-
Fototrend
Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Yepp - korlátlan belföldi net kötöttségek nélkül
Yettel Full - kombináld rugalmasan a kedvezményekért
Új hozzászólás Aktív témák
-
G@ben
addikt
válasz
Predator2
#41856
üzenetére
Nekem is kellett váltanom anno, lemondani nem tudtam, mert hűségszerződésem volt, ami januárban lejárt, és át is mentem egy másik szolgáltatóhoz, mert megelégeltem, hogy hűségszerződés alatt is folyton változtatnak, de mindig a nekem rossz irányba. Akkor nekem nem jár semmi?
-
G@ben
addikt
válasz
Handball94
#40395
üzenetére
Ezt még meglátjuk. Sajnos van pár olyan rossz tulajdonságom, hogy harcolok az igazamért és nem adom fel.
-
G@ben
addikt
válasz
Handball94
#40393
üzenetére
Engem nem a 250m érdekel, hanem amit tőlem szedtek be pluszban. Azt akarom visszakapni.
-
G@ben
addikt
A 2014-es emelés ügyében, amit a bíróság első fokon jogszerűtlennek ítélt, van valami fejlemény? Másodfok, jogerő, stb?
-
G@ben
addikt
válasz
Viktor0610
#38280
üzenetére
Értem. Azt hittem, összefügg.

Na mindegy, nekem így pont jó.
-
G@ben
addikt
Hátha valakinek ad új infót:
4-én lejárt a hűségem, 9-én voltam adategyeztetésen és elküldtem a másik szolgáltatónak a számhordozási igényt, tegnap hívtak, hogy elengedett a Telenor, ma pedig megjött az új SIM-kártya.
A fordulónapom 21-e, a számhordozási időablakot pedig 20-a este 8 és éjfél közöttre lőtték be, mert nem kértem konkrét hordozási időpontot. -
G@ben
addikt
Na ez megérne egy misét. Okostarifa 90 csomagom van, ami november végén megszűnik. Ehelyett felkínálták a MyTariff valamelyiket, ami kb havi 4500Ft, szemben a jelenlegi, első fokon illegálisan emelt 3390-nel. Nem fogadtam el, mondván, hogy tudtommal a jelenleginél olcsóbbat kéne kínálniuk, erre ajánlották a Smarttarifa 2-t, 2 évig havi 500 Ft kedvezménnyel, így lenne 3290 Ft. Mivel másképp számolta az ügyintéző a lebeszélhetőséget, azaz jóval kevesebb lebeszélhető perc jött ki, nem fogadtam el. Mondtam, hogy akkor hívjanak, ha ennél kedvezőbbet tudnak ajánlani, azaz kicsit kevesebb havidíjért ne sokkal kevesebb lebeszélhetőséget. Namármost ha nem fogadtam el, akkor miért is szerepel a számlán, hogy abba raknak át?
Egyet tudok. Amint lejár a hűség, húzok másik szolgáltatóhoz, mert ami jogsértést, félretájékoztatást, csúsztatást csinált az utóbbi másfél évben a Telenor, az elképesztő! Innen is köszönöm 16 év hűség után... -
G@ben
addikt
válasz
Viktor0610
#35561
üzenetére
Ott a pont: "elég sokan", tehát nem mindenki, pedig tudtommal azt kommunikálja, hogy a felhasználóknak lesz jó.
Épp az előbb hívtak újra, hogy akkor jó-e a Smarttarifa 2. Mondta, hogy akkor hívjanak, ha az eredeti havidíjnál nem drágábban adnak nem kevesebb percet és mindegy mekkora, de csak lassítós netet. Továbbítják a kérésem...
Nem kérek többet, mint a mostani csomag, kevesebbet viszont nem fogadok el. -
G@ben
addikt
válasz
Viktor0610
#35315
üzenetére
Megnéztem a szerződést, nem tarifakategóriára írtam alá, hanem Okostarifa 90-re. Nincs benne egy szóval sem, hogy XS. A szerződésben szerepel a havidíj is, hogy 2990. Ezek alapján úgy gondolom, hogy a 2 éves hűség lejártáig nekem 2990-ért kéne kapnom az Okostarifa 90-et. Tegnap hívtak, hogy felajánljanak helyette egy másik csomagot, ami a Mytariff S lett kedvezménnyel, így 4490 Ft-os havidíjjal. Ezt nem fogadtam el, hivatkozva arra, hogy tudtommal alacsonyabb havidíjat kéne adniuk, mire a Smarttarifa 2-t mondták, szintén kedvezménnyel, így 2 évig havi 3290 Ft lenne. Persze a lebeszélhető összeg nem maradt az eredeti 3190 Ft, hanem azt is csökkentették, ha jól emlékszem 2690-re. Így a lebeszélhető perceim száma is csökken az Okostarifához képest, ami nekem nem megfelelő. Az, hogy a net több, pont nem tud érdekelni, a lényeg, hogy csak lassítson, ha átlépem a keretet, ne állítsa meg.
Ebben a helyzetben szerinted mit kéne tenni, hogy ne járjak rosszul? 100 Ft-tal kisebb havidíj, ha jól számoltam, 11 perccel kevesebb lebeszélhetőség. Illetve az eredeti szerződéshez képest a havidíj 300 Ft-tal több is. -
G@ben
addikt
válasz
Viktor0610
#35315
üzenetére
Meg fogom nézni a szerződést, mert most nincs előttem, de a véleményem továbbra is az, hogy ha én vállalom a 2 év hűséget, akkor a szolgáltatónak is kéne...
A hűségidőm alatt harmadszor változtat a szabályokon... egyszer jogellenesen (első fokon biztosan az), másodszor terelésekkel, csúsztatásokkal próbált rávenni egy kedvezőtlen váltásra, harmadszor meg erőből, hogy csakazértis az lesz. Finoman szólva már az elsőnél fel kellett volna mondanom a hűséget kötbér nélkül... -
G@ben
addikt
válasz
Viktor0610
#35313
üzenetére
A szerződésemben szerepel az Okostarifa 90. Innentől én arra vállaltam hűséget.
És ha ügyfélfüggő a kedvezmény, akkor én nem kapok, mert a legutóbbi módosításnál igen határozott hangnemben osztottam ki a Telenort, hogy mit tehet és mit nem.
-
G@ben
addikt
válasz
Viktor0610
#35309
üzenetére
De ha az alacsonyabb havidíjú csomag számomra jelentős korlátozásokkal jár, többet meg nem akarok fizetni, azt hogy oldják meg?
A kötbéres kérdésre is várnék választ... -
G@ben
addikt
válasz
Viktor0610
#35296
üzenetére
Én is Okostarifa 90-et használok és a Smarttarifa 2 jónak is tűnhet váltásra, de magasabb a havidíja. Kérhetem kedvezménnyel? Ugyanis írtad, hogy mindig kisebb havidíjjal ajánlanak fel, ami a Mytariff legkisebb csomagjára igaz is lenne, csakhogy ott a beszélgetés is kevesebb, illetve a net is korlátos.
Illetve a Smarttarifa esetén ha esetleg adnak kedvezményt, akkor a lebeszélhető percek száma is csökken? Mert nem havi x percet garantál, hanem a keret elfogyásáig y forintos percdíjat.Ezen kívül, ha én 2 év hűséget az Okostarifa 90-re írtam alá, nem kéne jogomban állnia, hogy ennek a megszüntetése esetén minimum kötbér nélkül felmondjam a szerződést, vagy kötbért terheljek a Telenorra, mivel felrúgja a szerződést?
-
G@ben
addikt
válasz
Viktor0610
#33576
üzenetére
Biztos ami tuti alapon újra elküldöm nekik ugyanazt a levelet, csak beleírom, hogy ha nem kellett volna, akkor tekintsék tárgytalanak.

-
G@ben
addikt
Most kaptam ezt az sms-t:
"Dijvàltozàsi értesitésünket kiegészitve tàjékoztatjuk, hogy 2015.07.01-töl dijainkat kétoldalùan mòdositani kivànjuk, melynek elfogadàsàròl Ön dönthet. Az Ön Okostarifa 90 dijai elérhetök a dijmentesen hivhatò 173/4/4 menüpont alatt vagy a telenor.hu/dijvaltozas/t/36 oldalon. Amennyiben 2015.06.30-ig az ajànlattal kapcsolatban nem nyilatkozik, a dijmòdositàsunkat elfogadottnak tekintjük. Üdvözlettel: Telenor"
Ezt mindenkinek kiküldik vagy újra nyilatkozni kell, habár már megegyeztünk?
-
G@ben
addikt
válasz
darvinya
#33498
üzenetére
Azért, mert én azt választottam, hogy nem változik a havidíj. Ha változik, akkor felrúgja a szerződést. Nem lépek át új tarifába, mert ezt leírtam nekik és vissza is igazolták.
Kiragadtál egy mondatot, ami gondolom arra vonatkozik, aki nem nyilatkozott, hogy nem fogadja el. -
G@ben
addikt
válasz
darvinya
#33488
üzenetére
Ezt a kedvezményt azért KELL adnia, mert különben szembe megy a törvénnyel. Nem az én dolgom, hogyan oldják meg, hogy ne változzon a havidíjam. Ha így tudják megoldani, akkor így lesz. A levélben leírták, hogy minden marad, így oldják meg, tehát ha mégis meggondolják magukat, van mire hivatkozni.
Egyébként ma is felhívtak, hogy mi a helyzet, de gyorsan meglátták, hogy már rendezve van. Azért szóban is megerősíttettem velük a leírtakat.
zoli62: minden alkalommal azt állították, hogy nem tudják megcsinálni, én meg minden alkalommal elmondtam, hogy ez hülyeség. Igazam lett.

-
G@ben
addikt
Nekem ma küldték ezt a mailt. Az elejét, hogy mikor és milyen számról hívtam őket, lehagytam.
"Az egyeztetés során tájékoztattuk a 2015. július 1-től érvénybe lépő Általános Szerződési Feltételek és Egyedi Előfizetői Szerződés változásairól és a szerződésmódosításra vonatkozó ajánlatunkról, azonban az adott hívásban kétoldalú megállapodás nem történt.
Fentiek alapján a 2015. július 1-jei díjváltozást a Telenor nem érvényesíti az Ön esetében. A számláján az emelt díjak fognak megjelenni, de az aktuális számlában a díjemelés mértékének megfelelő jóváírást biztosítunk. Ezeket a feltételeket addig biztosítjuk, ameddig a jelenlegi tarifáját használja, vagy nem köt új szerződést."
-
G@ben
addikt
Engem is hívtak ma, pedig tegnap megegyeztünk, hogy többet nem hívnak. Most más osztályról kerestek és a hűség végéig tartó (7 hónap), havi 400 forintos jóváírást tudnak adni. Mondtam, hogy a kolléga ennek a többszörösét ígérte és azt sem fogadtam el. Akkor kötbérmentesen megszüntethetem az előfizetést. Nem kértem. Akkor ők szüntetik meg. Kérdeztem az indokot: nem tudják biztosítani így a szolgáltatást. Remélem jól emlékszem, hogy a szolgáltatást említette, mert a vérnyomásom kicsit megemelkedett. Mondtam, hogy ezt a magyarázatot nem fogadom el és szerintem az NMHH sem. Majd július 1. előtt újra hív.
-
-
G@ben
addikt
válasz
Varszegig
#33276
üzenetére
Ezt nekem is elmondták, többször is, ki is kértem az összes beszélgetést, de nem kaptam még semmit. Ha mégis emelnének, akkor újra kikérem és megy az NMHH-nak. Bár az egyik üzletükben azt mondták, hogy ezek a felvételek belső használatra vannak, nem adják ki, legfeljebb hatóságnak.
A vicces még az volt, hogy küldenek majd egy tájékoztatót email-ben, hogy akkor mi is az állás, a jövő hét közepén kapom meg. Egy email-t... -
G@ben
addikt
Most hívtak vissza, hogy meggondoltam-e magam. Mondtam, hogy nem, nem kell a kedvezmény. Nem szüntetik meg az előfizetést, de majd meglátják, hogy lesz-e emelés, mert ugye az NMHH azt vizsgálja, hogy megfelelően tájékoztatták-e az ügyfeleket, nem pedig azt, hogy lehet-e emelés.
Na arra még kíváncsi leszek, hogy kétoldalúan hogy emelnek, ha nem fogadom el. -
G@ben
addikt
válasz
sifarr
#33151
üzenetére
Most hívtak, a válasz az, hogy megszüntethetik. Kérdeztem, hogy milyen indokkal, de erre nem tudtak válaszolni.
A jogi osztályt ajánlották, de a tavalyi áremelés miatt kommunikáltam már velük és csak a kérdéseimre nem kaptam választ, minden más általános szöveget leírtak. -
G@ben
addikt
válasz
sifarr
#33140
üzenetére
1,5 évig volt sima, hűségmentes előfizetésem, utána készülékvásárlással lett 2 év hűség, ami kb 1,5 éve tart.
"a jelen szerződésben foglalt határozott időtartam ("hűségidő") lejártával közöttük új, határozatlan idejű szerződés jön létre változatlan hívószámra és a nem érintett részek vonatkozásában változatlan tartalommal." -
G@ben
addikt
Ilyet találtam:
"Szolgáltató általi rendes felmondás
A Telenor az Előfizetői Szerződést 60 napos felmondási idővel jogosult felmondani
(rendes felmondás).
Rendes felmondásra elsősorban, de nem kizárólag, akkor kerül sor, ha az az Üzleti
Előfizető, aki az Egyéni Előfizetőre vonatkozó rendelkezések alkalmazásáról előzetesen
nyilatkozott, fizetésképtelen, illetve amennyiben csődeljárás, felszámolási,
végelszámolási vagy törlési eljárás indul ellene. "Tehát felmondhatják. Ezek szerint jobban járok, ha elfogadom az ajánlatukat, aztán ha lejár az egy év, amíg él a dolog, másik tarifát vagy másik szolgáltatót nézek.
-
G@ben
addikt
Akkor ha lejár a hűség, akkor gond nélkül felmondhatja? Elveheti a számot is?
Közben megvolt a beszélgetés. Mondtam, hogy nem kérem a jóváírást, mondta, hogy egyedileg nem tudja megtartani a havidíjam, úgyhogy vagy elfogadom vagy a 61. napon egyoldalúan felmondják a szerződést és elveszik a számom. Ehhez joguk van? 16 éves szám, nem akarom eldobni.
Ja, 2 nap múlva hív, hogy hogyan döntök. Még jó, hogy ma van az általuk emlegetett 15. nap, ami alatt mindenképpen döntenem kell.
Kérdezte, hogy mikor hívhat, mondtam, hogy 2 hét múlva.
Sajnos nem fogadta el, mert neki le kell ezt zárnia. Mondtam, hogy 2 nap alatt meg nem tudok mindennek utánanézni. Lehet, hogy kéne beszélni az NMHH-val? -
G@ben
addikt
válasz
Varszegig
#33109
üzenetére
Értem, köszi.
Ha most elutasítom, elvileg továbbmegy változatlan feltételekkel, de ha lejár a hűség januárban, akkor sem emelhetnek, igaz? Egyoldalú módosítás elvileg nem lehet majd az augusztusban várt módosítás miatt, a kétoldalút meg nem vagyok köteles elfogadni. Javítsatok ki, ha tévedek! -
-
G@ben
addikt
Újra visszahívtak a megbeszéltek szerint, de a pénteken felajánlott csomagot (Mytariff XS 200 helyett 700MB-tal) mégsem tudják adni, de maradhatok a jelenlegiben (Okostarifa 90), és egy évig kapok 825 Ft jóváírást, de azonnal kell döntenem. Az eredeti díjam 2990 volt, a tavalyi emelés óta 3390, ezt emelnék 3790-re, egy évig csökkentve.
Valahogy nem győztek meg. Délutánra ígértek visszahívást, addig kell döntenem. -
G@ben
addikt
válasz
apaszka
#32992
üzenetére
Igazából 3 év alatt, ha ötször átléptem a 90MB-ot, akkor már sokat mondok (abból 2 vagy 3 meló miatt volt). A 200MB az esetek 99%-ában elég lenne, szívesebben látnám a 80 perc helyett a 120-at ugyanennyiért, mint a 700MB-ot. Ajánlottak már valakinek plusz perceket?
Varszegig: nem rohanok, de ha a mostaninál is kevesebbet fizetnék, több nettel, vagy ha sikerül megbeszélni, több beszélgetéssel, akkor miért ne? Ha lejár a hűség, elvileg úgyis átmehetek a céges csoportba még olcsóbban.

-
G@ben
addikt
Most hívtak, hogy megkapták a panaszom és felajánlanak egy másik csomagot. Most Okostarifa 90-em van, 45/45 perccel és 90MB adattal 3490-ért, Mytariff XS-t adnának 80 perc beszéddel bárhova, 200MB nettel, amit azért kifogásoltam, hogy de ha elfogy, meg is áll, ezért rádobtak még 500MB-ot. Ez 1 évig élne, de januárban lejár a hűségem, szóval utána azt csinálok, amit akarok.
Megkérdeztem azt is, hogy ha a tavalyi emelés jogszerűtlensége jogerős lesz, akkor az abból való esetleges pénzvisszakérést befolyásolja-e a döntésem, de erre nem tudott válaszolni.
Ebben a váltásban van valami csapda? -
G@ben
addikt
Ma volt egy beszélgetésem a Telenorral. Felhívtak, hogy régi, megbecsült ügyfél vagyok, ezért Mytariff csomagból kedvezményeset kapnék, ami csak 25%-kal drágább, mint a mostani előfizetésem, de nem is ez a lényeg. Mondtam, hogy nem kérem, mert abban ha elfogy a net, akkot leáll, míg a mostaniban nem, a mostani előfizetésem amúgy is megfelel, illetve a kétoldalú szerződésmódosítás el nem fogadását itt is megerősítettem, megemlítve, hogy azt nem vagyok köteles elfogadni. Ezen kívül megemlítettem a tavalyi áremelést, hogy jogtalan volt, meg is büntették őket. Erre az egészre feltettem a kérdést: így volt? A válasz: így volt.
Ezzel, ha jól értelmezem, elismerte a tavalyi áremelés jogtalanságát. Ezzel tudok bármit kezdeni, elfogadható bizonyítéknak, ha visszakérem a többletbefizetésem tavaly óta? -
G@ben
addikt
Xperia Pro-ról nem lehet tudni, hogy megjelenik-e a Telenornál? November végén kérdeztem az egyik győri üzletben, akkor azt mondták, hogy volt már róla oktatás meg bemutató, és Karácsony előttre várják, hogy megjelenjen, de azóta semmit nem tudnak róla. A Sony ügyfélszolgálat ezt írta vissza:
"A hivatalos információk szerint a készülék pillanatnyilag nem elérhető hivatalos forrásból a Magyar piacon valamint valószínűleg nálunk nem is lesz forgalomban.Sajnáljuk ebből keletkezet kellemetlenségeket."Akkor a kislány nem jól tudta az üzletben? Vagy keverte egy másik készülékkel? Mondjuk ezt nem tartom valószínűnek, mert Neo-ja volt és mondtam, hogy ugyanaz, csak billentyűzettel, illetve nem a Mini Pro, nem az X10 Mini Pro.
Új hozzászólás Aktív témák
- Google Pixel 10a – évismétlés
- Hegesztés topic
- Manjaro Linux
- Kész rémálom lesz Linuxot használni jövőre az USA egyes államaiban
- ASUS RT-AC68U
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Napelem
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Samsung Galaxy Buds3 Pro - szárat eresztettek a babok
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- Építőipari csomag (vakológépek, targoncák, építőipari eszközök és kellékek, egyéb, sok más)
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 256GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4533
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Samsung 980 Pro NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Új HP 15 Victus FHD IPS 144Hz i5-12500H 12mag 16GB 512GB SSD Nvidia RTX 4050 6GB Win11 Garancia
- Azonnali kézbesítés az év bármely pillanatában
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


