-
Fototrend

Új hozzászólás Aktív témák
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
creation
#8677
üzenetére
Igazából őszintén szólva nem értem, minek kavartad bele az LDAP-ot, ha ezek szerint a klienstől függő probléma előfordulásában semmilyen szerepet nem játszik, nyilván nem is szabadna! Hiszen ezzel szerveroldalon játszol, és totál irreleváns kellene, hogy legyen, milyen klienssel küldted a kérést. Ezek szerint csak tök random fordul elő a para, ahogy állítod, egy echózás során is "beakadhat", töltöget a végtelenségig.
Ennek nyilván megvan a magyarázata, de amúgy tényleg kipróbálhatnád másik szerverrel, például IIS-sel, ahogy inf3rno javasolta. Nyilván annyiból nem "megoldás" az Apache-os kérdésre, hogy ha a szervercsere megoldja, attól még a magyarázatot nem leltük meg, de 1. kiszűrjük legalább, hogy valószínűleg a szerverbeállítások a ludasak (vagy azok is, meg még a franc tudja, mi, igaz, ennek ellentmond, hogy kliensfüggő a dolog, amit még mindig nem értünk), 2. nem kúrtál el csomó időt próbálgatással.
A Web Platform Installer segítségével bődületesen egyszerű az IIS-t telepíteni és konfigurálni. A legegyszerűbb úgy, hogy ha ennek segítségével rákeresel például egy CMS-re, mondjuk a Drupalra, rámész, hogy telepítse, ez mindenféle szükséges függőséget be fog húzni (PHP, MySQL, cache-elésért felelős cuccok, URL Rewrite modul, stb.), amikre nagy eséllyel egy PHP-alkalmazásnál úgyis szükséged lenne, next-next jelleggel ezeket felrakod, aztán max. ha nincs rá szükséged, letörlöd a felrakott Drupalt (de cserébe minden ehhez szükséges cucc fent van). Ugyanitt érdemes a PHP Managert telepíteni, ezzel az IIS grafikus felületén kattinthatod be, hogy egy PHP extension engedélyezve legyen, vagy sem, illetve szintén grafikus felületen módosítgathatod a beállításokat. Már csak ez is az IIS előnye, hogy nem szöveges konfigurációs fájlokat kell bújkálni, egy elég kényelmes grafikus felületen csinálsz mindent (persze ki kell ismerni), kisebb az elkúrás esélye is, ha grafikus felületen kattintod be. (Szerk.: félreértés ne essék, az IIS-t is lehet konfigurálni XML-állományokból, sőt, lehet konzolos felületről is manipulálni, de legalább kapsz fölé egy normális grafikus felületet is.)
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Milyen RAM-ot vegyek?
- Óra topik
- OTP Bank topic
- Xiaomi smart home / Xiaomi okos otthon
- Gurulunk, WAZE?!
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Candy: Kossuth Lajos azt üzente, elfogyott a gémergépe
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- További aktív témák...
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 256GB Sierra Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4302
- Vásárlunk iPhone 12/12 Mini/12 Pro/12 Pro Max
- Tekken 7 Playstation 4
- HIBÁTLAN iPhone 15 Plus 256GB Green-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4264, 92% Akksi
- 207 - Lenovo LOQ (17IRB8) - Intel Core i5-13400F, RTX 3050
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


