Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz PePeT #40553 üzenetére

    Igazából a memórai sebesség eléggé másod de inkább harmadlagos tényező. Egyedül akkor van értleme gyors ramot venni ha prociba integrált grafikus magot használsz és/vagy sokat tömörítesz.
    Játékoknál pl nem számít semmit se.

    Mivel alig drágább az 1600-as mehet az is de ha csak 1333-asat veszel a i3 3220 mellé az sem baj, mert érezhető lassulás csak tömörítésben lesz. Ha játékra kell a gép akkor a ramra költendő extra pénzt inkább erősebb prociba vagy még inkább erősebb vga-ba invesztálnám (ha játék a cél).

    Azokban a Predatorkban van 1,5V-os 1600-as profil az jó a kinézet procik mellé. 2133-as profil is ok mert elvielg 1,57V a felsőhatár. Igaz érdemben nem lesz gyorsabb mint az 1600-as profillal, mert a 2133MHz-hez a CL11-es időzítés nagyon laza/gyenge. Kb annyit tud úgy a gép mint az 1600 CL9-ben.

    PnP előnye itt az, hogy van szabványos JEDEC minősítésű 1600-as SPD értéke. Magyarul még annyit se kell tenni, hogy a bios-ban akitválod az XMP-t, hanem (ha a memvezérlő támogatja az adott sebességet) rögtön 1600-on indul a ram.

    mod:

    Esertleg arra érdemes figyelned, hogy a ezek a Predik magasított bordások, ha nagy méretű a cpu hűtőd és elég közel van a cpu foglalthoz a memo slot akkor nem biztos, hogy befér alá a ram a magas borda miatt.

Új hozzászólás Aktív témák