Új hozzászólás Aktív témák
-
CactuS
Arcképgyáros
válasz
Sixkiller6
#17
üzenetére
Sajnos igen. Nem értem, hogy miért nem lehet ezt a stílust rendesen feldolgozni. Mindig ugyanazok az idegesítő dolgok/ hibák maradnak benne. Vártam ezt a játékot, de lassan feladom és félreteszem egy időre - lehet pár (?) patch után jobb lesz.
Egyszerűen néha agyf*szt kapok, amikor ~"hónapokig" keresek egy kalóz bázist és látom, hogy ott tűnik el a kalózhajó és jelenik meg, de nem dobja fel a gép. Az meg különösen jó, hogy nem gyártathatok hajókat, így mivel nem adott be Linert, 3xWGvel nem tudok minden menedékhelyet felszámolni, mert akkora túlerőben vannak.
Bár 1 hét és itt a diablo 3, így szerintem lassan, de biztosan a feledésbe merül nálam...
-
CactuS
Arcképgyáros
A másik ami idegesítő az a kalózok keresése. Kocsmában mondják, hogy mondjuk Port royale-tól keletre várjak és ha látok egy hajót, akkor kövessem. Aha, 1,5 hónapot dekkoltam a várostól kicsit keletre és semmi.
A csúcs pedig az, hogy már 7m+nál járok, Rear Admiral rangon (de minek) és még mindig nem láttam egy darab hajót sem, ami nagyobb lenne a War Galleonnál. Csak ilyen corvette és hasonló "apróságokat" dobál fel.
A 2. kampány alatt volt rá lehetőség. Illetve máskor is lehet, ha kipipálod a Convoy overviewnál az attack town-t. De arra számítani kell, hogy akitől elvetted, ő megpróbálja visszavenni majd.
-
CactuS
Arcképgyáros
Én próbáltam olyan dolgokat építeni, amik alapból csak nyersanyagok készítenek, nem kell hozzájuk nyersanyag. Pár "nap" alatt fel lehet repuzni egy olyan falut, ahol lehet gyártani mondjuk 2 féle nyersanyagot, és ott kell építkezni. Persze ahhoz még kell licence, ami kb 30-70k + Warehouse + bele egy emberke + üzem és utána lehet a hajókkal kereskedni.
Talán a kézi kereskedés megoldás lehet, de abba még nem mentem bele. Pl én magamban is azt csináltam, hogy a fransziáktól vettem Dye-t és azt az angoloknál adtam el jóval drágábban.
Én több kicsi flottát küldtem körbe. (1 hajó, kb 5-7 város a környéken és abban kereskedik sima prosperity módban)
A másik küldetésnél nekem most ment át free-game-be, mert kivégeztem a küldiket. Még mindig agyamra megy a hajók elfoglalása, idiótán van megoldva.
Spoiler:
Most lett egy saját városom, lehet itt is nekiállok az épületeknek, bár a fransziák kicsit megorroltak.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
CactuS
Arcképgyáros
2 Kampány van ugye: trader és adventurer.
Én traderrel kezdtem. Hát 1x anyagi csődbe mentem, mert átbillent negatívba az egyenlegem és a kereskedők onnantól kezdve nem sok mindent csináltak. Az épületek - lakóházak, gyárak - és a flotta fenntartása pillanatok alatt milliós mínuszba vágtak.
Most elindítottam egy adventurer kampányt. Itt nem kényszerít rá, hogy saját épületeim legyenek. 30 napos elszámolásban van ~ 300k hasznom úgy, hogy 100k-t költök a flotta fenntartására. A milliós tartalékokból meg bőven tudok új erősebb hajókat venni a főflottának.
Mondjuk a problémám ott van, hogy most már csak Galleon/War Galleon/Liner hajókat dob be a shipyard. Ezeket meg feleslegesnek tartom a mini-trading routeokhoz. Egy Sloop is bőven tud kereskedni ~5-6 közeli város között, így kénytelen vagyok a kalózoktól "lopkodni" hajókat. (Bár itt meg a csákjázás az ami halálra idegesít. Ha szétlövöm a vitorláját a hajónak, akkor mindig elhúzok mellette mielőtt át tudnának menni az emberek...)
Új hozzászólás Aktív témák
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Vicces képek
- Okos Otthon / Smart Home
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Milyen okostelefont vegyek?
- Mini PC
- Torrent meghívó kunyeráló
- További aktív témák...
- LG 65QNED86A / MiniLED / 65" - 164 cm / 4K UHD / 144Hz / HDR Dolby Vision / FreeSync Premium / VRR
- Dell USB-C, Thunderbolt 3, TB3, TB4 dokkolók (K20A) WD19TB / WD19TBS / WD22TB4
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro 128GB Blue Titanium -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4680
- -75% Dell XPS 13 (9320) i7-1260P 16GB Ram/1TB SSD FHD+ Gari
- GeForce RTX 2060 (OEM HP) Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
