Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
modflow
#20092
üzenetére
Ezért lenne jó tudni, hogyha 5 db bébi elem helyett a fentit teszem bele, árthatok-e neki.
Erről beszéltünk idáig. Leírtuk a buktatókat és a lehetőségeket. Ha nem értesz hozzá, szétszedni meg nem szeretnéd, akkor két lehetőséged van:
- Nem babrálod.
- Babrálod, a saját felelősségedre. -
válasz
modflow
#20084
üzenetére
Általában az elektronika két részre szokott válni az ilyen robik esetén:
- Az egyik a teljesítmény ág, ahol vagy direktben megkapják a motorok a feszültséget, vagy jobb esetben valamilyen biztosítékon keresztül. Ez inkább a problémás. Itt a motorok típusa fogja meghatározni, hogy bírják e a többletfeszkót.
- A másig ág egy szabályozott feszültséggel működő. A digitális elektronikai elemek nem nagyon szeretnek határozatlan feszültségről működni, jobbára 5V vagy 3.3V az ilyen alkalmazásoknál, mint ez a játék. Ezt egy feszültségszabályozó IC állítja elő, aminek típustól függően megvan a max feszültség bemenete. Ez szerintem kevésbé lesz egyébként gond. Ha 7,5V-ról megy üzemszerűen, akkor a 8.4-et el kell bírja, ennyi tartalékkal szoktak tervezni.
-
-
válasz
modflow
#20082
üzenetére
Igen, a tölthető C elem a darabszám miatt igen drágára nő. De egyik megoldás sem lesz filléres.
Az első, amit linkeltél az egyrészt NiMH, másrészt valami speckó készülék pótakkuja, emiatt olyan drága.
A második már egy közeli találat. Mivel töltöd fel? Azzal amivel bármilyen akkut fel kéne töltened: hozzá való akkutöltővel.
De mielőtt ilyet kezdesz használni, derítsd ki, hogy az elektronikáján milyen komponensek vannak direktben az akkura kötve, és azok elbírják e a plusz feszültséget (Li alapú akkuk cellafeszültsége 4.2V feltöltve, tehát csak ennek a többszöröseivel lehet akkukat szerezni.)
Ha veszel két cellát (cca. 2000 forint/db - az alatt nem érdemes kockáztatni), egy töltőt (kb. 2000 forint), plusz járulékos cuccokat, akkor ez sem olcsó mulatság.
-
válasz
modflow
#20080
üzenetére
Nagy segítség lenne, ha tudnánk, milyen formációban vannak benne az LR14-ek.
Az is kérdés, hogy üzemidőt szeretnél növelni az akkusítással, vagy csak kevesebb elemet szeretnél kidobni?
Utóbbi esetén simán lehet baby elem helyére NiMH akkut venni, és akkor semmi mágia nincs.
Az előbbi kicsit bonyolultabb. Ha kapacitást akarsz növelni plusz térfogat igénybevétele nélkül, akkor kémiát is kell váltanod. Itt LiIon vagy LiPo kémiára gondoltam.
Gyanítom mind sorban van. Az 5x1,5V = 7,5V
Elektronika függő, de több mint valószínű, hogy kibírja a 8,4V-ot ami két Li cella csúcsfeszültsége.
Ezek az elemek (Duracell PlusPower C LR14) kb. tükrözik azt amire a cuccodat tervezhették.
A második mérési diagramon a 2A-es görbe pont 0,75h = 45 perc.
2A * 0,75h < 2000mAh , tehát egy legalább 2000mAh akkuval már jobban jársz.
Ezt a teljesítményt (2000mAh @ 2A) a nem-kínai LiIon cellák tudják.
Tehát ha kapacitást akarsz növelni, akkor két soros (
) liion cellával már nyereséget érhetsz el, de csak és kizárólag akkor próbáld ki, hogyha meggyőződtél róla, hogy a komponenseid bírják.
Új hozzászólás Aktív témák
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG Z790 i9 14900KF 32GB DDR5 1TB SSD RTX 5070TI 16GB NZXT H6 Flow RGB 1200W
- HIBÁTLAN iPhone 15 Pro Max 256GB White Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3661, 100% Akkum
- OUKITEL G1 Mobiltelefon 24/256Gb dupla sim
- Sony MHC-V43D Aktív hangfal, party hangszóró
- Xiaomi 14T 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciaval
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
) liion cellával már nyereséget érhetsz el, de csak és kizárólag akkor próbáld ki, hogyha meggyőződtél róla, hogy a komponenseid bírják.
