-
Fototrend
Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. március
Működéssel és/vagy beállítással kapcsolatos kérdéseknek nem itt van a helye! Erre a célra szolgáló topikok:
● Router gondok
● Otthoni hálózat és internet megosztás
● WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat
Új hozzászólás Aktív témák
-
kemuri78
csendes tag
Sziasztok! Routert szeretnék vásárolni ( szerintem még nem volt hasonló szándékú forumozó..) és ebben kérnék segítséget. A lakás, amiben működne circa 70 nm területű, tégla falazatú, a net Digi 1000. Lanon egyszerre kb 3 eszközt kellene szimultán kiszolgálnia, ez adott esetben pl. két televízión netflix, plusz pc-n letöltés, vagy épp konzolon online játék. Wifi-n kb 4-5 eszköz lógna rajta, nyilván ezek már nem feltétlenül egyszerre a kábeles eszközökkel. Két kiszemelt van: az RT-AC 65P és a TP-LINK AX20. Fontos a stabilitás, és nem feltétlenül varázsolnék custom firmware-t rájuk. Ki mire szavazna? Előre is köszönöm!
-
kemuri78
csendes tag
válasz
Soma01 #68503 üzenetére
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat/tanácsokat. A router és eszközök közötti legnagyobb távolság kb. 6-7 méter lenne, egy-egy téglafal választaná őket a routertől. Szemezgettem a c5-el, ezt most megerősítésnek veszem.😁 Egy 5ghz stick sztem mindenképpen kell majd a laptopnak(Asus K551LN). Köszi még egyszer mindenkinek!
-
kemuri78
csendes tag
Sziasztok!
Bár sokszor feltették már a kérdést, milyen routert javasoltok?
Jelenleg egy 1043ND v2 van használatban V3 firm-el felruházva. (A gyári v2 firm és más WRT-k vezetéken nem hoztak túlzottan jó eredményeket..) Nos, a vezetékes résszel különösebben nincs gondom, de wifin alig hozok ki belőle 40, max 50 mbps sebességet a különböző eszközökön. (mobilon mért sebesség kb 30 mbps)
Digi 1000-es nethez venném. Ami nagyon fontos lenne, hogy vezetékre kötött Xbox streamje stabilan működjön laptopra wifi-n (most folyamatosan eldobja a kapcsolatot gyenge hálózati kapcsolatra hivatkozva) illetve azért 2-3 mobil eszközt is problémamentesen kiszolgáljon. És ami ennél is fontosabb: árban semmiképpen nem szeretnék 15e felé menni. Előre is köszönöm a tanácsokat!
Új hozzászólás Aktív témák
● Olvasd el az összefoglalót!
- BestBuy topik
- Elektromos cigaretta 🔞
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Milyen légkondit a lakásba?
- Jövőre az Apple megérkezhet 2019-be
- Politika
- Vigneau interaktív lokálblogja
- Ismerkedés a Zyxel NSA325 v2-vel
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R7 5700X 16GB DDR4 512GB SSD RX 5700XT 8GB Rampage SHIVA Be Quiet! 650W
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A50/Samsung Galaxy A51/Samsung Galaxy A52/Samsung Galaxy A53
- LG 24GQ50F-B - 24" VA / 1920x1080 FHD / 165Hz 1ms / AMD FreeSync Premium / Adaptive Sync / HDR 10
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felváráslás!! Samsung Galaxy S22/Samsung Galaxy S22+/Samsung Galaxy S22 Ultra
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest