Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xarina

    aktív tag

    válasz attiati #4555 üzenetére

    Most már tényleg működik a kereső oldal, amit ajánlottál. Így azért már használhatóbb, bár nekem az egyirányú jegy lehetősége azért nagyon hiányzik.
    Ha valami konkrét úti célról érdekel info, akkor érdemes rákeresni wikitravelen, igaz angolul van.

    Ahány utazó, annyi szokás. Nem lehet általánosítani, így általános tanácsot sem adni.
    Csapvíz: Szinte sehol nem ajánlják, de ez netto hülyeség. Én mindenhol azt iszom és még nem lett bajom tőle (pedig megfordultam már egypár helyen). Persze előtte meg kell kérdezni a helyieket, de a világon kevés hely van, ahol tényleg ihatatlan. Persze az érzékenyebb gyomrúaknak lehet baja tőle, de túlzásba viszik az óva intést általában. Európában mindenhol iható.
    Járattörlés: Mindig értesítenek róla, de jóval később, mint ahogy kiderül (mármint a két ultra fapadosnál, a többieknél sokkal jobb a helyzet és ritkábban is fordul elő). Ennek oka, hogy nem akarják, hogy nagy tömeg rászabaduljon hirtelen az ügyfélszolgálatra és inkább az utast szivatják. Azért szerencsére nem fordul elő gyakran. Ha eddig nem nagyon utaztál, kicsi a valószínűsége, hogy hirtelen belefutsz. Én évi 20-40 repüléssel még nem igazán futottam bele, amikor meg igen abból csak jól jöttem ki, igaz az nem fapados volt. Az indulási időpontokat viszont gyakran változtathatják, pár órával későbbi vagy korábbi indulás jóval gyakrabban előfordul, de ezért az sem mindennapos.
    Csomagméret: Hátizsákot vigyél mindenképpen, azt össze is lehet nyomni szükség esetén, a bőröndökkel jobban szívóznak. Az utóbbi időben elég laza volt az ellenőrzés, gondolom most 1-e után megint ráerősítenek mert a ryan és wizz is jócskán csökkentette a méretet. A többieknél nincs különösebb gond, rövidebb útra elég bőven egy közepes hátizsák. Meg kell tanulni pakolni vagy ki kell fizetni a nagyobb méretet. De sokszor a plusz csomag árából kint meg lehet venni a szükséges dolgokat, ha valami nagyon hiányozna.
    Bankkártya szerintem nem mindig jó ötlet, persze célállomástól függ. A legtöbb helyen 3%-t rászámolnak a bankkártyás fizetésre és már pár éve nem is középárfolyamon számolnak.A pénzfelvétel meg drága külföldön. Persze bankkártyától és banktól is függ.
    Oltások szerintem teljesen feleslegesek. Hepa A,B kb teljesen értelmetlen, de sok egzotikus helyre kötelező a sárgaláz elleni, szerintem az is (nem is nagyon ellenőrzik).
    A malária nem kamu, nekem is volt, nem kívánom senkinek. Viszont maláriagyógyszert majdnem felesleges szedni, többet árt, mint a malária. Főleg itthon a lariamot írják ki, ami a világ legtöbb országában már be van tiltva. A malaron pár fokkal jobb, de rohadt drága és az sem nyújt 100%-os védelmet. Ha az ember elkapta, jobban jár egy helyi kórházzal helyi szerekkel, ők legalább tudják, mit kell adni. Az itteni készítmények megmentenek ugyan a maláriától, de tönkrevágják az ember máját. De a maláriának is sok változata van, 2 törzsre tudtommal nincs ellenszer sem. Magától nem múlik el, az tuti, az ismerősödnek biztosan nem az volt.
    Amsterdamban lehet a vöröslámpás negyedben is fényképezni, főleg ha csajjal vagy és úgy állítod be, mintha őt akarnád lekapni. Azért ne feltűnően, mert a stricik tényleg figyelnek és utánad mennek, hogy kitöröltessék a képeket, de hallottam olyat is akinek a gépét törték össze.

Új hozzászólás Aktív témák