Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
beloadjoker #5346 üzenetére
Az az U7300 az valójában SU7300.
És ugyanaz, csak 3MB az L2 tár mérete.
Netezéshez, zenét hallgatni, filmeket nézni elég 1-2MB L2 tár, játékokhoz, tömörítéshez, stb programokhoz kell a nagy L2 tár. Na nem mintha a 3MB az olyan hatalmas lenne. Ráadásul ebben a prociban hiába van nagy(obb) L2 tár, ha a proci egyéb tulajdonságokban (órajel) hiányt szenved.A 64bites win7 szeret terpeszkedni, alapból több ramot eszik, mint a 32 bites verzió. Rakhatsz bele több ramot, de nem fogja megtölteni sohasem.
A 32 bites win7 meg kevesebb ramot eszik, ezért kevesebb is elég neki. A 3GB az bőven elég, nem hiszem,h valaha is tudnál annyi alkalmazást egyszerre futtatni, amivel többet kérne, ugyanis a proci nem bírná számolni a sok programot egyszerre.Feladatkezelőben ellenőrizheted magad is, h általában mennyi ramot használsz. Ha gyakran túlléped a 3GB-ot, vagy közelében jársz, akkor majd elgondolkozhatsz a bővítésen.
A karakterek meg azért nem jól jelennek meg, mert bekapcsoltad a numerikus billentyűzetet. Van bal oldalt lent egy fn feliratú gomb. Tartsd lenyomva, keresd meg jobb oldalon fent a num lock felritaú gombot, és vele együtt nyomd le.
Az fn gomb arra való, h a felső sorban (F1-F12) gombokon levő ugyanolyan színnel szitázott funkciókat aktiváld vele. (Fényerő növelése/sökkentése, hangerő növelés/csökkentése, ~némítása, képkimenet váltása, wi-fi ki/be, ilyesmik.
A gép kézikönyvében le van írva, melyik fn kombináció mire való. )166. oldal
fn + F11 kapcsolja a num lockot.A másik a proci:
A géped foglalata BGA956.
Ez fogadj azt a két procit amit már linkeltem lejjebb, ileltve ezeket:
http://www.cpu-world.com/CPUs/Core_2.html
Válaszd ki a BGA956.os procikat:De ezért mondtam, h szedd szét a gépet, és nézd meg, egyáltalán cserélhető-e a proci, vagy rá van forrasztva az alaplapra?
Csak egy picike csavarhúzó kell hozzá.
Új hozzászólás Aktív témák
- Házimozi belépő szinten
- Ideiglenesen leállította az Xperia 1 VII értékesítését Japánban a Sony
- SSD kibeszélő
- Milyen légkondit a lakásba?
- TP-LINK routerek
- Call of Duty: Black Ops 6
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Gyúrósok ide!
- Milyen videókártyát?
- További aktív témák...
- Notebook bontás (Asus, Acer, HP, Dell, Lenovo)
- Újszerű Anker 778 12 in 1 Thunderbolt 4 Docking station dokkoló (Windows, MAC OS)
- HP Elite Thunderbolt 3 dokkoló/ HP Zbook Thunderbolt 3 dokkoló
- Lenovo ThinkPad T570, T580, P51s, P52s eredeti Lenovo, külső akkumulátor eladó
- HP Elitebook 840 G5 / 840 G6 magyar billentyűzet.
- Új! Targus - USB-C Dual HDMI 4K HUB - 2 HDMI-vel. Saját töltő nélkül 2 monitorral (120Hz)
- Bomba ár! Fujitsu LifeBook E754 - i5-4GEN I 8GB I 256SSD I 15,6" HD I HDMI I W10 I Garancia!
- AKCIÓ! Apple Mac mini 2020 M1 8GB 256GB SSD számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- LENOVO ThinkSystem NVIDIA Quadro RTX 6000 24GB PCIe Passive GPU
- Apple iPhone 14 128Gb Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest