-
Fototrend
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
halinorbi
csendes tag
válasz
kets520
#86975
üzenetére
A tiéd legalább még tud DTS hangot. (legutóbb példula WindRiver-rel szívtam meg, hogy PC-ről kellett lejátszani a DTS miatt, merta C2 saját lejátszója már nem tud DTS-t)
A helyedben már megvárnám a 2023-as LG modelleket, ahol legalább a Soundbar felé leküldi a DTS jelet. Egyébként anno egymás melllé tettem egy B7-et, és egy C1-et, és csak oldalról nézve volt különbség. (a régi már csalt a piros felé) -
halinorbi
csendes tag
válasz
alaves
#86431
üzenetére
Köszönöm a válaszokat! Megvan mi volt a baj a HANGKÉSÉSSEL kapcsolatban: a mobilomra föltelepítettem az LG Soundbar applikációját (wifivel beszélget a telóval), és sajnos be volt állítva egy 31 ms-os késleltetés. Mondom magamban, hogy ezek nem normálisak, hogy így adnak el valamit.. Aztán beugrott, hogy ez egy "újracsomagolt" termék volt az EMAG-tól, szóval valószínűleg az előző tulaj szórakozott. Én meg már lealáztam mindenkinek ezt a technológiát, ahol a hátsó hangszorók bluetooth-szal kapják a jelet a Soundbar-tól. (az S80 ilyen) merthogy biztos emiatt teszi magát késleltetésre. Most visszakullogok minden fórumra, és visszaszívom a sirást.
-
halinorbi
csendes tag
Sziasztok! Van itt bárki akinek nem késik a hang, ha erősítőn akarja hallgatni a filmeket/tv-t? El vagyok keseredve, hogy nincs egy értelmes rendszer, ami kompenzálja ezt a késést. A B7-es OLED-en mintha lett volna kép-késleltetés is. (vagyis negatív hangkésleltetés) A C1-en már nincs. Csak a hangot tudom mégjobban késleltetni. Olvastam, hogy előbb küldjem a jelet az erősítőbe, de elég sok dolog megy a TV-be HDMI-n keresztül. Ráadásul nagyon jó Bluetooth fejhallgatóim vannak (a C1 többet is tud kezelni), ott a BT miatt alapból késik fél másodpercet a hang. Miért nem lehet ezt valahogy kezelni? Illetve ti hogyan oldjátok meg? Vicces, hogy a C1 amúgy tudja szinkronizálni a TV hangját a külső Bluetooth eszköz hangjával.... aminek az eredménye, hogy a tv hangja is késik .. köze nincs a képhez. Azt hittem, hogy efy LG Soundbar majd megoldja (300-ért vettem egy S80-at)..de semmilyen módon E-ARC, optikai) nem tűnik el a késés. Nem lehet az LG-re föltenni valami értelmesebb lejátszót? A VLC-n lenne negatív hangkésleltetés:
Vagy mit vegyek? Mi legyen a konfig? Van olyan médialejátszó, amibe belemegy a TV, a PC, az USB-s filmek.. és lejátszsza .. sőt, képes képkésleltetésre. Most készülök egy 83-as OLED-et venni, szóval ahhoz már tényleg illene valami jó hangrendszer. -
halinorbi
csendes tag
Hallottatok már olyan okostévéről, ami több Bluetooth-os fejhallgatót is kezel egyszerre? Az enyém csak egyet tud. Társasházban vagyok, és ha a nőmmel nézek valamit, akkor sem akarunk hangoskodni, és jó ötletnek tűnt, hogy mindketten fejhallgatóval nézzük.
-
halinorbi
csendes tag
válasz
alaves
#36021
üzenetére
Köszönöm! A programnevek alapján rákerestem, és a google kidobott egy itteni (PH-s) témát, ami az UHD filmek kontra PC dolgot taglalja. https://prohardver.hu/tema/hd_film_azaz_mkv_lejatszasa/index.html
-
halinorbi
csendes tag
Sziasztok! Van valaki tippje, hogy miért akadozik, szaggat a kép, ha PC-ről nézném a 4K-s filmet? A lassú oldalmozgásoknál lehet kiszúrni. LG B7, GTX1070, i5-7500, Windows10, VLC lejátszó. Kevés a hardver? Vagy hosszú a kétméteres HDMI kábel? (esetleg gagyi)
-
halinorbi
csendes tag
-
halinorbi
csendes tag
Sziasztok! Az nem gáz, ha a kinézett OLED tévémen nincs USB 3.0 foglalat? (pedig 2019-es modell) Fogja bírni az adatátvitelt?
Új hozzászólás Aktív témák
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Nyomtató topik
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Teljesen M5 SoC-családra vált az Apple Macbook Air és Pro
- Kicombosította az M5-ös SoC-családot az Apple
- Projektor topic
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- MWC 2026: Műholdakkal tömné ki a Telekom a lefedettségi réseket
- Canon MILC: EOS R és M topik
- Gitáros topic
- További aktív témák...
- DDR3 so-dimm 8GB notebook RAM modul Samsung
- Lenovo T14s Gen 1 i5 10. gen., 16GB RAM, 256-512GB SSD, jó akku, számla, 6 hó gar
- Telefon Felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! MSI A320M R5 1600 8GB DDR4 240GB SSD GTX 1050Ti 4GB ZALMAN T3 PLUS DeepCool 400W
- BESZÁMÍTÁS! Sapphire Pulse Radeon RX 7900 XTX 24GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Vhiktor