-
Fototrend
A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
04ahgy
nagyúr
válasz
kekkec
#36628
üzenetére
A maratoni tesztet modulonként mióta is mondom?
Jó pár napja.A RAM-ok magyarországi gariztatása kérdéses, de dobj egy PÜ-t a pontos típusukkal, és megérdeklődöm.
Igen, nekem is gyanús amúgy, hogy mindig ugyanott hibázik.
(#36629) brian1987: Miért ne lehetne egymás mellé tenni? Sőt, egymás alá, és fölé is teheted őket, meg kupacba.
Elférnek az asztalon.
De jól van, igazad van, te alaplapban akarod egymás mellé tenni, de még ott is lehet, max. nem kapcsolod be a gépet.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Mindössze a stabil, hibamentes működés esélye lesz, hibátlan lap és RAM-ok esetén is kisebb 100%-nál. A csökkenés mértéke a RAM-ok különbözőségével szépen korrelál. Persze, ha az egyébként kicsit nyakatekerten feltett kérdést úgy értelmezem, hogy a különböző típusú, márkájú, feszültségű, szervezésű és frekvenciájú, eltérő chipekkel szerelt modulokat akarod együtt üzemeltetni.(#36630) drherby: először is, vedd meg a Windowst eredetiben. Másodszor a RAM-okat memteszttel ellenőrizd, miután az alaplapra a legfrisebb BIOS-t frissítetted. Célszerű azonos típusú, sebességű modulokat párban használni és kerülni az aszimmetrikus memóriakonfigurációkat. A RAM foglalatok tápellátó áramköre is lehet gyanús, ha nem egy fázisról megy az összes, hanem csatornánként kapott külön tápellátó részleget. A CPU foglalat sértetlensége és a tappancsok oxidálatlansága is ellenőrizendő.
HGyu
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Huawei P20 - ez is kétkezes lett
- Kamionok, fuvarozás, logisztika topik
- Amit látnod kell 80’ – 90’ évek, egész estét betöltő mozi filmjei.
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- Gaming notebook topik
- Napelem
- Sorozatok
- A Windows 11 nem akarja ránk erőltetni az AI applikációkat – vagy mégis?
- NVIDIA® driverek topikja
- További aktív témák...
- Eladó Samsung Galaxy S21 FE 5G 6/128GB / 12 hó jótállás
- Magyarország piacvezető szoftver webáruháza
- Dell 14 Latitude 5430 FHD IPS i7-1255U vPro 4.7Ghz 10mag 16GB 256GB Intel Iris XE Win11 LTE Garancia
- iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4065, 90% Akkumulátor
- Intel Core i5 3470 confidential Ivy bridge Quad Core
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Jó pár napja.
Elférnek az asztalon.
fudi2002
