Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
NEMO1968 #6992 üzenetére
Ja igen, elfelejtettem belinkelni:
Itt tudsz hozzá keresni:
http://hardverapro.hu/aprok/hardver/processzorok/mobil/listaz.php
Esetleg itt:
http://hardverapro.hu/aprok/hardver/notebook/tartozekok_alkatreszek/listaz.phpA T4200 2GHz-es, 1MB L2 tára van, és 800-as az FSB-je.
Olyat keress, ami ennél jobb.
Ami igazán jó lenne, azok a P7ezer, P8ezer, P9ezer szériák (1066-os FSB-vel), de azokat sajnos nem kezeli a géped.
1-2MB L2 tár ilyen alapműveletekhez, (internet, office, film, kép, zene, chat), nem nagyon kell több.
A 800-as FSB-n már nem tudsz gyorsítani, csak az órajellel tudnál variálni, mármint, h olyat keress hozzá, aminek minél nagyobb az órajele.
De ezek a 3, 4-6MB L2 táras procik alapjában nem gyorsítanak, mivel gondolom nem renderelére, tömörítésre, játékra használod gépet, szóval felesleges kifizetni sok pénzt túlárazott procikra, amik többlet kapacitását úgysem használnál ki..Ezt a DV6 1220-as sorozatot szerelték elég sok felszereltséggel, amelyekben ugyanez a chipset volt (PM965), mint a tiédben, azokat szerelték T4200-al, és T6500-al is.
A HP-nak mostanában szokásává vált, h azokat a processzorokat, amiket a kézikönyben nem szerepeltet, azokat BIOS mikrokód szinten se támogatja.
Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de lehet, h a T4200, ill. a T6500-on kívül mást nem támogat. Ezt csak úgy tudod kideríteni, h belepróbálod a procit mielőtt kifizetnéd.Mivel a legtöbb proci Pesten található, Velencei lakosként ez nálad nem egy jó hír.
Youtubeon tudsz keresni hozzá videot, h hogy lehet szétszedni a gépet:
http://www.youtube.com/watch?v=ZoYVztAcCiQ
http://www.youtube.com/watch?v=M7CEtfJtu_Y
Ezek DV6-osok, de mivel több féle van belőle, lehet ezek pont nem jók a tiédhez.Inkább egy SSD-vel tudnál rajta gyorsítani, esetleg egy 7200RPM-es HDD-vel.
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen notebookot vegyek?
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Lexus, Toyota topik
- Háztartási gépek
- iPhone topik
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- alza vélemények - tapasztalatok
- Robotporszívók
- Hónap végén érkezik a Xiaomi Band 10, ára is van
- További aktív témák...
- CSL50/CSL52 LA-E801P Rev: 1.0 laptop motherboard
- BAZÁR Laptop Notebook billentyűzet BILL használt és új 1hét garancia POSTA ON
- Dell D3100 USB 3.0 Ultra HD Triple Video Dokkoló Állomás
- ÚJ Lenovo ThinkPad világítós MAGYAR billentyűzet X280 A285 X390 X395 L13 Yoga S2 5th S2 Yoga 5th X13
- Eladó gyári Dell laptop töltők és töltőfej átalakítók
- AKCIÓ! Microsoft XBOX Series S 512GB játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- Noblechairs HERO Fekete/Platinafehér Gamer Szék
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Eredeti Lenovo 300W töltők - ADL300SDC3A
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X3D 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged