-
Fototrend
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Keem1
veterán
válasz
fntastic
#37026
üzenetére
Micro SD-t annyira nem javasolnám, én ki is hagynám teljes egészében a képletből, ha menne már az USB boot teljesen legacy módon. Egyszerűen nem erre lett kitalálva.
Külső vagy belső storage... nos ez tőled függ. Ha jó minőségű házat veszel, akkor gyakorlatilag olcsóbban megúszhatod a belsővel is. A külső akkor igazán jó, ha lecsatolva másra is használod. Többnyire kisebb a külső, plusz tele van olyan szolgáltatáscsomaggal, ami a hordozhatóságra lett kihegyezve. Nekem van egy céges Samsung T5 250 GB-os méretben, minden ízében hordozható. Titkosított (fontos és egyben bizalmas céges adatok vannak rajta), nagyon pici, nagyon könnyű és veszettül gyors.
A 2,5"-os laptop HDD-nek és az SSD-nek nem kell külső táp, bőven elég az USB által produkált. De arra vigyázz, hogy a Pi csak egy darab külső HDD/SSD tápellátására képes, ha többet kötnél rá, külső táp kell nekik.
Én egy belső 1 TB-os Samsung 860 Evo SSD-t (~45k Ft) használok egy minőségi házban (~ 3k Ft), meg vagyok vele teljesen elégedve. Stabil, gyors, ráadásul a ház támogatja a TRIM funkciót (SSD esetén csakis ilyen támogatású házat szabad venni) és nem érdemes az UASP funkciót se kihagyni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Asztali PC félkonfig i5-8400 16 GB DDR4 512 GB NVME SSD
- Összeszerelve vagy darabjaiban eladó Ryzenn9900X új gamer setup..
- Új Mac Studio M4 Max 2025 14C CPU /32C GPU / 36GB RAM / 512GB
- Eladó Konfig Ryzen 5 8400F 16GB DDR5 512GB SSD RX5700XT 8GB!
- Számítógép, Dell OptiPlex 5050, i5-7500, 8GB DDR4, 256 GB SSD, Win 10 Pro
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 7 265KF 32/64GB RAM RTX 5070 Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Dell P2419H / P2719H Full HD LED IPS 24"-27" LCD monitorok
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L490 - i5-G8 I 16GB I 256SSD I 14" FHD Touch I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Eredeti Microsoft Windows 10 / 11 Pro OEM licenc Akciós áron! 64/32 bit Azonnali kézbesítéssel
- Dell Latitude 7320 i5-1145G7 16GB 256GB 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
wassermann
