Új hozzászólás Aktív témák
-
Balint133
aktív tag
Sziasztok, keresek már két napja de semmit nem találok és akárhogy kísérletezem sajnos nem sikerül beállítanom :S
Volt (van) egy Ruby on Rails alkalmazásom. Ez annyit csinál hogy szövegekkel bűvészkedik. A probléma az, hogy a szövegben előfordulnak speciális karakterek (ékezetes betűk).
Amit railsel megoldok pár karakterrel
szoveg = "Ékezetestűl kell kezdődnie ennek a sornak"
if szoveg.starts_with? "Ékezetestűl" then -csinálunk valamit- endEz annyit csinál, hogy adott szöveg adott szóval kezdődik e. A programot át szeretném írni php-be de valamiért a php-t semmilyen módon nem tudom rávenni, hogy ékezetes karakterekkel dolgozzon.
php.ini
mbstring.internal_encoding UTF-8
mbstring.language Neutralforrás.php
$string = "Bármilyen szöveg amiben megtalálható az ékezetestűl szó"
if (mb_stristr($item, "Ékezetestűl")) {
#igaz
} else {
#hamis
}
}Sajnos bármilyen ékezetes karakterrel próbálkozom az azt eredményezi, hogy konstans hamis értékkel tér vissza a függvény. Ha a keresett értékben nincs ékezet minden tökéletesen működik.
Valaki tapasztaltabb tud esetleg valami frappáns kis megoldást a problémámra? Valamit rosszul állítottam be az .ini-ben?
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen TV-t vegyek?
- Apple MacBook
- Wiz Khalifa: Grand Theft Auto V - Látványosságok és érdekességek tárháza egy helyen!
- Mire lesz elég a Z Fold8 extra akkumulátora?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- TCL LCD és LED TV-k
- Samsung LCD és LED TV-k
- LEGO klub
- További aktív témák...
- 263 - Lenovo ThinkBook 16p (G6 IAX) - Intel Core U9 275HX, RTX 5060
- Apple iPhone 15 Pro/ 128GB / Kártyafüggetlen /12Hó Garancia/ Akku: 88% / Gyári Garancia 2027.08.20ig
- 134 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX8H) - Intel Core i9-13900HX, RTX 4090
- Keresünk Galaxy S22/S22+/S22 Ultra
- Dell Vostro 3525 /Ryzen 3 5425U/8GB/256GB M.2/WIN11/Jó akku/Számlával!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
