sineket fektetnek, heggesztenek, javítják a szerelvényeket... stb! Az igazi melósokra!
Ők (is) a MÁV alkalmazottjai!
Most olvastam én is, h indulnak a járatok péntek déltől!
Eszerint a cikk szerint, elég nagy hiányosságok mellett indítottak el sok járatot...!!! Ez felelőtlenség! S ha baleset történt volna, tuti h az emberek 99% a a melósokat hibáztatta volna!!! -
demars
addikt
Kedves tildy és monstre!
Sokat olvasgatom a PH! fórumát. Nem írok be, illetve nem szólok hozzá minden témához, magamban elgondolkodok a leírtakon, esetleg ha tudok, segítek másoknak, tanácsot adok stb.. Sok esetben nekem segítenek a PH!-s kollégák!
Olvasva a fenti 2 hozzászólásotokat, az jutott az eszembe, vajon tisztában vagytok e azzal, hogy mi is az a sztrájk!?!?!
Van definíciója is, de egyszerűen nem lehet megfogalmazni!
A lényeg:
[I]A sztrájk a munkavállalók érdekérvényesítésben használt végső, a jog által engedélyezett eszköze. A dolgozók azáltal gyakorolnak nyomást a munkáltatóra, hogy munkabeszüntetésükkel - esetenként igen jelentős - gazdasági hátrányt okoznak neki. A sztrájk a munkáltató működési rendjének felborulását eredményezi. Mindkét félnek az az érdeke, hogy minél rövidebb ideig álljon fenn ez a rendkívüli helyzet, vagyis hogy minél kisebb hátrány okozásával legyen elérhető a munkavállalók követeléseinek teljesítése.A sztrájk tehát eszköz, és nem öncél. A sztrájkjogi szabályok minden esetben a sztrájk eszköz voltára építenek, éppen ezért szigorúan szabályozzák a munkáltató és a munkavállalói oldal kötelezettségeit a helyzet megoldására - mindkét fél számára elfogadható alku létrehozására - koncentrálva. Ugyanakkor a sztrájk érintheti a kívülállóknak nyújtott szolgáltatásokat is, így e szempontra tekintettel is indokolt a sztrájk korlátozása a lehető legrövidebb időtartamra.
Minden részkötelezettség a felek közötti együttműködési kötelemre vezethető vissza. Ez a munkajog általános alapelve, amely a Munka Törvénykönyvében is szerepel, de a sztrájktörvény is kimondja [Sztv. 1. § (3) bekezdés]. A jogok gyakorlása és a kötelezettségek teljesítése során a munkáltató, az üzemi tanács, a szakszervezet és a munkavállaló a jóhiszeműség és a tisztesség követelményeinek megfelelően, kölcsönösen együttműködve kötelesek eljárni.[/I]
Szerintem ez a szövegrészlet egyértelműen leírja, hogy mi a sztrájk, mi a célja, kik a résztvevői... stb.
Engem is érint a dolog, mivel minden héten utazok haza, sokszor utazok vonattal, s kellemetlen dolog, ha késik pl.40 percet a járat.
DE!!!
Gondoljátok csak végig, hogy miért csinálják a vasúti dolgozók azt amit csinálnak?!
Kaptak szóbeli ígéretet, részvényesek a cégnél (máv, máv start zrt..). Tehát nekik egy egy üzleti tranzakcióból, anyagi juttatás jár!
Nem szeretném a dolgokat politikai irányba terelni, hosszasan lehetne erről beszélni, beszélgetni, vitázni természetesen kultúrált módon!
Ara szerettem volna felhívni a figyelmeteket, hogy a sztrájkkal a dolgozó nép, valamire fel akarja hívni a munkáltató, az állam figyelmét (és persze mindenki figyelmét)!
Sztrájk (avagy kollektív munkabeszüntetés), régen is volt, s lesz is! Ez az eggyetlen olyan demokratikus eszköz, amivel hatni lehet az egész országra, államfőre, ...stb.
Tisztában vannak a sztrájkban részt vevő dolgozók, hogy ha Ők sztrájkolnak, az hatással lesz a bérükre, de általában, nem azért sztrájkol valaki, mert jól keres...
Teljesen mindegy, hogy kik sztrájkolnak vasútasok, orvosok, mentősök, ápolók, fuvarosok.. bárki sztrájkol, hatással van az ország gazdaságára! Ha egy cipőtalpat gyártó cég munkásai sztrájkolnak, arra azt mondják az emberek.. "szegények rosszul keresnek, de más is ennyit keres" a cég vezetőség, pedig reális béremelést ajánl nekik, (amit általában el is szoktak fogadni), mert nekik óriási kiesést jelent akár 2 nap sztrájk is!!
Ha egy állam szintű "cég", mint pl MÁV dolgozói sztrájkolnak, az senkinek sem jó, nem csak a dolgozóknak. Gondoljatok csak bele: vasúton történik a legtöbb teherszállítás, személyszállítás!!! Senkinek sem jó, ha kiesik egy csomó bevétel, illetve romlik az ország image!
Ugyan ez a helyzet az orvosokkal, illetve a mentősökkel, ápolókkal is! Ha Ők sztrájkolnak, mindenki felháborodik, s rettegnek, hogy ki fogja szegény 85 éves Gizi néninek felírni a receptet...
De a cipőtalpat gyártó cég munkásainak a munkáját, csak a gyár vezetősége értékeli!!!Nagy különbségek vannak , hogy kik sztrájkolnak, s hogy miért!
Hosszasan lehetne erről a témáról is még beszélgetni, szerettem volna megosztani veletek a vélemyényemet.
A hozzászólásommal, nem szeretnék senkit sem megbántani!demars
Új hozzászólás Aktív témák
- Elfelejtettem a film címét
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Google Pixel topik
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- Pánik a memóriapiacon
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Sokkal jobb ajánlat lett elődjénél az iPhone 17e
- Mesterséges intelligencia topik
- Autós topik
- Kigolyózta magát a Netflix a Warner-csatából
- További aktív témák...
- Samsung 870EVO 1TB 2.5"
- HP Probook 445R G6,14",FHD,AMD Ryzen 5 3500U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- Mind a új MAKULÁTLAN Apple MacBook Air 15" M2 16B RAM 256GB Magyar billentyű garancia 2026.11.14
- Lenovo ThinkPad T480s,14",FHD,i5-7300U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11,TOUCH
- GARANCIÁLIS ASUS TUF F16 // Intel Core 5 210H // 16GB RAM // 1TB SSD // RTX 4050
- Apple iPhone 16e 128 GB White 100% Akkumulátor 12 hónap Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Bomba ár! HP EliteBook 840 G3 - i5-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" HD I Cam I W11 I Garancia!
- 206 - Lenovo Legion Slim 7 (16IRH8) - Intel Core i7-13700H, RTX 4060
- Honor 200 Pro 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! ÚJ ASUS TUF GAMING Geforce RTX 5080 OC Edition 16GB VRAM Ray Tracing DLSS4
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
