-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
ht42
senior tag
Hali!
Régen voltam már itt, 2 db Pi2 dolgozik otthon médialejátszóként. XBian oprencer Kodival. Még a 16-os Kodi van rajta egy NASon lévő Mysql filmadatbázissal működik együtt. Yamada 6600-as távirányító van hozzá paraméterezve a lirccel, a Pire ráforrasztottam egy infravevőt. Pompásan működik, de talán mégis újabb verzióra kéne átállni. Az XBiant én nagyon szeretem, szinte teljes Debian, szabadon garázdálkodhatok benne. De annak a fejlesztése leállt.
Kérdésem a következő: Milyen oprendszer ajánlott most a Pire a Kodihoz? Olyan Kodival integrált kéne, ami adja azt a szabadságot, amit az XBian, de még életben tartják egy darabig. Tán OSMC?
Üdv.
Új hozzászólás Aktív témák
- AliExpress tapasztalatok
- Samsung Galaxy S22 Ultra - na, kinél van toll?
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- OLED TV topic
- Xbox Series X|S
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Nagyrobogósok baráti topikja
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- PlayStation 5
- További aktív témák...
- Gyári garanciával Digitalizáló tábla XP-PEN Artist Pro 24
- Bowers & Wilkins Px7 S2 fejhallgatók
- LG 38WN95C - 38" Ívelt NANO IPS - 3840x1600 - 144hz 1ms - Nvidia G-Sync - AMD FreeSync - ThunderBolt
- Apple iPhone 17 Pro Deep Blue 120 Hz ProMotion, 8 optikai-minőségű zoom 100% akku ,3 év gari
- Honor Magic5 Pro Green LTPO 120 Hz, 50 MP triplakamera, 66 W gyorstöltés 12/512 GB
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest