-
Fototrend
A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
zeusz55
senior tag
Sziasztok! Egy kis leírás után egy kérdés!

Kb másfél évvel ezelőtt ugyanez volta problémám mint most, akkor jobban ráparáztam, egy új memória megoldotta a mai napig a hibát most viszont ugyanaz ugyanúgy előjött. Valakinek bármi ötlet esetleg!?
A jelenség. A gép nálam egy hosszabbítóban van (gép tv hangfal wifi router) és ezeket szoktuk egyszerre lekapcsolni ha nem használjuk reggel, du hazajövünk melóból bekapcs várok egy 4-5 percet h mindenki áram alá kerüljön gép tv bekapcs és megy.... csak a nagy jelenség az hogy mindenki áram alatt gép benyom, egy csippanás és a tv kiírja hogy NINCS HDMI jel... telefonról lenéztem a gépet, és igazából a csippanáson túl nem is jut a gép... tehát ott megáll és ennyi. Ha az egész kócerájt áramtalanítom, várok kellő időt majd újra eljátszom, akkor minden bejön simán hiba nélkül. Ez akár egy hosszabb menet utáni újraindításkor is produkálhatja. Múlt héten már meguntam, szétszedtem a gépet, kiporoltam, kis wd-40el filmrétegben áttöröltem a ramot és 1-2 slotba raktam. Kb 2 napig nem csinálta ma újból elkezdte. Érdeklődnék hogy én vagyok ilyen mázlis hogy minden ramom 2 évig bírja, vagy az alaplapom eszi a ramokat!? Mint írtam 2 évvel ezelőtt egy ram cserélve működött idáig. Valakinek ötlet!? Köszönöm!
Samsung UE32 F5000 - Gigabyte GA-B75M-HD3 - Intel Pentium G2030 - MSI R7 250 DDR5 - Corsair Vengeance 4GB DDR3 - Kingston 60GB V300 SSD - Western Digital 750GB BPKX - FSP 350w-60HHN
Új hozzászólás Aktív témák
- Ipari mennyiségű szuperszámítógéppel dagasztaná az AI lufit az USA
- Linux kezdőknek
- Milyen RAM-ot vegyek?
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- TCL LCD és LED TV-k
- PH!otósok beszélgetős, offolós topikja
- Milyen asztali médialejátszót?
- Battlefield 6
- Egérpad topik
- Tőzsde és gazdaság
- További aktív témák...
- Corsair DOMINATOR PLATINUM 32GB (4x8GB) DDR4 3600MHz WHITE - Garancia
- BESZÁMÍTÁS! 32GB(4x8GB) G.Skill Trident Z RGB 4000MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- 4X4Gb Adata XPG 2400Mhz XMP DDR3
- Corsair Vengeance LPX Black 32 GB (2x16 GB) DDR4 3600MHz - ÚJ
- Corsair Vengeance LPX 8GB 2 Darab, DDR4 3000MHz CL16
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 256GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3206
- Bomba ár! Dell Latitude 5500 - i5-8GEN I 16GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÚJ HP OmniBook Ultra Flip 14"OLED 2,8 K 120Hz - Ultra 7 256V - 16GB - 1TB - 2,5 év gari - MAGYAR
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Silver -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3703, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

fudi2002
