Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sparks

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz ANOka #4817 üzenetére

    Pár hónapos az első ilyenem, nem tudom meddig fogja bírni. Van benne elem merülést jelző rész is, szóval majd kiderül.

    Egyébiránt: kedves ismerős mesélte, hogy hozzájuk betörtek régebben, kivonulós szolgálat már csak azt látta, hogy emberünk a kerítésen át épp elillan, vitt magával pár laptopot, telefont. Ezután le is mondták a kivonulós szolgálatot, minek az alapon, ha úgyse érnek oda.
    Na ezután kamerát szereltettek a teraszra, meg feltolásgátlós redőnyöket (külső riasztó nuku), majd egyik reggel észrevették, hogy megpróbáltak betörni a házba. Megnézték a felvételeket és azt látták, hogy szinte piknikeltek a jóarcok a teraszukon, sörözgettek, ameddig az egyik próbálta felfeszíteni a redőnyt, ami nem jött nekik össze - szerencsére, mert a házban 2 nőnemű aludt, az egyik igen fiatalka, másik se birkózó alkat (elmentek a rendőrségre, de pont leszarták a rendőrök, nem nyomoztak az ügyben).
    Na szóval. Ha hozzánk bejön egy ilyen pár jóarc a kertbe, teraszra, akárhova, nekem jelez bent a riasztóm, ami csak nekem jelez, de közben fel is kapcsolja a kinti világításokat. Innen egy mozdulattal be tudok kapcsolni 2 igen hangos szirénát, aminek hatására nem hiszem, hogy piknikelni kezdenének. Ha ez sem segít, akkor viszem a gumilövedékest és megkérdezem miben segíthetek ;]

    Okosotthon VPN-es távelérésnek köszönhetően ezek a manuális szirénák bárhonnan bekapcsolhatók, kamerákon látom, hogy mi van a ház körül. Tudom ez már túl van parázva, de nekünk ez biztonságérzetet ad. Ráadásnak van egy kivonulós szolgálatos riasztónk is, ha mégis bejönnének, akkor jön a Multialarm, de erre sose kerüljön sor. Inkább már a kertbe behatolásnál igyekszem elüldözni őket. Automatára meg nem akarom rakni a kinti szirénákat, mert ugyan nem volt még fals alarm, de nem is szeretném, hogy valamiért csak úgy kiabáljon a riasztónk. Aztán ha azt látom, hogy tényleg nem lesz fals sosem, akkor rákötöm direktbe őket.

    Slusszpoén: ahol lakunk, Budapest egyik igen nyugodt területe, itt nem sűrűn van betörés, de az ördög nem alszik...

    (#4818) Degeczi
    A fentiekben leírtam, hogy mi az értelme számomra, hogy bent kapok jelzést (kutyánk nincs).
    433-asok nekem is minden fingra jeleznek, kintre alkalmatlan volt.

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz ANOka #4817 üzenetére

    :D
    Én is inkább azért tartanék hasznosnak ilyesmit, h reflektort kapcsoljon föl nekem a külső mozgásérzékelő, ha éjjel kell a ház körül matatnom - aztán ha egyszer tényleg bemászna vki, az meg nem örülne ennek, szóval duplán hasznos
    De ha pusztán benn jelezne a kinti mozgásérzékelő, annak nálam nem látnám előnyét

    A kisállat-kompatibilis szenzorral tapasztalatnak örülök, mert nálam vmi egyszerű 433-as verzió sajnos simán bejelez 1.5 kilós kiscicákra, pedig elvileg 20 kg-ig nem kellene

Új hozzászólás Aktív témák