Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lemmy71

    őstag

    válasz Victoryus #2733 üzenetére

    Ilyenkor nem szabad metszeni, majd csak lombhullás után pihenő időben, február végén március eleje felé :K Ha nagyon gyantás akkor magában a törzsben van a betegség és azzal már nem tudsz mit kezdeni :N A cseresznyét én nem metszem, a lombkorona belsejét szoktam megvágni hogy ne legyen olyan tömött és persze a beteg nagyon gombás részeket levágom.

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Victoryus #2733 üzenetére

    Lőjél képet, mert ez alapján nem lehet semmit sem mondani róla, hogy mi baja. Csonthéjasakat nem szoktak minden évben metszeni. Ha felkopaszodik, akkor szokás csak, vagy ha alakítod a kis fát.

    A paradicsom mellé bazsalikomot szoktak, de nem tudom, hogy használ e a poloskára. Vegyél egyet valamelyik boltban, aztán ültesd be közéjük, abból talán látni fogod. Vetni már túl késő, amit veszel azt meg még egy darabig élvezheted, ha behozod az első fagy előtt. Permetezni lehetne még, de gondolom azt nem akarsz.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • justmemory

    senior tag

    válasz Victoryus #2733 üzenetére

    Szia,

    konyhakert: mire gondolsz, hogy mivel mit lehet? Nálunk is, ismerősnél is a kert ezen része "táblákra van osztva" és oda van ültetve, amit szeretnénk. Nálunk volt már pari, paprika, zöldbab, borsó, kukorica, sütőtök, cukkini, eper, málna, ribizli; lehet együtt ezeket. A mondás az, hogy egymást követő években ne ugyanoda ültesd ugyanazokat/hasonló növényeket (kabakos után legyen mondjuk hüvelyes; kukorica után tök, stb.), hogy elkerüld a betegségeket. Aztán van olyan is, hogy pl. répa köré érdemes hagymát, mert így a répalégy nehezebben találja meg. Szóval érdemes tervezni előre, felosztani a kertet, stb. Erről akár a neten is találsz rengeteg infót, ötletet, tanácsot. A termés, kelés stb. mind függ az időjárástól; idén pl. nagyon rosszul kelt nálunk minden (Alföld); szóval attól még működhet, hogy egyszer-egyszer nem úgy sikerül...

    Fák: metszeni tavasszal kell (kivéve a dió, azt augusztusban lehet - Bálint gazda szerint; nálunk is ez a tapasztalat). Elvileg fafajtánként máshogy, szóval ez sem mindegy... Máshogyan kell a barackot, almát, szilvát; de attól is függ milyen korona formát szeretnél. Nézni kell a rügyeket is (termő vagy sem; a későbbi termésmennyiség meghatározásához fontos; ez viszont függ a fa korától, egészségétől) és hogy mennyit nőtt a hajtás, mert aszerint kell hosszúra vagy rövidre metszeni.
    Nekem az a tapasztalatom, hogy amelyik gyantás azt ki kell vágni és elégetni vagy elásni feldarabolva (komposzt esetleg), mert ez komoly belső betegséget jelez.

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Új hozzászólás Aktív témák