-
Fototrend
Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):
Új hozzászólás Aktív témák
-
Cathfaern
nagyúr
válasz
sztivo
#143842
üzenetére
Engem az akaszt ki amúgy, hogy van egy 11 éves 27" VA monitorom (annó 50k volt, nyilván azóta infláció, de azért akkor se top-endet hasonlítok össze budgettel), és jobb a betekintési szöge, mint a 2 IPS-nek ami járt most nálam. Persze, az 60 Hz max frissítés, meg black smear, meg minden, de az ember azt gondolná alapvetően az újítások azt jelentik, hogy csak pozitív előrelépés van, nem egyet előre, kettőt hátra.
Jelenleg ott tartok, hogy lehet hagyom a monitor upgrade-et, várok egy fél vagy 1 évet, hátha addig kicsit lecseng a frissítési frekvencia kergetési mánia és képminőség jobban előtérbe kerül. Vagy OLED kicsit jobban kiforrja magát és/vagy lentebb megy az ára. Mert most azt érzem, hogy az én igényeimnek inkább sidegrade egy megfizethető árú monitor, és nem upgrade. Ahhoz képest meg azért még így is drágák.
-
-
Cathfaern
nagyúr
válasz
rooland
#143810
üzenetére
Xiaomi is azt kapott. De ahogy látod is, van egy frekvenciás vibrálás a képen. Nem PWM-es monitoroknál ez egy vékony vonal.
Rtings-en ha 1000 Hz fölött van, akkor megkapja a 10 pontot. Gyakorlatban nekem mégis zavarja a szemem. De ez egyéni érzékenység sajnos szóval nem tudod előre. Van akit egyáltalán nem zavar, van akit meg igen.
Tanulmányok alapján 6000+ Hz ami okénak tűnik (de aki nagyon érzékeny, annak még az is gond). AOC meg Xiaomi is csak 4000 Hz.De szerintem az is számíthat, hogy milyen messziről nézed. 27"-os monitor 60 cm-ről teljesen kitölti a látóterem. De PWM-es mobilok pl. egyáltalán nem zavarnak. Szóval lehet nálad is TV azért nem gond, mert messzebbről nézed. De az is lehet, hogy téged nem zavar.
-
Cathfaern
nagyúr
válasz
rooland
#143795
üzenetére
Ha flicker zavar, akkor azt is kalkuláld bele, hogy jelenleg majdnem az összes miniLED monitor PWM-es. Xiaomi nekem ezért fog visszamenni, desktopon egyszerűen fárasztja a szemem, még ha nem is látom a 4000Hz-es villódzást. Fura módon játékokban ez nem jön ki, de az felhasználás max. fele csak nálam.
De amúgy igen, ahogy látom felhasználói írások alapján, ha nincs full high-end géped (és/vagy rosszul optimalizált játékokkal játszol), akkor Q27G3XMN-on VRR-t gyakorlatilag ki kell kapcsolni.
-
Cathfaern
nagyúr
ASUS TUF VG27AQL5A volt az eredeti kiszemeltem, viszont elég jó árú lett a Xiaomi G Pro 27i, így gondoltam rápróbálok arra is.
Ugye mindkettő IPS, csak utóbbi mini LED is (1152 local dimming zónával). Árban nyilván nem egy kategória a kettő (akciósan 75k és 120k), ettől függetlenül szerintem érdekes az összehasonlítás.Kezdésnek: nagyrészt játékra és desktopra használom, játékból is 90%-ban MMOk. Ezek az első HDR képes monitorok amiket használtam, előtte csak kiállítótermekben láttam HDR tévéket.
Felépítés:
Xiaomi minőségibb benyomást kelt, Asusnak kicsit olcsó műanyag fogása van. Gombok / joystick is olcsóbbnak érződnek. De jó esetben ezeket sokat nem nyomkodja az ember, illetve Asus esetén szoftveresen is állítható minden.
Talp és állvány elég hasonló a két modellnél, picit Xiaomi itt is minőségibbnek érződik, de Asus állvány tetején van rögzítőpont ha ez valakinek szempont.SDR módban:
A két monitor képe nagyon hasonló és mindkettő nagyon szép. Őszintén, ha nem egymás mellett nézem őket, nem biztos megmondom melyik melyik.Mindkét monitornak nagyon egyenletes a feketéje, local dimming nélkül is. Nem igazán látok egyiken se glow-t. Kikapcsolt local dimming mellett viszont az Asus feketéi mélyebbek. Bekapcsolt dimmingel Xiaomi jobb nyilván.
Xiaomi-nak nagyon jó a gyári színkalibrációja, nagyon természetes színei vannak. 06-os firmware, de ennél a példánynál nem jött elő a "pirosodás bug".
Asus alapból nekem kicsit kékes, kalibrálóm sajnos nincs, de azért rá lehet igazítani (bár nem tudtam eddig olyan jóra belőni, mint a Xiaomi alapból).Desktop felhasználásra a Xiaomi local dimmingje viszont elég rossz. Ez önmagában nem lenne gond, nagy jelentősége nincs is desktopon, de 3 kattintás kikapcsolni, szóval picit körülményes váltogatni. És sajnos globális beállítás, tehát HDR - SDR váltásnál nem kapcsol át magától. És az Asus-al ellentétben szoftveresen nem lehet állítani, mindent a hátsó joystick-el kell.
Átlagos játékban jól működik amúgy a local dimming, viszont MMO-knál ahol sok a felirat a képernyő különböző részein ugyancsak nem ad túl jó élményt, mivel ezek zavaróan el tudnak sötétülni attól függően mi van a játéktérben.HDR:
Ugye Asus HDR400, Xiaomi HDR1000. És itt toronymagasan nyer a Xiaomi. Tényleg összehasonlíthatatlan, a HDR400 az kb. egy kicsit jobban kinéző SDR, a HDR1000 viszont egy teljesen más világ. HDR módban egyébként valahogy máshogy működik a Xiaomi local dimming algoritmusa, és sokkal kevésbé zavaró akár desktopon is. Játékokban vagy videókon meg egyáltalán nem észrevehető, hogy dolgozna. Nyilván egy tüzijáték HDR demó nem lesz olyan, mint OLED-en (de rosszabb se, mint az Asus HDR400-on), de ez a mini LED technológia hátránya, a legdrágább mini LED se fogja tudni úgy lehozni. Normál körülmények között pedig észrevehetetlenül működik, csak azt látja az ember, hogy eszméletlenül jó és valósághűek a fények.Input lag / ghosting / "gamer funkciók":
Ehhez nem tudok sokat hozzátenni, meglévő reviewk eléggé kivesézik, illetve nekem annyira nem is kritikus. Néztem ufo tesztet, egyik monitoron se látok semmi utánhúzást vagy zavarót.
Xiaomi 180 Hz, Asus 200 Hz, VRR szépen teszi a dolgát mindkettőnél, VRR flicker-t egyiknél se láttam (AOC Q27G3XMN-ot többek között emiatt lőttem ki reviewk alapján).
Ha valaki konzolt is akar rákötni, akkor az Asus mellett szól, hogy tud fogadni és downscale-elni 4k-s inputot, a Xiaomi nem.Röviden azt mondanám, hogy SDR módban nincs igazán különbség a két monitor között. Xiaomi picit jobban kalibrált gyárilag és picit jobb anyagminőség, de ez semmiképp se éri meg a 1.5x-es árat. És így kizárólag SDR-re az Asus azt gondolom elég jó ár / érték arány (akció nélkül is 80-85k).
Viszont HDR-re a Xiaomi magasan veri, és ha valaki rendszeresen tud / akar HDR kontentet tud fogyasztani, akkor mindenképp megéri az árkülönbözetet.
Ha csak a HDR400-at látom, akkor azt mondtam volna, hogy a HDR nem sokat ér, de így azt gondolom, hogy gaming grafikában nagyon rég volt akkora előrelépés, mint amit a HDR tud nyújtani.
És nyilván nem tudtam összehasonlítani egymás mellett drágább miniLED-es tévékkel, de emlék alapján hozza azt amit a nagyok, szóval azt gondolom erősen ár/érték bajnok HDR-re.Saját értékeléssel még bajban vagyok egyelőre. Nagyon tetszik a HDR, viszont jelenleg amikkel sokat játszok nem támogatják, és nem is fogják a közeljövőben. Így viszont nehéz megindokolni az árkülönbözetet, főleg hogy kicsit félek a Xiaomi tartósságától (főleg a joystick-al, amit kénytelen is használni az ember).
Ráadásul az Asus kontrasztja (és így feketéje) szebb SDR-ben local dimming nélkül, amiben nagyrészt úgyis használni fogom. Viszont színekben meg felépítésben a Xiaomi szimpatikusabb. Ha biztosan tudnám, hogy fogom rendszeresen használni HDR-ben és/vagy többet játszanék nem MMO-kkal, akkor egyértelműen a Xiaomi mellett döntenék. Így még gondolkozok
-
Cathfaern
nagyúr
válasz
sztivo
#143536
üzenetére
Köszi újra a választ
Nagyon vacillálok, mert igazából OLED-et érezném kompromisszummentesnek (számomra, tudom annak is vannak problémái), de az nyilvánvalóan túl van a kereten.Viszont rájöttem, hogy a jelenlegi monitorom VA paneles (valamiért azt hittem IPS), és az alapján VA kompromisszumai se tűnnek akkora problémának (bár VRR flicker nem tudom mennyire zavarna, jelenlegiben nincs VRR).
Szóval egy utolsó kérdésként (és igérem tovább nem rablom az időtöket
), ha IPS mellett VA is szóbajöhetne (a max. 100k-s kerettel), akkor változna az ajánlottak listája? -
Cathfaern
nagyúr
1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
80ezer a felső határ.
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
27" a jelenlegi, ugyanekkorát szeretnék. Picit kisebb lehet ha létezik mondjuk 26"-os, de 24"-ig nem mennék le. Kivéve ha valamiért pont az a "tökéletes" választás minden más paraméterre.
Játékra lesz (+ általános géphasználat),viszont mivel a vas alatta nem túl acélos, ezért semmiképp se 4k. Jelenlegi full HD-s monitor, lehet akár ilyen is, de ahogy néztem Quad HD-t még elbírja a gép ha az még belefér a keretbe.
Hz hasonló okokból nem igazán lényeg, semmi se fog 120 fps-el se futni.
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
Megfelelő színekre és képminőségre érzékeny vagyok szóval IPS gyanítom? De nem tudom jelenleg hogy állnak a panel technológiák (és mi fér bele a keretbe).
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík.
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Ahogy írtam fentebb, főleg játékok, MMO-k. Nagy ritkán film nézés, plusz általános netezés (böngészés, youtube, stb.)
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
GIGABYTE GTX 1660 SUPER 6GB GDDR6 GAMING OC
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
Kártyán van HDMI és DP is, szóval olyan téren mindegy. Későbbiekben viszont valószínűleg lesz rá Switch 2 is kötve, amiatt jó lenne a HDMI, illetve az lenne az ideális ha lenne rajta legalább 2 bemenet. De ez nem elsődleges szempont.
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem.
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos.
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Állítható magasság kellene mindenképp, pivot és forgathatóság nem lényeg.Köszi a segítséget előre is

Új hozzászólás Aktív témák
- Eladó: 2 db MSI MAG272CQR 27' Ívelt Gaming Monitor (csak egyben)
- DELL P2418HZm monitor Webkamerával! 1920x1080 IPS panel állítható magasság HDMI, PIVOT
- mini karc a képen! HP EliteDisplay E243m full HD IPS monitor- rejtett Webkamera - nagy hangszóró
- 8" Fém Ipari monitor Érintőképernyős- Beetronics BEE8VG7M - Full HD IPS
- SONY INZONE M10S, 26.5", QHD, 480Hz Monitor / Új, Bontatlan, Garanciás, Akciós Ár /
- BESZÁMÍTÁS! MSI X99A i7 5820K 16GB DDR4 240GB SSD 1TB HDD GTX 1050Ti 4GB Deepcool Ducase V2 600W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3971, 100% Akkumulátor
- Telefon szerviz helyben - Gyors javítás, akár 30 perc alatt!
- Microsoft Windows, Office & Vírusirtók: Akciók, Azonnali Szállítás, Garantált Minőség, Garancia!
- Steam, EA, Ubisoft és GoG játékkulcsok, illetve Game Pass kedvező áron, egyenesen a kiadóktól!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

Nagyon vacillálok, mert igazából OLED-et érezném kompromisszummentesnek (számomra, tudom annak is vannak problémái), de az nyilvánvalóan túl van a kereten.
