-
Fototrend
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Brandynew
őstag
Én nem tudom megérteni ezt a megtérülés körüli vitát. Aki befektetésként telepít napelemet, azért, hogy megtérüljön neki, az mondja már el nekem, hogy miért teszi. Ki a fenét érdekel, hogy ki kell fizetni 10-40 ezer Ft-ot havonta áramra? Egy nagybevásárlást nem tudsz megcsinálni ennyiből. Semmi értelme emiatt rákölteni 2-4 milliót napelemre, sokkal magasabb hozamot lehet elérni más befektetésekkel. Nehogymár azért költs milliókat napelemre, hogy 8 -10 év múlva elkezdj megspórolni havonta rongyos pár tízezer Ft-ot. A napelemre szánt összeget legfeljebb 4 év alatt meg lehet duplázni más befektetésekkel. A napelem az egyik legrosszabb befektetés anyagi szempontból.
A napelem telepítésének egyetlen értelme van: teszel a környezetedért, csökkented a szénerőművek szükségességét.
[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest