-
Fototrend
A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
zoltanz
nagyúr
Az számít ha a Memtest nem jelez hibát, de ahol az eltelt időt írja néha gyorsabb néha lessabb? Köszi.
-
zoltanz
nagyúr
Honnan lehet tudni egy RAM-ról, hogy milyen valójában? DDR2 -esről lenne szó, minden mást ír, Bios, Memtest, most nézem Everes-tel (egyik: 800 MHZ -esnek a másik 950 MHZ nek látja, default-nak meg valami 542 MHZ).

-
zoltanz
nagyúr
Nálam a noname memóriák is beváltak igaz a Windows alatt nem lehet tesztelni mert szeret ok nélkűl is szárnyra kapni "oprendszer". Aki memória intenzív feladatokat csinál sokat, biztos megéri a márkás RAM meg a tuningot is bírja a kedvező garancia idő sem elhanyagolható. Az jó memóriát és a sávszéleség emelést nagyon meghálálja a gép.
-
zoltanz
nagyúr
válasz
Calibos
#3871
üzenetére
Mint elöbb írtam és speciál szeretem ha sok memória van alattam, másrész családban többen is használjuk a gépet így van minden nyalánkság mpeg4 kódolás, kis játék, AUDIO studió, DVD írás, program fordítás, fájlcserélő, videó edit miegymás.
Egyébként most csak fejlesztem AMD 2700+ XP proci van benne ATI 9600 PRO 128 MBvideókártyával 80 GB HDD türhető összeállítás.
[Szerkesztve] -
zoltanz
nagyúr
-
zoltanz
nagyúr
Javítsatok ki ha nem jól tudom, de a több memória nincs hatással a sebességre max a fogyasztásra. Ellenkezőleg mert amelyik lap támogatja a Bank Interleave funkciót, megengedi az RAM bank - oknak különböző frissülési és elérési ciklusokat, ezáltal nem kell várni a CPU -nak annyit.
Néztem ez 1 GB RAM -okat Corsair 1GB DDR (400Mhz PC3200 CL3) nem tűnik rosszanak főleg ha megy CL2,5 ben is vagy jobban a Samsungok jók most? -
zoltanz
nagyúr
Gondolkozom milyen gyors DDR400 memóriát márkákat érdemes venni 2*1024 MB szerintem elég lesz egy darabig. Mellesleg szeretem látni, hogy van még a gépemen szabad 1 GB fizikai memória
meg a Linux is meghálálja meg vidó szerkesztés stb. elkél.
Új hozzászólás Aktív témák
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- Futás, futópályák
- Autós topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Ilyen olcsó sem volt még egy Apple notebook
- Formula-1
- BestBuy topik
- Amazon Kindle
- Nikon DSLR topik
- További aktív témák...
- Bomba ár! Dynabook Portege X30-L - i5-1135G7 I 8-16GB I 256SSD I 13,3" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Pro 128GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4675, 100% AKKSI
- Apple iPhone 17 Pro Max 256GB Deep Blue használt, karcmentes 100% akku (52 ciklus) Apple garan
- Surface Pro 7+ i5-1135G7 16GB 1000GB 1 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 9900K 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


meg a Linux is meghálálja meg vidó szerkesztés stb. elkél.
fudi2002