Új hozzászólás Aktív témák
-
Lortech
addikt
válasz
BlacKSouL
#70126
üzenetére
En emlekszem egy emelyitoen edes, gusztustalan, talan mentas, kesernyes, hanyas izu rozsaszin cuccra gyerekkorombol, kb egyetlen gyogyszer amit alig bírtam bevenni, de en se tudom mar, melyik lehetett,
mucopront, ambroxol, sumetrolim, paxirasol, erigon vagy akar tok mas. -
válasz
BlacKSouL
#70076
üzenetére
szép.
97-ben voltam Gyergyóban egy hetet, ott is mindenfelé voltak ilyen letarolt hegyoldalak, ahol mint a fogpiszkálók voltak eldőlve a fák...
De volt a 2010-es évek elején a magas tátrában is ilyen, csak ott nem engedték kivágni / elszállíttatni a kidőlt fákat, ebből aztán az lett, hogy elözönlötték az egészet a szúk, amik aztán a meglévő erdőket is károsították... szóval nem véletlenül kérik a gyorsítást. -
concret_hp
addikt
válasz
BlacKSouL
#70072
üzenetére
angol tanfolyam pl.
miert ne vinnel par millat tozsdere? nyilvan ha tudod h 2 ev mulva autot akarsz venni a penzbol, akkor nem...
egyebkent a 2 legjobb befektetes az oktatas es az egeszsegbe fektetes szvsz (sport).
vicces egyebkent kiszamolni, hogy mennyi egy diploma 'konyv szerinti erteke'.
-
-
-
NoLF
veterán
válasz
BlacKSouL
#70033
üzenetére
Az szerintem mindenki szamlara eleg egyertelmu, hogy vendeglatoegysegben, artol teljesen fuggetlenul, a felszolgalt etelben nincs helye oda nem illo dolgoknak. Gondolom az is konnyen felfoghato, hogy ennek ellenere megesik, hogy olyan dolgok kerulnek az etelbe aminek ott semmi keresnivaloja. Ilyenkor kell, hogy elokeruljon az osi fegyverunk, a kommunikacio. 15 eves pincer palyafutasom soran millioszor volt ilyesmivel dolgom, termeszetesen sokfelekeppen tud reagalni a vendeg - remelem te nem ultel ott duzzogva, es etted meg a legyes rantottat, hanem panaszkodtal miatta es kaptal ujat, suru elnezesek, esetleg ingyen bambi kisereteben.
Ha nem igy tortent, es kotottek az ebet a karohoz, akkor Zimmer Ferinel jartal, es a helyet el kell dozerolni. Ha igy tortent, akkor el kell konyvelni, hogy beleestel a keves szazalekba, aki rossz tapasztalatot szerzett olyan okbol kifolyolag, ami a vendeglatos osszes letezo erofeszitese ellenere is megtortenhet. Amennyiben viszont van otleted, hogyan lehet egy nyari, nyitott konyhas helyen 100%ban elkerulni az ilyen szituaciokat, azonnal kezdd el arulni a technologiat, mert nagy szukseg lenne ra.1300ft-ert rantottat enni a Balatonon - ugy, hogy meg ki is viszik neked - pedig nem draga, hanem nevetseges.
-
-
-
válasz
BlacKSouL
#69987
üzenetére
A forint romlásánál nagyobb a valós inflációnk, szerintem. Így hiába kap valaki ojróért forintban többet ha közben az árak a váltási plusznál nagyobb százalékban emelkedtek.
Olyasmit magyaráztak h tavaly egész évben 9 Ft-tal értékelődött le a nemzeti fizetőeszköz az ojróhoz képest. Idén első hónapban megvolt a 8 Ft veszteség. Mindeközben a húsáruk, az üzemanyag és a többi nem 2.7%-kal drágult. -
válasz
BlacKSouL
#69918
üzenetére
komolyan, itten már olyan hozzászólások születnek, hoyg a gonosz lidl.
Csak szeretném megjegyezni, hogy másokhoz képest náluk majdnem minden kimondottan olcsó, sőt, még jó is (sonkák, sajtok, tejtermékek. vaze, nem kell még egy hétig érlelnem a sajtot, hogy íze legyen, meg ilyenek).Ráadásul, ha nem lennének, akkor annyival kisebb lenne a verseny, és annyival drágább lenne minden.
------------------
Amúgy valóban érzésre nekem sem 4% ez az infláció, hanem 20%, pedig én sem bérelek lakást, meg ilyenek. De ha kimegyek ebédelni, az ötkerben az onnan indul tényleg, hogy 1500, de inkább 2000 vagy több, ami azért pár éve nem így volt.
Ha elmegyünk az asszonnyal vacsorázni egy étterembe, az pedig nem 7-8 e Ft, mint régebben, hanem 10-12.
Ha nyaralni megyünk, az pedig szintén drágább euróban is, de az euró sem 300 már, hanem 338. (Köszönjük Kancsinak, a nagy forintleértékelőnek)És amúgy nekem is az ismeretségi körömben nem sok emelés volt az elmúlt 2-3 évben, csak cég-váltással, szóval a nagy bérrobbanás tényleg inkább alul hathat.
Én most úgy fogok fizetésemelést adni magamnak, hogy visszafizetem a lakáshitelt, és onnantól hávájdizsi, spórólok havi 150k-t. De amúgy soha nem kértem fizetésemelést még 15 évnyi munkaviszonyom alatt, mindig maguktól adták, de most fogok, és nálam is ez lesz az alap igény, hogy 10%-15% euró árfolyam -követés.
Ha addig nem mondok fel magamtól a p*csába
vettem lottót. De valaki más nyerte meg... szóval hallatlan..!
-
válasz
BlacKSouL
#69921
üzenetére
Cézár saláta lesz.
De értem amit monC- ismerek én is olyan embereket akik szerint nem drágult a benzin mert mindig ötezeré tankolnak. -
válasz
BlacKSouL
#69918
üzenetére
Hülye példa, de a kifli ára pl. a Lidlben, jó 1 éve 16 Ft volt, aztán felemelték 19-re, majd most egy ideje 22 Ft.
Látni azt is amit Te mondasz, illetve hogy fél éve akciósan volt valami 199, most legjobb esetben is 209-re akciózzák le, pedig az alap ára kb. ugyanannyi...
A legszebb a mostani húzásuk, hogy vegyél 2-t, a második terméket csalogató kedvező áron veheted meg, de tényleg, csak ha nézi az ember hogy az első terméket meg sosem látott magas áron veszed, és átlagolsz, akkor rájöhetsz, hogy qvára átbasztak a palánkon, mert előtte 1-2 hónapja, ugyanezen termék darab ára jóval jobb volt akcióban. -
Tim82
félisten
válasz
BlacKSouL
#69766
üzenetére
Mondjuk 10 napot mondtak, hivatalosan meg 30 nap, de ez kivételesen pozitív tévedés.
Izé.. "20 napon, illetve ha a kérelem és mellékletei, valamint a hatóság rendelkezésére álló adatok alapján a tényállás tisztázott, 8 napon belül"... Innen, aminél nehéz "hivatalosabb" forrást találni...
Általában véve tehát 8 nap (viszonylag kevés olyan eset lehet, amikor "nem tisztázott a tényállás" egy útlevél igénylésnél), amúgy meg soron kívüli/sürgősségi/azonnali eljárás keretén belül 5/3/1 napot garantálnak, nyilván a megfelelő extra zsé kifizetése után.
-
-
gaborbol
őstag
válasz
BlacKSouL
#69439
üzenetére
Nem tudom nalatok, hogy volt. Nalunk az ilyeneket nagyon humanus uton rendezi a munkalltato. Nem csak a nagy multil, a kis apro ket kavezot uzemelteto helyi ceg is.
Egy honapja amikor bezart a helyi kavazo akkor pl a 10 eve ott dolgozo alkalmazott egy Facebook postbol tudta meg delben, hogy az volt as utolso munkanapja.
-
lenox
veterán
válasz
BlacKSouL
#69348
üzenetére
Egyreszt van ugye az az erdekesseg, hogy a 2-3000 K a meleg, az 5-6000K meg a hideg. Magasabb homerseklet a hideg ugye
.Masik megjegyzesem, hogy a szin az inkabb ket dimenzios, mint egy, vagyis a homersekletre meroleges komponense is van, a 'tint', ami jellemzoen zold-lila lehet. Szoval attol, hogy lilabb egy szin, attol meg a szinhomerseklete lehet ugyanannyi, mert ugye a szinhomersekletet ugy talaljak ki, hogy ravetitik a 'tint=0' gorbere, de a tint az attol meg barmi is lehet, csak ezt a led vasarlo ugyse tudja, tehat ra se irjak.
-
-
-
BlacKSouL
addikt
válasz
BlacKSouL
#69170
üzenetére
mé'szaros és társai bt építteti dolomitból, energiaellátást a mátrai méreggyár biztosítja, marsliosz féle ledesvilágítása lesz, és foci marsolimpiát fogunk benne rendezni ahol a magyar nemzeti ízeltlábú válogatott fog egykapuzni saját maga ellen. aki győz, annak a fizetését megduplázzák, aki veszít, annak is. természetesen kisvasút fogja szállítani a nézőket, és a rendezvényt a török hadsereg biztosítja. a marsi vörös port természetesen narancssárgára festik.
-
NoLF
veterán
válasz
BlacKSouL
#69093
üzenetére
jellemzően a telefonszolgáltatás előfizetése nem készülékfüggő angliában sem.
egyébként nekem a céges 12gb, elég szokott lenni. sűrűn előfordul, hogy ahova megyek, nincs net, vagy csak épp nem működik, vagy irtózatosan lassú - úgy viszont nehéz melózni, ha le kell rántanom ftpről telepítőket meg adatbázisokat 200kmre innet, és nem tudom megtenni. a magán telómon nem tudom mennyi van (talán 3gb?), de nem szokott elfogyni - bár már előfordult.
-
parandroid
félisten
válasz
BlacKSouL
#69091
üzenetére
Egy xbox játék manapság 100GB. Patchek, frissítések, miegyéb nélkül. Game pass előfizetésben jön azért havonta 1-2 érdekes új cím, még csak sokba sem kerül így maga a játék. Netflix, amazon prime filmek, sorozatok 4k-ban nem tudom, mekkorák, de gondolom pár GB darabja. És akkor az egyéb használatról nem is beszéltünk. Jó, persze ez mind vezetékes net, de emellett elmegy fejenként 1-4 GB a mobilokon is - youtube, spotify, whatsapp, instagram, 9gag, reddit, meg ki tudja, még mit használnak a mai tinédzserek. Manapság már egy index címlap is 100 MB-os nagyságrend reklámostul, animációstul, nqgyképestül, cookie-stul.
p -
tildy
nagyúr
válasz
BlacKSouL
#69086
üzenetére
Lehet mobil jó ilyen szempontból itt, ha 100 gigát nem is, de 10-15 körül elpukkantok egy hónapban , főleg ha a kliensnél megbízhatatlan a net és osztom telóról.
Nade ha a vezetékes netet nézed ... itt úgy kell könyörögni kb egy 76 MB/sec csomagnál nagyobbért, szinte alig van . -
válasz
BlacKSouL
#69045
üzenetére
@Bleki, még egy dolog eszembe jutott a telefonos-almás marketingről. Kb az eggyel vagy kettővel ezelőtti ájfónban tálalták, hogy lehet vezeték nélkül tölteni, és ez milyen jó. Úgy 2017-2018-ban. Komplett marketing épült rá, már lehet töltőt venni az ikeában, meg ilyenek.
Közben az első ilyen telefon, amiben ez benne volt, a Nexus 4 volt 2012-ből, még benne volt a Nexus 5-ben is, de aztán teljesen elhalt, mert senki nem vett hozzá külön töltőt.
Erre az Apple feltámasztotta, és eladja úgy, mintha ők találták volna ki
És ugyanez a gyorstöltéssel is. Már minden flagship évek óta (2015-2016 óta) gyorstölthető, de az Apple csak az 5 wattos töltőfejet adta. De most már van az is.
A 7-es ájfón pedig uszkve 2 és negyed óra alatt töltődik fel még mindig. -
lenox
veterán
válasz
BlacKSouL
#69028
üzenetére
2. Honnan tudod, hogy nincs neki? Nyilvan amugy olyan helyen, ahol alig merik kiosztani nem nagyon van visszatarto ereje, hiszen azt hiszik, hogy megusszak. Illetve ahol meg nincs is ilyen bunti, ott meg foleg nincs. De szerintem vannak helyek, ahol konnyebben osztjak, es ott van neki. De egyebkent minden tanulmany azt szokta kihozni, hogy nem a buntetesnek van a legnagyobb visszatarto ereje, hanem a felderitesnek. Tehat el kell kapni mindenkit.
-
tildy
nagyúr
válasz
BlacKSouL
#69018
üzenetére
En évekig hasonlóan voltam. A 4es iPhone anno mikor kijött, megvettem, úgy ment eladásra tőlem egy hét után csak úgy repült! Egészen 2010-2017 közt csakis HTC jöhetett szóba. Akkor lett egy iPhone X-m hadd ne mondjam igazi szerelem első látásra . Működik , nem fagy , gyors .
Amúgy iPhone 8 jó vétel lehet
Új hozzászólás Aktív témák
- HP 15,6"FullHD,RYZEN 3(4X3,4Ghz),VEGA VGA,8-16GB RAM,256-512GB SSD,Jó akku,szép állapot
- ASUS Extreme N6600GT Silencer 6600GT 256 MB GDDR3 128 bit Retro VGA
- Sapphire Radeon X1900 CrossFire Edition 512 MB DDR3 256 bit Retro VGA
- SAMSUNG (LS49FG916EUXEN) WQHD 144HZ GAMER MONITOR AKCIÓ!
- SAMSUNG (LS49CG934SUXEN) 49" 240HZ DUAL QHD OLED GAMER ! AKCIÓ
- Fujitsu LifeBook 7U14A2 netbook / 12 hónap jótállás
- Akció! HP ZBook Firefly 14 i7-1165G7 16GB 512GB Nvidia Quadro T500 4GB 14" FHD 1 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! ASRock A520M R5 3600 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1060 6GB ZALMAN T3 Plus Deepcool 400W
- Bomba ár! HP EliteBook 8440P - i5-540M I 4GB I 250GB I DVDRW I 14" HD I Cam I Garancia!
- Számítógép - Gamer PC! Csere-Beszámítás! R5 5600G / RTX 4060 / 32GB DDR4 / 1TB SSD
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest










