-
Fototrend
Új hozzászólás Aktív témák
-
pjtr
aktív tag
Sziasztok!
Volt egy kalózos film, vagy sorozat, amit elkezdtem, de már nem találom az elkezdett filmek között. Tengerparton gyakoroltak, kalóz csajok voltak benne, szinkronos...
Mi lehet a címe?
köszönöm
-
Roland8622
aktív tag
válasz
tasiadam
#9789
üzenetére
Szia.Mondasz valamit.Amúgy nem csak itt tapasztalható ez a jelenség. Filmekben is tolják. Amiket nézek azokat végül is megtudom oldani máshonnan is, mert egem a szinkron hiánya nem izgat, csak a szülőknek akartam kedvezni, hogy válogathatnak ami tetszik nekik.
De sajna a magyar szinkronos tartalom igen kevés, felirat meg nem játszik náluk.
Szóval erősen gondolkodom, hogy megszüntetem.Ha az Előfizetés törlése gombra nyomok a Fiók részben, azzal szüntetem meg?
Utána tudom még aktiválni vagy új email + új számlaszám kell? -
ΞΔGLΞ
nagyúr
válasz
tasiadam
#9789
üzenetére
Olyan élvezhetetlen hulladék sorozatokat dobál fel, hogy elképesztő.
Kb 1 éve, vagy több, hogy írtam már, hogy a minőség helyett nagyon rámentek a mennyiségre. Hiába HDR, DOLBY VISION/ATMOS etc.. annyi zs kategóriás fosba kezdtem már én is bele, hogy megszámolni sem tudnám, hányat hagytam ott a francba 1, max 2 rész után.
Van pár sorozat, amit várok, de egyelőre én is egyre ritkábban nézek netflix-et.
Pl...
A nagy pénzrablás szeptember elején jön, Better call Saul (ami nálam a top) meg csak jövőre 13 résszel.
Azért a "The Shallows" most újra megnéztem, még HD-ban is elképesztő a látvány oled-en (nvidia shield pro AI-val), na meg az egyik legjobb cápás film. -
tasiadam
veterán
üdv
Van szerintem vagy 2 éve előfizetésem, és egyre inkább nem látom azokat a tartalmakat, amiket megnézne az ember. Van és volt pár (évente 2-nél nem több) netflix origi ami egész jó volt, de a többi az nettó szenny. Sorozatok főként. Olyan élvezhetetlen hulladék sorozatokat dobál fel, hogy elképesztő.
Vettem TV okosítót, benne van a prime app, nézegettem, és sokkal jobb filmek meg sorozatok jöttek. Disneytől ujabban a All the mankind-it néztem, és az is eléggé jó ezekhez képest. Alapból feláll a szőr a hátamon ettől az LGTVBBQ-tól, hogy az arcomba tolják, de na. Ha még jó lenne a sorozat/film, de hogy ez a lényege, hogy BBQ, és ezért kell szeretni, attól kivagyok.
Tudtok ajánlani valami ÉRTELMES 21. századi, érzékenyjtésmentes sorozatot vagy filmet?
Ember a fellegvárban - prime, nézem.
All the Mankind - disney+, nézem
A farkas gyermekei - néztem, asszem HBO
netflix - semmi értelmes. Utolsó film ami origi volt és élvezhető az a Tyler Rake - a kimenekítés számomra. -
ΞΔGLΞ
nagyúr
-
winbox
senior tag
Baromi jó dolog ez a Képernyőnkénti adatforgalom. Nálunk sajnos nincs vezetékes internet, Telenor havi 150GB mobilnetből gazdálkodunk. Az első netflix hónap után 2 nappal a havi váltás előtt elfogyott a net
Szerencsére telóm korlátlan, így megoldottuk azt a két napot. Így felmentem netflixre és a profilra beállítottam a közepes minőséget a Képernyőnkénti adatforgalom menüpontban. Most lesz a 2. hónap vége és még van 20-30 GB és ebben a hónapban is volt rendesen netflixezés, youtube, minden. Mivel kb. 3 méterről van nézve az 55 ös belépő szintű 4k hdr Samu tv, így annyira nem is fáj a 4k elvesztése, a hdr a belépő szint miatt meg amúgy sem volt nagy durranás. Minőség is szuper ilyen messziről, az sd-nél így is ezerszer jobb.Sajnos miután megkötöttük Telenort, utána találtam flottás havi 1TB csomagot ugyanannyiért, de most már ez van
-
-
spiky03
veterán
A böngészőből játszom le a filmeket az milyen minőségben megy?
Ott kiadja az Atmost meg a kadenciahelyes képet?
Vagy hol tudom ezt megnézni pl Chromeban? -
Leonaprofi3
csendes tag
Sziasztok! Most előjött nálam is, hogy kiírta igazoljam a fiókot. Kértem is a Gmail-es regisztrált címre a kódot, de nem kaptam meg, nincs spamben sem. Valaki találkozott hasonlóval?
-
kmarci25
Topikgazda
válasz
lafaty80
#9776
üzenetére
Ja, hogy így próbálod. Így nem is lesz jó sajnos, pont azért, amit írsz. Viszont ha felteszel a Mecool-ra egy CoreElec-et, akkor már működni fog. Bővebben itt találsz infót: S905-ös topik.
Az összefoglalóban kb minden benne van, de a közösség is jó, segítenek mindenben. Egyébként meg maga a rendszer telepítése egyszerű, és megmarad a mostani rendszered is.
(Itt egyébként a boxod android verziója a baj, a CoreElec pont ebben jó, hogy olyan OS, amin csak a kodi fut, így arra is optimalizálták.) -
lafaty80
addikt
válasz
kmarci25
#9775
üzenetére
Köszi, most feltettem, InputStreamHelper is fent van. De Netflix indításkor ezt kapom: "Your system is not Widevie certificated or you have a wrong kodi version installed."
Android 7.1 van a box-on, kodi 19.x és ehhez való netflix addon-t töltöttem le.
Ennyit találtam még:
"Some android devices do not work properly, this is due to restrictions implemented by netflix with devices with false certifications (often with some Chinese boxes) in rare cases even happened to not being able to play the videos." -
-
Ra3
őstag
válasz
lafaty80
#9772
üzenetére
Én most tértem vissza android alá a netflix-szel, meguntam a kodi verziók bajait, bár kétségtelen hogy van néhány előnye.
Most az Aidan's romban lévő netflix appot használom, szerintem valamelyik gyári android tv-ből szedte ki, mert teljesen olyan mint ami a Sony tévémen van. -
lafaty80
addikt
Sziasztok, jól gondolhatom, hogy kodi-ban is csak olyan eszközre lehet feltenni a netflix addon-t, amit támogat a netflix?
Régebbi mecool m8s pro-m van, és gyárilag rajta volt a netflix, de aztán cert/secu dolgok miatt már nem lehet használni. Így kodi-ban sem tudnám használni, nem?
-
spiky03
veterán
Szerintetek melyik érné meg megvenni, ha kandencia helyes és rendes hanggal legyen a lejátszás a lényeg?
Mi stick
Fire TvMég ami fontos, hogy az Amazon Prime is menne rajta rendesen.

-
shotika
őstag
Köszi srácok
-
shotika
őstag
Azt be lehet valahogy állítani, hogy a felirat ne ugráljon le fel? Épp nézem a Family Guyt, és egyszer fenn, egyszer lenn van, baromi idegesítő.
-
kmarci25
Topikgazda
válasz
#48613632
#9763
üzenetére
"Én pl UK, meg még egy haverom szintén, a másik három Magyarország."
Ezt írtad. Ez alapján, hacsak nem éltek egy háztartásban, ti nem használhatnátok közösen. A "your household" alatt miért kéne a bárhol élő embereket érteni? Egy háztartás. Időlegesen eléképzelhető nem azonos cím, de alapvetően azért mégis a közös cím feltételezi az egy háztartást. Ebben mi az értelmezhetetlen? Kijátszható? Igen. Értelmetlen? Talán. De nem értelmezhetetlen.
Az értelmetlen és az értelmezhetetlen nem szinonímák.
Ha már itt tartunk a Spotify rosszabb, ők családi csomagot ajánlanak. Azt hogy ellenőrzöd?
-
#48613632
törölt tag
válasz
kmarci25
#9760
üzenetére
Hogy lehet két ellentétes megállapításra ugyanaz a magyarázat? Leírod ugyanazt, amit én, csak szerinted ezért nem értelmezhetetlen, szerintem meg pont ezért.
Kulcsszó itt a "your household" ami ebben az összefüggésben, pont a bárhol élő memberek miatt értelmetlen, és értelmezhetetlen.
Mi a fenéért adnak meg egy olyan kitételt, amit mindenki azonnal megszeg, hiszen nem ellenőrizhető. -
kmarci25
Topikgazda
-
#48613632
törölt tag
válasz
Viper26
#9758
üzenetére
Nem igazán, mert értelmezhetetlen, mivel ugye az accodat gyakorlatilag bárhonnan használhatod, sőt, mobilról is eléred, így a helynek, hogy honnan jelentkezel be, nincs jelentősége.
Én pl UK, meg még egy haverom szintén, a másik három Magyarország.
Mikor az acc regelve lett, akkor a haver itt lakott az én címemen, ő regelte. Igazából szobát bérelt, és így ugye a háztartás azonos.
Mivel maradt 2 lehetőség, és mivel a Premiumra fizetett elő a 4k miatt, úgy volt vele, hogy odaadta az otthon élő családjának, ha meg a Netflix szól, akkor majd elveszi. Próbát megér. Azóta is úgy működik, pedig már a srác is elköltözött tőlünk. Igazából, ha őket nem érdekli, akkor engem sem. Ha ez változik, majd akkor változtatunk mi is
-
Viper26
nagyúr
"Please remember that we only allow the people in your household to use your account."
Ezzel kell foglalkozni , ha benne van a "new login" mailben?
Annyi, hogy aki még belép vele, pár kerülettel arrébb van.
-
tDr1v3r
veterán
válasz
CPT.Pirk
#9755
üzenetére
Igazából a magyar résznél valahol érthető (nagyon ragaszkodunk a lokalizációhoz, azért van így beállítva, gondolom nem akarnak sok negatív hangot mint pl. a Prime Video-nál), de az angolnál... komolyan lövésem sincs miért jó ez így. Nem tudom hogy vonzanak-e az ilyenek de angol felületről van csomó magyar film ami nem elérhető, csak akkor ha magyarra váltod a nyelvet, ez is pl. totál érthetetlen. Nem hiszem hogy annyi expat lenne itthon hogy nekik ne kelljen belefutni angolra lokalizálatlan tartalmakba.
A Parasite-hoz kértem angol feliratot, elsőre jött a mantra hogy nincs hozzá (nyílván felhoztam hogy köszönöm, de tudom használni az Unogs-t és látom hogy létezik), de utána meg a szokásos "nem tudjuk garantálni, de szólnak az illetékesnek" duma jött mindkét supportostól. Nem is értem, komolyan, rengeteg régió van ahol a nem angol lokalizációval rendelkező dolgokat is dobja a Netflix angol profil mellett, de miért pont itt kell limitálni...
Igazából nem tántorít el hogy használjam a szolgáltatást, amúgy is különösen "tisztelő" vagyok és VPN-ezek ahhoz ami nem elérhető itthon, de akkoris zavaró.#9754 roller0123: Rengeteg dolog teljesen rosszul van fordítva, akár olyan szinten is hogy más értelme van egy mondatnak.
-
-
modflow
veterán
Ez már nekem is sokszor eszembe jutott, hogy ha bezárnának másik 4 emberrel, szerintem 4-5 óra alatt olyan sztorit készítenénk, hogy ihaj.
Ha az lenne a cél, hogy legyen benne óriási csavar, majd még vagy kettő, hogy totál ne tudja a néző, hogy mi van, nem igaz, hogy nem tudnák összehozni.
Szerintem simán nem is akarják... -
tDr1v3r
veterán
válasz
CPT.Pirk
#9742
üzenetére
Nem fogják javítani. Próbáltam a nemzetközi supportot, a magyart is, nem foglalkoznak vele... ahogy azzal se hogy elkezdtek f.szkodni és már nemzetközi filmeknél is van olyan (Parasite) ami nem elérhető angol felirattal, aka az ember angol felületről nem is látja, nyelvet kell váltani hozzá hogy elérhető legyen.
Kicsit nehezen értik meg hogy az alulfizetett "fordítók" által készitett, gépi fordítás szintű felirataikhoz nincs gyomrom...

-
azbest
félisten
válasz
modflow
#9746
üzenetére
egynek elmegy, sokkal jobb is lehetne az összhatás, de van néhány olyan pont a történetben, ahol felsírtam... hogy "miért vagytok hülyék"... mármint a szereplők.. Vagyis a történetíró. Olyan primitív fordulatokat csináltak és annyira kiszámítható, de kihagyott ziccereket...
A felvezetőnél arra gondoltam, hogy egy zombieland ripoffnak indul.
-
kmarci25
Topikgazda
Kérem hanyagoljuk a letöltött tartalmak külső lejátszóval történő megtekintésének témáját!
-
forras2
őstag
Szevasztok!
Lehet, hogy buta kérdés lesz

A netflix tele van régebbi filmekkel, amik nem szinkronosak, de ugye réges rég van már szinkronjuk.
Nem lehet ezekhez letölteni a szinkront, és valahogy összepárosítani a filmmel?
-
-
Roland8622
aktív tag
Az tuti. Főleg, hogy a Win10 alatti lejátszónál kipróbáltam a letöltést, majd kikerestem a rendszer egy eldugott szegmenséből.
[USERNAME]\AppData\Local\Packages\4DF9E0F8.Netflix_mcm4njqhnhss8\LocalState\offlineInfo\downloads.
Adtam neki fájlkiterjesztést pl. mkv de nem tudta semmi lejátszani, csak a Mediainfoval láttam a felbontást stb. Szóval ezek után kissé fura a dolog számomra
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Egy barátom netflixét használom. Nála van még egy 4. hely, arra gondoltam, hogy szüleimet beteszem oda és akkor nekik mehet magyarul minden, én meg tudom használni a sajátomat angolul tovább.
Csak gondoltam időközben javított ezen a dolgon a Netflix, mert elég agyament helyzet és akkor nem kellett volna befoglalni a 4. helyet, de úgy látszik nem foglalkoznak ezzel...
pipeti71: ehh, köszi.

-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Történt, vagy várható előrelépés a Netflixen azon a téren, hogy ha magyar nyelvre van állítva, akkor nem is hozza a kereső azokat a tartalmakat, ahol nincs legalább magyar felirat?
Szüleimnél gond az angol nyelv, én meg nem szeretném magyarra állítani, így nekik egy külön fiók lenne a megoldás szerintem...
-
petymeg
addikt
Sziasztok!
Olyan barbatrükköt lehet, hogy a letöltött filmet pendrivre-ra másolok, hogy egy butatévén lejátszhassam? -
modflow
veterán
válasz
LouiS22
#9725
üzenetére
Zack Snyder-nek köze van ehhez? Nem tudtam.
Már hányok, ha a nevét meglátom.... de csak azért, mert volt valami liga újravágás rész és a csapból is az folyt... de durván.. Kit érdekel, hogy újravág valamit, ki az a csávó?
Mondjuk nem érdekel igazából, csak ne lássam a nevét.
-
zseko
veterán
válasz
modflow
#9724
üzenetére
Érdekel mit fogsz gondolni róla majd, ha megnézted.

Én meg tudok nézni szinte bármit és bizonyos szinten még szórakoztatni is tud (pl. Asylum filmek, ugye, vagy Vampire Girl vs. Frankenstein Girl ami durván megmaradt emlék
), ezzel sem lett volna gondom, ha helyén kezelik és nem ekkora nagy számként reklámozták volna, amivel szinte szöges ellentétben állnak már az első öt perc blődségei is.
Az én szememben legalábbis. -
Mrdevil
addikt
Hát nem tudom kinek mi. Egyszer azért szerintem meg lehet nézni, ebben a mai hatalmas jó film áradatban. Nekem a hosszával volt gondom, ezt bőven el lehetett volna mondani 1.30 alatt is. Bár én is azt hittem ez kicsit komolyabb hangvételű film lesz, néha kicsit parodiás jellegű. Meg igen, több butaság is volt benne amit írtatok, de én el voltam vele. Bár nekem a Nő az ablakban is tetszett, azt is sokan fikázzák pedig.
-
winbox
senior tag
Hat amennyire vártam, akkora csalódás. A képi világ is kritikán aluli, feleslegesen van elmosva benne minden. Emiatt is fájt nekem nézni, meg a sztori miatt is. Fél órát néztem, de ide felnézve már nem is fogom folytatni
-
norbertoth
senior tag
Elpocsékoltam 2,5 órát az életemből, irtó pocsék a film, pixelhibás kamerával rögzítve 1-1 jelenet (amit nem csak én tapasztaltam hanem elég sokan) Kemény zs kategória, ahhoz képest hogy be lett promotálva, egy hatalmas nulla lett sajnos.
modflow remekül jellemezted!
-
Kiskutya
veterán
-
zseko
veterán
válasz
modflow
#9717
üzenetére
Hát, amikor egy személyautó összeütközik a négyes konvojban a konténert szállító teherautóval, és olyan robbanás van mintha minimum egy Panzerfaust-al lőtték volna telibe a teherautót, az kissé komolytalan. Aztán az, hogy a konténer úgy repül le róla, mintha oda se lett volna rögzítve.
Arról nem is beszélve, hogy mikor rádión azt az utasítást kapják, hogy hagyják a fenébe és meneküljenek (amire persze vissza kell kérdezni, mert pont nem értette jól az egyébként teljesen jól érthető szöveget), akkor a (legmesszebb lévő) rádiózó ürge, látva, hogy valami megtámadta a többieket és elég gyorsan leölte, az autó mellett!! állva nem az autóba ugrik be, hanem még a másikat is kirángatja onnan, hogy gyalog meneküljenek
A 'színvonalas' párbeszédet már nem is említem. Nekem itt meg is szűnt az az érzésem, hogy egy jó filmet kapok. -
modflow
veterán
-
zseko
veterán
Oké, az Army of the Dead az első öt percben meggyőzött, hogy egy ZS kategóriát érő marhaság...
-
Kiskutya
veterán
Köszi még egyszer mindenkinek ma még nem volt időm de ránézek, hogy megy nálam.
-
Adama123
aktív tag
Apple TV 4K boxon meg lehet-e nézni valahogy a bitrátát? Mert én csak azt látom hogy 4K vagy Dolby vision.
-
Kiskutya
veterán
válasz
Roland8622
#9707
üzenetére
Köszönöm a válaszokat!
Akkor lehet nálam van valami mert nem akar fentebb menni.... Vagy megint szarakodnak egyes felhasználókkal...
-
Kiskutya
veterán
Észrevettem hogy sok sorozat nem megy 7.62mbps fölé mégnézné valaki hogy pl a Jupiter hagyatéka másnál is csak ennyi vagy nálam van gond?
-
ΞΔGLΞ
nagyúr
Szerintem is ez fps gond lesz, ahogy írod is.
Valami hasonló nálam is volt egyszer. Shield-en hasonlót csinált a refresh rate applikáció.
Azóta nem is nézek azon, csak 23.976-os netflix tartalmakat, az RR meg ment a kukába.
Ami 25-ös, azt meg simán a tv saját netflix applikációjával nézem. -
cidalain
veterán
válasz
cidalain
#9693
üzenetére
No asszem megvan.
Ha egy olyan filmet nézünk amin nincs magyar szinkron, akkor azt alapértelmezetten angol hanggal, és magyar felirattal indítja el. De ha ilyenkor a feliratot átváltjuk angolra, akkor a profilban az alapértelmezett beállítások felülíródnak angol hangra és angol feliratra.Megoldás: nem váltogatjuk át a feliratot angolra, vagy ezután mindenképpen el kell indítanunk egy magyar szinkronos felnőtt besorolású filmet, és visszaállítani a dolgokat, hogy újra a magyar hang legyen a default.
-
azbest
félisten
A legújabb, már chromium alapú edge válogatósabb a hardverre. Win10 alatt próbáld a windows store-beli Netflix appot, az még a régebbi internet explorer böngészőmotort használja. Régebbi gépeken az jobban működhet. Ha azon a full izom gépen lassul be a lejátszás, akkor ott valami más gebasz lehet. Nem bluetoothon át hallgatod?
Az hogy oldalazásnál egyenetlennek látszik kicsit a mozgás és nem vaj sima, az abból adódhat, hogy a filmet 23.998 fps-sel készítették, de a pécén 60Hz a kijelző és mivel nem kerek többszöröse, így röcög. Kadenciahelyes lejátszás hiánya magyarul.
A tévé beépített lejátszója lehet kadenciahelyes, vagy pedig jobb módszerrel interpolálja a képkockákat.
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban nem kerülhetnek említésre:
* A havidíj csökkentése érdekében történő lokalizációs csalások (Regisztrálok Törökországból mert olcsóbb lesz stb.)
* Családalapításhoz partnerek keresése.
Az ilyen hozzászólások azonnal törlésre kerülnek, többszöri törlés után a felhasználó a modkerben jelentésre kerül.
- X1 2-in-1 Gen10 14" FHD+ IPS érintő Ultra 7 268V 32GB 256GB NVMe aktív toll ujjlolv gar
- Prémium High-End Házimozi Szett Sony QS, Wharfedale Evo és Tannoy összeállítás
- ADATA Legend 860 2TB Gen4 X4 2280 M2 NVMe SSD / Beszámítás OK!
- Dell Pro 14 Premium PA14250 14" 3K OLED érintő Ultra 7 268V 32GB 512GB ujjolv gar
- 4 db Be Quiet Dark Power Pro 11 1000W 80 Plus Platium tápegység eladó!
- Apple iPhone 13 128GB,Használt,Adatkabel,12 hónap garanciával
- Dell Latitude 5490 14",HD,i5-7300U,8GB,256GB SSD,WIN11
- AKCIÓ! Acer Predator Helios Neo 16 PHN16 notebook-i9 13900HX 16GB DDR5 1TB SSD RTX 4060 8GB W11
- Dell Latitude 5530 Core i5 1245U, 16GB RAM, SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- CÉGEK FIGYELEM!! iPhone 11 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - 27% ÁFA-S SZÁMLA Kártyafüggetlen, 100% Akksi
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



Igazából nem tántorít el hogy használjam a szolgáltatást, amúgy is különösen "tisztelő" vagyok és VPN-ezek ahhoz ami nem elérhető itthon, de akkoris zavaró.



l.skywalker